LG 50pg6000, 42pg6000 - wszystko o serii pg6000

ivf

New member
wybrałbym 42".. z 3m przy tej wielkości matrycy nie widać niedoskonałości sygnału telewizyjnego.. jeśli jednak jakość Cię nie martwi, a lubisz jak najwięcej widzieć, to 50"
 

davemaster

New member
Dzięki! A myślisz, że na tym 50'' będzie widać jakieś ułomności? Zastanawiam się, bo właśnie mi w łapska wpadła gazetka EW i sprzedają go za 3599 zł
 

ivf

New member
pewnie, że będzie, przecież to tylko sygnał telewizyjny nie najlepszej jakości.. niektórym to jednak nie przeszkadza, sprawdź sam jak to odbierasz jeśli masz gdzieś taką możliwość. mi osobiście poniżej 2,5m obraz telewizyjny na 42" się nie podoba i to bardzo. z 3m wszystkie niedoskonałości znikają. łatwo to porównać z 50" i stosownymi odległościami. jednak każdy zwraca uwagę na te niedoskonałości inaczej - może Tobie się spodoba i 50" z 3m..
 

muzyk219

New member
Bierz 50". Dla tej odległości sygnał ze zwykłej kablówki nei będize aż tak straszny.Wcale nie jest ztym aż tak źle. A jesli jak sam mówisz docelowo sygnał cyfrowy więć to idealna przekątna.Mam taką u siebie.Dekoder z Vectry HD.Sygnał n akanałąch nie HD jest bardzo dobry choć nie na wszytskich kanałąch ale to tylko kilku poza tyym wcale nie widać zadnych ułomnosći.Nie przy tej rozdzielczości.Natomiast jesli chcesz oglądać Divx-y to nie licz na nic dobrego. To tegoformatu lepiej zostaw kineskop.Będzie o niebo lepiej.DVD jeśli masz porządny skaler z HDMI tobędzie całkiem porządny obraz pod warunkiem ze poustawiasz i starcisz kilka godzin na kalibracje obrazu w telewizorze.Ja poświęciłęm an to kilka wieczorów i teraz sie delektuję wyśmienitym obrazem z Vectry HD i bardzo dobrym obrazem z DVD.Dixv-ów i tym podobnych nie oglądam bo to nieporozumienie.
 

davemaster

New member
Dzięki! Możesz jeszcze powiedzieć, co to znaczy "porządny skaler"? Nie mam nic takiego, ale przymierzam się do jakiegoś zestawu LG, np. HT762TZ, ma napisane, że na wyjściu HDMI daje sygnał 1080p, o to chodzi? Zamierzam też doposażyć zestaw w PS3 jako odtwarzać Blue-Ray.
 

piotr6740

New member
Kup sobie lepiej PANASONICA 46PY80.tam nie ma żadnych problemów z ustawieniami i obrazem a divixy przez hdmi są super.poczytaj sobie o tych tv na forum.pozdrawiam
 

muzyk219

New member
Panasonic full hd do Dixv-ów? Kolego daruj sobie ale wprowadzasz kolegę w błąd.Im większa rozdzielczość a taka jest w przypadku wyżej wiemionego Panasonica z całym szacunkiem do tej marki ale divx jako format gorszej jakości niż dvd jest nieporozumieniem do full hd,choćby nie wiem jak był przerobiony film.Ludzie!Jeśli ktos ma zamiar kypić taką pzrekątną i w przyszłości źrudło jako Blue-Ray to ni ebedzi eoglądaldivx-ów a jeśli nawet to szybko mu sie odechce bo nie po to sie inwestuje w tego rodzaju przekątne i źródła obrazu by oglądać płytki z dixv-ami... Twierdzenie ze po hdmi będzie dobry obraz... hehe... to jest mój komentaż. Skaler to jest to oczym móiwsz gdy urządzenie zmieni Ci obraz z np. 576i do 1080i czy też 1080p.Chodzi o to jekiej,jkości jest podzespół w danym odtwarzaczuktóry to właśnie "skaluje" obraz do wyższej rozdzielczości.Często spotyka sie w tanich odtwaraczach dvd z wyjściem HDMI skalery które niby to implementują pełne 1080p lecz jakośc tego przeskalowani apozostawia wiele do życzenia.Jeśli masz zamiar docelowo kupić jak móiwsz PS3 to dobry wybór jeśli zależy Ci na dobrym odtwarzaczu Blue-Ray a i konsola do gier w Full HD gratis... Ja nie szukam konsoli więc skupiam sie na tradycyjnym klocku w poziomie... ale co kto lubi....
 

albi_

New member
to nie jest takie proste jak Ci się wydaje.
Juz zdanie że "divx jest formatem gorszej jakości niż dvd" źle swiadczy o Twojej znajomości tematu.

Wszystko zalezy od bitratu kodowania, czyli w konsekwencji od rozmiaru pliku. Przy tym samym bitrate DivX da lepszy obraz niż Mpeg-2, którym koduje się filmy DVD. Tyle że rzadko spotyka się DivXy o wielkości pełnej płyty DVD :)
W praktyce standardowy 2-płytowy .avi, skompresowany DivX'em ( lub częściej Xvidem ) nie ustepuje znacząco DVD, choć pewna różnica jest.

A przecież sa nowe standardy kodowania: H.264, który jest stosowany zarówno w satelitarnych kanałach HD, filmach na BlueRay oraz plikach komputerowych dostepnych w formacie .mkv o rozdzielczości 720p lub 1080p. Oczywiście taki plik zajmuje 4GB-8GB na 1,5h, ale jakosć bije DVD na głowę, a DivXy jeszcze bardziej.

Powyższe subiektywne opinie to ofekt oglądania róznych rzeczy na Panasonicu TH-37PV80 z podłączonym po D-sub laptopie oraz tunerze N (kanały SD oraz HD) podłączonym po HDMI.
 

jonks

New member
witam

czy te lgki maja akutalnie montowany mpeg 4?
aktualnie w Euro jest promocja na model 6100, bordowa obudowa i sprzedawca twierdzi ze tuner jest w standardzie mpeg 4
 

albi_

New member
A jakie jest znaczenie mpeg 4?

Nie pamiętam kiedy ostatnio tuner TV był w użyciu. Wszystko leci albo z SAT (tuner satki) albo przez cyfrową kablówkę (tuner kablówki).
Jak dla mnie TV mogliby sprzedawać bez żadnego tunera :)

Ale jeśli ktoś ma siatkową antenę na dachu to tuner mu się przyda :eek:k:
 

jonks

New member
ja chcialbym pozostac przy standardowej kablówce, gdyz daje ona mozliwosc dzielenia sygnału,

jezeli za rok dwa mpeg 4 bedzie juz hulał to wolałbym miec to w tv niz dokładac dodatkowe pudło

podobno mozna rozszerzyc mozliwosc tv z mpeg 2 o decode z mpeg 4 przy uzyciu karty rozszerzen pcmcia jednak zgognie z wikipedia przy takim zabiegu bedzie mozliwosc odtwarzania sygnału tv jednak tylko w SD
 

albi_

New member
Standardowa analogowa kablówka daje możliwość dzielenia sygnału.

Ale skąd założenie, że w momencie gdy analogowa kablówka stanie się, kablówką w mpeg4 to kablem będzie szedł sygnał który będzie można sobie rozdzielać i dekodować tunerkiem w TV ?

Myślisz, że jak teraz taki kabel podłączysz do TV z tunerem DVB-T to będzie OK. Czy nie po to kablówki dają swoje tunerki.

Czy czasem literka T w DVB-T nie oznacza terrestial czyli sygnał na paśmie naziemnym?

Może być też tak , że kablówka tak jak teraz odbiera sagnały z SAT tak będzie odbierać z DVB-T i poźniej wpuszczać to w siec kablową jako zwykły sygnał analogowy.

Zna się ktoś na tym ???
 

jonks

New member
alibi zadajesz madre pytania na które ja nie znam odpowiedzi, nie wiem czy dobrze mysle czy tez nie dobrze ale mało kto pewnie wie.

zakładam jedynie ze jezeli wbudowany jest tuner to bedzie on do czegoś słuzył, ze ma eliminowac dodatkowe puchy a nie ich dokładać,

czy bedzie mozna dzielic sygnał nie wiem, ale jako posaidacz w domu 3 tv musze myslec pozytywnie, bo 3 abonementy to raczej kicha

to jak wie moze ktos czy ten 6100 posaida ten tuner czy tez nie :)
 

bigxlx

New member
jonks napisał:
to jak wie moze ktos czy ten 6100 posaida ten tuner czy tez nie :)

1) 6100 ma tuner MPEG2 DVB-T,
2) Tuner do kablowki bedzie miał oznaczenie DVB-C, ale to nie załatwi w pełni sprawy, ponieważ większość operatorów cyfrowych kablówek rozsiewa sygnał kodowany, który może zdekodować jedynie ich tuner. To tak jak mając cyfrowy tuner SAT dowolnej marki nie odbieramy pakietu "n-ki".
 

jonks

New member
biqxlx tak sprawa sie ma na dzien dzisiejszy nie wiadomo jak bedzie za pare lat kiedy cyfrowy sygnał bedzie standardkowy i powszechny nie sadze zeby wowczas robiono problemy z dodaktowymi urzadzeniami

z satem napewno sie sytuacja nie zmieni po kablu moze byc inaczej

a czy dvb-c beda wychodziły pod PCMCIA?
 

mati2978

New member
lg plazma

czytelnik napisał:
Już miałem w przyszłym tygodniu powoli finalizować zakup panasonica 42PV80 (z braku 50pv80, na którego rozsądną cenę liczyłem) ale po poczytaniu o tym LG zaczynam się też nad nim zastanawiać bo ma przy podobnej cenie kilka dodatków, których nie ma Pansonic (np.AVL, USB) design na pewno ładniejszy testy zagraniczne z podobna oceną jak PX80 do tego recenzje Niemców, któr tłumaczy mi kośławo programik z gaztki wydają się tez bardzo przychylne (wskazują na przewage nad Pansonikiem również w czerni).

KIKI czy masz już ten TV ??? Czy możemy liczyć w ciągu kilku dni jeśli nawet nie na test to przynajmniej na kilkanaście zdań subiektywnego porówniania w tym wątku z panasonikiem PV80 z uwzględnieniem też porównia dźwięku jeśli można, a nie tylko obrazu :eek:k:

I jeszcze zwróc uwagę na autoformatowanie bo z tym jak wyczytałem moga byc jakieś problemy..

Czy jakies znane już pułapki czekają przy zakupie LG (serwis awaryjność itp ) ?????
jestem posiadaczem o 2 tygodnii lg50pg6900 jak narazie niewykryłem zadnych wad mam nadziejee ze tak bedzie ,jedyna wdą jest to ze nagrywając musze oglądac ten program ktory jest nagrywany
 

czytelnik

New member
Napiszę króciutko, po kilku miesiącach użytkowania jestem nadal bardzo zadowolony z tv. Nic się niepowypalało, tv przed aktualizacją oprogramowania miał około 1500 godzin przebiegu. Przy 4 metrach 50 po kilku miesiącach wydaje się mała, a po takim przyzwyczajeniu się 40-42 oglądane u innych daje wrażenie oglądania na monitorze komputera.

Nowe oprogramowanie ściągnięte ze strony lge chwilę temu nie dało mi żadnych widocznych efektów przy obsłudze tv. Jeśli chodzi o wykryte zmiany to tylko trochę inaczej opisane wejścia i przyporządkowane im urządzenia. Może ktoś stwierdził jakieś inne różnice. Dalej nie ma obsługi avi, wiec nie można chociażby obejrzeć filmików z aparatu przez usb.
 
Do góry