Lg 50pk590

esesz83

New member
Cześć.
Czy ktoś ma może plazmę LG 50PK590? Tv jest w sumie wypasiony: 4 HDMI, 1080p, internet, USB 2.0, 600 Hz, wbudowany tuner HD.
Nie mogę się nigdzie spotkać z żadnym testem lub opinią.
Czy plazmy LG są godne polecenia? Czy mają jakieś fabryczne wady (jak samsungi serii b530 - zmiana jasności obrazu).
 

esesz83

New member
Dzisiaj stałem się właścicielem tytułowej plazmy. TV póki co prezentuje się spoko. Jest na docieraniu, więc robi małe numery jak choćby zmiana jasności gdy pojawią się napisy na ciemnym tle. Ale pewnie dzieje się tak z powodu włączenia inteligentnego sensora i niskich nastaw jasności i kontrastu.
Czy ktoś wie jak wejść w nim w tryb serwisowy żeby sprawdzić czas pracy? Menu na TV i pilocie nie działa.
 
Ostatnia edycja:

Prezes59

New member
Dzisiaj stałem się właścicielem tytułowej plazmy. TV póki co prezentuje się spoko. Jest na docieraniu, więc robi małe numery jak choćby zmiana jasności gdy pojawią się napisy na ciemnym tle. Ale pewnie dzieje się tak z powodu włączenia inteligentnego sensora i niskich nastaw jasności i kontrastu.
Czy ktoś wie jak wejść w nim w tryb serwisowy żeby sprawdzić czas pracy? Menu na TV i pilocie nie działa.
Czyżby nie było instrukcji????W moim 50Pk950 jak naciśniesz menu to podpowiada ....czerwony przycisk i jest to co Cię interesuje.Wyłacz ten inteligentny sensor i ustaw THX (jezeli w nim jest).Pozdro
 

esesz83

New member
Czyżby nie było instrukcji????W moim 50Pk950 jak naciśniesz menu to podpowiada ....czerwony przycisk i jest to co Cię interesuje.Wyłacz ten inteligentny sensor i ustaw THX (jezeli w nim jest).Pozdro

Nie rozumiem twojej aluzji odnośnie instrukcji. Sensor wyłączony, zresztą pisałem że to pewnie przez niego obraz zmienia jasność..
Czy chodzi ci o tryb obrazu THX?? Narazie docieram Tv i ustawiłęm go manualnie.

Jak wejść w tryb serwisowy, żeby sprawdzić ile godzin pracuje?
 

Prezes59

New member
Nie rozumiem twojej aluzji odnośnie instrukcji. Sensor wyłączony, zresztą pisałem że to pewnie przez niego obraz zmienia jasność..
Czy chodzi ci o tryb obrazu THX?? Narazie docieram Tv i ustawiłęm go manualnie.

Jak wejść w tryb serwisowy, żeby sprawdzić ile godzin pracuje?
Daj spokój z tym docieraniem.....nie było zadnej aluzji i napiałem Ci jak sprawdzić godziny pracy(ale w PK950)
 

mrwa

New member
Witam, odwierze troche temat.
Poszukuje porady ktory model plazmy kupic.
Wybor padl na ten model LG 50PK590 do kupienia na Amazonie za 599F albo Samsung PS51D450 za 521F tez z Amazona. cena nie jest tak strasznie rozna a za to parametry tak. Z jednej strony 1080P i 4 HDMI i 2 USB ale za to model 2010 z drugiej tylko 720P i 3 HDMI oraz 1 USB ale za to nowy model z 2011 roku.
TV bede uzywal do Nki Xboxa360 oraz PC pod HDMI. Jak wiadomo na Nce jest tylko 720p wiec ja bede najczesciej uzywal. XBox wieczorami i noca nie tak czesto oraz filmy z USB albo PC.
Przesiadam sie z 32'' LCD z 1080i wiec roznica i tak bedzie duza.... W salonie mam czesto duzo slonca wiec odbic moze tez byc sporo, a siedziec bede okolo 7m od TV.....
 

mrwa

New member
czyli lepszy bedzie jednak LG?
Czy przez Svideo moge puscic sam dzwiek? mam wzmacniacz stereo na czincze a wiem ze w tej plazmie nie ma wyjscia na sluchawki ktore najczesciej uzywam do przesylania dzwieku....
 

bigxlx

New member
czyli lepszy bedzie jednak LG?
Czy przez Svideo moge puscic sam dzwiek? mam wzmacniacz stereo na czincze a wiem ze w tej plazmie nie ma wyjscia na sluchawki ktore najczesciej uzywam do przesylania dzwieku....

Masz wyjscie audio na SCART (SVIDEO to wejscie -ale ten model go nie ma)
 

mrwa

New member
Pytanie do użytkowników - czy Wasze LG 50PK950 buczą/bzyczą?

mojego nie slysze wogole.....
jedynie przy wlaczaniu i wylaczaniu wydaje jeden 'strzal' i juz.....

ja mam za to inne pytanie.
dlaczego nie dziala mi taki film

Kod:
Format : Matroska
Length : 1.64 GiB for 1h 44mn 20s 181ms
Video #0 : AVC at 2000 Kbps
Aspect : 1280 x 544 () at VFR fps
Audio #0 : AC3 at 256 Kbps
Infos : 2 channels, 48.0 KHz
Source: BluRay.720p.x264.DTS-WiKi

Nie pisze ze nie wspiera codeca tylko zapetla sie wlaczanie pliku. pokazuje sie wiadomosc ze laduje plik, obraz robi sie czarny i znowu zaczyna sie ladowac...
 
Do góry