LG 50PA6500 vs Panasonic TH-37PV7P ?

Myszkin

New member
Dzieńdobry Państwu :mrgreen:

Zastanawiam się nad WYMIANĄ Panasonica TH-37PV7P, którego posiadam już 5 lat na LG 50PA6500 jako że jest bardzo atrakcyjny cenowo. Jestem z tego mojego Panasa bardzo zadowolony. Jakość w pełni mnie zadowala ale czas już na coś większego, jako ze weszliśmy już w pełni w epokę full HD. Czy jest ktoś na forum, kto na własnych oczach miał przyjemność porównać jakość obrazu obu tych modeli? Plazma służy mi WYŁĄCZNIE jako kino domowe. Seanse lecą tylko po ciemku - mam roletę zaciemniająca w 100% pomieszczenie. Zero TV i konsol - tylko filmy... i taką samą rolę ma spełniać nowa plazma.
Doradźcie mili Państwo, czy ten LG DORÓWNUJE Panasowi TH-37PV7P jakością, czy jest to tylko DUŻE badziewie dla niewymagających?

Kłaniam się / Pozdrówka :mrgreen:
 

lm648

Banned
Nie rozumiem :) jak można porównywać produkt współczesny czyli wg. Myszkin-a "DUŻE badziewie dla niewymagających" z jakimś "archeologicznym technologicznie" z przed 5 lat Panasonikiem SD ? [przecież to jest TV z poprzedniej dekady XXI w. czyli w elektronice to "skok milowy"]
Ten LG wstydzi się stanąć w szranki z tak "osławionym produktem" jakim jest PanasonicTH-37PV7P przede wszystkim wobec jego jakości :) czerwieni się :)
Jak chcesz przeprowadzić porównanie to tylko w "arystokratycznej" rodzinie Panasoników :) porównanie do "plebejskiego" LG to MEZALIANS :)
 
Ostatnia edycja:

Myszkin

New member
Nie rozumiem :) jak można porównywać produkt współczesny czyli wg. Myszkin-a "DUŻE badziewie dla niewymagających" z jakimś "archeologicznym technologicznie" z przed 5 lat Panasonikiem SD ? [przecież to jest TV z poprzedniej dekady XXI w. czyli w elektronice to "skok milowy"]
Ten LG wstydzi się stanąć w szranki...

...czyli twierdzisz, że najnowsze modele plazm, nawet z najniższej półki, biją na głowę jakością obrazu jakąkolwiek plazmę sprzed 5 lat? Nie wydaje mi się. Kumpel ma od paru miechów jakiś nowy model samsunga 42, nie pamiętam jaki. Próbowałem go ustawić bez zadowalającego rezultatu. Nie uzyskałem tej naturalności obrazu, wyraźnych i nie przepalonych półtonów jak na moim leciwym Panasie. Obraz wciąż był jakiś taki syntetyczny, plastikowy. Myślę, że nie ma pan racji. Nie wszystko co nowe jest lepsze. Dowodem tego jest moja nowa cyfrówka sony, która robi gorsze zdjęcia od mojej 8 letniej cyfrówki (też sony), w której padła lampa błyskowa.
 

Myszkin

New member
Jaką masz odległość od ekranu ?

...otóż proszę szanownego Pana, odkąd przerzuciłem się na full HD, patrzę z 2 metrów :smile: DVD ma tak słabą rozdziałkę, że spoglądałem z 3,5 metra.
Tak sobie poczytałem wątek o tym LG, który mnie interesował i... po tym co tam wyczytałem to już mnie chyba nie zainteresuje. BRAK PŁYNNOŚCI/gładkosi ruchu! To poważna wada. Już wolę dopłacić do wyższego modelu. Taki feler jest jak dla mnie nie do przetrawienia. Ponadto ma problemy z powidokami. Trzeba jakichś orbiterów używać, czyszczenia kolorów itp. Na tym moim Panasie nie uświadczyłem żadnych problemów z powidokami - próbowałem doszukac się jakichkolwiek śladów tych powidoków ładując z jpgów ekrany wypłęnione jednolitymi kolorami i nic, ani śladu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry