Lg 47lx9500

pulsedriver

New member
Soryu, wlasnie zrobilem tak samo , ale nie wiem dlaczego u mnie caly czas pokazuje , ze folder jest pusty, przez net jest podobnie jak u Ciebie czyli tez pokazuje brak nowych aktualizacji, jesli juz masz to zainstalowane , czy mozesz napisac co sie zmienilo?
 

don111

Banned
wgrałem nowy soft i pobawiłem się 24p
działa, choć wydaje mi się że jednak działało i wcześniej tylko problem polegał na czymś innym... nie wiedzieliśmy że działa :)
z tym że nie działa super idealnie płynnie, to już inna sprawa, jest ok jednak widać czasem rozdwajanie konturów, przeskakujące kontury (nie wiem czy to szybkość panelu po prostu jak w 50hz LCD czy zła obróbka LG)

realne kino włącza się nie w momencie gdy zmienimy z wył. na wł. tylko dopiero za jakieś 2 sekundy po tym gdy wyjdziemy z menu telewizora
włączyłem powtarzanie sceny z przesuwem pionowym i różnice widać sporą na plus (oczywiście nie porównuję do true motion z włączonym de judderem bo tu wiadomo, przesuw idealny ale teatrzyk), znacznie płynniej zaczyna odtwarzać właśnie po ok 2 sekundach po wyjściu z menu ekranowego tv

żeby działało "realne kino" to oprócz filmu w 24p (jaki sygnał dostaje tv - można sprawdzić naciskając OK na pilocie) musi być true motion wyłączone (nie może być nawet "użytkownik" i 0/0 bo rwie), przy każdej kombinacji RK z opcją blur niestety jest lekkie klatkowanie, podobnie jak przy wyłączonym RK
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
sprawdziliście to u siebie ? chodzi mi o to czy u was też realne kino załącza się jakąś sekundę-dwie po wyjściu z menu ekranowego ? (nie w momencie zmiany z wył. na wł.)
 

Soryu

New member
Bez reklam
Szkoda tylko, że w THX nie można wejść w ustawienia zaawansowane, więc nie wiadomo czy RC jest on czy off. Przypuszczam, że włącza się automatycznie jeśli tylko wykryje źródło w 24p.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Testowałem na dobrej jakości materiale z dużą ilością przesuwania (the art of flight, 1080p, bitrate 15-40mbps) na ustawieniach expert2: TM off, RC on i obraz był całkiem płynny. Sekundową przerwę w działaniu RC zauważyłem przy przełączaniu trybu np. z thx na expert.
 

NickSon

Member
don111 Ponieważ mój kolorymetr jest inny a efekt miałem podobny to mam do Ciebie jeszcze pytanka. Oczywiście na oko efekt kalibracji jest skopany i wg mnie nie są to problemy z powłoką telewizora. Tak samo beznadziejnie skalibrował mi sie laptop. Oczywiście nie wykluczam usterki urzadzenia tyle że złe odczyty kolorymetrów mogą też być związane z systemem oprogramowaniem i sterownikami.
Powiedz mi na jakim systemie i z jakimi service packami dokonywales kalibracji?
czy sterowniki karty graficznej mialeś aktualne?
czy kaliborales tylko przy uzyciu laptopa i programu dedykowanego do spydera? czy może używałes alternatywnych programów z wzornikami kolorów na płycie dvd/bluray?
 

don111

Banned
windows 7 + grafika ATI 4850, sterowniki catalyst
spyder3tv + HCFR + plansze testowe Calmana, standardowe oprogramowanie Spydera do niczego się nie nadaje :)

żeby nie było - kalibracja do 6500k powoduje lekko żółtawy obraz, a nie śnieżnobiałą biel z domieszką niebieskiego, taki powinien być !
jednak w przypadku LX9500 obraz był znacznie za bardzo w tym kierunku, wręcz wpadał w jasny brąz i zieleń, twarze wyglądały paskudnie, wszyscy opaleni ;)
te ustawienia ze stronki są niemal identyczne jak w odblokowanym trybie THX kino, więc więcej się raczej nie wyciśnie, a efekt mi się podoba :)
 
Ostatnia edycja:

NickSon

Member
jak powinno być na bieli 6500 to ja mniej wiecej wiem. Najprawdopodobniej kolorymetr mam rozjechany / wadliwy tylko dzwine że przekłamania mielismy w podobnym kierunku. U mnie była kupa zielonego . Kolorymetr wymusil zdjecie z kontrastu czerwonego wszystko czyli -50 a zielonego dodanie na +27 :) więc była MASAKRA. Chyba człowiek mi sprzedał wadliwy sprzęt... Póki co sprawdzę te nastawy z linka.
 

NickSon

Member
Panowie gdzie można sprawdzać w sieci dostępne firmware do lx9500? Czy polska strona LG posiada taką zakładkę? Powiem szczerze ze nie dokopałem się do tego.

Jeśli chodzi o kalibrację i opieranie się na wynikach z testów krajowych czy zagranicznych to już sam nie wiem...
Sprawdziłem dwa nastawy to co Don111 zaproponował ze strony home theater i z polskiej gazety "płaskie ekrany" wynik całkowicie odmienny.
Zastanawia mnie że na zachodniej stronie dla 2 punktowej kalibracji szarosci dla jasnych jak i ciemnych szarosci odjęto czerwony a w trybie 10 punktowym praktycznie wcale - dziwne. Rozumiem że metody te działają pojedynczo i albo wybieramy kalibrację 2 punktową albo 10 punktową.
Jeśli home theatre nie pomylił się w tych 2 odczytach to wniosek jest taki że nastawy zerowe dla 2 i 10 punktowej kalibracji są inne.
Niestety chyba bez kalibracji w domu na sprawnym kolorymetrze się nie obędzie.
Niestety mój i1 D2 okazał się rozregulowany i nadaje się do śmietnika obawiam się że spyder3 którym tv kalibrował don111 także.
 
Ostatnia edycja:

NickSon

Member
Rzeczywiście 2 punkty i 10 punktów działają razem sprawdziłem to. Myślałem że obierając "Metodę" wybieramy jedną z nich i działa tylko wybrana albo prosta globalna 2 punktowa albo dokładniejsza 10.

Jak dla mnie kalibracja z Home Theater jest za ciepła. Mi się wydaje ze jest poniżej temperatury 6500.
LG LX9500 (3DTV) review - FlatpanelsHD tu całkowicie inna propozycja. Chyba bez kolorymetru się nie obejdzie :)
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Niestety chyba bez kalibracji w domu na sprawnym kolorymetrze się nie obędzie.
Niestety mój i1 D2 okazał się rozregulowany i nadaje się do śmietnika obawiam się że spyder3 którym tv kalibrował don111 także.
moją plazmę i nie tylko kalibrował bardzo dobrze :) problem jest tylko z LG, podobno ten filtr przekłamuje wyniki (czytałem o tym bodajże na Shootout 2010)

Rzeczywiście 2 punkty i 10 punktów działają razem sprawdziłem to. Myślałem że obierając "Metodę" wybieramy jedną z nich i działa tylko wybrana albo prosta globalna 2 punktowa albo dokładniejsza 10.
też tak myślałem na początku :)

Jak dla mnie kalibracja z Home Theater jest za ciepła. Mi się wydaje ze jest poniżej temperatury 6500.
LG LX9500 (3DTV) review - FlatpanelsHD tu całkowicie inna propozycja. Chyba bez kolorymetru się nie obejdzie :)
wg mnie na pewno nie jest za ciepła, ja podejrzewam że jest nawet >6500k, na mojej plaźmie jest chyba ciut cieplejszy obraz przy 6500k (ustawione idealnie)

a tak przy okazji - obraz nie odbiega zbytnio od tego skalibrowanego przy ustawieniu trybu obrazu "standardowy" i po podciągnięciu temperatury pod maksimum, ewentualnie odcień na czerwony + ~5-10... również wygląda to bardzo dobrze
 
Ostatnia edycja:

NickSon

Member
moją plazmę i nie tylko kalibrował bardzo dobrze :) problem jest tylko z LG, podobno ten filtr przekłamuje wyniki (czytałem o tym bodajże na Shootout 2010)
Kalibrował b dobrze tzn na oko Ci sie wydaje że tak było?:) Ja niestety po dluzszej lekturze nt.tanich kolorymetrów nabieram dystansu do ich dokładności pomiaru..
Jeśli po kalibracji na lx9500 widzałeś wyraźnie zabarwienie zielone to wątpię żeby jakiś filtr zaburzał tak odczyt. Ja testowałem kalibracje i na przyłożonym kolorymetrze jak i z odleglosci wyniki były te same. Oczywiście u mnie na 100% kolorymetr był mocno rozregulowany.
 

don111

Banned
dobrze mam ustawiony kolorymetr bo na niektórych planszach testowych (stopniowo zanikające barwy R,G i B)można dokładnie rozpoznać stopień nasycenia kolorów, jak kolorymetr na białym pokazywał po równo skład R/G/B to się dokładnie potwierdzało również na tych planszach
oczywiście nie wykluczam że jakaś minimalna odchyłka mogła być, ale taka którą ludzkie oko nie odróżni
 

Soryu

New member
Bez reklam
Dzisiaj testowałem podłączenie komputera do lx9500, zarówno do oglądania filmów (czy obraz będzie lepszy niż z NMT), jak i do grania. Odtwarzanie filmów testowałem na programach MPC-HC (trochę zabawy z konfiguracją) i SplashPro (prawie zero konfiguracji). Na MPC (przy pomocy programu AutoFrequency) sprawdziłem dwie wersje synchronizacji z tv: 1. zmiana źródłowej w locie przez program i podawanie na tv 60Hz oraz 2. podawanie na tv źródłowej (co wiązało się ze zmianą częstotliwości całego pulpitu windowsa). Stwierdzam, że 1. wersja jest lepsza, w zasadzie zerowy judder. W 2. wersji widoczne były skoki podczas odtwarzania, plus irytujące zmiany aspect ratio podczas zmian częstotliwości pulpitu.
SprashPro natomiast działa od razu podając 60Hz na tv i tutaj płynność też jest świetna (posiada nawet opcję w stylu trumotion).
Te testy skłaniają mnie do stworzenia sobie zestawu htpc w niedalekiej przyszłości.
 

don111

Banned
przy 60hz z komputera nie ma juddera ?
na jakich filmach sprawdzałeś, 23,976 kl/s czy 25kl/s ??
jak ustawiona opcja truemotion na tv ? działa lepiej niż 24p z realnym kinem wł. ?

ja z ciekawości sprawdziłem to usb w LG pod kątem odtwarzania mkv, do tej pory odtwarzałem takie pliki przez Arivę 110... jednym słowem to usb w LG to tragedia - nie ma opcji do włączenia realnego kina, czyli na filmach 24p jest zawsze juddering obojetnie od ustawień true motion...
 
Do góry