lg 47lm620s wrazenia

Dregan

New member
witam podeśle ktoś jakieś ustawienia na 47lm620s po podłączeniu do polsatu odbiór nie jest piękny w dekoderze przestawione itd zapewne standardowa konfiguracja
 

bugger

New member
Prośba o pomoc

Witam, zakupiłem Lg 47LM620s parę dni temu i jestem trochę zawiedziony. Obraz niekiedy lekko się przycina i nie jest żywy. Ustawiłem obraz w tryb Ekspert 1 ale to nic zbytnio nie pomogło. Mam problem z 3D. Myślałem, że gdy oglądam np. tvp1 czy polsat włączam przycisk 3D, obraz się zmienia ale wkładam okulary i niestety nie ma 3D (konwersja z 2D na 3D nie działa). Programy które nadają w 3D działają i są w 3D po nałożeniu okularów. To jak to jest w końcu konwersja z 2d na 3d to ściema czy tylko u mnie nie działa. Proszę o użytkowników którzy posiadają ten model o pomoc.
 

bazyl12

New member
Witam, zakupiłem Lg 47LM620s parę dni temu i jestem trochę zawiedziony. Obraz niekiedy lekko się przycina i nie jest żywy. Ustawiłem obraz w tryb Ekspert 1 ale to nic zbytnio nie pomogło. Mam problem z 3D. Myślałem, że gdy oglądam np. tvp1 czy polsat włączam przycisk 3D, obraz się zmienia ale wkładam okulary i niestety nie ma 3D (konwersja z 2D na 3D nie działa). Programy które nadają w 3D działają i są w 3D po nałożeniu okularów. To jak to jest w końcu konwersja z 2d na 3d to ściema czy tylko u mnie nie działa. Proszę o użytkowników którzy posiadają ten model o pomoc.
Zaktualizuj oprogramowanie, następnie zresetuj do ustawień fabrycznych i ustaw :
"Ja mam 47LM670S ale tych ustawień możesz spróbować."
TRYB OBRAZU EKSPERT 2
PODSWIETLENIE:75
KONTRAST :85
JASNOŚC :50
OSTROŚC poz. 20
OSTROSC pion. 20
KOLOR :60
ODCIEŃ G4

KONTROLA ZAAWANSOWANA

KONTRAST DYNAMICZNY - Min.
SUPER ROZDZIELCZOSC - Wł.
GAMA KOLORÓW -SMPTE
POPR.KRAWĘDZI - Maks. lub Wył.
FILTR KOLORU - Wył.
WZÓR EKSPERT - Wył.
GAMMA 2,2

BALANS BIELI -ZIMNA
METODA 20 PUNKTÓW IRE
WZÓR ZEWNĘTRZNY
IRE 100
OŚWIETLENIE 130
CZEWONY 25
ZIELONY 2
NIEBIESKI -50
IRE 100 JUZ MAMY,TERAZ PO KOLEI OD IRE 5 DO IRE 100,W TYM MIEJSCU GDZIE JEST IRE 100

IRE 5 ------------------------ IRE55
CZERWONY 15 ---------------- CZERWONY 2
ZIELONY 15 ------------------- ZIELONY 6
NIEBIESKI 15 ------------------ NIEBIESKI -45

IRE 10 ----------------------- IRE60
CZERWONY 10 ---------------- CZERWONY 0
ZIELONY 10 ------------------- ZIELONY 6
NIEBIESKI 18 ------------------ NIEBIESKI -50

IRE 15 ----------------------- IRE 65
CZERWONY 5 ------------------ CZERWONY -2
ZIELONY 0 --------------------- ZIELONY 6
NIEBIESKI -10 ------------------ NIEBIESKI -50

IRE 20 ----------------------- IRE70
CZERWONY 5 ------------------ CZERWONY -1
ZIELONY 1 --------------------- ZIELONY 6
NIEBIESKI -21 ------------------ NIEBIESKI -50

IRE25 ------------------------ IRE75
CZERWONY 0 ------------------ CZERWONY 0
ZIELONY 0 --------------------- ZIELONY 8
NIEBIESKI -20 ------------------ NIEBIESKI -40

IRE 30 ----------------------- IRE80
CZERWONY 2 ----------------- CZERWONY 8
ZIELONY 0 -------------------- ZIELONY 8
NIEBIESKI -20 ----------------- NIEBIESKI -44

IRE35 ------------------------ IRE85
CZERWONY 2 ------------------ CZERWONY 15
ZIELONY 4 --------------------- ZIELONY 10
NIEBIESKI -20 ------------------ NIEBIESKI -40

IRE40 ------------------------ IRE90
CZERWONY 2 ------------------ CZERWONY 20
ZIELONY 4 --------------------- ZIELONY 10
NIEBIESKI -25 ------------------ NIEBIESKI -50

IRE45 ------------------------ IRE95
CZERWONY 3 ------------------ CZERWONY 8
ZIELONY 4 --------------------- ZIELONY 5
NIEBIESKI -25 ------------------ NIEBIESKI -40

IRE50 ------------------------ IRE100
CZERWONY 0 ------------------ CZERWONY 25
ZIELONY 4 --------------------- ZIELONY 2
NIEBIESKI -50 ------------------ NIEBIESKI -50

OPCJE OBRAZU
REDUKCJA SZUMU - Min.
RED.SZUM.MPEG - Min.
POZIOM CZERNI - NISKI
REALNE KINO - Wł.
LOK.PRZYCIEMNIANIE - Min.
TRUMOTION - UZYTKOWNIK - 5
PROPORCJE OBRAZU- 1:1

Co do 3D to konwersja działa całkiem dobrze tylko to takie pseudo 3D, nic nie będzie wychodzić z ekranu, tylko masz jakby głębię. Ja osobiście konwersji nie używam.
 

bugger

New member
Witam, trochę bawiłem się sam ustawieniem obrazu i wydaje mi się że jest lepiej. Nie mam tej funkcji IRE, co to jest? Może w modelu LM620s nie ma jej? Jak dla mnie konwersja z 2D na 3D nie istnieje w tym modelu i uważam to za chwyt marketingowy. Pozdrawiam
 

gj.nr

New member
mam problem z niektórymi usługami SMART w TV LG 42LM620S. czesto nie działa mi YouTube, Eurosport i FilmBox a czasami także 3DWorld. serwis LG zalecił mi restart ustawień fabrycznych i aktywację usługi Premium. rozbiłem kilkakrotnie i pomaga na 2-3 dni po czym znowu to samo. Przy YouTube pojawia się tylko szary ekran, a przy innych komunikat że nie można usyskać dostępu. Czy ktoś miał podobny problem. Zna jakiś sposób na rozwiązanie problemu?? Oprogramowanie mam oczywiście zainstalowane najnowsze.
 

assasink

New member
mam problem z niektórymi usługami SMART w TV LG 42LM620S. czesto nie działa mi YouTube, Eurosport i FilmBox a czasami także 3DWorld. serwis LG zalecił mi restart ustawień fabrycznych i aktywację usługi Premium. rozbiłem kilkakrotnie i pomaga na 2-3 dni po czym znowu to samo. Przy YouTube pojawia się tylko szary ekran, a przy innych komunikat że nie można usyskać dostępu. Czy ktoś miał podobny problem. Zna jakiś sposób na rozwiązanie problemu?? Oprogramowanie mam oczywiście zainstalowane najnowsze.
usługi te do sprawnego działania wymagają dość sprawnego połączenia TV-internet (z moich obserwacji min ok 10mbit). Problemem może być najprawdopodobniej jakość lub sposób konfiguracji sieci.
Proponuję w konfiguracji sieci powiązanie MAC-IP wszelkich urządzeń oraz ograniczenie przepustowości dla innych użytkowników (urządzeń) tak by TV miał zagwarantowany dostęp oraz możliwość transmisji danych
 

gj.nr

New member
usługi te do sprawnego działania wymagają dość sprawnego połączenia TV-internet (z moich obserwacji min ok 10mbit). Problemem może być najprawdopodobniej jakość lub sposób konfiguracji sieci.
Proponuję w konfiguracji sieci powiązanie MAC-IP wszelkich urządzeń oraz ograniczenie przepustowości dla innych użytkowników (urządzeń) tak by TV miał zagwarantowany dostęp oraz możliwość transmisji danych

Ale jezeli w tym samym czasie włączam 3DWorld i filmy idą a za chwile chce włączyć YouTube i już nie idzie to chyba nie jest wina słabego lub źle skonfigurowanego łącza???
 

assasink

New member
Ale jezeli w tym samym czasie włączam 3DWorld i filmy idą a za chwile chce włączyć YouTube i już nie idzie to chyba nie jest wina słabego lub źle skonfigurowanego łącza???
Tak bez szczegółowego opisu zjawisk trudno coś doradzić.
Jeśli działają 3DWorld i inne usługi/aplikacje sieciowe - oznacza że sprzęt i sieć bywa sprawna, a problemy mogą być po stronie software lub sieci. Źródła problemu można szukać w wielu miejscach:
1. Sieć LAN - np. zła konfiguracja, zbyt duże obciążenie, zrywane (niestabilne) połączenie, konflikty urządzeń w sieci, zajęte pasmo, niepoprawna konfiguracja softu routera (DNS, blokada portów) itp.
2. Sieć WAN (dostawca) - mało prawdopodobne
3. błąd aplikacji - najmniej prawdopodobna przyczyna (tutaj upewniłbym się czy Twój TV nie był np. na inny niż PL rynek)

Jeśli jesteś w stanie wykluczyć błędy sieciowe, śmiało możesz zwrócić się do serwisu. Wgranie lub udostępnienie użytkownikowi poprawnej aplikacji to 3 min pracy
 

gj.nr

New member
Chyba to jednak coś mam nie tak z routerem, bo jak podpiąłem bezpośrednio kabel z sieci bez udziału routera to wszystkie aplikacje chodziły. Więc może coś blokuje router. ale bloku chyba wybrane aplikacje bo IPLA chodzi cały czas a np. YouTube raz się włacza raz nie. Ale jak to sprawdzić??? w routerze IP i DNS mam wpisany na stałe.


Tak bez szczegółowego opisu zjawisk trudno coś doradzić.
Jeśli działają 3DWorld i inne usługi/aplikacje sieciowe - oznacza że sprzęt i sieć bywa sprawna, a problemy mogą być po stronie software lub sieci. Źródła problemu można szukać w wielu miejscach:
1. Sieć LAN - np. zła konfiguracja, zbyt duże obciążenie, zrywane (niestabilne) połączenie, konflikty urządzeń w sieci, zajęte pasmo, niepoprawna konfiguracja softu routera (DNS, blokada portów) itp.
2. Sieć WAN (dostawca) - mało prawdopodobne
3. błąd aplikacji - najmniej prawdopodobna przyczyna (tutaj upewniłbym się czy Twój TV nie był np. na inny niż PL rynek)

Jeśli jesteś w stanie wykluczyć błędy sieciowe, śmiało możesz zwrócić się do serwisu. Wgranie lub udostępnienie użytkownikowi poprawnej aplikacji to 3 min pracy
 

gj.nr

New member
wybadałem jedną rzecz.:
mój router ma w ustawieniach LAN:IP Address: 192.168.1.1
Subnet Mask: 255.255.255.0

w WAN:
IP Address:192.168.0.10
Subnet Mask:255.255.255.0 Default Gateway:192.168.0.1 DNS Server:192.168.0.1 , 194.204.152.34

oczywiście w WAN wszystko mam tak wpisane jak mi podał dostawca neta.

i teraz jak wpisałem w ustawieniach karty sieciowej telewizora DNS taki sam jak pierwszy na routerze tj. 192.168.0.1 a IP i bramy automatyczne to np. YouTube które nie działało już zaczeło działać bez problemu ale tym razem przestało działać 3D World. Co jeszcze mam zmienić aby wszystko działało tak jak powinno???



Chyba to jednak coś mam nie tak z routerem, bo jak podpiąłem bezpośrednio kabel z sieci bez udziału routera to wszystkie aplikacje chodziły. Więc może coś blokuje router. ale bloku chyba wybrane aplikacje bo IPLA chodzi cały czas a np. YouTube raz się włacza raz nie. Ale jak to sprawdzić??? w routerze IP i DNS mam wpisany na stałe.
 

assasink

New member
No to mamy pewność, że problem w LAN siedzi.
Na początek spróbuj pobawić się konfiguracją:
1. Włącz komputer, połącz kabelkiem z routerem, włącz przeglądarkę
2. Pasek adresu: 192.168.1.1 <Enter> (logowanie do routera) powinno zapytać o login i hasło - znajdziesz na obudowie routera, często: admin, admin
3. DHCP - włącz "enable", Start IP Address:192.168.1.100, End IP Address: 192.168.1.199 (przykład sieć na max 100 stanowisk), Default Gateway: 192.168.1.1 (adres routera), Adres lease time: 120 (czas na jaki przydzielane IP, poniżej 120 lepiej nie schodzić zwłaszcza w dużej sieci)
4. W zakładce DHCP - "Adres reservation" wpisujesz ("Add new") MAC i IP urządzeń (telewizor, komputer, telefon i co tam jeszcze będziesz chciał) Ważne - każdemu urządzeniu (MAC) inne IP, routera nie wpisujesz ;)
5. Zakładka IP & MAC Binding - "enable" i jw
6. Wireless - Wireless security - zabezpiecz sieć, wireless MAC filtering - włącz i ustaw które urządzenia (MAC) mogą się łączyć
7. Bandwith control - "enable", sprawdź czy masz poprawną wartość od dostawcy neta, w zakładce "Rules list" możesz podzielić pasmo dla urządzeń, tak żeby ktoś jakimś downloadem, czy komunikatorami sieci nie zapchał
8. Sprawdź czy w Access Control oraz w Parental Control, nie masz blokowania jakichś adresów
9. System tools - Reboot (zapis i restart routera)
Powodzenia
 

darekp15

New member
witam mam pytanie odnośnie skype, telewizor jeszcze nie rejestrowany, więc nie wiem czy opcja ze skype jest tylko nie widoczna czy 620 po prostu nie obsługuje (nigdzie w aplikacjach nie widzę ikonki skype) .
czy jeśli obsługuje to musi być oryginalna kamerka czy może być jakiś zamiennik ?
i jeszcze pytanie dodatkowe czy ktoś tego używa i jak działa ?
proszę o odpowiedź
 

michal77

New member
Nie wiem co dokładnie masz na myśli. Ale jak podłączysz kompa lub odtwarzacz BD 3D do TV przez HDMI, to na pewno będzie odtwarzał.
 

andy970

New member
I właśnie w tym jest problem że nie odtwarza dobrze z kompa ,niby komputer wysyła sygnał 3d z obrazu płyty bluray3d przez totalmediatheater i hdmi 1.4 ale tv nie robi z tego 3d. Z bluray nie wiem jak jest bo nie posiadam tego odtwarzacza z funkcja 3d
 
Ostatnia edycja:
Do góry