LG 50PA6500 - brzęczy !!!

PitKlosPL

New member
Witam,

Mam od 3 tygodni TV jak w temacie i ... wczoraj zaczął brzęczeć!!! Zgłoszone do serwisu i ma przyjechać technik. Czy ktoś może spotkał się z problemem?? Jak wyciszę TV to na wprost z 2m słyszę lekkie brzęczenie (jakaś cewka lub transformator), które mnie irytuje :) Jak zmieniam kanały to częstotliwość brzęczenia zmienia się. Z Anteną zbiorczą i bez efekt ten sam. Fabryczne ustawienia przywrócone i wszystkie opcje obrazu sprawdzone. Jeśli ktoś ma doświadczenia z podobnym problemem lub jak gadać z serwisantem to będę wdzięczny :) Na infolinii wspomnieli coś o transformatorze mocy czy coś takiego, że może być głośne. Ale aż tak ?? Poproszę użytkowników TV o sprawdzenie czy słyszą brzęczenie i ew z jakiej odległości itd.

Dzięki za pomoc,
Paweł
 

lm648

Banned
Był serwisant i stwierdził, że jest to normalne: z 2m na jasnym tle słuchać pracę TV. Może się to komuś przyda. Temat do zamknięcia.
W ramach kontynuacji wątku informuję, że posiadam ten model TV i u mnie takiego brzęczenia niema. Owszem słychać coś jakby "smażenie skwarków" ale w nocy przy ściszonym TV i to w odległości do 25 cm od tyłu obudowy pod warunkiem, że się wsłucham. Niema takich sytuacji aby na jasnym tle i to z odległości aż 2 m było coś słyszalne za dnia/ czy w nocy. Czyli "Szanowny Pan Serwisant" po prostu Cię zbył. /nie wiedział co ma zrobić :)/
Moja propozycja, nie odpuszczaj, domagaj się naprawy ponieważ nie jest to normalne skoro u innych właścicieli tego modelu TV takie zjawisko nie występuje. A jako powód ponownego zgłoszenia naprawy serwisowej podaj to, że w innych egzemplarzach tego modelu np. u znajomych itp takie zjawisko nie występuję i nie jest to normalne pod względem technicznym lecz najzwyczajniejsza usterka/uszkodzenie eksploatacyjne.
Powodzenia
 

LiŚciu

New member
W ramach kontynuacji wątku informuję, że posiadam ten model TV i u mnie takiego brzęczenia niema. Owszem słychać coś jakby "smażenie skwarków" ale w nocy przy ściszonym TV i to w odległości do 25 cm od tyłu obudowy pod warunkiem, że się wsłucham. Niema takich sytuacji aby na jasnym tle i to z odległości aż 2 m było coś słyszalne za dnia/ czy w nocy. Czyli "Szanowny Pan Serwisant" po prostu Cię zbył. /nie wiedział co ma zrobić :)/
Moja propozycja, nie odpuszczaj, domagaj się naprawy ponieważ nie jest to normalne skoro u innych właścicieli tego modelu TV takie zjawisko nie występuje. A jako powód ponownego zgłoszenia naprawy serwisowej podaj to, że w innych egzemplarzach tego modelu np. u znajomych itp takie zjawisko nie występuję i nie jest to normalne pod względem technicznym lecz najzwyczajniejsza usterka/uszkodzenie eksploatacyjne.
Powodzenia

Mi tez bzyczy. Tez na jasnym tle.
 

xeo151

New member
Bez reklam
Podobny przypadek jak w Panasonicu G30, taka uroda niektórych plazm, że transformator szczególnie na jasnych kolorach nieco bzyczy.
 

Hillel

New member
Ja miałem dziwny numer z brzeczeniem

Mój PV350 stał przez pół roku na stopce i nic nie brzęczało.
Powiesiłem go na ścianie i zaczął sobie brzęczeć.. pobrzęczał przez parę godzin i przestał. I już nigdy nie zabrzęczał. Od ciekawostka. Naprężenia się musiały rozejść, czy jak?
 

k18t

New member
Sorry, że odgrzewam starocia, mój LG 50PA6500 też brzęczy od nowości, nie da się wymienić tego elementu, który wywołuje brzęczenie? Może z innego modelu by dało radę zamontować?
 
Do góry