LG 47LB730 wjechał na testy - proszę o pytania.

Karpaj

New member
Bez reklam
Koniecznie sprawdź wypalanie się!
Tj. kontrastowe elementy na dłuższy czas zostawić, bo to parodia że na 3 testowane przeze mnie tv wszystkie miały wypalone własne materiały "prezentacyjne"
 

seba41

New member
Koniecznie sprawdź wypalanie się!
Tj. kontrastowe elementy na dłuższy czas zostawić, bo to parodia że na 3 testowane przeze mnie tv wszystkie miały wypalone własne materiały "prezentacyjne"

...ale to mówisz o serii 730 ? jedynie co słyszałem od chłopaków to w LB670-tkach powidoki zostawały, jestem ciekaw tego modelu jak się sprawuje z 200hz matrycą
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Tam jest matryca 100hz, bo 200hz matryc już nie produkuje LG od 4lat (ostatnie to produkcje 2010, wrzucane do modelu LM960).
 

prezy

New member
Bez reklam
No to mój zestaw:
1. Szybkość uruchomiania się Tv
2. Szybkość przełączania kanałów w zależności o źródła
3. Czy występują ciemne/szare rogi zwłaszcza przy białej planszy
4. Czy Tv grzeje się w jakimś miejscu np. przy ramce, na górze itp
5. Czy Tv wydaje jakieś zbędne dźwięki - buczenie, piszczenie, cykanie itp. nawet ciche.
 

WPPP

Member
Witam serdecznie:).

Zdecydowałem się zarejestrować na tym forum, ponieważ interesuje mnie TV LG LB730V/731V i mam szczególnie jedno pytanie dotyczące tego modelu TV.
Szczególnie jedno, ponieważ podejrzewam, że jeśli się samemu akurat o to nie zapytam, to raczej żaden test nie zaspokoi mojej przedmiotowej ciekawości.

Otóż, ja już posiadam TV LG z poprzedniego roku. Jest nim 42LA740S. I zasadniczo jestem z niego zadowolony, z wyjątkiem jednak jednego istotnego dla mnie elementu.
Chodzi mianowicie o procesor główny i konsekwencje z tym związane, bowiem jest to proces zdecydowanie za słaby. Proces ten ma dwa rdzenie po 0.9 Ghz. I okazuje się to o wiele za mało (chociaż, moim zdaniem, nie chodzi o zbyt małą ilość rdzeni, tylko o wiele za małe ich taktowanie). Z tego powodu menu tego TV ma zacinki (a nie znoszę tego- zwłaszcza, że jest to model z 2013 roku, a nie 2003). Jednakże dla mnie jest jeszcze o wiele gorszym fakt, że przeglądarka internetowa muli bardzo mocno! W związku z tym, co z tego, że TV posiada funkcjonalność dostępu do Internetu, skoro jest to tylko opcja o znaczeniu teoretycznym. Przewijanie stron Internetu (chociażby Onetu) działa tak wolno, z tak dużymi opóźnieniami i brakiem dokładności reagowania na wykonywane pilotem polecenia (np. rolką lub przyciskiem "góra"-"dół"), że korzystanie z Internetu w tym TV, to nerwówka, a nie zaspokajanie wiedzy, jaką daje nam możliwość czytania Internetu. Wiadomo, że TV, to nie komputer, ale skoro wprowadza się opcję „Internet” do tzw. Smart TV, to jego podstawowa funkcja, jaką jest przeglądanie Internetu, powinna działać NORMALNIE! Wiele razy jest tak, że nie chce się załączać komputera, żeby trochę poczytać np. Onet.pl. Na szczęście mamy drugą dekadę 21 wieku i tzw. telewizory smart. Tylko że, co z tego, skoro firma LG robi swoich klientów w balona?

Proszę więc o sprawdzenie szybkości i płynności działania przeglądarki internetowej w nowym modelu LG Smart TV o oznaczeniu LB730/731V.

Pisałem w powyższej sprawie do LG. Odpowiedziano mi, że modele z roku 2014 mają procesor główny niemal identyczny, co modele z poprzedniego roku (2x1 GHz), ale system operacyjny w poprzednich modelach jest oparty o Linuxa, który w porównywaniu do systemu WebOS jest znacząco bardziej obciążający procesor. Czyli inaczej pisząc, nowy system WebOS do płynnego działania potrzebuje o wiele słabszy procesor główny. Mimo to, procesor w najnowszych modelach, pisząc czysto matematycznie (i jest to moja, laika, interpretacja) jest jednak nieco szybszy od tego z poprzedniego roku, bo o ponad 11%. Przedstawiciel LG napisał mi również, że na dowód tego podaje mi przykład, iż w nowych TV smart LG z system WebOS można mieć otwartych aż do 6 aplikacji na raz (czyli chyba pięć w tle) i w dalszym ciągu wszystko działa w pełni płynnie. I faktycznie w Smart TV z poprzedniego roku można mieć otwartą tylko jedną aplikację na raz.
Wobec powyższego, nie martwię się, że menu może się zacinać. Raczej liczę na 100% płynność, bez żadnych wyjątków. Ale, czy oby na pewno ma to również (nowy system WebOS) przełożenie na płynne obsługiwanie przeglądarki internetowej?

A interesuje mnie model LB730V/731V, ponieważ chcę kupić drugi TV, do drugiego pokoju. Ale waham się, jeśli i tym razem opcja "Internet" okaże się tylko funkcją widniejącą w specyfikacji, czyli bez praktycznego znaczenia.

Proszę też napisać, która wersja (LB730V i LB731V), jakie ma odmienne kolory ramek i w którym dokładnie miejscu, bo w sklepach internetowych wizualizacje tych TV są jednakowe (bez względu na to, czy chodzi o produkt LB730V czy LB731V).

I może jeszcze moglibyście Państwo wymienić wszystkie elementy, które razem wzięte sprawiają, że nawet samo LG klasyfikuje LB730V/731V, wraz z modelami z jeszcze wyższej półki, jako produkty premium? Bo np. LB670V/LB671V określane są, jako TV klasy średniej.

I na koniec, gdzie znajdę TEST przedmiotowego TV? :)

Z góry dziękuję za ewentualne spełnienie moich próśb.

Pozdrawiam
 

Andet

New member
Czy pilot magic motion zgodny z Simplink, obsługuje urządzenia zgodne z CEC?

Chodzi o poruszanie kursorem przez ruchy pilota w powietrzu (air mouse), a nie tylko same przyciski.

Pytam pod kątem platformy XMBC zgodnej z CEC na HTPC czy jakimś odtwarzaczu multimedialnym na Androidzie podpiętym do TV.
 

WPPP

Member
Witam.
Jeszcze jedno moje pytanie w związku ze wzrastającą ilością informacji właścicieli nowo nabytych TV LG LB670V/671V o przyciemnionych rogach matryc. W niektórych przypadkach przyciemnionych znacząco.
A zatem, czy w posiadanym przez was testowanym egzemplarzu LB730V również występuje ta nieakceptowalna dla wielu, również dla mnie, niedoskonałość?
Pozdrawiam
 

Andet

New member
1. Jaki jest w środku procesor (ile rdzeni i GHz)?
2. Jaka jest RZECZYWISTA częstotliwość taktowania matrycy?
3. Czym różni się od modelu 47LB670 jeśli chodzi o parametry/jakość obrazu?
 

relpaorter

New member
Witam :)
w zasadzie prawie wszystkie pytania jakie mnie interesują już padły, dlatego zapytam: kiedy możemy się spodziewać wyników testów? ;)

ps. jeżeli tv nie ma jakiś dużych niedociągnięć i innych poważniejszych problemów to na dniach go wciągam...
 

bialasek09

New member
Informacyjnie tylko dopisze aby każdy wiedział, że LG na webbOS nie maja wsparcia do flasha, tak wiec jak dla mnie (a miałem już go kupować) niestety pozostaje samsung:(
ewentualnie Panasonic 47ase740/750 ale różnica ceny jest powiedzmy nie do przełknięcia
 

firekage

New member
Bez reklam
Prosiłbym o sprecyzowanie podświetlania - edge/full led czy led-plus. Plansze sugerowały, że to są full-ledy, ale informowano mnie, że LG nie robi obecnie full-ledów (info od pracownika jednego ze sklepów, który mówił, że takie mieli szkolenie), a i jak z matrycą: 100, czy może 240Hz.
 

mexik

New member
no i co z tym testem juz połroku a tu nic wiec po co robią nadzieje piszac ze wjezdza na testy i prosza o pytania a tu ani widu ani słychu czy w ogole bedzie
 
Do góry