LG 50PB5600 vs Panasonic TX-P42S10E

goosu

New member
Witam wszystkich,

Mam taki dylemat, jako ze teraz jest ostatnia szansa na zakup telewizora plazmowego zastanawiam sie nad wymiana 6-ci letniego Panasonica TX-P42S10E na nowe LG 50PB5600. Czy moglby ktos cos powiedziec na temat jakosci obrazu, kolorow i ogolnego wykonania TV w tym modelu LG stosunku do podanego Panasonica? Cena nowego LG jest bardzo atrakcyjna (ponizej 1800zl), a jakosc obrazu najprawdopodobniej jest lepsza niz w podobnych cenowo (i mniejszych) LEDach. Zalety i wady plazmy sa mi znane bo i tak ewentualny nowy telewizor bedzie stal w tym samym miejscu co obecny.

TV będzie służył do oglądania przede wszystkim platformy nc+ (sport, filmy, wiadomości) z odległości 2-3m przez kilka osób. SmartTV i 3d raczej nie są mi potrzebne, wskazane by telewizor odtwarzał filmy z napisami z USB.

Glownym powodem wymiany jest chec zmiany na wiekszy ekran w kwocie w granicach 1800zl, czy taka wymiana starego Panasonica na LG ma sens?
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Za te pieniądze bierz bez namysłu kupiłem ok 2 tygodnie temu jak dla mnie w porównaniu z Panasem X10,
1 Gorsza czerń ale da się przeżyć i przyzwyczaić
2 Na początku bardzo szybkie powstające powidoki ale jak szybko powstawały tak i szybko znikały, po 2 tygodniach jest już prawie dobrze myślę że będzie jeszcze lepiej, TV używam normalnie "bez tego docierania".
3 Na początku miałem to ściemnianie jasności i rozjaśnianie teraz tego nie zauważam
3 Gorsza powłoka antyrefleksyjna a w zasadzie jej brak w stosunku do mojego X10 ale wiedziałem o tym i jakoś mi to nie przeszkadza.

Brałem u tego sprzedawcy co teraz jest na allegro za 1495zł mogę śmiało polecić sprzedawce szybka wysyłka (2 dni) i widać że nie uruchamiany nóweczka. W tym tygodniu będę brał drugi dla ojca także śmiało bierz za tą cenę. Za 1500zł /50" to chyba możesz kupić leda Kruger&Matz z pięknym cloudingiem i innymi cudami ledowymi.

Edit: Powiem jeszcze jedno w tej cenie co masz +200zł możesz jeszcze pomyśleć o LED Panasie 48AS640 ale bałem się tego nierównomiernego podświetlania i innymi bzdetami co proponuje led jedynie na plus dawało mi firma tv, smart, 3d i może antyrefleksyjny ekran.

Możesz jeszcze pomyśleć o używanym, ja z pewnym gościem z Krakowa dogadałem się za 1500zł Panas 50ST30 ale jakoś wybrałem nowke LG gość zmienia podobno na większy niby brak wypaleń ale trzeba by obejrzeć na żywo ja odpuściłem. Ale jak się nie boisz to możesz zaryzykować http://allegro.pl/super-plazma-full-hd-3d-panasonic-tx-50st30e-bcm-i5452328211.html
 
Ostatnia edycja:

goosu

New member
Dzieki za odpowiedzi. Widzialem LG na zywo i faktycznie czern jest troszke slabsza niz w Panasonicu, ale moze jakos ustawieniami da sie ja troche poprawic? A jeszcze odnosnie jakosci wykonania LG, zauwazylem, ze ekran przy lekkim poruszeniu ramki chwieje sie dosc mocno. Czy to jest normalne w tym modelu? Czy moze sruba byla niedokrecona? Panasonic jest bardzo stabilny i nawet spory nacisk nie powoduje duzych odchylen (fakt ze ma mocowanie w dwoch miejscach do podstawki). Jak to u Was jest?
 
Do góry