LG 47lm620s a Panasonic TX-47et5e proszę o szybką odpowiedź

PerpeT

New member
Witam
Długo zastanawiałem sie nad telewizorem i wybór padł na jeden z tych dwóch modeli, ale mam jeszcze dwie wątpliwości które mam nadzieję że pomożecie mi rozwiązać.

- Telewizor będzie podłączony pod zwykłą antenę telewizyjną (nie żadne kablówki satelity itp), bez kanałów HD (może kiedyś) jak to jest ze skalowaniem obrazu? Czytałem że LG tragicznie przetwarza ten sygnał, tak samo jest z Panasonic`iem ?

- Będę miał internet 10Mb/sec łączony przez Wi-Fi, czyli nie za mocny. Czy taki jest wystarczający do korzystania z funkcji internetowych przez telewizor, czy wszystkie funkcje Smart-Tv są od razu w telewizorach aktywne czy trzeba jakies pakiety internetowe wykupić?

Proszę o szybką odpowiedź bo moge te telewizory kupić troszke taniej ale musze się szybko zdecydować
 

krzychooo

New member
1. W większości sklepów będziesz miał możliwość porównać jak sobie radzą te TV ze zwykłym sygnałem. Myślę że którykolwiek z nich wybierzesz nie powinieneś się spodziewać wodotrysków (chodzi o jakość sygnału).

2. TV mają już zainstalowane aplikacje, nic nie musisz dokupować. 10MB powinno wystarczyć na to aby normalnie móc korzystać z funkcji internetowych telewizora. Pamiętaj tylko że jest to wartość maksymalna jaką możesz uzyskać, w rzeczywistości może być mniej, poza tym łącząc po Wi-Fi już tracisz, jak w międzyczasie coś będziesz np. ściągał na kompa to transfer jeszcze spada, i może być wtedy problem. Ale ludzie na słabszych łączach korzystają i dają radę.
 

PerpeT

New member
Dzięki za szybką odpowiedź!
Pojechałem wczoraj po tego Panasonica i akurat obok stał też ten LG więc podpytałem sprzedawce i oto co usłyszałem!
Nie kupuj Pan tego Panasonica, bierz LG! - LG albo Samsung innych LCD sie nie opłaca, Panasonic tylko plazma, takich telewizorów nie umie robić! A dodatkowo przez okulary z tego Panasonica nie pooglądam nigdzie indziej 3d a z tymi z LG mogę do kina i wszędzie chodzić.
Jedyny plus Panasonica to Iplex, bo LG nie ma w Smart żadnych aplikacji do oglądania filmów.

Jestem teraz już taki skołowany.... to prawda co ten facet mi powiedział, czy tylko gadka marketingowa?
 

electro69

New member
Dzięki za szybką odpowiedź!
Pojechałem wczoraj po tego Panasonica i akurat obok stał też ten LG więc podpytałem sprzedawce i oto co usłyszałem!
Nie kupuj Pan tego Panasonica, bierz LG! - LG albo Samsung innych LCD sie nie opłaca, Panasonic tylko plazma, takich telewizorów nie umie robić! A dodatkowo przez okulary z tego Panasonica nie pooglądam nigdzie indziej 3d a z tymi z LG mogę do kina i wszędzie chodzić.
Jedyny plus Panasonica to Iplex, bo LG nie ma w Smart żadnych aplikacji do oglądania filmów.

Jestem teraz już taki skołowany.... to prawda co ten facet mi powiedział, czy tylko gadka marketingowa?
Dobra ściema do podstawa :fool: ... mi też sprzedawca próbował ten sam tekst wciskać że Panasonic robi tylko dobre plazmy. Oczywiste jest to że wciskają te telewizory za które mają akurat w danym czasie najlepszą prowizje albo jak ktoś "uwielbia" daną firmę to nie wiadomo co by się działo i tak będzie ją polecał :neutral: ... także najlepiej to samemu się wszystkiego dowiedzieć na temat danego modelu telewizora (np. w necie na forach) bo na sprzedawcę to raczej nie masz co liczyć z reguły większość z nich nie ma pojęcia o sprzedawanym sprzęcie oprócz tego co wyczyta na ulotce reklamowej (chyba że trafi się albo pasjonat albo ktoś rzeczywiście uczciwy).
Pozdrawiam
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
wciskają te telewizory za które mają akurat w danym czasie najlepszą prowizje albo jak ktoś "uwielbia" daną firmę to nie wiadomo co by się działo i tak będzie ją polecał
także najlepiej to samemu się wszystkiego dowiedzieć na temat danego modelu telewizora (np. w necie na forach) bo na sprzedawcę to raczej nie masz co liczyć z reguły większość z nich nie ma pojęcia o sprzedawanym sprzęcie oprócz tego co wyczyta na ulotce reklamowej

Nie daj się sprzedawcom w marketach - Tech - WP.PL

"Dziennikarka "Komputer Świata" wcieliła się w rolę słabo znającej się na sprzęcie klientki, która pragnie wydać 4 tys. zł. na dobry, nowoczesny telewizor.
Odwiedziła warszawskie markety Saturna, RTV Euro AGD, Media Markt i Carrefour"


3 stronicowy artykuł a propos dyletanctwa i wciskania kitów przez sprzedawców RTV. :wink:
 

tdx

New member
Bez reklam
"Dziennikarka "Komputer Świata" wcieliła się w rolę słabo znającej się na sprzęcie klientki, która pragnie wydać 4 tys. zł. na dobry, nowoczesny telewizor.
Odwiedziła warszawskie markety Saturna, RTV Euro AGD, Media Markt i Carrefour"[/B]

3 stronicowy artykuł a propos dyletanctwa i wciskania kitów przez sprzedawców RTV. :wink:

Sam artykuł też jakoś tak na bardzo rzetelny nie wygląda :) szczególnie o zmasowanym ataku promocyjnym jednej firmy :)

Dobrze że choć sprzedawca potrafił KASI po Polsku coś powiedzieć...
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Sam artykuł też jakoś tak na bardzo rzetelny nie wygląda :) szczególnie o zmasowanym ataku promocyjnym jednej firmy :)

Samsung wydaje najwięcej na marketing i najwięcej sprzedaje.
W 2011 roku pierwsza trójka na świecie (sprzedaż TV) : Samsung 20 %, LG 13 % i Sony 9 % rynku.
Kolejni producenci (nieokreśleni procentowo) : Panasonic, Toshiba, Philips i Sharp.

Samsung liderem w 2011 roku | 3dManiaK.pl
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak podchodzisz do gościa w sklepie który ma koszulkę i czapeczkę samsunga to wiadomo że nie doradzi nic ponad to czego się dowiedział na 1 dniowym szkoleniu :)
 

Szakall1

New member
Podpinam się pod pytanie... mam ten sam dylemat... który TV będzie lepszy ?
który ma mniejsze input lagi ? który jest lepszym sprzętem....
 

jarecki946

New member
Podpinam się pod pytanie... mam ten sam dylemat... który TV będzie lepszy ?
który ma mniejsze input lagi ? który jest lepszym sprzętem....

tez miałem ten dylemat, wybrałem panasonica i nie żałuje. ET5E ma wbudowane wifi, a LM620S chyba nie. sam mam 10mbit/s neostrade (a w rzeczywistosci nigdy nie przekracza 8mbit/s) i nigdy nic mi nawet nie zacięło z iplexa, YT, ipli czy TVN playera - a oglądam jesli tylko mozna w HD.
Z tymi okularami że niby LG pasuja do wszystkiego a Panasonica nie - to jakas lipa. Co prawda nie sprawdzałem okularów z Panasa w kinie, ale mam okulary z Cinema City które teraz z biletem za dodatkowe 3 PLN mozna kupic i działaja z Panaosincem identycznie jak te dołączone do TV.
Obraz żyleta, trzeba troche samemu dostosowaćaby bylo idealnie (ustawienia znalazłem tez tutaj na forum), także ten z SD - mam n HD. Odtwarza wszystko po DLNA i USB (nie spotkałem jeszcze materiału ktory by nie był odtwarzany). Filmy 3D też bajka. Konwrsja 2D->3D to generalnie marketong bo to niewiele daje, po prostu mateirał musi być nagrany w 3D, albo chociaż przygotowany cyfrowo pod 3D, inaczej to nie ma sensu. Żadnych chumr czy plam jak wyczytać można tu na forum nie stwierdziłem w moim egzemplarzu. Nt input laga sie nie wypowiem bo nie mam jak sprawdzic. Wcześniej mialem plazme Samsunga (juz prawie 5 letnia) - nawet nie ma co porównywać. Generalnie strzał w 10. Polecam
 
Do góry