LG 49UF680V za 2690 warto ?

witam moge dzis kupić w popularnej sieci handlowej LG 49UF680V w cenie 2890 minus 200 zl ktore zwraca LG.

LG 49UF680V | LG Electronics

atuty:
przystepna cena
upscaling do 4k, ciekawe czy to nie marketing (?)
najnowszy system webos z pilotem magic w cenie - mialem stycznosc super sprawa.
wersja slim
mkv i flac z dysku
miracast



pytanie czy warto ?


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
Salon 5m na 5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
ok. 2,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
Max 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
Wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
Lekko i z prawej słony
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
Samsung LE37C530
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
Funkcje smart i inne bajery mam z dekoderze wiec teoretycznie nie potrzebuje nic poza dobra cena za okolo 50 cali czytanie plikow mkv z napisami po usb
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
Toya HD
10.Jakie urządzenia ?
Sprzęt stereo podłaczony do daca a pozniej optykiem do tv
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
filmy z hdd
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
nie
16.Preferencje co do marki ?
brak
17.Preferencje co do wielkości ?
biorac pod uwage 25m2 to 48-55 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
nierownomierne podswietlenie matrycy, szarosc zamiast czerni
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
2500-3300
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
nie zalezy mi na 3d.
 
Ostatnia edycja:

rychu

New member
Ostatnio też stałem przed wyborem telewizora i poszukiwania rozpocząłem od LG UF640V. Ponieważ nie miał możliwości nagrywania przez USB skupiłem się na modelu UF680V.
Potem poczytałem o matrycach w tanich telewizorach 4K, które są w stanie wyświetlić odpowiednią ilość linii tylko w statycznych testach i to pozwala już producentowi napisać, że telewizor jest 4K... Dodatkowo matryca ma 60Hz i podświetlenie krawędziowe (chyba, tego nie jestem teraz pewny).
Dlatego, za poradą na tym forum, skupiłem się na modelu FHD - Lg LF652V, który ma matrycę 100Hz, pełne podświetlenie LED oraz bogatszy zestaw złączy. Bardziej również podoba mi się design tego modelu, ale to już kwestia gustu.
Cena wersji 50LF652V nieco niższa i dodatkowy cal więcej ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tego co napisałeś brałbym Sony 50 W809, Philips 49PUS7100, Hitachi 49HGW69, Samsung 50H6400
 

racuh

Banned
Do tego co napisałeś brałbym Sony 50 W809, Philips 49PUS7100, Hitachi 49HGW69, Samsung 50H6400

no proszę cie...Hitachi? a ktoś to w ogóle widział? uważasz ze będą brali TV w ciemno? każdy jak coś chce kupić to najpierw by chciał obejrzeć, dotknąć...pojechać do domu, tydzień się zastanowić, porównać ceny z innymi sklepami, na co komu TV który jest tylko w jednym sklepie?

Żadnych testów, argumentów, TV widmo.
 

racuh

Banned
To tak jak by porównywać dźwięk kina domowego na youtube na laptopie, irytujące jest to, że nie dasz sobie przetłumaczyć, że polecasz TV których nikt nie chce, każdy czeka na testy ale one się nie pojawiają, jak się nie możesz wywiązać to nie obiecuj że będą.

Tyle osób psioczy na Philipsy a ty dalej, bez żadnych argumentów, starasz się je wciskać, zamiast samemu łopatologicznie wytłumaczyć co zrobić aby one działały i sprawiały radość z kupna. Nie każdy ma 10k na miesiąc że może sobie pozwolić na kupno czegoś co powyrywa mu włosy z głowy.

I właśnie dlatego większość nie chce Sony, nie chcą Philipsów, a chcą samsungi bo są proste, no ale ok, może Ci za to płaca aby na chama pchać jedno a odradzać drugie. Nie wnikam, polityka polityką.

Życzę dalszego namawiania :) niech handel kwitnie.
 
Do góry