LG 50pg6000, 42pg6000 - wszystko o serii pg6000

albi_

New member
muzyk219 napisał:
Jeśli zamierzasz kupic 32" to niestety plazm o takich przekątnych teoretycznie nie produkuje się..Pozdrawiam i przepraszam za długą lektórę.

Oczywiście 32PG6000 istnieje i jest to PDP 32" HDready (1024x720)
Jest już nawet na stronie LG Polska.

Ale dzięki za odpowiedź. Zmartwiłeś mnie niska oceną jakości w SD :(
Jakość w SD uważałem za sporą przewagę plazm nad LCD.
 

muzyk219

New member
albi_ napisał:
Oczywiście 32PG6000 istnieje i jest to PDP 32" HDready (1024x720)
Jest już nawet na stronie LG Polska.

Ale dzięki za odpowiedź. Zmartwiłeś mnie niska oceną jakości w SD :(
Jakość w SD uważałem za sporą przewagę plazm nad LCD.

Jakość SD nie jest aż tak tragiczna.Powiedziałęmze to zależydużo od samej stacji i aktualnie nadawanego programu.Wierz mi,nigdy nie odstyaniesz idealnej jakości SD.Bo to właśnie SD a nie HD.POdejzewam ze w innych sieciach kablowych jest podobnie.No, chyba ze gdzies działają sieci oparte na technologi światłowodowej i to bezpośdersnio do mieszkania użytkownika.Widziałęm u innych kolegów lecz na LCD-kach z tunerów cyfrowych lecz nadal SD że i u nich jakośc tych programów jest dokłądnie taka sama.co nie znaczy że nędzna.Jeśli miałbymoceniać jak w szkole od 1-6 to TVP1,2 dostaje 2.TVN,Polsat czy francuska stacja Platene to 6!Eurosport np. ok. 4-5. Naparwde barzdo zróżnicowana jest jakość programów nadawanych SD.Więc to nie jest wykładnik jakości danego telewizorka.Pozdrawiam i zachęcam mimo to do PG6000 a na strone zajżę awet nie wiedziałem że jest w tej rozdzielczości 32". Dzięki za informacje
 

muzyk219

New member
Marcysia napisał:
A plazmy nie wypalaja sie szybciej od lcd??

Nie, nie wypalaja sie szybciej,przeciwnie.Znacznie wolniej lecz mimo to są to i tak tylko domysły bo za krótko te technologie sa w Polsce by opinie na ten temat wykładać.LCD z czasem mają tzw. "martwe piksele" czyli,czarne małe punkciki które moim zdaniem są widoczne już po ich kilku pojawieniach się i będzie ich tylko więcej.Niestety taka jest natura tej technologii.W plazmach ekran z czasem będzie świecić coraz to mniej jasno lecz tonie znbaczy że od razu zgaśnie.Poprostu jasnośc będzie z czasem malała.Podjzewam że nawet jeśli to zacznie następować czyli za kilkadziesiąt lat,to przez czas który upłynął nawet nie zauważysz w jakim procencie ta jasność spadła. Chyba ze kupisz drugi identyczny tv i schowasz go do szafy na 15-30 lat by potem zrobić porównanie:) Szczerze mówiąc jeśli np. według szacunku producenta serii PG6000 żywotność ma mieć ok. 100 000 godzin a jasność ma spaść o połowę lecz dopiero po tej liczbie godzin to wybaczcie ale gdy mi przybędzie te 30 moze 40 lat.... niewiele będzie mnie obchodziło juz jak mocno świeci plazma skoro i tak będę już dziadkiem w okularach na oczach.Śmiać mi sie chce gdy ktoś jako wykładnik tv bierze pod uwagę żywotność.A czy ktoś próbował policzyć ile świeci średnio odbiornik kineskopowy?Nie? To wam powiem.Luminofor odpowiadający za świecenie kineskopu to ok. 30 lat poproawnego świecenia, potem coraz mniej.Czy wam sie z którąś technologią to nie kojaży....?Gdy minie 30-moze więcej lat, nie wiele będzie juz mnie obchodził zakup nowego telewizora.A kto wie, może wtedy juz ich w ogóle nie będzie,tylko będziemy oglądać obrazy w trójwymiarze bez zadnych ekranów? Tak jak to emitował wiadomość R2D2 w "Gwiezdnych Wojnach"....... ? Znowu sie rozpisałem:)
 
Ostatnia edycja:

zbyszko74

New member
Zaraz, zaraz to nie jest tak że jak na liczniku stuknie 100 tyś godzin i w tym momeńcie mamy 50% mniejszą jasność, a jedynie informację że statystycznie obliczono (i tylko obliczono), iż jak stuknie 100 tyś godzin to jasność będzie wynosiła 50% mniej niż na początku, czyli przez te n lat jasność będzie spadała (być może liniowo), aczkolwiek kto to zauważy ? Telewizor CRT a dokładnie kineskopy stopniowo wpadały w tzw. negatyw po n latach użytkowania w zależności od producenta kineskopu następowało to wcześniej lub później, np. neptuny wytrzymywały eksploatację (na kineskopach PHILIPS-POLCOLOR) bez negatywu przez około 8 do 10 lat.

Znajomy kiedyś marudził że kupił drogiego (około 4500) CRT PHILIPS 29" a on mu śmiał dokładnie w 27 miesiącu (czyli po gwarancji) niezbyt intensywnej eksploatacji się uszkodzić a co padło ? Kineskop nie wytrzymał, a kiedyś kineskop PHILIPS to było coś, obok SONY. Tak więc nie jest to regułą, że jak na papierze napisali 100 000 godzin to tak będzie.

Pozdrawiam :)
 

muzyk219

New member
zbyszko74 napisał:
Zaraz, zaraz to nie jest tak że jak na liczniku stuknie 100 tyś godzin i w tym momeńcie mamy 50% mniejszą jasność, a jedynie informację że statystycznie obliczono (i tylko obliczono), iż jak stuknie 100 tyś godzin to jasność będzie wynosiła 50% mniej niż na początku, czyli przez te n lat jasność będzie spadała (być może liniowo), aczkolwiek kto to zauważy ? nie jest to regułą, że jak na papierze napisali 100 000 godzin to tak będzie.

Zgadzam się i fakt nie wspomnaiłem o tym jako że po tych iluś tamgodzinach dopiero wtedy zacznie świecić mniej.bo to oczywiste ze przez ten okres jaknoś cmusi spadać.Lecz właśnie, czy kogoś wtedy będzi eto az tam mocno pochłaniało uwagę jak dzisiejsze dylematy kóry wybrać?Czy ten z 60 000 godzin czy te nowsze b o maja aż 100 000 godzin?Nie kupowałęm pod tym kątem bo to jak z tym piwem z dawnej reklamy "mocno zmróżone" godziny... Pozdrawiam
 

albi_

New member
Skoro kwestię "czy aby plazmy się nie wypalają" mamy rozwiązaną :)
to bardyo proszę o odpowiedź odnoście powidoków.
Konkretnie czy po oglądaniu np. wczorajszego meczu Słowacja-Polska nie zostały na dłużej niż kilka sekund ślady po logo TVP1 lub po pasku z wynikiem ?

(dobra - po samym wyniku to raczej nic nie zostało :???:)
 
Ostatnia edycja:

prezes_jelonek

New member
Witam wszystkich :) Mam plazme 32 PG6000 i mam jedno pytanko do użytkowników serii PG6000: czy ktoś z was próbował w menu serwisowym wymienić kolor szarych pasów przy formacie 4:3 na pasy w kolorku czarnym ?? dzieki za każde info. pozdrawiam
 

zajete

New member
Witam

Nabylem owa plazme 32" i jak na razie jest kilka rzeczy, co do ktorych wolalbym zeby ich nie bylo.

Tak jak jest w poprzednim poscie - szare pasy wypelniace przy formacie ktory nie pokrywa calego ekranu. Zmiana w menu serwisowym - nie ma tam nic takiego co moze to ruszyc. Brak rowniez automatycznego wykrywania czy na wyswietlanym obrazie jest kaszeta i rozciagania.

Idac dalej tropem formatu, przy obrazkach z kaszeta, opcja zoom2 wywolana z podrecznego menu na pilocie daje mozliwosc dopasowania powiekszenia. Byloby, gdyby nie to, ze po wcisnieciu ok konczacego ustawienia nie jest to w zaden sposob zapamietywane. Po przelaczeniu kanalu albo wejscia sygnalu, zoom 2 powaraca do poprzednich, wbudowanych ustawien a nie do tego co bylo ustawione. Jak dla mnie duzy minus.

Czern matrycy - jarza sie zielone subpiksele. Jest w menu cos takiego jak poziom czerni, ale aktywne jedynie przy hdmi i przez rgb scart. Czy wygasza to owe zielone - nie, jedynie podnosi poziom czerni w obrazie.

Pomijajac to wszystko tv bardzo ladnie sobie radzi z nedznym obrazem z anteny. W porownaniu do lcd.

A propo dvb-t. TV obsluguje ten system w formacie mpeg2. Jednak ustawiajac odbiornik w menu: kraj - Polska dvb-t jest calkowicie nieaktywne.
Dziala przelaczajac np na Czechy, ale mi nie chcialo wyszukac wtedy kanalow nadawnych analogowo. Jest zlacze pcimcia do modulu mpeg2/4, ale jak ktos tu pisal to co jest dostepne i kupil nie dzialalo z tym co nadaja u nas.

Pobor mocy - standby 1W.
Przy pracy:
-srednio ok 160W przy przecietnym obrazie (przecietnym w sensie jasne/ciemne) w trybie swiecenia matrycy 0 (max)
-90W w trybie 4, czyli najbardziej oszczednym.

pozdro
 
Ostatnia edycja:

maciej030377

New member
Witam Wszystkich.Powiem tak.Zajmuje się handlem typu telewizory i kina domowe dość długi czas i za tydzień kupuje 32pg6000.Podzielę się wtedy opinią na temat obrazu z kablówki i dvd.Obrazu w sklepach nie ma co brać pod uwagę ponieważ jest to zazwyczaj sygnał puszczony po wielu rozgałęźnikach i jest kompletną kichą.Wiem bo pracuje w jednym z nich.Pozdrawiam.:wink:
 

prezes_jelonek

New member
Witam wszystkich :) kilka informacji o zabawie 32PG6000 już miesiąc. A wiec, czarny może nie jest czarny na pasach tj. kiedy film jest 16:9 z Polskiej TV ale jak czarny jest już w części wyświetlanego obrazu to jest on naprawdę czarny. Ktośtam opisywał posiomy czarni i jest coś takiego i działa w następujący sposób: jeżeli na Euro 1 dostarczymy sygnał RGB to jest on do wyboru na NISKI lub WYSOKI, podobnie ma się sprawa z HDMI i Component, na Euro 2 i RF poziom czerni jest w automacie, nasycenie kolorów: jest coś takiego jak SD i HD i tu mamy wybór ale tylko wtedy gdy jesteśmy podłączeni przez HDMI w każdym innym wypadku wybór następuje automatycznie. Przy Component gdy damy Progresiv scan to bedzie HD natomiast gdy je wyłączymy to kolor bedzie na SD. Różnica... nio może bardziej żywe kolory ale ogromnej różnicy nie widać. Jasność uważam że jest bardzo dobra a nawet lepsza. Co do powidoków, duszków i jak kto sobie to jeszcze zwie...są i to nawet duże ale widzialne tylko na czarnym i to tylko przez chwilkę na dłuższą mete nic nie widziałem...Nagłośnienie-no mogło by być lepsze, głos czytany czyli dialogi są bardzo czyste natomiast o basie to raczej można zapomnieć... Po USB czy sygnał z Kompa powala. Ostatnio bawiłem się N-ką przez HDMI jak i Component i jakość też jest bardzo dobra. A teraz to co najlepsze albo i najgorsze cena...ja dałem miesiąc temu za niego 2099zł a od 7-10 listopada w Saturnie w katowicach bedzie kosztował 1499 i żeby nie było że robie tu reklamę sklepu...jestem zły jak cho....że mnie ruchneli w tydzień na 600zł nio ale czasem tak bywa...pozdrwaiwm wszystkich i życze miłych zakupów bo jeżeli TV zostanie w tej cenie to lepszego nie znajdzieicie i koniec :)
 

Cagram

New member
Witam, mam pytanie jak podlaczyc ten tv do amplitunera ?? wczesniejszy moj tv crt panasonic mial cos takiego jak Audio Monitor Out czyli 2 czincze kanal lewy i kanal prawy a w tym tv czegos takiego nie ma, czy to oznacze ze wogole sie go nie da podlaczyc do amplitunera ?
 

Cagram

New member
a czy w takim razie da sie podlaczyc przez scart audo np z AV2 scart na czincz ? niestety amplituner ma juz swole latka ale jest 5.1, myslalem ze w standardzie jest wyjscie audio monitor out
 

JarMas2008

New member
PG6000 vs. PG6900

Witam,
czy ktoś wie czym (oprócz nagrywarki i USB) różnią się te 2 modele ? W szczególności interesuje mnie obraz (XD engine vs. Dual XD Engine - czy jest o co się bić) , oraz czy dysk nie hałasuje (czy można go wyłączyć jeżeli z niego nie korzystam)
 

Mario140

New member
Mam takie pytanie do posiadaczy 42PG6000 a mianowicie jaki jest rozstaw otworów montarzowych do zaiweszenia tv?? Nie wiem czy to jest zrozumiałe, ale ogólnie chce zaiwesić telewizor na na scianie i jaki jest rozstaw tych otworów. Z góry dzięki za odpowiedź.
 

davemaster

New member
Może ktoś podpowie - zastanawiam się właśnie nad tą plazmą PG6000, tylko nie mogę się zdecydować, jaki rozmiar. Od TV siedzę ok 3 m i zamierzam go powiesić na ścianie. Sygnał na razie zwykła kablówla UPC, docelowo dekoder cyfrowy. TV ma być uniwersalny - rano budzikowe tvn24, wieczorkiem jakiś film, wiadomości, sport itp. Z góry dzięki za pomoc.
 
Do góry