Lg 47lx9500

pulsedriver

New member
NickSon, z niecierpliwoscia czekam na koniec tygodnia kiedy to oglosisz wyniki testu, oczywiscie z gory wielkie dzieki za poswiecenie czasu i energii
 

anelmaka

New member
Witam.Po wnikliwym zapoznawaniu się z Waszymi radami i opiniami wybrałem LG 47LX9500 .Telewizor mam już 5 dni i cały czas walczę z obrazem.Obraz w sygnale SD przy ruchu np:twarzy się rozmywa w HD też przy szybkich ruchach widać drgania.Próbowałem różnych ustawień kierując się radami z tego forum.Sygnał C+ z dekodera ferguson ariva200 i dekoder HD z UPC.Mam pytanie czy mogę to samemu zniwelować czy niezbędna jest wizyta serwisanta.Wcześniej miałem plazmowego panasonica 42"PV80 i obraz był bardzo dobry.Proszę o poradę.Pozdrawiam.
 

NickSon

Member
anelmaka widocznie plazma panasonica byla lepsza :) czasami zmiana technologi moze przyniesc jakies rozczarowania bo nie sądzę że masz popsuty tv. ja się mocno rozczarowałem przechodzac z matrycy IPS na SPVA i wróciłem do IPS. Jakie masz ustawienia trumotion? albo wylacz albo ustaw użytkownik i judder na 0 blur na 7.
 

anelmaka

New member
Dzięki za podpowiedz,już to robiłem i nie pomogło.,Dzwoniłem do serwisu,fachowiec ma się zjawić jutro zobaczymy czy coś zdziała.W telewizorze o takich parametrach obraz powinien być stabilny a nie rozmazany.
 

NickSon

Member
anelmaka masz jakieś porównanie do innych tv lcd? Może rzeczywiście coś rypło w elektronice albo jesteś zbyt przewrażliwiony. Daj znać co powie "specjalista" prognozuje ze zresetuje TV może wgra ostatniego softa i na tym sie zakończy no chyba że od razu stwierdzi że coś nie halo z tą sztuką i weźmie pod pachę na serwis.
 

don111

Banned
Witam.Po wnikliwym zapoznawaniu się z Waszymi radami i opiniami wybrałem LG 47LX9500 .Telewizor mam już 5 dni i cały czas walczę z obrazem.Obraz w sygnale SD przy ruchu np:twarzy się rozmywa w HD też przy szybkich ruchach widać drgania.Próbowałem różnych ustawień kierując się radami z tego forum.Sygnał C+ z dekodera ferguson ariva200 i dekoder HD z UPC.Mam pytanie czy mogę to samemu zniwelować czy niezbędna jest wizyta serwisanta.Wcześniej miałem plazmowego panasonica 42"PV80 i obraz był bardzo dobry.Proszę o poradę.Pozdrawiam.
nawet mnie nie denerwuj :p;-)
również mam Arivę 200 i czekam na dostawę swojego LX9500 który ma zastąpić niemal identyczny tv co u Ciebie (PY to ta sama linia modeli z 2008r tylko oczko wyżej, z full hd)
ten opisywany efekt dotyczy tylko sygnału z dekodera ? czy tak samo jest np z blue-ray albo filmów HD z pc/playera hd ?
 

anelmaka

New member
Mam LG 32LH3000 w drugim pokoju,obraz porównywalny ale to całkiem inna półka.Don111 nikogo nie chcę denerwować mam nadzieję że jutro się wszystko wyjaśni.
 

don111

Banned
wrażenia na gorąco...
- input lag paskudny jednak, da się grać całkiem przyzwoicie w trybie gra albo po wyłączeniu ulepszaczy ale nie jest to plazma
- teatrzyk, sztuczność obrazu, coś okropnego... bez true motion klatkuje, z true motion jest ten efekt, ale muszę pobawić się dokładnie tymi ustawieniami judder i blur (jak macie to ustawione ? jaki efekt daje jeden i drugi ?)
- obraz HD żyleta niesamowita, kolory też ok choć nie ma tej "gęstości" obrazu jak w plaźmie, ale bije sztucznością w ruchu, na razie to główny problem, dla mnie nie do zaakceptowania
- obraz SD po analogu (cyfrowy polsat) zadziwiająco dobry, po przesiadce z plazmy nie ma dyskomfortu, nie ma tutaj tego teatrzyku
- kontrast robi wrażenie, czerń nie traci detali w ciemnych scenach - super
- efekt halo minimalny na wprost w specyficznych warunkach, banding marginalny (trudno zauważyć), pod kątem jest dużo gorzej z efektem halo ale to mi nie przeszkadza bo oglądam na wprost
- obsługa tv to koszmar, pilot tandetny i fatalne przyciski, dostęp do menu obrazu i proporcji obrazu zakopany w podmenu, całe szczęście ten drugi pilocik jest bo od tamtego mnie już palce bolały od n-tego wchodzenia do menu obrazu
- problem z kablami hdmi i rozdzielaczem, przez rozdzielacz w ogóle nie miałem obrazu (na plaźmie działał bez problemu), po podłączeniu osobno PS3 (nie przez rozdzielacz) tv zaczął wyświetlać obraz ale co jakieś 10 sekund jakieś zakłócenia... player hd na innym kablu w ogóle nie wykryty, tez mieliście takie problemy z hdmi ? mam jakieś tanie kable ale krótkie (1-2m) i na plaźmie działały bez kłopotu w 1080p

także jak na razie mam mieszane uczucia, jutro pobawię się dokładniej tym tv, być może go skalibruję dokładnie kolorymetrem i powiem coś więcej
 
Ostatnia edycja:

anelmaka

New member
Wizyta serwisanta niewiele pomogła,pobawił się trochę ustawieniami i stwierdził że z telewizorem wszystko w porządku a taki obraz to wina sygnału.Na stwierdzenie że na plaźmie nie było takich rozmyć i drgań przy szybkim ruchu kamery powiedział że to syndrom przejścia z oglądania plazmy na LCD.Don11 napisz czy kalibracja pomogła i jak albo kto to może zrobić.
 

NickSon

Member
anelmaka spodziewałem sie tego że tv masz sprawny. Kalibracja nic Ci nie pomoże tak jak na bicie kierownicy w samochodzie nie pomoże wypranie tapicerki... Jeśli chodzi o upłynniacz jest dość wydajny wydajniejszy niż np w najwyższym Sharpie 924 trochę słabszy niż np w Philipsie 9705 ale niestety sypie artefaktami. Albo się przyzwyczaisz albo sprzedaj :p
don111
Input lag ciągle zagadkowy. Ciekawi mnie czy przeszkadza wam ten 35 czy rzeczywiście jest wysoki kolo 100ms. Jeśli będzie wysoki tzn że LG coś kręciło i może są różnice pomiędzy seriami. Nie chcę mi się wierzyć że tak by mogli zrobić. Co do stwierdzenia w temacie laga "nie jest to plazma" uściślijmy "nie jest to Twój konkretny poprzedni model plazmy".
Ktoś może to mylnie odczytać Plazma NIE MA monopolu ani żadnych technicznych predyspozycji do niższego input laga po prostu Panasonic starał sie uzyskać niskie opóźnienia w elektronice i to im sie udawało a że rynek plazm to w zasadzie sam Panasonic to mogła się wytworzyć taka opinia. Plazmy samsunga czy LG mają po 30-40ms są też Panasonic-ki które mają laga 20ms Dla przykładu są modele LCD LG które mają laga 5ms !

Telewizor z Lagiem w okolicach 35ms jest ciut lepiej niż sredniakiem w stawce telewizorów 2010-2011

Jeśli chodzi o szybkość matrycy (nie mylić z input lagiem) to Plazmy panasa osiagaja około 9ms a nasz LG ma 10-12ms różnie podają. Więc można powiedzieć że róźnice minimalne i są to bardzo szybkie ekrany. Dodam że są tegoroczne modele LCD które mają matryce po 20ms.

Jeszcze ciekawostka gdzieś natrafiłem na spory test porównawczy input lagów monitorów LCD i wyniki czasami przekraczały 30ms :) Może to nie były najnowsze modele ale jednak.

Niektórzy mają problem z tym teatrzykiem :) mi on nigdy nie przeszkadzał jak np. Tobie nie przeszkadza banding:) Wyobraź sobie że Cameron i inni chcą rejestrować filmy z podwojeniem ilości klatek chyba nie będziecie mogli tych filmów oglądać :) Jedno będzie pewne rozmycia nie będzie :)

Bez truemotion klatkuje a na plazmie nie klatkował? Jeśli nie wytłumacz dlaczego.

Użycie upłynniacza i jego efekt oczywiście zależy od sygnału czy to są 24 klatki czy 30 itd W jednym z testów czytałem zalecania dla juddera 0 i blur 7-8. Judder chyba właśnie odpowiada za ten wasz teatrzyk wiec z jego mocą nie przesadzać. Myslę że jak tak bardzo jesteście wyczuleni na rozmycie to przy zabawie z tymi dwoma parametrami wyłapiecie jakie nastawy są lepsze jakie grosze dla was.

Pilot tandetny? nie żartuj to prędzej Panasonic nie grzeszył wyglądem swoich pilotów.
To jeden z ładniejszych pilotów od LG :) Wszystkie przyciski ok poza tymi kursora ten drętwy klik. Don nie przesadzaj z tą dostępnością menu wciśnij Quick menu i na dzień dobry masz proporcje ekranu... Co tam gmerać ustawić raz optymalnie i ja mogę mieć pilota ze strzałkami do programów i głośności i nic więcej:)
Całkiem możliwe że ten model jest wyczulony na sygnał HDMI ale rozumiem że jak podłączasz bezpośrednio to wszystko gra 4 złacza HDMI Ci nie wystarczają? po co używasz jakiś rozdzielaczy? Do 4m kabel może być byle jaki nie warto kupować nic co kosztuje wiecej niż 50zł :) no chyba że ktoś lubi sie delektować wyglądem kabelka :) To nie sygnałowe kable analogowe żeby w nie ładować więcej kasy a te wszystkie certyfikaty kolorów dla HDMI itp to marketingowa bajka.

aa i jeszcze pytanie do Don111 co oznacza dla Ciebie "gęstość" obrazu? Na jakim kolorymetrze będziesz kalibrował? Na starcie kolory nie są złe ale sporo można poprawić Ja osobiście nie mogę przetrawić zaleceń "profesjonalistów" ustawiania temperatury barwowej na ciepły (6500k) dla mnie jest za żółto Przekonują że można sie do tego przyzwyczaić czekałem kilka dni i za cholerę :) Szkoda że nie ma bardziej płynnych nastawów temperatury.

Podsumowywując mamy przykład 2 użytkowników którzy przesiadli się z plazmy na LCD :) Nie miałem nigdy plazmy więc jest mi łatwiej z przesiadką z LCD na LCD.
 

anelmaka

New member
NickSon dzięki za porady,tv nie sprzedam może się przyzwyczaję.Ogólnie sam wygląd telewizora jak i pilotów jest ok,menu też czytelne.Ustawienie judder mam 0 a blur 8.Co do plazmy z tych samych dekoderów według mnie i moich domowników obraz był stateczniejszy(miej rozmazany) ,ale ostrość i barwa kolorów w bardziej statycznym obrazie led dużo lepsza i rachunki za prąd będą mniejsze.
 

NickSon

Member
Panowie chciałbym zauważyć że przesiedliście się z mniejszych telewizorów na większy to też ma wpływ na postrzeganie szczegółów w ruchu. Poza tym każdy obraz SD lub kiepsko skalowany będzie wyglądał gorzej niż poprzednio.
 

don111

Banned
mam spyder3tv, dopiero teraz z pracy wróciłem więc trochę późno ale zajmę się kalibracją, tv spróbuję ustawić pod D6500 i sprawdzę ten upłynniacz ruchu
z tymi hdmi to po prostu mam automatyczny rozdzielacz, sam się przełącza po włączeniu danego źródła i nie musiałem ciągnąć każdy kabel osobno do tv, tylko do rozdzielacza (stamtąd jednym kablem do tv)

wczoraj wstępnie wklepałem te ustawienia z jednego serwisu ale to za ciekawie nie wygląda (wydaje mi się że o wiele za ciepły obraz niż 6500k)
LG Infinia 47LX9500 LCD 3D HDTV Settings | Home Theater
gęstość obrazu - nie wiem jak to określić, obraz na tym LCD jest sterylny, jednobarwny w porównaniu do plazmy, poza idealnie ostrymi konturami, to wewnątrz wyświetlanych obiektów wszystko wygląda jakby było wypolerowane i pomalowane farbą jednobarwną beż żadnych szczegółów "wewnątrz"
odnośnie płynności - owszem, obraz jest idealnie płynny w true motion, bije każdą plazmę w tym trybie ale tam nie potrzeba żadnych upłynniaczy i obraz (ruch) jest naturalniejszy dla oka
po wyłączeniu true motion jest źle, jak w starych LCD 50hz (miałem takowy), jedyna nadzieja w ustawieniu poprawnym tego true motion
nie trafia do mnie tłumaczenie że tak ma być, na żywo to co widzę, ma "więcej klatek" jeśli tak można to określić ale wygląda naturalnie, a to co widziałem wczoraj w tym LG wygląda jak w przyspieszonym tempie
poza tym wszystkim tv jest ekstra... ma nawet konwersję 2d do 3d, a czytałem że nie ma ;)
wydawało mi się jednak że powinien być obecny tryb obrazu thx, jednak go nie widziałem nigdzie w menu, czy to kwestia firmware czy coś mi się pomyliło i ten model nie ma thx ?
 

don111

Banned
naciska się 3d na pilocie i wyskakują 4 okienka do wyboru
"coś tam" dają ostatnie 2 konwersje, jednak w minimalnym stopniu, filmów nagranych w 3d nie testowałem
ta konwersja działa po hdmi u mnie, po euro nie idzie
 

NickSon

Member
Don111 Mi też nie do końca podchodzą te nastawy kalibracyjne z sieci
THX w 9500 brak LE8500 posiada :) ale to następny marketing i LG poskąpiło dokupić tą "nalepkę"

gęstość obrazu - nie wiem jak to określić, obraz na tym LCD jest sterylny, jednobarwny w porównaniu do plazmy, poza idealnie ostrymi konturami, to wewnątrz wyświetlanych obiektów wszystko wygląda jakby było wypolerowane i pomalowane farbą jednobarwną beż żadnych szczegółów "wewnątrz"
ok ale o jakim obrazie mówisz? o filmie z blue ray 1080p z wysokim bitrate?
Czasami z suchara PAL jeszcze skompresowanego na platformie cyfrowej czy cyfrowej kablówce to niewiele wyciśniesz np to co mi dawał cisco UPC było tragicznie poza 3 na krzyz kanałami HD UPC oglądałem po analogu np. TVP1 było o wiele lepsze (więcej szczegółów ostrzej) ale to było jeszcze jak miałem LCD Philipsa Teraz przesiadłem się na N za mniejszą kasę mam 18 kanałów HD... Piszesz o większej finezji wypełnienia kolorami obiektów na plaźmie tylko że właśnie plazmy mają do teraz problemy z płynnymi gradientami.

a to co widziałem wczoraj w tym LG wygląda jak w przyspieszonym tempie

Ta przysłowiowa nadpłynność dla niektórych jest problemem ja jestem ślepy i nie dziele obrazu na klatki to za szybko sie dzieje :D Może minimalne nastawy True motion coś poprawią. Nadpłynność też była w moim chwilowym samsunguC8000 tak działają te upłynniacze nie można ich zbyt agresywnie nastawiać.

Don zastanawia mnie czym moze sie róznić obraz z plazmy vs obraz z lcd w aspekcie pokazywania następujących po sobie klatek z wyłączonymi wszystkimi systemami Przy materiale progresywnym bez przeplotu też tak jest? tzn inaczej niż na plazmie? Nasuwa mi się jedno Plazma musi mieć jakieś niewyłączalne polepszacze bo w czym tkwi ta przewaga? a może szybkość matrycy (mniej smuży) Ja to lubię poznać przyczynę a nie tylko skutek. :)
Na zdrowy rozum: Sygnał PAL z anteny analogowej 25klatek z przeplotem czyli 50 następują w obu urządzeniach po sobie. Co może powodować ze plazma jest naturalniejsza? :/ nie wiem mi przychodzi do głowy tylko smużenie matrycy no albo jakieś ulepszacze których nie można wyłączyć.
 

don111

Banned
pomogła mocno, w przypadku problemu z ruchem - nie do końca
jeśli chodzi o 3d, nie wiem dlaczego nie masz tych opcji - być może zależy to od konkretnego materiału ?
sprawdzałem na filmie 1080p (Ariva 110) i na grze PS3 (God of War 2), była możliwość wyboru 4 konwersji
jednak za wiele ona nie daje, 2 ostatnie tryby może minimalnie zwiększają wrażenie przestrzenne... materiału nagranego w 3d nie testowałem jeszcze (może macie jakiś namiar na testowe filmiki ?)

Don111 Mi też nie do końca podchodzą te nastawy kalibracyjne z sieci
THX w 9500 brak LE8500 posiada :) ale to następny marketing i LG poskąpiło dokupić tą "nalepkę"
nie wiem czy mój tv ma zupełnie inną firmową kalibrację, ale te nastawy z tej stronki jak się okazało odbiegają strasznie od prawidłowej kalibracji (do 6500k)

ok ale o jakim obrazie mówisz? o filmie z blue ray 1080p z wysokim bitrate?
Czasami z suchara PAL jeszcze skompresowanego na platformie cyfrowej czy cyfrowej kablówce to niewiele wyciśniesz np to co mi dawał cisco UPC było tragicznie poza 3 na krzyz kanałami HD UPC oglądałem po analogu np. TVP1 było o wiele lepsze (więcej szczegółów ostrzej) ale to było jeszcze jak miałem LCD Philipsa Teraz przesiadłem się na N za mniejszą kasę mam 18 kanałów HD... Piszesz o większej finezji wypełnienia kolorami obiektów na plaźmie tylko że właśnie plazmy mają do teraz problemy z płynnymi gradientami.
oczywiście pisałem o HD z wysokim bitrate (różne - 1080p, 720p), większa ostrość konturów na LG, ale więcej subtelnych szczegółów kolorystycznych jest na plaźmie moim zdaniem (być może te gradienty takie robią wrażenie)


Ta przysłowiowa nadpłynność dla niektórych jest problemem ja jestem ślepy i nie dziele obrazu na klatki to za szybko sie dzieje :D Może minimalne nastawy True motion coś poprawią. Nadpłynność też była w moim chwilowym samsunguC8000 tak działają te upłynniacze nie można ich zbyt agresywnie nastawiać.
judder - 0-10, ustawienie na 1 od razu robi teatr, obraz nie nadaj się do oglądania w filmach (przy sporcie czy innym materiale może aż tak nie razi), inna sprawa że obraz co jakiś czas "przywiesza się", tzn są zacięcia tak jakby procesor nie wyrabiał
blur - wg mnie niewiele to daje, praktycznie niezauważalne efekty
przy wyłączonym true motion jest gorsza płynność niż na plaźmie, jednak nieco się poprawiło gdy ustawiłem na 50hz sygnał wyjściowy w playerze HD (miałem wcześniej 60hz)

Don zastanawia mnie czym moze sie róznić obraz z plazmy vs obraz z lcd w aspekcie pokazywania następujących po sobie klatek z wyłączonymi wszystkimi systemami Przy materiale progresywnym bez przeplotu też tak jest? tzn inaczej niż na plazmie? Nasuwa mi się jedno Plazma musi mieć jakieś niewyłączalne polepszacze bo w czym tkwi ta przewaga? a może szybkość matrycy (mniej smuży) Ja to lubię poznać przyczynę a nie tylko skutek. :)
Na zdrowy rozum: Sygnał PAL z anteny analogowej 25klatek z przeplotem czyli 50 następują w obu urządzeniach po sobie. Co może powodować ze plazma jest naturalniejsza? :/ nie wiem mi przychodzi do głowy tylko smużenie matrycy no albo jakieś ulepszacze których nie można wyłączyć.
dokładnie, szybkość matrycy jest dużo szybsza na plaźmie (choć miedzy bajki można włożyć czas reakcji 0,001ms, aż tak dobrze to nie jest)
najbardziej widoczne to jest gdy patrzymy na ruchome tło, nie na elementy pierwszoplanowe (które przy przesuwie kamery są cały czas w centrum kamery i stąd tego nie dostrzegamy)
 
Do góry