LG 47LG 47LA620S opinia

pakoz

New member
LG 47LA620S opinia

Główne i najważniejsze pytanie co sądzicie o tym telewizorze? LG 47LG 47LA620S
Jakieś szczególne wady? Jest polecany?
 
Ostatnia edycja:

pakoz

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Ok. 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Raczej na wprost, sporadycznie bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor? Stare pudło
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Złącza: HDMI, USB, DVI; format obrazu 16:9 smart TV, możliwość dostępu do internetu, Tuner tv cyfrowej DVB-T MPEG-4, częstotliwość min. 100Hz, możliwość współpracy z tabletem + jakieś opcje przydatne potrzebne których nie znam, a są godne polecenia.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Sygnał cyfrowy lub telewizja naziemna, dekoder
10. Jakie urządzenia? Tablet, PS4/xBox360
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Ok. 10h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy/seriale/wiadomości
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 35%
16. Preferencje co do marki? Obojętne 42-46''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaba jakość wyświetlanego obrazu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000-2500 PLN
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie
 

prezy

New member
Bez reklam
Dokładnie, w tym Tv natywne 50 Hz podbite do 200 Hz.
Zastanawiam się czy za 2500 zł dostanie się 100 Hz. Raczej nie :-(
 

neknol

New member
Przepraszam, ale się włączę bo mowa o matrycach.
Jestem na zakupie i nie wiem co wybrać.... pytanie o matryce

Oglądałem
Philips 42pfl6008h -podświetlenie ok, brat ma i nieco narzeka na menu - ale nie wiem jaka matryca ??


Panasonic TX-L42ET60E - dobry, ale nie najlepsza czerń przy słabym oświetleniu, dźwięk mógłby być lepszy - matryca cyt. Dokładasz 100 zł i masz Panasonica tx42et60 z 100hz matrycą natywną i ips

LG 42LA691S (czarny) - lepszy dźwięk, ale skalowanie? - czy matryca to też 100Hz natywna ips?

Samsung UE 40F6800 - obraz taki sobie, ale bardzo multimedialny - nie wiem jaka matryca?

Może Ktoś zna te modele i podpowie jakie mają matryce; skłaniam się ku Philipsowi, oglądam wieczorem i nocy, tylko ma być podwieszony na ścianie 1,6m - dlatego pytanie matryce i kąty..
 

marone12

New member
Ja chyba jutro będę kupował lg 691S. Też ma matryce 100hz, 2 rdzeniowy procek dobra jakość obrazu itp. W porównaniu do Philipsa będzie chodził szybciej bo lepszy i wydajniejszy procek. Musisz wiedzieć na czym CI zależy.
 

neknol

New member
Wymyliłem sobie, że będzie lepszy do ogladania przy zgaszonym swietle - sypialnia, wisi na ścianie i podswietlenie ambilight, nie zalezy mi na grach , ale mam wątpliwości i duże co do awaryjności - dlatego pytałe o matryce
 
Do góry