lg 47lm620s wrazenia

ibizpl

New member
Właśnie sam się zastanawiam jakmogłem nie zauważyć Panasa przeglądając oferty przed zakupem. Jakoś błędne przekonanie że pasywne 3d to LG i ewentualnie Philips wzięło górę. 47lm620s namierzyłem w przyzwoitej cenie w euroagd (3599 pln ) a tam Panas kosztuje 900 pln więcej więc nie zwracałem na niego uwagi.
W sklepie podłączono mi tv, mogłem wrzucić parę jpgów kontrolnych z pena, sprawdzić podświetlenie matrycy ( w moim egz. jest idealne ).
Natomiast czy Panas jest o wiele lepszy to kwestia trochę dyskusyjna ( w końcu matrycę ma pewnie od LG ) a 620 to też matryca IPS.

TV od wczoraj wisi na ścianie i po małej zabawie z ustawieniami uważam że obraz jest całkiem przyzwoity, 3d działa całkiem przyjemnie, na 1szy ogień poszedł Avatar, włączyłem tylko po to żeby potestować a rodzinka utknęła przy filmie na całe 3h :)

Jeżeli chodzi o 3d jestem zwolennikiem pasywnego ( nie twierdzę że jest najlepszy, to kwestia indywidualnych preferencji ), aktywne 3d po prostu dużo bardziej męczy, po dłuższym oglądaniu (15-20min ) i moje oczy mają problem z dostosowaniem się do realnego otoczenia, przypasywnym nie mam tego problemu.

Po lekturze wątku aktywne czy pasywne byłem bardzo ciekaw jakości obrazu na tym LG i mogę spokojnie powiedzieć że 2,5 m od telewizora obraz 3d jest idealnie ostry, nie ma mowy o za małej rozdzielczości, na Avatarze było widać najmniejsze szczegóły, obraz robi się "paskowany" jak podejdzie się za blisko do tv, np 1m.

Przeczytałem właśnie test kikiego modelu 640, i jestem zaskoczony problemami z płynnością, nie zauważylem nic takiego u siebie na 620, szybkie sceny w filmach są bardzo ostre ( sporo zależy jeszcze od jakości źródła ) ale też nie szukałem specjalnie. Da się jakoś szybko to sprawdzić w warunkach domowych?

Nie zdążyłem jeszcze pobawić się funkcjami sieciowymi Smart TV.

Podsumowując, jestem zadowolony, zaczynam powoli żałować że to nie 55" ale to już kwestia raczej finansowa.
 
Ostatnia edycja:

melinek11

New member
Właśnie sam się zastanawiam jakmogłem nie zauważyć Panasa przeglądając oferty przed zakupem. Jakoś błędne przekonanie że pasywne 3d to LG i ewentualnie Philips wzięło górę. 47lm620s namierzyłem w przyzwoitej cenie w euroagd (3599 pln ) a tam Panas kosztuje 900 pln więcej więc nie zwracałem na niego uwagi.
Natomiast czy jest o wiele lepszy to kwestia trochę dyskusyjna ( w końcu matrycę ma pewnie od LG ).

TV od wczoraj wisi na ścianie i po małej zabawie z ustawieniami uważam że obraz jest całkiem przyzwoity, 3d działa całkiem przyjemnie, na 1szy ogień poszedł Avatar, włączyłem tylko po to żeby potestować a rodzinka utknęła przy filmie na całe 3h :)

Jeżeli chodzi o 3d jestem zwolennikiem pasywnego ( nie twierdzę że jest najlepszy, to kwestia indywidualnych preferencji ), aktywne 3d po prostu dużo bardziej męczy, po dłuższym oglądaniu (15-20min ) i moje oczy mają problem z dostosowaniem się do realnego otoczenia, przypasywnym nie mam tego problemu.

Po lekturze wątku aktywne czy pasywne byłem bardzo ciekaw jakości obrazu na tym LG i mogę spokojnie powiedzieć że 2,5 m od telewizora obraz 3d jest idealnie ostry, nie ma mowy o za małej rozdzielczości, na Avatarze było widać najmniejsze szczegóły, obraz robi się "paskowany" jak podejdzie się za blisko do tv, np 1m.

Przeczytałem właśnie test kikiego modelu 640, i jestem zaskoczony problemami z płynnością, nie zauważylem nic takiego u siebie na 620, szybkie sceny w filmach są bardzo ostre ( sporo zależy jeszcze od jakości źródła ) ale też nie szukałem specjalnie. Da się jakoś szybko to sprawdzić w warunkach domowych?

Podsumowując, jestem zadowolony, zaczynam powoli żałować że to nie 55" ale to już kwestia raczej finansowa.

A testowałeś WiDi?? łączy się bez problemów z urządzeniami zewętrznymi??
A jeśli chodzi o łączność WiFi nadal jest wymagany adapter czy ma już wbudowaną karę sieciową??
 

ibizpl

New member
Nie testowałem jeszcze funkcji sieciowych tv, ale po podłączeniu kabla lan tv widzi inne komputy w sieci domowej. Wifi wg specyfikacji nie jest wbudowane, trzeba dokupić kartę na usb, na wyposażeniu jej nie ma, pilota smart tv też.
 

melinek11

New member
Właśnie sam się zastanawiam jakmogłem nie zauważyć Panasa przeglądając oferty przed zakupem. Jakoś błędne przekonanie że pasywne 3d to LG i ewentualnie Philips wzięło górę. 47lm620s namierzyłem w przyzwoitej cenie w euroagd (3599 pln ) a tam Panas kosztuje 900 pln więcej więc nie zwracałem na niego uwagi.
W sklepie podłączono mi tv, mogłem wrzucić parę jpgów kontrolnych z pena, sprawdzić podświetlenie matrycy ( w moim egz. jest idealne ).
Natomiast czy Panas jest o wiele lepszy to kwestia trochę dyskusyjna ( w końcu matrycę ma pewnie od LG ) a 620 to też matryca IPS.

TV od wczoraj wisi na ścianie i po małej zabawie z ustawieniami uważam że obraz jest całkiem przyzwoity, 3d działa całkiem przyjemnie, na 1szy ogień poszedł Avatar, włączyłem tylko po to żeby potestować a rodzinka utknęła przy filmie na całe 3h :)

Jeżeli chodzi o 3d jestem zwolennikiem pasywnego ( nie twierdzę że jest najlepszy, to kwestia indywidualnych preferencji ), aktywne 3d po prostu dużo bardziej męczy, po dłuższym oglądaniu (15-20min ) i moje oczy mają problem z dostosowaniem się do realnego otoczenia, przypasywnym nie mam tego problemu.

Po lekturze wątku aktywne czy pasywne byłem bardzo ciekaw jakości obrazu na tym LG i mogę spokojnie powiedzieć że 2,5 m od telewizora obraz 3d jest idealnie ostry, nie ma mowy o za małej rozdzielczości, na Avatarze było widać najmniejsze szczegóły, obraz robi się "paskowany" jak podejdzie się za blisko do tv, np 1m.

Przeczytałem właśnie test kikiego modelu 640, i jestem zaskoczony problemami z płynnością, nie zauważylem nic takiego u siebie na 620, szybkie sceny w filmach są bardzo ostre ( sporo zależy jeszcze od jakości źródła ) ale też nie szukałem specjalnie. Da się jakoś szybko to sprawdzić w warunkach domowych?

Nie zdążyłem jeszcze pobawić się funkcjami sieciowymi Smart TV.

Podsumowując, jestem zadowolony, zaczynam powoli żałować że to nie 55" ale to już kwestia raczej finansowa.
zauważyłeś już moze jakies defekty obrazu??owy brak płynności?? ostrości?? przetestuj na bardzo dynamicznych scenach.. wyscigi samochodowe.. jakiś moze film akcji.. czy coś widać na Twoje oko.. :)
 

ibizpl

New member
zauważyłeś już moze jakies defekty obrazu??owy brak płynności?? ostrości?? przetestuj na bardzo dynamicznych scenach.. wyscigi samochodowe.. jakiś moze film akcji.. czy coś widać na Twoje oko.. :)

Od przeczytania testu 640ki zwracam uwagę na to co widzę na ekranie ale nie dopatrzyłem się żadnych problemów z płynnością, za to przeszkadza mi słaba jakość nadawanych programów w nce - nawet na stacjach HD ( niektórych ) widać charakterystyczne schodki przy kontrastowych krawędziach, mimo że opcje superrozdzielczość i poprawianie krawędzi mam włączone.
Problem w ogóle nie występuje przy dobrym źródle full HD - obraz jest wtedy idealny i naprawdę nie ma żadnych rozmazań przy szybkich scenach ani w 2d ani w 3d. Widać "z pustego to i upscaler nie naleje".

Może są jakieś specjalnie przygotowane pliki żeby to wychwycić ( problem z płynnością ), to mogę nagrać na pena i spróbować złapać ten efekt - ale póki co to dla mnie jak yeti - niby jest ale nikt nie widział.

BTW: znalazłem jeszcze jeden test, tym razem 42 calowego 620T ( wersja dla UK ):
hdtvtest.co.uk/news/lg-42lm620t-47lm620t-201207091900.htm ( nie mogę jeszcze dodać linku - za krótki stażem tutaj jestem, ale każdy sobie dopisze co trzeba )
 
Ostatnia edycja:

warga13

New member
Witam.Ja podobnie jak Ibizpl ma wrażenie że na N-ce w hd jakieś schodki widać i obraz jest bez szału,w,górnym prawym rogu na bardzo ciemnych scenach jest jaśniej.
 

ibizpl

New member
Przy płynności jednostajnej przesuwającej się w lewo lub w prawo.

Czyli przy scenach typu szybka jazda na czymkolwiek filmowana z boku i przesuwający się jednostajnie krajobraz za pierwszym planem powinno być widać niedociągnięcia, ale jakoś nie umiem ich wyłapać.
Kiki-czego używałeś w teście? Widzę jakąś planszę no i scenę z samochodem, da się zdobyć te pliki żeby zrobić taki test u siebie czy to część jakiegoś mega drogiego softu do testowania?
 

electro69

New member
Czy ten model LG (LM620S) ma panel 100 Hz ? ... czytałem ostatnio test tego modelu na zagranicznej stronie i wynikało z niego że nie ma ... poszukałem na szybko na stronie LG Polska i UK i tam też nic nie pisze o specyfikacji tego panelu ... co już mnie zaniepokoiło coraz bardziej ... gdzie to jeszcze można ewentualnie sprawdzić ? (może na kartonie Tv jest to napisane) ... brałem jeszcze ten model pod uwagę ale jeśli nie będzie miał 100 Hz fizycznie to chyba dam sobie spokój.
Pozdrawiam
 

ibizpl

New member
Właśnie "nadejszły" takie czasy że producenci już nie kwapią się do podawania pełnych specyfikacji sprzętu tylko mamią nas marketingowymi bzdetami, co uważam powinno być jakoś uregulowane prawnie. Co do modelu 620, jeżeli masz taką możliwość sprawdź przed zakupem na tym tv jakikolwiek mecz piłki nożnej w hd, totalna tragedia za piłką wlecze się "cień" który wg mnie dyskwalifikuje ten model. Żadne ustawienia nie pomagają, mój stary 7 letni LG 42" hd ready nie ma tego problemu, po wyłączeniu dopalaczy typu dynamic contrast itd można na nim normalnie oglądać mecze, na 620 nie można, ostatni soft nic w tym temacie nie poprawił. Nie jestem mega fanem piłki ale raz na jakiś czas pooglądałbym sobie, na tym tv to totalna tragedia, w ogóle nie spodziewałem się że po tylu latach można kupić sprzęt który będzie miał wadę którą wyeliminowali w modelach z przed 7 lat.

Do wczoraj uważałem ten model za udany zakup aż nie trafiłem na mecz na jakimś kanale hd.
To co zobaczyłem aż mnie poraziło, jest już za późno na jakiekolwiek zwroty, nie wiem czy jest sens użerać się z LG bo takich rzeczy na pewno gwarancja nie obejmuje. W każdym razie zdecydowanie odradzam zakup komuś, komu zdarza się oglądać piłkę w tv.

Zastanawiam się teraz czy jest to przypadłość tego konkretnie modelu bądź serii czy w ogóle technologii matryc sips z polaryzatorem, czy np na wspomnianym w tym wątku panasonicu występuje ten sam problem?

Zanim nie trafiłem na mecz nie mogłem znaleźć wspomnianego przez kikiego w teście 640 ki braku płynności w żadnych filmach czy programach i generalnie oglądając tv obraz jest całkiem przyzwoity, ale piłka to masakra.

Chętnie usłyszałbym opinię kogoś bardziej obeznanego w modelach i technologii tv na temat piłki z cieniem, może kiki się wypowie w tym temacie? Jak to wygląda w innych modelach, u innych producentów?

Przy zakupie następnego tv mecz w hd to będzie obowiązkowa pozycja dla mnie do sprawdzenia przed zakupem.
 
Ostatnia edycja:

Pavlo

New member

PerpeT

New member
Właśnie jestem na etapie zakupu tego telewizora i zastanawiam się czy przedłużać gwarancję na 5 lat. Wy przedłużaliście, czy to po prostu strata pieniędzy bo co sie ma zepsuć to zrobi to na początku? Jak jest z awaryjnością tego typu telewizorów?
 

ibizpl

New member
Ja zrezygnowałem z przedłużenia, w euroagd zażyczyli sobie ponad 1000 zł, to prawie 1/3 ceny urządzenia. Co do awaryjności - ciężko na ten temat coś powiedzieć o produkcie który jest kilka miesięcy na rynku.
 

ibizpl

New member
Kolejny raz po aktualizacji softu ( do ver 63 ) próbowałem bawić się ustawieniami podczas meczu w HD ( Eurosport 2 HD ), na AVforum wyczytałem że ludzie opisują poszczególne wejścia ( HDMI1, HDMI2, itd ) jako PC, co podobno pomaga w usunięciu ghostingu i poprawia input lag ( chociaż nie mam pojęcia w jaki sposób ).
Nazwałem hdmi1 pod który mam podpięty dekoder n-ki jako PC i dziwne ale wydaje mi się że pomogło, chociaż bawiłem się tez podświetleniem, gamma, kontrastem itd. poza tym trochę chyba zależy od jakości dostarczanego przez dekoder obrazu bo na eurosporcie udało mi się zmniejszyć ten felerny cień piłki do akceptowalnego poziomu, a na polskim tv sport gdzie w tym samym czasie leciała powtórka meczu z euro w sporo słabszej jakości ten cień był sporo większy na tych samych ustawieniach.

Bawiłem się też ustawieniami 3D, dosyć fajne opcje, chociaż u mnie zwiększenie głębi 3d powyżej 10-11 powoduje dziwne uczucie podczas oglądania, tak jakbym próbował skupić wzrok cały czas na czymś - dosyć męczące to jest na dłuższą metę ( chociaż nie aż tak jak aktywne 3d dla mnie ).
Drugie ustawienie dotyczy wychodzenia obrazu z ekranu, bądź wchodzenia w ścianę - czyli reguluje się czy efekt ma wychodzić bardziej przed czy za TV, mi najlepiej się ogląda przy +2 albo +3, wyższe cyfry tez powodują szybsze męczenie wzroku.

Ustawianie tych efektów chyba każdy powinien dopasować do siebie bo ludzie bardzo różnie reagują na 3d.

TV powoli się rehabilituje po moim ostatnim wpisie, dalej jestem ciekaw czy problem "ghostingu piłki" podczas meczów dotyczy ( i w jakim stopniu ) też innych modeli LED 3D np samsunga czy panasonica.
 
Do góry