Lg 47lw5400

luko80

New member
Otóż to grzecho :) .. ja biorę jego pod uwagę oraz Sharp LE630E i nie wiem który brać? :) Na 3d mi nie zależy, na Internecie również. I jeden i drugi mi pasuje (tzn. nie wiem do końca czy Sharp ma prawdziwe 100Hz - są różne zdania) - mi akurat na 100Hz zależy.
 

Hooyraq

New member
Witam ponownie,
jestem świeżo po zakupie modelu 47 calowego LW5400.
Dziś go podłączę i za kilka dni zdam relację z użytkowania jak już trochę ochłonę i spojrzę na wszystko chłodnym wzrokiem :p
Zakupiłem go w Saturnie za 3749 PLN.
W zestawie standardowo 7 par okularów.
Pozdr,
 

Hooyraq

New member
Witam,
kilka spostrzerzeń po jednym dniu użytkowania.
Oczywiście są to moje SUBIEKTYWNE odczucia, każdy musi sprawdzić pod siebie.
Jednak wszystko poprzedzone długą lekturą różnych forów internetowych odnośnie TV.
A zatem jak już wcześniej pisałem w/w TV kupowałem pod kątem 3D oraz Xboxa 360.
W obu aspektach się sprawdza, ale po kolei :)

Xbox360:

Gram tylko offline, jednak żadnego smużenia bądź innych "przeszkadzaczy" nie zauważyłem.
Gra mi się tak samo jak na moim starym LCD Sharp tylko frajda większa, bo i większa przekątna :p
Odwzorowanie kolorów mimo ustawień "prawie" standardowych jest ok.
Nie próbowałem jeszcze ustawień z forum, jednak jak wiadomo każdy ustawia pod siebie.

3D

W dzień jest ok, wieczorem po prostu REWELACJA!!!
Oglądam filmy mkv SBS i OU z pendrive'a.
Przykładowo polecany na forum do sprawdzenia efektów "Żółwik Sammy" zapewnia efekty zarówno głębii jak i wychodzenia z ekranu ( początkowa scena porwania zółwika przez mewę po prostu urywa du....ę ).
Jedyny mankament jaki zauważyłem to brak synchronizacji dźwięku z obrazem przy pliku >7GB.
Przy mniejszych nie ma tego problemu, chyba, że jest to problem z plikiem a nie z jego wielkością ???

Telewizji jeszcze pod niego nie podłączałem, ma sygnał HD od "n-ki" więc pewnie za jakiś czas to przetestuję ( będzie trzeba TV przenieść do drugiego pokoju ).

Co do jakości wykonania powiem tylko tyle, że jak na markę LG, która jest u nas mało popularna to jest świetnie.
Ramka ma jedynie 17mm grubości, mały napis LG na środku nie drażni.
Przy 47 calach jedynie 31 mm grubości telewizora.
Jak dla mnie telewizor trzeba docelowo powiesić, ponieważ podstawa trochę się "giba" na boki.
Nie patrzyłem jak jest w innych modelach, ale dla mnie to trochę mało bezpieczny sposób użytkowania.

Generalnie polecam produkt. Kupiłbym go ponownie bez zastanowienia.
Służę pomocą jeszcze niezdecydowanym.
Pozdr,
 

JemioloSeba

New member
Dla zainteresowanych - można go kupić już za lekko ponad 2800 (47 cali). Ceneo pomoże wyszukać sklepu. Ja się skusiłem i jutro ma przyjechać :)
 

Hooyraq

New member
Oglądam z odległości 1,5-3 m w zależności czy leci 3D czy gram w jakąś grę na X-sie.
Generalnie efekt 3D widać zarówno z około metra jak i z dalszej odległości.
Zależy jak kto lubi.
Wg producenta zalecana odległość od ekranu przy 3D to 2 metry.
Co do podświetlenia jak dla mnie jest ono równomierne na całym ekranie.
Zarówno przy ciemnych jak i jasnych scenach.
Przynajmniej ja nie zauważyłem nic takiego, a obejrzałem dokładnie ekran pod kątem martwych pikseli.
Obraz po DVB-T ujdzie. Nie jest to sygnał jak z N-ki, jednak jest w miarę przyzwoicie.
Pozdr,
 

Hooyraq

New member
Dokładnie, "bebechy" teoretycznie te same, jednak nie ten wygląd.
Oglądałem oba modele przed zakupem, oba 47 cali.
Jak dla mnie za gruba ramka - zwłaszcza na dole tv.
Rzecz gustu, ale jednak.
Dziwne, że model 4500 jest tak tani a 5400 trzyma cenę ?
 

1grzecho

Member
Hooyraq szczerze to już Ci zazdroszcze też chciałbym już nowy tv...
jednak już teraz to poczekam i zakupie chyba któryś z nowej serii lg cinema 3d z 2012r, na rtv euro agd pojawiły się już w sprzedaży pozostaje tylko czekać aż ceny nowości spadną...
 

mj86

New member
Witam zastanawiam się nad kupnem LG42LW5400 czy jest ktoś kto mógłby porównać model LG z Toshiba 40tl838 nad którą również się zastanawiam ponieważ przy zakupie okularów aktywnych maja niemal taką sama cenę nie wiem który Tv ma lepsze skalowanie obrazu itp. z góry dziękuję
 

Hooyraq

New member
Witam zastanawiam się nad kupnem LG42LW5400 czy jest ktoś kto mógłby porównać model LG z Toshiba 40tl838 nad którą również się zastanawiam ponieważ przy zakupie okularów aktywnych maja niemal taką sama cenę nie wiem który Tv ma lepsze skalowanie obrazu itp. z góry dziękuję


A czy oglądałeś jakikolwiek materiał 3D w okularach aktywnych??
Ja też byłem początkowo za tą technologią, jednak po przetestowaniu okularów aktywnych stwierdziłem, że nie są one dla mnie.
Odczuwałem duży dyskomfort przez migotanie, dlatego najpierw sprawdź jak Ty to odbierasz.
LG wyjdzie Ci taniej - można kupić już za 2500 PLN z okularami.
Okulary do Tośki to wydatek min. 170PLN X 2 = 340 PLN.
Obraz może ciut lepszy jeśli chodzi o kolory, ale oglądałem to w sklepie pewnie na trybie sklepowym, więc mogło to być subiektywne odczucie.
Ja swoje poszukiwania tv z 3D też zaczynałem od tego modelu Toshiba ;)
Koniec końców kupiłem LG i kupiłbym go ponownie.
Pozdr,
 

mj86

New member
Oglądałem u sąsiada i czułem trochę większy dyskomfort ale nie jakoś bardzo jeżeli chodzi o okulary aktywne ale wiadomo że telewizor kupuję się patrząc jak skaluję obraz jakie ma kolory ,jak działa w grach itp .Na temat toshiby jest dużo pozytywnych opinii i nawet na tym forum dobrze wyszedł na teście a model LG ma ogólnie mało opinii, chciałem się dowiedzieć czy jest duża przewaga Toshiby czy niewielka jak chodzi o obraz Pozdr
 

Hooyraq

New member
Dokładnie tak jak piszesz.
Ja kupowałem pod 3D i gry na X360 stąd wybór tego modelu i pasywnego 3D.
Telewizji raczej niewiele będę na nim oglądał - jedynie filmy HD/3D z pena.
Recenzje Tośka ma świetne, cena/jakość bardzo dobry współczynnik.
Sprawdź tylko przed ewentualnym zakupem czy wszystko jest dobrze spasowane ( ramka,obudowa itp.)
Podobno ten model wypada różnie na tym polu.
Pozdr,
 

xmalpa18

New member
Witam Panowie kupilem model 42lw5400 no tak jak piszecie wyglad mala ramka ostrosc jest czad, ale cos u mnie sie dzieje a mianowicie telewizja N , tvn HD jakis serial ich produkcji postacie na planie robiac ruch nie gwaltowny powolny nie wiem krok w bok czy cos w tym stylu zostawiaja za soba slady rozmazania obrazu takie ciagniace sie za postacia ale jak np ogladam mecz pilka juz nie zostawia nic za soba noby odswiezanie jest 100 hz nie sprawdzalem jeszcze tego np na playstation 3 albo na jakims filmie na bluerayu bo moze wlansie to wina tej enki no ale mowie postacie zostawiaja za soba slady wtedy kiedy sie poruszaja .

Podzielcie sie waszymi obserwacjami szczegolnie na serialu "na wspolniej" N hd tam widac u mnie to najbardziej !
 
Do góry