LG 4K OLED ukoronowany "Królem TV" w dorocznym pojedynku telewizorów .

D

Deleted member 121090

Guest
[UOTE=lolek126;1171865]Dokładnie zawsze były porównania tylko jaki było sens porównywać do siebie np. plazmę i lcd ? Dla mnie żaden ale zgadzam się wojny choćby na tym forum były i to nie raz :)


Lolek - co Ty wygadujesz ?!

Każdej z technologii w efekcie finalnym chodzi tylko o jedno , a mianowicie o wygenerowanie jak najlepszego obrazu ,najbardziej jak się tylko da zbliżonego to tego rzeczywistego itp itd ! ,
więc jak najbardziej zasadne jest porównywanie wszystkich dostępnych technologii które biorą udział w tym wyścigu.

Takie porównania dają nam ,potencjalnym klientom możliwość wyboru obrazu jak najbardziej zbliżonego naszym indywidualnym upodobaniom uwzgl przy tym nasz budżet jaki chcemy przeznaczyć na taki zakup , to właśnie w oparciu o taką kwotę dobieramy tv z jak najlepszymi możliwymi parametrami , dlatego głównie po to są te porównania ,by spośród tylu odbiorników wybrać coś co zaspokoi nasze potrzeby .[/QUOTE]


Dokładnie jest tak jak piszesz.
Klienta interesuje jak najlepszy obraz, w jak najtrwalszym telewizorze, z dobrym wsparciem serwisowym w razie czego i to wszystko w jak najlepszej cenie.
A czy on to zrobi w technologii plazmowej, laserowej, OLED,wodorowej itd. to jest mało ważne.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Lolek, koledzy pantomima i HQ mają rację. Są różne konkursy, np. najlepszy lcd, najlepsza plazma, itd., ale tym razem chodzi o konkurs "Najlepszy telewizor". Nie wiem czemu negujesz takie porównania. A Twój przykład z autami jest chybiony. Lepiej popatrz na to jak na MMA czyli wszechstylową walkę wręcz czy konfrontacje stylów walki. Chodziło w tym o to, żeby sprawdzić który styl jest najlepszy (karate, zapasy, kickboxing, judo itd) a nie który np. karateka jest najlepszy w karate. A jeśli już chcesz zostać przy motoryzacji to np.:
Weź terenowke, vana, sportowy i zwykły samochod. Niech kazdy przejedzie ten sam test (teren, rodzina, praca, miasto, autostrada, koszty, wyscig, spalanie) a usredniony wynik da Ci pojecie ktory jest najbardziej uniwersalny, w domysle "najlepszy". Tyle ode mnie :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek, koledzy pantomima i HQ mają rację. Są różne konkursy, np. najlepszy lcd, najlepsza plazma, itd., ale tym razem chodzi o konkurs "Najlepszy telewizor". Nie wiem czemu negujesz takie porównania. A Twój przykład z autami jest chybiony. Lepiej popatrz na to jak na MMA czyli wszechstylową walkę wręcz czy konfrontacje stylów walki. Chodziło w tym o to, żeby sprawdzić który styl jest najlepszy (karate, zapasy, kickboxing, judo itd) a nie który np. karateka jest najlepszy w karate. A jeśli już chcesz zostać przy motoryzacji to np.:
Weź terenowke, vana, sportowy i zwykły samochod. Niech kazdy przejedzie ten sam test (teren, rodzina, praca, miasto, autostrada, koszty, wyscig, spalanie) a usredniony wynik da Ci pojecie ktory jest najbardziej uniwersalny, w domysle "najlepszy". Tyle ode mnie :)

Dla mnie luzik każdy ma prawo pisać to co myśli -ja nikomu wróg :) ale ja zostaje przy swoim myśleniu jeśli chodzi o ten aspekt. A w chwili obecnej jestem na wczsach od wtorku więc lg nawet może być mega królem :) -szkoda tylko ze na te swoje piksele nie chcą dać gwarancji, ale jakby bylo mnie stać to wolałbym kupić za te same pieniądze topowy full led 4k od samsunga w 78calach czy też topowy sony full led w 75 calach niż króla lg w 65 calach. Ale trzymam kciuki za technologię oled tylko mam nadzieję że kiedyś wszyscy będą robić tv w tej technologii- oczywiście w 100 % dopracowanej.Pozdrawiam i życzę również miłego odpoczynku.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tam byli specjaliści od telewizorów i wydźwięk jest prosty.
Z ich doświadczenia , a każdy głosował dobrowolnie wyszło, że LG jest najlepszy i już !
 

bluray

Banned
Jest na AMAZON nowa cena KRÓLA:
"LG Electronics continues to push OLED TV prices down, and now Amazon lists the 2015-model UHD (4K) 65" curved OLED TV 65EG9600 at $6,999, or down $2,000 from the original $8,999 price."
Poszli o 2000 usd niżej.
Czas na obniżki w Europie.


LG deklaruje, że już w 2018 ceny matryc OLED WRGB będą na poziomie LED LCD.
Zgon LED TV nadchodzi.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek, co do braku gwarancji na piksele to zgadzam się. Królowi nie przystoi.

Dokładnie Kolego to jest wstyd a nie tylko że nie przystoi.....ale to jest moje zdanie..... jak przyjadę z wczasów to coś więcej napiszę o oledzie........pozdro
Przydałby się w moim salonie taki telewizor. Jednak cena >32.000 mnie odstrasza.
Zdecydowanie poczekam do 2018 roku ;)

U nas będzie drożej
 

bluray

Banned
Pozostaje pogodzić się z faktem, że OLED 4K 65" jest w USA No.1.

Nadmieniam, że takich modeli nikt z forum na oczy nie widział.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Ale mi wystarczy dobry, sprawdzony LED, LCD. To wy sie tu podniecacie niemilosiernie technologia OLED. Oby nie bylo z nia jak z plazma. Zachwyty a w gruncie rzeczy niszowa i mimo wielu lat produkcji nigdy nie udalo sie w pelni pozbawic jej wad by w koncu doprowadzic do jej porzucenia.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Tylko dla mnie jako posiadacza plazmy serii VT, to jedyna alternatywa na przyszłość.
Jakbym chciał/musiał wymienić TV to obecnego LCD-ka nie zaakceptuję. Po tym co prezentują w swoich nawet topowych modelach producenci, bez szans. Więc z nadzieją patrzę na OLED, bo tylko on może mi zagwarantować jakość obrazu nie gorszą niż mam obecnie.
 

emmet07

New member
W moim egzemplarzu od nowości mam jeden martwy zielony subpiksel. Minęło prawie pół roku użytkowania i nadal jest tylko ten jeden. W codziennej eksploatacji praktycznie niezauważalne. Gdyby nie plansze testowe i wnikliwa obserwacja, nie wiedziałbym, że coś takiego ma miejsce. Mam nadzieję, że tak pozostanie do końca.
Co do gwarancji producenta na piksele wydaje mi się , że na razie nie są w stanie jej udzielić. Czytałem gdzieś, że LG przy produkcji matryc oled, stosuje technologie nakładania pikseli metodą natryskową. Wadą tej technologii są właśnie martwe piksele. Pozostaje wierzyć, że LG na tyle dopracuje tą metodę, że gwarancja obejmować będzie również piksele.
 

emmet07

New member
Tylko dla mnie jako posiadacza plazmy serii VT, to jedyna alternatywa na przyszłość.
Jakbym chciał/musiał wymienić TV to obecnego LCD-ka nie zaakceptuję. Po tym co prezentują w swoich nawet topowych modelach producenci, bez szans. Więc z nadzieją patrzę na OLED, bo tylko on może mi zagwarantować jakość obrazu nie gorszą niż mam obecnie.

100%. Dokładnie takie same odczucia miałem przed zakupem oleda.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Też mi się wydaje, ze byłbym w stanie zaakceptować praktycznie niewidoczny z miejsca oglądania piksel, niż w.....e plamy widoczne nawet mając -8 dioptrii.
Pamiętajcie, że na początku produkcji OLEDów 95% lądowało w koszu właśnie w wyniku problemów z ich drukowaniem. Dzisiaj chyba już około 80% jest O.K.
No to za rok, dwa, ten problem powinien zniknąć a cena spaść.
 

collider

New member
Bez reklam
Plazma nie byla niszowa? Porownaj jej sprzedasz z LCD. Do tego co oferowala? Fakt dobry obraz, ale nie idealny. Do tego powidoki, wypalanie, duze zuzycie energii. W zyciu bym nie kupil.
 
Do góry