LG 50pg6000, 42pg6000 - wszystko o serii pg6000

timonek

Member
Bez reklam
WuMike napisał:
"Ci" panowie nie sa pierwszymi, ani ostatnimi, ktorzy subiektywnym sadem wydali obiektywny werdykt - poziom czerni tej plazmy jest gorszy od najlepszych modeli LCD Samsunga, Sony'ego i Toshiby, nie wspominajac o PDP Panasonica i Pioneera rzecz jasna. Tym niemniej, wiernosc kolorow i skalowanie plus przyzwoita czern powoduje, ze ten telewizor jest niezlym "zawodnikiem".

Witam moze i nie ma najgorszej czerni ale jezeli testuja i robi apomiary to cos musza wiedziec przeciez jezeli robi si epomiar urzadzeniem i wychodzi ze lg ma 5 razy slabsza czern od panasonica to raczej tak jest ale tez nie chodiz tu tylko o sam poziom czerni ale o rozroznianie scen ciemnych w filmach zeby mozna bylo zobaczyc co jest wlasciweie na ekranie a nie sie domyslac, sadze ze naet samemu bez pomiarow jakby sie postawilo tego lg i panasonica w ciemnym pomiesczeniu to roznice by sie zobaczylo a w sklepie nie ma takich mozliwosci , a co do tych osob ktore testowaly ten model to napisali ze nie jest taki zly fakt ze ma dobre kolory tez jest wazny ale jezeli komos zalerzy na rozroznianiu szcegolow w obrazie przy scenach ciemnych w filmie a nie tylko domyslanie sie co tam jest to lepszy bedzie panasonic, bo i nie bedzie duzo drozszy nie mowie tutaj o porownywaniu np. lg do pioniera bo i duza roznica w cenie , i jescze ne wiem co miales na mysli piszac o tych katach widzenia bo ja nic o tym nie mowilem na ten temat
 

czytelnik

New member
timonek napisał:
Witam moze i nie ma najgorszej czerni ale jezeli testuja i robi apomiary to cos musza wiedziec przeciez jezeli robi si epomiar urzadzeniem i wychodzi ze lg ma 5 razy slabsza czern od panasonica to raczej tak jest ale tez nie chodiz tu tylko o sam poziom czerni ale o rozroznianie scen ciemnych w filmach zeby mozna bylo zobaczyc co jest wlasciweie na ekranie a nie sie domyslac, sadze ze naet samemu bez pomiarow jakby sie postawilo tego lg i panasonica w ciemnym pomiesczeniu to roznice by sie zobaczylo a w sklepie nie ma takich mozliwosci , a co do tych osob ktore testowaly ten model to napisali ze nie jest taki zly fakt ze ma dobre kolory tez jest wazny ale jezeli komos zalerzy na rozroznianiu szcegolow w obrazie przy scenach ciemnych w filmie a nie tylko domyslanie sie co tam jest to lepszy bedzie panasonic, bo i nie bedzie duzo drozszy nie mowie tutaj o porownywaniu np. lg do pioniera bo i duza roznica w cenie , i jescze ne wiem co miales na mysli piszac o tych katach widzenia bo ja nic o tym nie mowilem na ten temat

ja bym chyba jednak zawierzył bardziej recenzjom zagranicznym, które przy czerni faktycznie tylko minimalnie gorszej wskazywały na przewagę tego LG nad pansonikiem pv80 praktycznie we wszystkich pozostałych kategoriach, warto też poczytać fora zagraniczne
a ostatecznie każdy sam ocenia - ja jakoś mdły obraz widzę w panasie tak z serii 8 jak i poprzedniej choć próbowałem się do niego przekonać, odbicia ma równie duże.
 

2marekm

New member
czytelnik napisał:
ja bym chyba jednak zawierzył bardziej recenzjom zagranicznym, które przy czerni faktycznie tylko minimalnie gorszej wskazywały na przewagę tego LG nad pansonikiem pv80 praktycznie we wszystkich pozostałych kategoriach, warto też poczytać fora zagraniczne
a ostatecznie każdy sam ocenia - ja jakoś mdły obraz widzę w panasie tak z serii 8 jak i poprzedniej choć próbowałem się do niego przekonać, odbicia ma równie duże.
Faktycznie z tym mdłym obrazem jest "coś na rzeczy".Wczoraj już byłem zdecydowany kupić Panasonica PV80. Po załączeniu obraz był jakiś zamglony i nieostry.
Postanowiłem jeszcze poczekać.
 

timonek

Member
Bez reklam
czytelnik napisał:
ja bym chyba jednak zawierzył bardziej recenzjom zagranicznym, które przy czerni faktycznie tylko minimalnie gorszej wskazywały na przewagę tego LG nad pansonikiem pv80 praktycznie we wszystkich pozostałych kategoriach, warto też poczytać fora zagraniczne
a ostatecznie każdy sam ocenia - ja jakoś mdły obraz widzę w panasie tak z serii 8 jak i poprzedniej choć próbowałem się do niego przekonać, odbicia ma równie duże.

Witam ale co masz na mysli przez to ze widzisz mdly obraz bo ja nie ma na mysli ze obraz jest mdly czy nie w trakcie gdzie na ekranie jest jakas jasna scena chodzi mi o sceny ciemne nocne w filamach zeby byly dobrze widoczne a nie zeby sie domyslac co jest na ekranie a jak juz pisalem to w sklepie nie da sie tego sprawdzic bo nikt nie zapewni pomieszczenia w pelni zaciemnionego zeby sprawdzic jak dobry jets obraz w okolicach czerni chyba ze znasz taki sklep bo ja nie i w ten sposob troche musze wierzyc tym opisom w gazetach np. lub inne bo gdybym mogl sam osobiscie porownac sobie np. lg i panasonika lub innej firmy gdzie bym wszystkie mogl w ciemnosci obejrzec to wtedy wiedzialbym ktory mi by obraz pasowal ocenilbym ktory potrwafi dobrze przkazac obraz bliski czerni zebym sie nie domyslal co wdanej chwili w filmie jest tylko zebym to wyrazmnie widzial.
 

guteks

Member
Lg6000

Całe forum aż huczy jaki ten LGPG 6000 ma super design przekonałem się dzisiaj jaki to on piękny ludziom ,którym sie tak wydaje gratuluję poczucia piękna ten telewizor ma design jak indyjskie samochody...(brakuje tylko wycieraczek na szybę)
 

Morfeusz42

New member
To ja gratuluję Tobie, że Ty gratulujesz ludziom poczucia piękna - widać coś z Twoim poczuciem nie jest najlepiej skoro jesteś sam ze swoim sądem :D
 

czytelnik

New member
guteks napisał:
Według mnie :twisted: ma design do dupy i koniec...

jak mówią o gustach się nie dyskutuje 90 % najbardziej podoba się córka, 9,99 matka, ale jest i 0,1 któremu najbardziej podoba się gumowa lala. Na szczęście każdy sam ocenia, nikt ci nie każe się zachwycać a, że większość jest w tych 90 % to ci chyba w takiej sytaucji nie przeszkadza
 

guteks

Member
Lg6000

czytelnik napisał:
jak mówią o gustach się nie dyskutuje 90 % najbardziej podoba się córka, 9,99 matka, ale jest i 0,1 któremu najbardziej podoba się gumowa lala. Na szczęście każdy sam ocenia, nikt ci nie każe się zachwycać a, że większość jest w tych 90 % to ci chyba w takiej sytaucji nie przeszkadza
A twoje zdanie obchodzi mnie jak zeszłoroczny śnieg...
 

czytelnik

New member
W końcu po długim czasie podejmowania decyzji lg w wersji 50 znalazł się u mnie w domu. Nie będę się dużo rozpisywał powiem tylko, że potwierdzam wszystkie pozytywne opinie, które przytaczali poprzednicy. Czytając to forum, a szczególnie wątki o panasonicu, ale nie tylko, spodziewałem się dużo gorszego niż na crt obrazu SD. I tu szok PG 6000 bije poprzednika na głowę ze zwykłej anteny dachowej przy wszystkich ustawieniach zjechanych do 50 % (docieranie). Także dźwięk znacznie lepszy od większości płaskich TV, które słuchałem w sklepach. Porównuję do telewizorów w tym crt, a nie kina domowego bo tylko to ma sens – lepszy dźwięk miał może pv700.
Nie dziwię się zatem dlaczego hdtv test uk stwierdził, że w odbiorze SD LG jest lepszy niż pv80. Potwierdzają się też opinie z avforum uk, że w SD jest lepszy od 46py80 i nie brzęczy. Ja osobiście nie widziałem akurat tego panasonica w warunkach domowych więc trudno mi wyrazić własną opinię. Mogę tylko ocenić z pv80 i mi zdecydowanie bardziej odpowiadał obraz LG. Nie widzę tej słabszej czerni – może nie potrafię się dobrze przyjrzeć. Po kilku godzinach nie widzę wolnego wygaszania pikseli – może wymaga to specjalnych eksperymentów.

Odbicia na ekranie są bardzo duże, ale tylko do momentu włączenia TV w odróżnieniu do kineskopowca po pojawieniu się obrazu znikają natychmiast, nie ma też odbicia zapalonych lamp wieczorem, który były widoczne na crt.

Złącze USB bardzo funkcjonalne zdjęcia pojawiają się szybko.

Menu tego TV bije na głową wszystko z czym dotąd miałem doczynienia. W tym zakresie zachwyty z testów potwierdzają się w 100 %.
 

dzakk

New member
Gratuluje czytelnik - dobry wybór. Ja, mimo że mało oglądam TV, jestem bardzo zadowolony z zakupu 50' :grin: Gdzieś tam wyżej pisałem, że porównywałem go z PV80 w wersji 42' i moje subiektywne zdanie było takie, że na LG był lepszy obraz. Tylko tyle i aż tyle :cool: Życzę miłego oglądania :krol:​
 

radeko1980

New member
Lg 42 Pg 6000

Witam wszystkich jestem nowy na forum planuję kupić właśnie tą plazmę ale mam jedno pytanko czy ma ona wbudowany dysk tward?
Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz.
 

idleman

New member
Proporcje obrazu

Możecie mi podpowiedzieć jak na 42PG6000 wygląda sprawa skalowania obrazu? Teraz w 90% będę oglądał sygnał z kablówki i wyczytałem na forach, że ludzie narzekają na brak trybu pełnego. (Nie do końca jestem pewien, ale jak rozumiem, chodzi o rozciągnięcie np. 4:3 do 16:9).
Czy można to jakoś manualnie ustawić, czy w ogóle jest się skazanym na pasy góra/dół lub boki ?
 

biednyleno

New member
posiadam tą plazmę w wersji 50 calowej i opcji skalowania jest sporo do wyboru w tym telewizorze, począwszy od 4/3, oryginalnego lub 16:9 do dwóch typów obrazu powiększonego (zoom1 lub zoom2). Osobiscie uzywam trybu zoom1 gdzie ręcznie mozna ustawić wypelnienie ekranu tzn. przesunąć go w pionie a następnie rozszerzyć.
 

Mario140

New member
W sumie to szukałem lcd 32 cale ale teraz zaczynam się zastanawiać nad jakims takim telewizorem nie sa bardzo drogie a widziałem dzisiaj i obraz jest bardzo fajny.
 

duszabar

New member
Jeśli chodzi o skalowanie w pg6000 wygląda to tak:
-jeżeli obraz ma format 4:3 i tak jest nadawany oglądamy jako 4:3 z szarymi pasami po bokach lub 16:9 wtedy jest on trochę zniekształcony(nie ma na to lekarstwa w żadnym telewizorze) ale można się przyzwyczaić za to obraz wypełnia cały ekran ,
-jeżeli obraz ma format 16:9 i jest nadawany 4:3 czyli z pasem czarnym na dole i u góry (tzw letterbox) używam "zoom2" (tak nadają wszystkie chyba polskie kanały jeżli mają materiał 16:9 a przynajmniej tak jest u mnie w kablówce), użycie ustawienia 16:9 powoduje tragiczne rozciągnięcie ekranu
-jeżeli obraz ma 16:9 i jest nadawany 16:9 np kanał niemiecki ard albo zdf ustawiam obraz w trybie "oryginalny", po właczeniu kanału mamy najpierw szare pasy po bokach i czarne z góry i z dołu a po sekundzie obraz wypełnia cały ekran automatycznie.

Dodam tylko że obraz w teście kiki zatytułowany
"Trochę się przytyło paniom na Festiwalu Eurowizji" ma proporcje 21:9 zamiast 16:9 i może od tego już w komputerze te postacie się tak ponaciągały albo aparat fotograficzny nie był prawidłowo umieszczony. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić aby przeformatowanie z 4:3 na 16:9 mogło być różne w różnych telewizorach.

Niestety dopóki polskie kanały będą nadawały w rozdzielczości 4:3 i używały letterboxa do nadawania 16:9 obraz będzie gorszej jakości (przy wypełnieniu całego ekranu, choć proporcjonalny) lub mniejszy (bo z czarnymi pasami na dole i u góry w trybie "orginal") niż w trybie 4:3 .
 
Ostatnia edycja:
Do góry