Lg 47lw570s

JonnyWoo

New member
Witam jak w t temacie kupiłem telewizor LG 47LW570S i chciałem się coś dowiedzieć na jego temat.Bo podane dane techniczne nie wiele mówią o produkcie.
Niech mi ktoś napisze czy to jest krawędziowy LED ?
Czy jest to dobry zakup ??
Co to jest >> 600Hz Hz Motion Clarity Index << Ponoć ten telewizor Ma 100Hz
Wstępnie z telewizora jestem bardzo zadowolony kupiłem go dla opcji 3D która rzeczywiście nie męczy oczu wczoraj grałem w GT5 na PS3 okoł 5 godzin i LUZ. Filmy w 3D też extra.
 

PolishFactor

New member
Ja kupiłem go wczoraj :)...

16 blokowa krawędziówka. To 100Hz "ulepszacza" masz do 2D dla szybkich obrazów. Dorzucanie klatek niestety skutkuje inputlagiem i "teatralnością" obrazu więc nie ma co przesadzać. 600Hz ulepszacza jest jak znalazł do 3D. Róznica jest tylko taka ,że jakbyś kupił I generację na okularkach aktywnych to tam po oku dostajesz niecałe 30Hz. Niezła różnica co? Plzmy już nie migają i nie męczą wzroku bo im też podbili obraz na 400-600Hz ;-)

W grach te 30Hz powoduje niestety drastyczne ograniczenie liczby widzianych klatek co ma wpływ na płynność. Na tym TViku grając na 3D uzyskanie 60fps to nie problem (zależy tylko od mocy kompa lub optymalizacji gry gry). Dobrze jednak będzie wyglądać w 1080p więc 3D na przestarzałej 6 letnich konsolach typu PS3 gdzie w większości gier jest 720p nie musi być fajne.
Tylko PC we wszystkich grach da Ci idealne 1080p i szansę na korzystanie z superszybkiego łącza HDMI 1.4a w przyszłości bo nowe grafy tak jak ten TVik też już je mają. onsola skończyła na 1.3 i koniec.

Dla mnie z powodu jakości jedyne ograniczenie jest takie ,że do 3D nadaje się sensownie tylko 1080p (1920/1080) bo okularki pasywne Ci o połowę rozdzielczość zmniejszają. Szkoda więc czasu na materiał poniżej 1080p na Youtubie w serwisie 3D bo wyjdzie nędza.

Po prostu dobre 3D wymaga tylko wysokich częstotliwości (minimum 60hz na oko), rozdzielczości (1080p) i przekątnych powyżej 47 cali (ideał to ekran kina). To podobnie jak z ograniczeniami HDTV, które dla mnie nie ma sensu oglądać na TV mniejszym od 40-42cali z powodu zbytniej utraty szczegółowości pięknie odwzorowanych detali.

Powalcz jeszcze z 101ms input lagiem do gier konfigurując opcję Game i złącze HDMI pod PC. Pomaga też podłączenie przez DVI oraz zmiana fimwearu ,a dostaniesz monitorowe dobre 20ms !

Szczegóły walki z input lagiem są w innym topiku z filmikem z Youtuba z configu i testów inputlaga.

Ciesze się, ze powiększyło się tu grono zadowolonych użytkowników!
 

Soryu

New member
Bez reklam
Ja kupiłem go wczoraj :)...

16 blokowa krawędziówka. To 100Hz "ulepszacza" masz do 2D dla szybkich obrazów. Dorzucanie klatek niestety skutkuje inputlagiem i "teatralnością" obrazu więc nie ma co przesadzać. 600Hz ulepszacza jest jak znalazł do 3D. Róznica jest tylko taka ,że jakbyś kupił I generację na okularkach aktywnych to tam po oku dostajesz niecałe 30Hz. Niezła różnica co? Plzmy już nie migają i nie męczą wzroku bo im też podbili obraz na 400-600Hz ;-)


Co ciekawe MCI 600Hz ma też LG 47LV570S, ale on nie ma 3D, więc co to (MCI) naprawdę oznacza?
 

JonnyWoo

New member
niezła recenzja ! właśnie czegoś takiego chciałem się dowiedzieć :) ...muszę poczytać o tej konfiguracji pod kompa.
skąd wy bierzecie te wszystkie info ? np: o tym że tv ma HDMI 1.4 ??
Fajnie wiedzieć takie żeczy. i dzięki za info o tym że można jakoś zmniejszyć tego " input lag-a " . Będę miał troszkę czasu to się pobawię.

P.S. Tv ma opcję zmiany 2D na 3D i to naprawdę mu nieźle wychodzi. Odpaliłem wczoraj gierę z PC-ta Gothic 4 Arcania ... gra wygląda fajnie a telewizor daje radę w czasie rzeczywistym za zmianę sygnału. Nie wiem na jakiej on to robi zasadzie ale efekt jest niezły.
 

tdx

New member
Bez reklam
Co ciekawe MCI 600Hz ma też LG 47LV570S, ale on nie ma 3D, więc co to (MCI) naprawdę oznacza?

teoretycznie parametr Motion Clarity Index (MCI) określa zdolność telewizora do udoskonalania płynności obrazu i eliminacji rozmycia obiektów w ruchu.
W praktyce został wprowadzony by zatuszować brak w niższych modelach TruMotion 100Hz :)

U samsunga zostało to wprowadzone rok temu i jest oznaczone jako CMR.

A w praktyce wygląda to tak że jak jakiś model ma TruMotion 100Hz to obraz jest bardziej płynny niż na TV który ma tylko MCI 100Hz
 

Soryu

New member
Bez reklam
teoretycznie parametr Motion Clarity Index (MCI) określa zdolność telewizora do udoskonalania płynności obrazu i eliminacji rozmycia obiektów w ruchu.
W praktyce został wprowadzony by zatuszować brak w niższych modelach TruMotion 100Hz :)

U samsunga zostało to wprowadzone rok temu i jest oznaczone jako CMR.

A w praktyce wygląda to tak że jak jakiś model ma TruMotion 100Hz to obraz jest bardziej płynny niż na TV który ma tylko MCI 100Hz

OK, a co jeśli ten LG ma TrueMotion 100Hz a MCI 600Hz? ;]
 

tdx

New member
Bez reklam
Oznacza to że obraz powinien być na nim bardziej płynny
Natomiast modele które mają TruMotion 100Hz na dzień dobry MCI mają na poziomie 400Hz :)
 

McGoof

New member
A jak jest w praktyce właśnie z 3D? Też zastanawiam się nad pasywem, ze względu na posiadówki w gronie znajomych, gdzie 5-6 par okularów jest nierealne dla migawek... Jednak jeśli naprawdę spadek jakości z racji poziomego wyświetlania co drugiej linii jest tak odczuwalny, to zawahałbym się przed kupnem. Miał ktoś może doświadczenie też z konkurencyjnym Philem (47PFL7606K w szczególności)?
 

przemowroc

New member
Witam, dziś kupiłem ten tv. Cena 3900zł z przesyłką. Najważniejsze to pasywne okulary efekt 3d znakomity współczuję ludziom z aktywnymi. Migotanie i świadomość,że mają 3d w Polecam full hd czego tak naprawdę wogóle nie widać. Poza tym konwersja z 2d do 3d(czego nie ma niestety wspomniany philips). Przy konwersji efekt 3d jest widoczny ale określiłbym go raczej tak jakby w głąb tv. Natomiast przy materiałach 3d efekty wychodzenia z ekranu są spektakularne. Polecam z czystym sumieniem szczegolnie w takiej cenie można przebolec jego wady.
 

Ovation

New member
witam

Chciałem zapytać czy sprawa Input Laga w tym Tv została rozwiązana, czy nowy update coś poprawił?:) Zależy mi na odpowiedzi z góry dziękuje :).
 

zaworek1313

New member
Podbijam temat. Jak ten TV sprawuje się w praktyce, a przede wszystkim 3D (pasywne) i gry z PS3. Zamierzam kupić model 47LW570S. Proszę o jakieś info na temat tego TV. Własne odczucia, uwagi, itp.
 
Ostatnia edycja:

mistrzb

Member
Co do skalowania SD to moge powiedziec ze w lw570s jest kiepsko. Wlasciwie kazdy tv jaki stal obok w sklepie mial lepszy skaling (moje subiektywne porownanie sklepowe od najlepszego hx920->gt30->le830->pfl7606->d7000->lw570s). Na szczescie w tym roku poprawiono to i dodano jakis modul upscalowania. Cena nowego np. 55lm660s poki co wysoka 6999zl, ale cena 55lw570s jest niewiele nizsza. Wydaje sie, ze w modelach 2012 jest tyle nowosci i poprawionych rzeczy, ze trzeba cierpliwie poczekac na wieksza dostepnosc. Jedynie minusem nowej serii jest odblaskowa matryca, co nie wszedzie sie sprawdzi, trzeba na zywo zobaczyc i ocenic.
 
Do góry