LG 50pg6000, 42pg6000 - wszystko o serii pg6000

Morfeusz42

New member
Kiki nie zrozum mnie źle - doceniam to co robisz w kwestii testów, chociaż nie ze wszystkimi podsumowaniami się zgadzam ale nie chcę bić bez sensu piany... jednak po raz pierwszy tak bardzo przyłożyłeś się do tego aby pokazać, że telewizor plazmowy ma powidoki (dla plazm to norma... taka technologia) i to właśnie przy okazji tego LG - to wzbudza pewnien śmiech i lekką irytację. Szczególnie że model ten zbiera co raz więcej pozytywnych recenzji czy to komuś pasuje czy nie;
Pozdrawiam ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie doczytałeś - napisałem że to słabe wygaszanie pikseli / wolne/
Bo obraz stały poprzedni zostaje nawet ja na kilka minut zostawisz nieruchome ujęcie. Takich zdjęć jest więcej.
 

marcins11

New member
hmm... znikające posty? wcześniej jak czytałem ten wątek ostatni post był napisany dzisiaj przez użytkownika dzakk. gdzie on się podział?

w każdym razie chciałem załączyć kolejne, obiecane [jakiś czas temu ;)] zdjęcia ale wygląda na to, że forum zostało wzbogacone o nową funkcjonalność, blokującą wstawianie linków użytkownikom nie mającym co najmniej 5 wypowiedzi na swoim koncie. a to jest dopiero mój 4 post, więc nie mogę wstawić obrazków jak poprzednio.

A co do tematu - na razie z telewizora jestem zadowolony. Powidoków jakoś w normalnym użytkowaniu specjalnie nie dostrzegam. Prawdę powiedziawszy to podczas oglądania filmu jeszcze nigdy żaden 'duszek' nie zwrócił mojej uwagi.
 
Ostatnia edycja:

czytelnik

New member
marcins11 napisał:
hmm... znikające posty? wcześniej jak czytałem ten wątek ostatni post był napisany dzisiaj przez użytkownika dzakk. gdzie on się podział?

.

No ja właśnie na ten post czekałem bo dzakkowi zadałem parę pytań na priv o 50 LG PG 6000 ale poprosiłem o odpowiedz w wątku, żeby innym się tez przydało. Co tam było, takiego że ktos to usunął.
Czyżby za dużo pochwała tego telewizora ????;) ;) ;) ;) ;)
Czy możecie zreferować treść tego posta, albo Dzakk wklej go ponownie. Jeszcze raz dzięuje za info o gwarancji, ja chyba się już zdecyduje i tv w końcu zamówię.

marcins11 - widzę że masz 4 posty to napisz piaty post za chwilę bedą zdjęcia i w szóstym już wklejaj linki.:p
 

marcins11

New member
tak się składa, że mam treść tego posta, bo zostawiłem otwarte okno przeglądarki :wink:.
mam nadzieję, że dzakk nie będzie miał mi za złe, że go tu zacytuję:

Witam, po długim poszukiwaniu i porównywaniu rożnych TV stałem sie szcześliwym posiadaczem 50 PG6000 :wink: Ogólne wrażenie bardzo dobre, design powala konkurentów. Oglądam z 3.5m, obraz SD z UPC dobry (tak jak na moim starym panasie CRT 28'), więc jestem zadowolony. DVD bardzo dobry, divix zadowalajacy (mam starą najtanszą Mantę za 100zł :mrgreen: ) Nie sprawdzałem jeszcze odtwarzania z USB, zrobię to w najbliższym czasie i od razu tu napisze co i jak :wink: Jeżeli chodzi o odbicia, to podczas oglądania takowych nie widzę, przy wyłączonym TV oczywiście są, ale to mi w ogóle nie przeszkadza :wink: :wink: :wink:
Autoformatowanie: Rzeczywiście TV ten ma z tym problem, trzeba to robić ręcznie w większości przypadków. Korzystam tylko z 16:9, Zoom1 i Zoom2. Jako że nie jest to dla mnie problemem, to też nie jest to dla mnie także dyskwalifikujące.
Czytelnik: LCD w ogóle nie brałbym pod uwage na Twoim miejscu do SD z UPC, no chyba że chcesz wywalić pare tys. więcej :roll:

Pozdr :)

dobrze by było, gdyby potwierdził też jego autentyczność - żeby nikt mi nie zarzucał, że ja to wymyśliłem. jeśli natomiast sam go z jakiegoś powodu usunął [a nie był to np. efekt nieprawidłowego działania forum ;)], to przepraszam i prosimy o uzasadnienie [coś się zmieniło? 'drugie wrażenie' nie było już tak pozytywne?]
a, i już niedługo będą zdjęcia :)
 

czytelnik

New member
Właśnie doczytałem że znikajace posty z dnia dzisiejszego występowały tez w innych wątkach. Chyba to jeden z problemów z forum jakie były przez ostatnie dwa dni.

czekamy na dalsze zdjecia w takim razie.
A mam jeszcze takie pytanie do osób, które korztstały z USB czy dysk twardy działąjacy przez USB tudzież data banki do zdjęć z dyskiem działają na tym tv (moje nagrywarak LG 278 h nie widzi takiego datata banku ale ma usb plus 1.0), a tv ma chyba 2.0.
 

dzakk

New member
Post rzeczywiście zniknął, ale potwierdzam autentycznośc tego co wkleił marcins11. Właśnie oglądałem meczyk Portugalia - Niemcy, cieszę się że nie kupiłem '42, bo byłby za mały teraz pewnie ;) Wrażenie dalej jak najbardziej pozytywne, a jak zmienię jeszcze kabel od kablówki na jakiś lepszy, czyt. z tego tysiąclecia, to w ogóle będę w ekstazie chyba. :D A teraz wybaczcie - ide dalej pic po przegranej Portugali :neutral:
 

marcins11

New member
niestety dalej nie przyjmuje moich zdjęć...

Wystąpiły następujące błędy przy wysyłaniu wiadomości:
  1. UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi.
może jeszcze nie wszystko na forum działa jak należy. będę próbował jutro.
 

czytelnik

New member
Ja miałem watpliwości co do gwarancji LGE Polska na ten tv z digitalo. Z informacji Dzakka wynika, że jest polska gwrancja - z polskimi ogólnymi warunkami gwarancji więc nie powinno być z tym problemów, trzeba tylko ją wysłać do podbicia.
 

maxim129

New member
witam
jak macie go poustawianego kontrast ostrosc i cala reszte
ja probuje na wszystkie sposoby cos tam wychodzi ale moze ktos ma lepiej ustawione
pozdrawiam
 

shudokan

New member
moj 42pg6000 (kupiony na poczatku czerwca) ma taka przypadlosc. Co jakis czas wiesza sie dzwiek. Dochodzi do zapetlenia (slysze caly czas ten sam dzwiek). Po kilku sekundach TV sie restartuje i wszystko wraca do normy. Myslalem ze moze to wina kabla. Sprawdzalem na innych i na innych urzadzeniach. Dalej to samo. TV "idzie" do naprawy. Zobaczymy jak sprawia sie ludzie z DigiComp. Obiecali ze door to door i moge reklamowac u nich lub bezposrednio w serwisie.
 

CuoreRosso

New member
Widziałem go dzisiaj. I przez 20 minut nie mogłem oderwać oczu - sygnał po komponencie z n-ki. RE-WE-LA-CJA!!!
Mój zachwyt ostudził nieco Pan Sprzedawca, który już tradycyjnie - jak to ci panowie mają w zwyczaju, wiedzą swoją mnie nie zachwycił ale pokazał jedną - jakże przemawiającą do wyobraźni - rzecz. Ten 50-calowy potwór grzeje jak kilowatowy grzejnik rozkręcony na maksa. Porównałem ze stojącymi obok Panasami py85 i coś jest na rzeczy. LG grzeje i już.
Na koniec Pan Sprzedawca ostrzegł mnie, że LG to się szybciej zepsuje niż Panas i że wogóle, żebym się dwa razy zastanowił.
Zastanowiłem się nie dwa razy, nie trzy i ... na dzień dzisiejszy kupowałbym LG 50PG6000. Panas przegrywa o 4 cale, czyli 46:50. Stały te tv obok i nie chcę nic innego jak 50 cali. Amen
 

timonek

Member
Bez reklam
CuoreRosso napisał:
Widziałem go dzisiaj. I przez 20 minut nie mogłem oderwać oczu - sygnał po komponencie z n-ki. RE-WE-LA-CJA!!!
Mój zachwyt ostudził nieco Pan Sprzedawca, który już tradycyjnie - jak to ci panowie mają w zwyczaju, wiedzą swoją mnie nie zachwycił ale pokazał jedną - jakże przemawiającą do wyobraźni - rzecz. Ten 50-calowy potwór grzeje jak kilowatowy grzejnik rozkręcony na maksa. Porównałem ze stojącymi obok Panasami py85 i coś jest na rzeczy. LG grzeje i już.
Na koniec Pan Sprzedawca ostrzegł mnie, że LG to się szybciej zepsuje niż Panas i że wogóle, żebym się dwa razy zastanowił.
Zastanowiłem się nie dwa razy, nie trzy i ... na dzień dzisiejszy kupowałbym LG 50PG6000. Panas przegrywa o 4 cale, czyli 46:50. Stały te tv obok i nie chcę nic innego jak 50 cali. Amen

Witam ciebie i wszystkich, tez sie zastanawialem nad tym modelem ale mnie zawsze interesuje czern i odtwarzanie scen i po ostatnim tekscie w gazecie audiovideo przeczytalem ze ma slaba czern gorsza od niektorych lcd i owiele od panasonica wiec teraz sie wstrzymuje nawet nie wiem czy wogole go kupie bo mi najbardziej zalerzy na odtwarzaniu ciemnych scen zeby bylo to wszytsko dobrze widoczne a nie zebym sie domyslal co jest na ekranie, a jak to wiadomo w sklepie nie da sie sprawdzic czerni bo jest tam tyle swietlowek ze w zadnym sklepie nie bedzie warunkow ( nikt nie zgasi wszystckich swiatel )w ktorych mozna by okreslic jak sie prezentuja ciemne sceny w filmach, co ty o tym sadzisz, i moze jeszcze sie ktos na ten temat wypowie.
 

Morfeusz42

New member
P

Powiem Ci tylko tyle... Nie wiem skąd Ci panowie z gazety testujący tego LG czerpali wiedzę o nim bo na pewno nie z testów. Są pierwszymi, którzy widzą w nim gorszą czerń niż w "niektórych" LCD'kach - o plazmach nie wspominając. Ja wiem że jego czerń jest nie zła, potwierdzona już w paru testach - moje osobiste obserwacje tylko mnie przekonały do jednego... na dziś jest to lelewizor który chcę kupić; jedyny problem to akceptacja żony co do wielkości, ale powoli nad tym pracuję... hehe :D
 

WuMike

New member
Bez reklam
"Ci" panowie nie sa pierwszymi, ani ostatnimi, ktorzy subiektywnym sadem wydali obiektywny werdykt - poziom czerni tej plazmy jest gorszy od najlepszych modeli LCD Samsunga, Sony'ego i Toshiby, nie wspominajac o PDP Panasonica i Pioneera rzecz jasna. Tym niemniej, wiernosc kolorow i skalowanie plus przyzwoita czern powoduje, ze ten telewizor jest niezlym "zawodnikiem".
 
Do góry