LG 49UH600V gwiazdozbiór na ekranie czyli Clouding lub odklejona matryca i przygoda z serwisem LG

arti83

New member
Miał już ktoś do czynienia z serwisem LG ? Dobra to było głupie pytanie:p

Opiszę tutaj mój problem z tą firmą jak i jej podejściem do klienta.

Zakupiłem telewizor LG 49UH600V jako coś co mi polecił pan z ich infolinii. Pojechałem do neonetu ponad rok temu, wyłożyłem gotówkę i przywiozłem do domu TV. Po około 2mieś zauważyłem na ciemnych scenach po prawej stronie jaśniejsze przebarwienia, górny prawy i dolny lewy róg. Dobra Mariusz sobie powiedziałem, takie czasy, taka technologia nie ma co się czepiać grosze kosztował to nie będę wymagał cudów. Przecieram któregoś pięknego dnia matrycę ściereczką bez detergentów itp. na sucho. Uruchamiam tviszcza i moje oczy widzą białe smugi dokładnie tam gdzie przecierałem matrycę i to smugi w środku matrycy nie jakieś mazy od ściereczki :) Nieufnie, delikatnie dotykam matrycy przez ściereczkę i tam gdzie jest jakiś nacisk smugi znikają. Mówię sobie Mariusz ty chyba nadal śpisz i to ci się śni :bober: nie, nie śpię :) smugi znikają jeśli poczekam tak do 2tys lub jak to mówi żona wymasuję sobie telewizor czyli matrycę.

07-09-2017 zgłosiłem reklamację przez ich stronę z opisem luźnej matrycy po prawej stronie, przebarwień i dziwnego zachowania matrycy po wyczyszczeniu jej. Dostałem odpowiedz

Dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Uprzejmie informujemy, iż widoczne na nadesłanej dokumentacji zdjęciowej zjawisko nierównomiernego podświetlenia matrycy jest normalne i związane z technologią wykonywania paneli LCD, gdzie ekran jest podświetlany diodami LED. W każdym telewizorze nierównomierne podświetlenie będzie mniej lub bardziej widoczne. Wystąpienie tego zjawiska nie kwalifikuje się do naprawy serwisowej i nie stanowi podstaw do reklamacji sprzętu.

Mówię sobie przecież opisałem 3 wady odpowiedzieli na jedną. Telefon w rękę i dzwonie do nich :) to co usłyszałem było kpiną.

Ja Drogi panie mam luźną matrycę z prawej strony
LG taka jest technologia i tak ma być aby nie było naprężenia
Ja no ok to czemu góra jest sztywna? Czemu prawa strona jest też bez luzu ?
LG eeeeee niech pan poczeka

Czekam już 4mieś wymieniając maile, ja się produkuje, opisuje usterki a oni używają opcji kopiuj wklej. Na 5 wiadomości dostałem 4 takie same !!

Dzwonie ostatnio odbiera Ukrainiec który mówi ledwo co po polsku i nie wie o czym rozmawiamy :fool: jąkając się na zadawane pytania. Do jasnej cholery jak chciałem aby mi doradzili co kupić to wszystkie rozumy pozjadali jak kupiłem.
 
Do góry