LG 50pg6000, 42pg6000 - wszystko o serii pg6000

piotrekkater

New member
planowany zakup 42PG6000

Planuję w tym lub przyszłym miesiacu kupić LG 42 PG6000, sygnał z kablówki (Aster), odległość 3,5-4 metry, raczej oglądanie telewizji (wieczorami, w nocy) niż filmy DVD (sporadycznie). Czy to dobry wybór? Czy ten TV wystarczy na kilka (5+) lat)?

Znajomi doradzali mi, by do kablówki unikać LCD oraz FullHD - że do kablówki lepiej jest dobrać Plazmę HD Ready. Co sądzicie?

Dzięki za rady i komentarze,
P.
 

duszabar

New member
Do SD jak najbardziej ten model się nadaje, ja mam analogową kablówkę i jest nieźle. Są oczywiście lepsze i gorsze kanały ale to już wina nadajnika z kablówki lub jakości sygnału przez nią odbieranego. Wadą tego telewizora jest wolne przełączanie kanałów trwające ca 1 do 2s.
 

themichals

New member
Witam. Jakie ustawienia mam wybrać, by np. któryś z programów na polsacie 16/9 byl bez pasow na gorze i na dole ? jeśli ustawie w TV obraz 16/9 i właśnie nadawany jest program w takim formacie to pojawiaja się pasy. Programy 4:3 są nadawane normalnie, czyli rozciągnięte na cały TV. Opcja zoom2 zostawia czarny pas na dole. Jest na to jakas rada :hmm: ?
 

J.Zet

New member
Jest rada :)
Wchodzisz do Q.Menu i masz wybraną opcję Zoom2, pod nią opcje Ustawienia Zoom.Strzałkami (góra-dół, lewo-prawo) na pilocie dowolnie rozciągasz obraz.
Bardzo łatwe:).
Co do ustawień musisz sam zobaczyć i popróbować, różne programy w tej samej telewizji są nadawane w różnych formatach.
 

themichals

New member
:hihi: idiota ze mnie ;) Jak mogłem tego nie zauważyć. Dzięki J.Zet. A np. kanały HD lub kanały SD nagrywane i nadawane w formacie 16:9 wystarczy, że ustawie na tryb orginalny i obraz sam rozciągnie się na cały ekran czy nadal zostaną pasy ?
 

J.Zet

New member
duszabar napisał:
Jeśli chodzi o skalowanie w pg6000 wygląda to tak:
-jeżeli obraz ma format 4:3 i tak jest nadawany oglądamy jako 4:3 z szarymi pasami po bokach lub 16:9 wtedy jest on trochę zniekształcony(nie ma na to lekarstwa w żadnym telewizorze) ale można się przyzwyczaić za to obraz wypełnia cały ekran ,
-jeżeli obraz ma format 16:9 i jest nadawany 4:3 czyli z pasem czarnym na dole i u góry (tzw letterbox) używam "zoom2" (tak nadają wszystkie chyba polskie kanały jeżli mają materiał 16:9 a przynajmniej tak jest u mnie w kablówce), użycie ustawienia 16:9 powoduje tragiczne rozciągnięcie ekranu
-jeżeli obraz ma 16:9 i jest nadawany 16:9 np kanał niemiecki ard albo zdf ustawiam obraz w trybie "oryginalny", po właczeniu kanału mamy najpierw szare pasy po bokach i czarne z góry i z dołu a po sekundzie obraz wypełnia cały ekran automatycznie.

Dodam tylko że obraz w teście kiki zatytułowany
"Trochę się przytyło paniom na Festiwalu Eurowizji" ma proporcje 21:9 zamiast 16:9 i może od tego już w komputerze te postacie się tak ponaciągały albo aparat fotograficzny nie był prawidłowo umieszczony. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić aby przeformatowanie z 4:3 na 16:9 mogło być różne w różnych telewizorach.

Niestety dopóki polskie kanały będą nadawały w rozdzielczości 4:3 i używały letterboxa do nadawania 16:9 obraz będzie gorszej jakości (przy wypełnieniu całego ekranu, choć proporcjonalny) lub mniejszy (bo z czarnymi pasami na dole i u góry w trybie "orginal") niż w trybie 4:3 .
^^ tutaj masz ładnie wyjaśnione.
 

themichals

New member
Ok Ok. Chcę założyć N i zastanawiam się czy podłaczyć HDMI czy Component. Czy pg6000 ma zabezpieczenie przed kopiowaniem danych (by podłączyć HDMI) ?
 

timonek

Member
Bez reklam
42pg6000

Witam pisze to poniewaz zauwazylem ze bardzo spadla cena na ten tv jescze niedawno kosztowal 3500zl a teraz mozna kupic za 2500zl zastanawiam sie czym to jest spowodowane moze jakims nowym modelem co mial by wejsc ale ogolnie to ta cena jest niezla za ten model
 

SAMKS

New member
Hmm jestes szczęsliwym posiadaczem tej plazmy powiem tyle jeśli mjałbym kupawać jeszcze raz to bym się zdecydował ponownie. Teraz jestem na etapie tak zwanego docierania o ile takowe istneje .jeszcze mące z ustawieniami (czrne pasy i loga stacij co jest uciążliwe ale taki urok) obraz z cyfry ok filmy DVD bajka! pozdrawiam......
 

muzyk219

New member
WItam, Ja również wczoraj nabyłem "Eldżika" 50". Pół wieczoru a włąściwie cały wieczó kąbinowałem z ustawieniami i innymi rzeczami w setupie.Wkońcu Wybrałęm ekspert1 i troszke go zmodyfikowałem.Jak dla meni jest dobrze. Obraz jak narazie to cyfrowy dekoder Vectry(SD) ale za kilka dni wymienię go na HD.Dodatkowo dvd Denon1920.Ciekawi mnie natomiast czy ktos z urzytkowników LG 50PG6000 chciałby sie podzielić jakie ustawienia zastosował?Mówię o konkretnych danych .Moze to troszke dużo pisanai ale... tak sie zastanawiam czy ni ebyłby to dobrysposób by spróbowac wprowadzic czyjes ustawienia d o swojego i w ten sposób sprawdzic jak wyglada to okiem innej osoby?Czekam na wiadomości. Pozdrawiam.
 

muzyk219

New member
Postaram sie już jutro opisać jak mam to u siebie ustawione. I ... jeszce pytanie... czy moze tu nie bardzo jest na to miejsce?Moze by tak założyć nowy wątek w tej konkretnej sprawie?
 

kulfon

New member
Lgpg6000

Witam wszystkich. Ja również stałem się posiadaczem tej plazmy lecz jestem zielony jeśli chodzi o jakiekolwiek ustawienia. Jeśli mógłby mi ktoś wyłożyć to jak przedszkolakowi byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
 

muzyk219

New member
Nie przesadzajmy jeśli chodzi o czytanie instrukcji.Fakt że czasami trzeba ale w tym modelu jest banalnei proste wszystko i instrukcja nie wiele pomogła .Ustawiłem wszystko sam na "czuja" a potem z ciekawości przeleciałem instrukcję i co? I nic.To co sam ustawiłem i dowiedziałem sie z samego setupu było wystarczające.Używam osobiście ustawienia obrazu Ekspert 1 z lekką modyfikacją w postaci obniżenia nasycenia czerwonego i kontrastu owegokoloru oraz lekkiego podbicia o kilka stopni niebieskiego i rozjaśnienia zieleni.Są to moje osobiste odczucia i nie twierdze że ten model ma zbyt dużo czerownego a w/w ma mniej. Zawsze źle reagowałem na czerwona skórę na twarzach ludzi i szaro-zielone liście drzew.Dlatego też to poczyniłem.Pod kątem obsługi Menu w odbiorniku można polecić innym firmom jak powinno wyglądać czytelene i intuicyjne menu!Brawo dla LG!Nie jestem fanem tej marki.Nigdy nie byłem.Zwyczajnie doceniam produkty i gdy któreś mi sie spodoba to polecam innym.W domu mam różne sprzęty o właściwie kazdy innej firmy.Amplituner Yamaha, dvd Denon, Kolumny Jamo,Kable KimberKable.Uznałem ze mi to odpowiada i spełnia moje oczekiwania.
 

muzyk219

New member
Poniżej opisuję jakie mam u siebie w 50' calowej plazmie ustawienia obrazu. Podaje tylko te wysokości które są inne aniżeli "0" czyli te które zmieniłem.
EKSPERT 1:
Kontrast 80
Jasność 50
Ostrość 70
Kolor 55

Kontrola zaawansowana:
Czysty kontrast Wył.
Redukcja szumu Wył. / lub niska
Gamma Średnia
Poziom czerni Niski
Balans bieli Średni
Kontrast czerwonego -13
Kontrast zielonego +6
Kontrast niebieskiego +3
pozostałe wielkości bez zmian. Wyświetlam obraz z dvd Denona 1920 i w odtwarzaczu wszystkie ustawienia obrazu mam na "0" z wyjątkim ostrości która jest tylko na "+1".
Fajnie by było gdyby inni użytkownicy tych modeli LG opisali swoje ustawienia.Myślę że to by bardzo pomogło ustalić własne odczucia i przeanalizować wyniki innych użytkowników.Ciekawi mnie tylko czy jest różnica w jakości obrazu pomiędzy modelami 42' a 50'?W modelach o przekątnej 42' jest mniejsza rozdzielczość pionowa więc jestem bardzo ciekaw czy ma to bezpośrdni wpływ na ustawienia obrazu w jednych i drógich przekątnych (zakłądając że wielkośći ustawimy te same)?
 

Mario140

New member
Długo szukałem opinii, chodziłem ogladałem duzo telewizorów lcd plazm i wogóle i wczoraj właśnie klamka zapadła bedzie LG 42PG6000. Według mnie z tego co widziałem narazie tylko w sklepach obraz w nim jest dużo ładniejszy niż pv80 według mnie różnica w czerni jest niezauważalna a w innych kolorach zdecydowana przewaga dla lg. Co więcej moge powiedzieć dzwięk jest naprawdę fajny a obraz z sd wyglada dobrze według mnie, chociaż tak jak mówiłem moje wrazenia pochodzą tylko ze sklepów, chociaz myslę że napisze coś więcej jak będe już go miał w domu.
 

timonek

Member
Bez reklam
Mario140 napisał:
Długo szukałem opinii, chodziłem ogladałem duzo telewizorów lcd plazm i wogóle i wczoraj właśnie klamka zapadła bedzie LG 42PG6000. Według mnie z tego co widziałem narazie tylko w sklepach obraz w nim jest dużo ładniejszy niż pv80 według mnie różnica w czerni jest niezauważalna a w innych kolorach zdecydowana przewaga dla lg. Co więcej moge powiedzieć dzwięk jest naprawdę fajny a obraz z sd wyglada dobrze według mnie, chociaż tak jak mówiłem moje wrazenia pochodzą tylko ze sklepów, chociaz myslę że napisze coś więcej jak będe już go miał w domu.

Witam mam pytanie do ciebie w jaki sposob chcesz w skelepie gdzie jest tyle oswietlenia jest tak widno zobaczyc roznice w czerni zeby porownac czern na ekranie trzeba ogladac w ciemnosci a tak w sklepie sie nie da tylko w domu mozna by sobie porownac jak byc mial oba ekrany i ogladal je wnocy bez zapalonej zarowki, wiec sie zastanawiam jak mogles w sklepie przy oswietleniu ocenic dobrze czern ?.
 

albi_

New member
pg6000 - retencje (powidoki)

czesc
Przymierzam się do zakupu TV 32" (mam tylko 2m do TV).
I jako,że jestem zrażony do LCD (kiedys oddałem LCD po 4 dniach użytkowania - odbiór SD był nie do zniesienia :()
bardzo ucieszyłem się z wprowadzenia 32PG6000.

Jedyne co mnie powstrzymuje to opinie na forach o bardzo silnych retencjach (powidokach, duszkach).


Jak to jest na waszych PG6000 ? Chodzi mi powidoki po np. oglądaniu filmów z napisami (białe napisy na czarnym tle) lub graniu.

A może LCD jednak już sie poprawiły :) I TVP wygląda nie gorzej niż na plazmach ?
 

muzyk219

New member
Jeśli zamierzasz kupic 32" to niestety plazm o takich przekątnych teoretycznie nie produkuje się.Mówie teoretycznie ponieważ od niedawna,owszem są telewizory plazmowe w tej przekątnej ale z rozdzielczością 800x480 pikseli. np. frimy Daewoo.Jeśli mowa więc o "normalnych" rozdzielczościach,czyli HD Ready co najmniej,to zaczyna się przekątną od 37".To tak kwoli ścisłości co do wielkości ekranów.Ja posiadam 50" ekran i efekty o których mówisz,są.Występują bo zauważylem to u siebie ale pojawiają sie one jakoby na "własne życzenie".Jesli wyświetlasz statyczne obrazy o jasności bliskiej bieli np. bardzo rozświetlone niebo podczas ogladania zdjęć lub też niemalze białe partie ekranu są wyświetlane z jakiegos powodu dośc długo w tym samym miejscu ekranu (kilka,kilkanaście)sekund to może sie pojawiść ofekt "pamięci".Zaraz po kupieniu TV podłączyłem pendraiva ze zdjęciami które były zapisane w formacie 4:3 pozostawiając czarne pasy po bokach.Gdy po wyświetlaniu kilku minut różnych zdjęć na których właśnie po bokach były bardzo jasne pola, prawie białe.Po wyłaczeniu pokazu slajdów było wyraźnie widać po owych czarnych bokach ekranu,gdzie kończyła sie krawędź zdjęcia.Zaznaczam że tylko w takich powiedzmy ekstremalnych warunkach jasności to występuje,napewno nie po napisach z filmów itp.To zbyt krótko by coś sie utrwaliło.Jeśli zdażyłoby by Ci sie wcisnąć pauzę podczas oglądania filmów i dodatkowo na czarnym polu napisy akurat się wyświetliły a Ty w tym czasie idziesz do kuchni zrobić kolacje i napisy sie wyświetlają przez kilka minut to także może sie "utrwalić" ja poprostu nie wciskam pauzy jeśli ma to trwać kilka minut lub dłuższą chwile tylko wciskam STOP.Mimo to wszystko w tv jest coś co ma zapobiegać owemu zjawisku.W opcjach jest tzw, efekt WYBIELANIA.Gdy się to uruchomi na dowolny okres czasu,(ja to robiłem po pokazie zdjęć na ok. 30 sekund) wyświetla sie prawie biała plansza na całym ekranie doputy,dopuki nie naciśniesz dowolnego klawisza na pilocie.Tenże efekt likwiduje tzw, pamięć którą niektórzy przeciwnicy technologi plazmowej określaja "wypalaniem" co jest oczywistą bzdurą wynikająca z niewiedzy.Po takim zabiegu to co wcześniej ewentualnie "niby" sie utrwaliło znika bezpowrotnie i jest to naturalny efekt w tej technologi ale takze i w technologi LCD.Tytle że w modelach serii PG6000 producent zadbał o to byśmy się nie zamartwiali iż ekran sie "wypalił":) To tylko jest na plus dla prejaktantów telewizora.Brawo!Obraz m.in. oglądam z dekodera Vectry SD. Co do jakości programów to jest różnie. Akurat u mnie i u kilku znajomych którzy także posiadają Vectrę program TVP1,2 jest wręcz tragiczny.Nie lubie oferty programowej Polsatu lecz jakość mnie zdumiała tutaj.Naprawde jest o dwa nieba lepiej niż w w poprzednim przypadku.Podobnie TVN.Jakość z tych stacji jest jak na obraz z odbiornika SD dość poprawna(oczywiście nie wymagajmy nie wiadomo czego) Bardzo dużo zależy od konkretnej stacji która aktualnie nadaje i od samego emitowanego pragramu.Np. wiadomośći w TVN są super.Ale już filmy,zwłaszcza te starsze są na poziomie TVP1.Więc szczerze mówiąc nie nażekam na obraz bo biorę poprawke na to co sama stacja swoją jakością obrazu prezentuje.Być może już jutro wymienię wkońcu dekoder na HD!Jeśli mi sie to jutro uda opisze czego doświadczyłem.Pozdrawiam i przepraszam za długą lektórę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry