LG 50pg6000, 42pg6000 - wszystko o serii pg6000

marcins11

New member
witam,
pg6000 stoi u mnie od ok 3 tygodni. zastanawiałem się również - jak zapewne wielu – m. in. nad pv80. nie porównywałem ich jednak bezpośrednio. przeważył głównie wygląd lg. faktycznie prezentuje się dobrze. do tego posiada stosunkowo dużo wejść/wyjść, avl [choć nie jestem pewny skuteczności tej funkcji] i wg różnych [w Polsce raczej nielicznych...] opinii wyświetla niezły obraz - nieco lepszy, porównywalny lub w najgorszym wypadku nieznacznie ustępujący swoim najbliższym konkurentom :).
ponieważ nie oglądam tv często, wiele na jego temat na razie nie mogę napisać. podzielę się tylko pierwszymi spostrzeżeniami.
niestety w niekorzystnych warunkach oświetleniowych salon odbija się w telewizorze niewiele mniej niż w starym crt.
obraz sd [dvd -> tani odtwarzacz + kabel za kilka zł] wygląda całkiem dobrze. czasami nawet znacznie lepiej niż się spodziewałem.
divx'y - tu gorzej. można powiedzieć, że w przeciwieństwie do crt 29", zamiast maskować niedoskonałości obrazu wynikające z kompresji, uwidacznia je [ale to chyba oczywiste - nie oczekiwałem, że będzie inaczej].
dźwięk w porządku.
sygnału hd jeszcze nie sprawdzałem.
jak na razie nie zmieniałem też wiele w ustawieniach, których jest całkiem sporo. zmniejszyłem tylko podstawowe parametry obrazu <40 [heh, docieranie]. jak znajdę trochę czasu i chęci to może zrobię kilka zdjęć i zamieszczę na forum.
pozdrawiam ms
 

mirekbj

New member
Przyglądałem się ponownie Pg6000 w MM, puściłem film z DVD, obraz był ok jak na warunki w których ogładałem (oświetlenie, sklep etc). Chyba przychyle się do opinii ze obraz ma porównywalny z konkurencją ( dla mnie PV80)
Zauważyłem natomiast że na demo LG gdy wyświetlane sa białe napisy na czarnym tle pojawia sie w głębi ekranu odbicie, tak jakby była tam druga szyba. Trzeba spojrzec trochę z boku. Czy to cecha wszystkich plazm ?
Subiektywnie też miałem wrażenie że świeltówki z sufitu odbijaja się mocniej niż np w PV80 (ten model też mnie interesuje)
Jakieś opinie nt powłoki antyrefleks/odblask w PG6000, najchętniej z warunków domowych ?
U mnie bedzie stał naprzeciw południowego okna. Cudów z antyodblaskiem sie nie spodziewam, żaluzje i tak trzeba bedzie opuszczać....


p.s
Morfeusz dzieki za odp. nt folii na ekranie. Próbowałem nieśmiało naderwać z brzegu ale cieżko szło... odpuściłem sobie. W sklepie sprzedawca nic nie wiedział czy to folia zabezpieczajca czy trwała powłoka....
 

uQuad

New member
Ta folia jest w kazdej plazmie? Mam sama A451, z dolu ekranu faktycznie sa takie drobne 'cosie' jakby tam folia byla.
 

maxim129

New member
witam
zastanawialem sie dlugo nad tv najpierw byl pv 80 potem lg 42 pg6000 czekalem dugo na testy az tu sie pojawil u mnie w miescie w sklepie moglem porownac ze soba te dwie plazmy wiekszej roznicy nie widzielem a jak nie widac roznicy to po co przeplacac:D kuplem tv u kikiego telewizorek doszedl caly i ''zdrowy'':D jest juz podlaczony i hula
dzis ogladałem meczyk koszykowki na tv4 ( na marginesie szkoda ze turow przegrał bo to zespół z mojego miasta ) i jak dla mnie obraz byl super i nie moge juz sie doczekac jutrzejszego meczu !!!! TUROW ZGORZELEC!!!!
 

marcins11

New member
pierwsza porcja zdjęć. filmy na dvd. ustawienia obrazu fabryczne – tryb kino.




w przyszłym tygodniu może uda mi się porobić zdjęcia nieco lepszym aparatem. Możliwe, że będzie też już coś w wyższej rozdzielczości.
pozdrawiam ms
 

czytelnik

New member
Sporo osób ma już ten tv to proszę napiszcie jeszcze raz dokładnie jak to jest z tym rozciąganiem obrazu bo to jak dla mnie jest najbardziej niejasne - były tu posty, że w ogóle nie da się na niektórych programach rozciągnąć na cały ekran. Ktoś pisał, że rozciąga czasem na cały ekran czasem zostają paski (czy tylko u góry i na dole czy po bokach też w 4/3) Czy wtedy pilotem ręcznie można to rozciągnąc na cały ekran ???
Czy jeśli ustawię na stałe 16/9 to obraz będzie zniekształcony ale rozciągnięty na cały ekran (ewentualnie z paskami na górze i dole - tak mam w obecnym CRT philipsa) ???

Jak po kilku tygodniach użytkowania oceniacie przede wszystkim jakość programów SD (w tym szczególnie z Nki jak ktoś z was ma)

Mam spory mętlik w głowie już miałem zamawiać ze względu na cenę Samsunga 50, ale ostatnio pojawiło się sporo niezbyt przychylnych opinii o nim (ponadto z formatowaniem ma chyba te same problemy). LG 50 jest już dostępne niby za 4700 ale nie z polskiej dystybucji a na infolinii poinformowali wyraźnie, że nie będa honorować takiej gwarancji w serwisie LG.

Oglądałem znowu w sklepie LG i Samsunga i coś samsung bardzo słabo z ostrością wypadał myślałem, że mi się wydaje - ale na to są też skargi użytkowników więc chyba coś w tym jest.

Może wziąć LG 42 ale przy 4,5 metrach prawie to chyba jednak za mały ???


Dodam, że właśnie sobi eprzeczytałem bardzo szczegółowo opisane spostrzeżenia użytkownika tego tv na avforum, który zamienił go z powodu powidoków na panasonica 46 pz80. Jego konkluzja........LG prawie we wszystkim wypada lepiej z obrazem SD włącznie:D .

A jak u was z powidokami. Bo widziałem na jednym w MM takie mocne (logo), że przerazić się można chociaż wiadomo jak to w sklepie godzinami leci jeden program.
 
Ostatnia edycja:

mik123

New member
Kurde powiem szczerze jak ogladalem obraz z panasa 42pv8p i LG 42PG6000 to obraz na panasonicu byl naprawde lepszy. Rozne ustawienia od std po wlasne i w jednym i drugim, obraz z tego samego tunera (przelaczany miedzy TV). Na LG jakby taki 'szum' i z tym rozciaganiem obrazu byl problem bo aby paski znikly trzeba bylo zrobic zoom ale obcinalo logo stacji i zarazem obraz. Za + dla LG przemawia b ladny wyglad, obszerne menu, zlacze USB..... ale ten obraz mnie przeraza.
PZD
 

derideo

New member
Ucinanie...

To fatalnie z tym ucinaniem obrazu, tak samo w Samsung ps42a451p. Nie słyszałem o podobnym problemie z panasem 42pv80. Wśród wielu różnych subiektywnych ocen, ucinanie to obiektywna i dyskwalifikująca cecha. A nie chciałbym dyskwalifikować Lg 42pg6000 ani wspomnianego samsunga, bo obraz z panasa wydał mi się "nudniejszy" ;) Więc czy to prawda z tym obcinaniem? Może użykownicy Cyfry+ by powiedzieli jak jest u nich...

PS. Jak w ogóle można oglądać z uciętym obrazem?! producenci o tym nie pomyśleli, to przecież podstawa yyy.
 

allabahal

New member
W niedzielę bawiłem się 42" w Electroworld we Wrocławiu. Nie powiem, obraz jak na te warunki był znośny. W menu nowe dodatki do zabawy z obrazem. Szumu matrycy prawie nie widać. Niestety nic nie poprawiono w kwesti wypalania luminoforu.
 

btw

New member
Witam, może by jakąś petycję do Kikiego wysłać w związku z obiecanym testem porównawczym prawie miesiąc temu. Pojawiły się jakiś czas temu opinie (od Kikiego), że LG zbiera różne opinie i od tego czasu Kiki omija chyba ten wątek. Zapisałem się do klubu HDTV właśnie aby ten test przeczytać i coś doczekać sie nie mogę :roll: ... Na szczeście nie śpieszy mi się z zakupem :)
 

biednyleno

New member
Nie będę oryginalny pisząc że przeglądam te forum od miesięcy, jak inni przeszedłem drogę od lcd do plazm. Długo czekałem na pojawienie się Panasonika pv50 w wersji 50 calowej i sie nie doczekałem. Nie doczekałem sie również testów Kikiego i po przejrzeniu kilku testów na innych stronych i przeczytaniu opinii na innych forach - generalnie anglojęzycznych - wybrałem 50pg6000. Użytkuję go od 3 tygodni i generalne odczucie po tym czasie jest jak najbardziej pozytywne. Co więcej z każdym dniem obraz zaczyna mi się jeszcze bardziej podobać, a to dlatego, ze z początku zastrzeżenia miałem do sygnału SD. Kolory wydawały mi się jakiś nienaturalne, problem ze skalowaniem owszem istnieje, ale nie dyskwalifikujący.
Załączam kilka zdjęć, zrobione w trybie ekspert1. Niektóre z SD, później z DVD (ostatni Bond) i kilka w wysokiej rozdzielczości (test Pioniera + tapety).
 

Attachments

  • P5260125.JPG
    P5260125.JPG
    254,7 KB · Wyś: 235
  • P5260127.JPG
    P5260127.JPG
    160,3 KB · Wyś: 163
  • P5260155.JPG
    P5260155.JPG
    185,2 KB · Wyś: 167
  • P5260193.JPG
    P5260193.JPG
    178,6 KB · Wyś: 163
  • P5260198.JPG
    P5260198.JPG
    162,7 KB · Wyś: 156
  • P5260220.JPG
    P5260220.JPG
    248,6 KB · Wyś: 150
  • P5260222.JPG
    P5260222.JPG
    284,1 KB · Wyś: 145
  • P5260224.JPG
    P5260224.JPG
    344,4 KB · Wyś: 132
  • P5260225.JPG
    P5260225.JPG
    204,7 KB · Wyś: 148
  • P5260252.JPG
    P5260252.JPG
    289,9 KB · Wyś: 200

tutankhanon

New member
Ja porównałem w Euro RTV pg6000 do pv80 i tak: na sygnale sd obraz porównywalny przy ustawieniach obu na normal, po włączeniu dvd po hdmi zauważalna różnica w ostrości i stabilności obrazu na korzyść pv80 (sceny dynamiczne) i to przekonało mnie do PV, pomimo że na wygląd LG był ładniejszy. Co do wspominanych problemów z autoformatowaniem obrazu w pg6000 to potwierdzam - nie ma takiej opcji. Jedyne co można zrobić to Zoom, który obcina obraz i pogarsza jakość. Po wielu analizach wybrałem jednak 50pv8, bo ma ponadto podwójne skanowanie 100 Hz, odtwarzanie formatu 24p i na dodatek jest tańszy od 50pg6000 o ok. 200 zł (będzie na kabel HDMI ;) ).
 

tutankhanon

New member
No nie wiem czy bardzo inna, panel jest bardzo podobny tej samej 11 generacji, pv80 ma kontrast 15000:1 a pv8 10000:1, natomiast pv8 ma większą rozdzielczość bo 1366 x 768, a nie 1024 x 768. A jak widać kontrast to chyba nie wszystko co pięknie widać np. porównójąc LG z 30000:1 z pv80 o 2x mniejszym czy też Kuro z "jedynym" 16000:1. pozostałe różnice dotyczą przede wszystkim dodatkowego wejścia D-sub w pv80. Poza tym nie ma wyboru bo 50pv80 nie jest w Polsce dostępny i raczej nie będzie.
 
Ostatnia edycja:

czytelnik

New member
arturcargo napisał:
Test jednakze w wersji anglojezycznej dostepny na: http://www.hdtvtest.co.uk/LG-42PG6000/

Pozdrawiam,

No to mamy kolejną bardzo dobrą recenzję ze strony, która według brytyjskich forów jest najbardziej wiarygodna i poważana jeśłi chodzi o testy telewizorów.

Wklejmy tylko ostanie zdanie z plusów: terrific value-for-mone i z konkluzji it's not difficult to see why the PG6000 plasma series walked away with a "Best Of Innovation" award at Consumer Electronic Show (CES) 2008, and why its competitors – Panasonic in particular – should be very afraid.


Ostatnie 4 słowa wyjaśniają jednak jasno brak obiecanego od dwóch miesięcy testu Kikiego.

Ja po ostatnich wielu negatywnych postach o Samsungu chyba już zdecydowałem, że bedzie LG (przeboleję trochę gorszą czerń od panasa i powidoki znikajace po kilku minutach, które użytkownicy pv80 też zgłaszają). Niestety cena 50 z polskiej dystrybucji wciąż jest kosmiczna więc jak w ciągu tygodnia nie spadni bedzie 42 (apropo czy ktoś ze sprzedawców - userów na forum nie ma jkichś informacji kiedy LG zamierza wyrównac cenę 50 do poziomu z innych krajów ????) .

Sklep Digi Komp (jak i Digitalo) ma parę stówek taniej faktycznie 50 ale ja niestety przy cenie prawie 5000 zł nie zaryzykuję kupna sprzętu, który nie ma gwarancji realizowanej przez polski serwis LG a to już wyjasniłem na 100 %. Pozostaje gwarancja sklepu, ale kłopot przy awarii z wysyłeniem 50 calowego tv byłby ogromny nawet jeśli sklep będzie istniał - praktycznie wyklucza to dla mnie ta opcję. A jednak przy plazmach te awarie się zdarzają jak się czyta na tym forum. Gdyby sklep nie wywiązał się z gwarancji to procesowanie się w Warszawie też mi się nie uśmiecha.
 

robos01

New member
Jak już wcześniej pisałem użytkuje LG Pg 6000 50 cali od jakiegoś czasu i nie widze żadnych pasów po bokach w ustawieniach mam tryb 16/9 i ten problem znika A dla tych co się wachają wchodzcie smiało a nie zawiedziecie się Zdięcia kolegi są napeawda realne.Jak pisałem sprzęt kupiłem w euto agd teraz nawet staniał jast po 5245 a z odtważaczem dvd o 30 zł drorzszy. Pozdrowienia ....
 
Do góry