Lg 50ps3000

Tygrrysek

New member
Wiem, że lubicie tutaj wyliczanki w słupkach, ale ja zapytam troche inaczej :).
Właściwie upatrzylem juz sobie zakup, jest to LG 50PS3000, ale nigdzie nie moge jakoś znaleźć testu tego modelu w związku z czym pytanie do was, dobry to będzie zakup? czy jakościowo jest coś lepszego z tej półki cenowej?
 

skip300

New member
Tygrrysek napisał:
Wiem, że lubicie tutaj wyliczanki w słupkach, ale ja zapytam troche inaczej :).
Właściwie upatrzylem juz sobie zakup, jest to LG 50PS3000, ale nigdzie nie moge jakoś znaleźć testu tego modelu w związku z czym pytanie do was, dobry to będzie zakup? czy jakościowo jest coś lepszego z tej półki cenowej?

cześć napisz jaki kupiłes ja tez jestem za 50PS3000 LG ale jeszcze szukam po forach i w/g
 

marfm76

New member
Witam.
Mam ten model o pewnego czasu i służę pomocą.
Napiszcie co was interesuje.
Jeśli chodzi o postawowe dane to znajdziecie je na stronie LG lub np. na:
euro.com.pl
Jeśli chodzi o coś innego to dajcie znać.
Pozdrawiam.
 

darko5

New member
Witam wszystkich!
Dzisiaj po wielu dniach spacerów po sklepach, przeglądania netu i Hdforum zdecydowałem sie na zakup plazmy LG 50 PS 3000 w cenie 3990 zł i co mnie spotkalo w RTV EURO AGD:( , sprzedawca całkowicie mi odradził kupna tej plazmy, a to że LG się psują, model jest nie uday, no i pobór prądu 600 w (tą wartością to chyba przesadził) i dlatego jest taka niska cena.Czy tak źle jest teraz z tymi LG. Ja od 5 lat mam CRT LG 32 cale i jestem bardzo zadowolony z tego TV. Głupio bylo mi ten telewizor kupic, bo sprzedawca patrzył by na mnie jak na kosmitę.A mialo być dzisiaj tak fajnie :D. Ewentualnie wchodzi jeszcze w rachubę SAMSUG PS 50 B550 ale to już wieksza kasa. Muszę to przemyślec i za parę dni znowu ruszyć do salonów RTV, a może Wy mi coś doradzicie. Z góry dzięki.
 

marfm76

New member
darko5 napisał:
... sprzedawca całkowicie mi odradził kupna tej plazmy, a to że LG się psują, model jest nie uday, no i pobór prądu 600 w ...
No to "pogratulować sprzedawcy wiedzy". Czy przypadkiem nie doradził Ci odrazu jakiegoś innego modelu? Wiem, że często tak robią żeby sprzedać najpierw te egzemplarze TV na których mają "większe bićie" lub od których mają dodatkowe premie.

Ale wracajmy do tematu.
Według danych producenta: Pobór mocy (typowy) bez funkcji ECO -294 W.
Zaskakujące jest to, że na stronie www euro com pl jak wejdziesz we właściwości tego egzemplarza to podają pobór mocy (telewizor włączony) 291 W. Ciekawe skąd "sprzedawca" wzią te 600 W ? :)
W rzeczywistości pobór jest minimalnie wyższy i wynosi 300-310 W, w zależności od wyświetlanego materiału i ustawień jakie się zastosuje.

To że LG się psują to jest taka sama prawda jak Panasy się psują i Samsungi się psują itp. Jak rozmawiałem z kumplem pracującym w serwisie , to przy nowych telewizorach nie ma jakiejś "wybitnie psującej się" czy awaryjnej marki. Bez różnicy co kupisz, to zawsze możesz trafić na jakiś wadliwy egzemplaż nie zależnie czy to LG, czy Panasonic, Samsung Philips itp. i bez różnicy czy zaplacisz 1000, 5000 czy 20000 zł. Po to właśnie jest gwarancja. A jeśli chodzi o tzw. "tendencję do psucia" to najgorszą sławę ma Samsung -ale i to wylko starsze modele bo te najnowsze są dużo lepszej jakości.
Jeśli chodzi o ten konkretny model LG to napewno nie jest jakimś "nieudanym modelem". Wręcz przeciwnie -przy drobnych modyfikacjach można nawet oglądać DixiX prosto przez USB. :) Poszperaj po różnych forach to się dowiesz jak jest naprawdę -ja przed kupnem tego TV spędziłem 3 miesiące na przeglądaniu internetu i rozważaniu wszystkich za i przeciw.
Decyzję musisz podjąć sam. Napewno nie możesz się kierować jedną opinią. Z mojej strony mogę stwierdzić, że jak kupisz PS3000 o nie pożałujesz :)
Życzę miłych rozmyślan i podjęcia jak najlepszej decyzji.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale nie uciekniesz od wyliczanki bo przecież ważne jest jakie masz nasłonecznienie w pokoju , jaka odległość od ekranu i wreszcie w jakiej klasie cenowej się poruszasz - bo będzie wiadomo do jakiej konkurencyjnej plazmy można będzie ją porównać.
 

darko5

New member
marfam76 dzieki za pocieszenie:D
Co do sprzedawcy to raczej nie preferował konkretnej firmy ale, był bardziej za LCDkami, byle nie było to LG. Ja też mam znajomego w serwisie LG i SAMSUNGA, zaraz dzisiaj do niego dzwoniłem, jeśli chodzi o awarie to jest to po równo i nic złego nie mówil na temat LG. Jak mówimy o zużyciu energi to właściwie wszystko wiadomo, tyle było pisane na forum.
Jako ciekawostkę to podam taki przykład, dzisiaj byłem w MM w Poznaniu stała plazma LG 60 PS nie pamietam konkretnie modeu i miał podłączony miernik zużycia prądu, pokazywało 400 - 420 W leciała cały czas jakaś statyczna reklama. Ceny tam jak na BATORYM. Co do wielkości pokoju to ok. 20 m2 4.5m na 4.5m odległość oglądania 3.5-4.0m, pokoj raczej jasny połudiowy, sygnał z n-ki. Cena to 4000 tysiaki. Jutro nie ale w niedziele lub poniedziałek ruszam w świat za TV :) Pozdrawiam.
 

marfm76

New member
kiki napisał:
ale nie uciekniesz od wyliczanki bo przecież ważne jest jakie masz nasłonecznienie w pokoju , jaka odległość od ekranu i wreszcie w jakiej klasie cenowej się poruszasz - bo będzie wiadomo do jakiej konkurencyjnej plazmy można będzie ją porównać.
Jak najbardziej się zgadzam.
Ja mam słoneczny pokój bo okna mam na zachód. Napewno ogląda się lepiej wieczorem niż w dzień ale nie jest to duż różnica. LG mają "Inteligentny sensor" co bardzo pomaga w uzyskaniu super obrazu przy dłuższym ogladaniu zwłaszcza gdy coś zaczynasz oglądać jak robi się szarówka a kończysz jak już jest zupełnie ciemno.
Jeśli chodzi o odległość to ponoć najlepiej jest przeliczać cal/10*m. U nas wychodziło by:50"/10*1m =5m. U mnie tak jest ułożony pokój, że oglądam z odległości 3-4m i obraz jest świetny.
Jeśli chodzi o przedział cenowy to tu jest sprawa przesądzona -w tej cenie LG wygrywa z innymi plazmami. U mnie było tak, że najpierw miałem zakres cenowy 3,5-4tys a dopiero szukałem TV. Wszystkie możliwe porównywarki na necie wskazywały jednoznacznoe na ten model LG. Wejdź sobie nawet na strone RtvEuroAgd i tam też mają porównywarkę.

I jeszcze jedno -żeby nie wyszło na to, że idealizuje swój TV wymienie kilka drobnostek (dla niektórych mogą to być duże wady) o których nigdzie nie wyczytałem wcześniej a są dla mnie lekkimi niedogodnościami:
1) brak autonatycznego ZOOMu
Niestety nie wszystkie kanały nadają 16:9 a mnie bardzo denerwują czarne pasy. U kumpla w Panasonic jest możliwość ustawienia TV na AutoZOOM i po 5 sekundach obraz sam się dopasowywuje do ekranu. W LG tego nie ma ale bardzo łatwo samemu można sobie ręcznie dopasowć wysokość.
2) brak PiP-a
Odkąd mam Cyfrowy Polsat to już nie problem bo i tak nie miał by zastosowania ale wcześniej jak miałem kablówkę to był by napewno przydatny
3) Pojawiające się tzw. "duszki" po dłuższym oglądaniu złaszcza jak jest "nie półprzezroczyste" tylko pełne logo i znaczki ograniczenia wiekowego (ale to dotyczy plazm wszyskich firm).
Jestem na tym punkcie przewrażliwiony zwłaszcza po tym jakz RtvEuroAgd przywieźli mi mój TV z wypalonym logo MTV HD. Grał chyba u nich co najmniej pół roku na wystawie. Naszczęście wymienili mi go po kilku dniach.
Jeśli chodzi o pojawiające się teraz "duszki"to LG ma super rozwiązania żeby się ich pozbyć czyli ISM -co było jednym z głównych powodów że wybrałem LG.
Jak będziesz już go miał w domu to w MENU możesz sprawdzić czy grał wcześniej a jak tak to ile godzin (chociaż to podobno można wykasować) -ale "białej planszy" nie da się oszukać, odrazu poznasz czy był używany czy nie :)
 
Ostatnia edycja:

darko5

New member
Witam.
Jestem świadomy tych "niedociągnięć" LG, zwłaszcza auto dopasowania obrazu, a jest to dla mnie świetna rzecz, ale jestem do tego przyzwyczajony bo mam kineskopowca LG i przypuszczam że działa to na tej samej zasadzie jak w starym TV. Na PiP-e tez mi ne zależy, bo oglądam głównie N-ke. Siedze przeważnie wieczorami chyba, że jest to niedziela, tak że o jasność w pokiju nie powinno być problemu.
Jeśli go kupię to będę, chciał by był orginalnie zapakowany by nie było jakiegoś wypalonego na nim logo . Jutro ruszam do Piły do RTV EURO AGD ciekawe co mi będą sprzedawcy nawijać. Jeśli go kupię to się podziele wrażeniami.
A jeszcze jedna rzecz, czy można go przewozić na leżąco oczywiście w kartonie?
 

seksista

New member
Jak będziesz kupować w euro to dobrze bardzo dobrze sprawdź telewizor walczyłem kiedyś z nimi bo przywozili mi plazmy tylko z wystawy.
 

marfm76

New member
darko5 napisał:
...Jeśli go kupię to będę, chciał by był orginalnie zapakowany...
....czy można go przewozić na leżąco oczywiście w kartonie?...
Oryginalne opakowanie nie gwarantuje Ci, że TV nie był używany. Sklepy mają tak opanowane pakowanie że niczym się nie różnią od fabrycznych. Na moim pudełku nie było widać, żeby było kiedykolwiek otwierane, odbiornik nie miał najmniejszego śladu użytkowania, ani jednej ryski i był poobklejany foliami zanezpieczającymi. Niestety okazał się używany z przepalonym logo. Naszczęscie sklep wymienił mi go bez żadnych problemów i kosztów. Sami do mnie przywieźli za darmo nowy sprzęt.
Co do przewożenia na leżąco to raczej bym nie ryzykował. Wprawdzie niby tylko LCD nie wolno przewozić leżąc a Plazmy ponoć można, ale jak byś nie miał zbyt daleko do tego sklepu to lepiej załatw sobie transport od nich.
 

mrowekg

New member
marfm76 napisał:
Co do przewożenia na leżąco to raczej bym nie ryzykował. Wprawdzie niby tylko LCD nie wolno przewozić leżąc a Plazmy ponoć można, ale jak byś nie miał zbyt daleko do tego sklepu to lepiej załatw sobie transport od nich.
Jest zupełnie na odwrót !
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090720/KOBIETA2/131968196
cytat: ...Ważną kwestią jest również odpowiednia orientacja telewizora – plazmy nie możemy transportować w pozycji poziomej (może to uszkodzić jej matrycę). Telewizory ciekłokrystaliczne można przewozić zarówno w pionie, jak i poziomie.
 

yamah

New member
Witam wszystkich,zamierzam kupić ten sprzęt i czytając wasze posty dochodzę do stwierdzenia że robię trafny wybór.Kolego marf76 powiedz jak sobie radzisz z tym AutoZOOMem,oraz pytanie do kolegi darko5 -jak z tym twoim zakupem.Pozdr.
 

VANT

New member
Też mam zamiar kupić 50" plazme i biorę pod uwagę ten model, jak i samsunga ps50b551....na razie mam mętlik, bo samsung kusi możłiwością odblokowanie divx i mkv, a LG sensorem ....

Co polecacie??
 

marfm76

New member
VANT napisał:
...bo samsung kusi możłiwością odblokowanie divx i mkv, a LG sensorem ....
W LG też można odblokować DiviX (mkv przy tym modelu już nie) pod warunkiem, że nie jest to model z najnowszym softem. Jest to bardzo fajna funkcja bo można sobie oglądnąć filmik prosto z palucha USB. Jednak należy pamiętać, że TV to nie komputer i nie wszystkie filmy idą bez problemów -czasami trzeba coś przerobić bo nie ma np. głosu itp. Poza tym napisy do DiviX też muszą być w odpowiednim rodzaju.

yamah napisał:
...Kolego marf76 powiedz jak sobie radzisz z tym AutoZOOMem...
Daję radę, to nie jest jakaś wielka uciążliwość -zmienia się to dwoma klawiszami. Mi to osobiście w ogóle już nie przeszkadza, chociaż moim zdaniem w dzisiejszych czasach każdy TV powinien mieć AutoZoom.
 
Ostatnia edycja:

yamah

New member
marmf76 zdaję się na twoją opinię i wybieram PS3000 ale powiedzcie mi jeszcze różnicę z modelem PQ6000 bo cena praktycznie taka sama:confused:
 

marfm76

New member
yamah napisał:
marmf76 zdaję się na twoją opinię i wybieram PS3000 ale powiedzcie mi jeszcze różnicę z modelem PQ6000 bo cena praktycznie taka sama:confused:
No podstawowa różnica jest taka że każdy PS to jest FulHD a PQ jest 1365 x 768.
 

marfm76

New member
tomi-pops napisał:
...Dodatkowo odbicie masz takie że możesz się golić...

Wiesz co, faktycznie jak jest telewizor wyłączony to z niego jest lustro :). Jednaj jak włączysz i oglądasz to w ogóle nie widzisz odbić. Wyjątkiem jest źródło światła -gdy oglądam TV wieczorem konieczne jest wyłączenie górnego światła bo się bardzo odbija, ja używam boicznej stojącej lampy jak nie chcę by w pokoju było za ciemno. Tak samo w dzień gdy jest bardzo słonecznie na dworze nie obejdzie się bez zaciągnięcia rolet.

tomi-pops napisał:
...Ja wolałbym sama ale to twój wybór....
Jeśli chodzi jeszcze o porównanie do Samsunga to parametry bardzo podobne, aczkolwiek minimalnie przemawiające jednak za LG:
http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=10&ma1=36&mo1=535&p1=5522&ma2=35&mo2=573&p2=5740&ph=14
Pozdrawiam.
 
Do góry