LG 47LA690s - mega clouding ....

cdti

New member
Też kupiłem w wekend ten TV i też w Saturnie (Kraków) muszę sprawdzić na ciemnym ekranie ten clouding na razie nie testowałem za dużo z powodu bralku czasu.

Apropos jak ustawić tv zeby ten clouding był jak najmniej widoczny czy jest jakis złoty środek na to?
 

bipbop

New member
Też kupiłem w wekend ten TV i też w Saturnie (Kraków)

Czyzbys kupil ostatni z wystawy ? Pytam bo mialem go nagranego w sobote rano ale znalazlem jeszcze jedna sztuke zapakowana fabrycznie w gliwicach, wycofalem zamowienie z krakowa i tam kupilem ;)

Widac kupiles ten ktory ja mialem kupic ;) . I jak ? Masz wszsytko ok ? Clouding duzy ? U mnie jedynie w lewym gornym rogu ciutke mocniej podswietla jedna dioda i czasem (zadko) jestem w stanie to dojrzec na filmach z czarnymi paskami u gory i dolu, ale poza tym cloudingu nie widac i obraz piekny.
 

cdti

New member
Czyzbys kupil ostatni z wystawy ? Pytam bo mialem go nagranego w sobote rano ale znalazlem jeszcze jedna sztuke zapakowana fabrycznie w gliwicach, wycofalem zamowienie z krakowa i tam kupilem ;)

Nie, ja byłem około 14 w sobotę i ktoś zrezygnował z zakupu nowego tv. Jeden był na wystawie i jeden zapakowany nowy na magazynie. Przyszedłem po Sharpa Quatrona ale był tylko wystawowy wiec zrezygnowałem sprawdzając w menu serwisowym ile przepracował od kwietnia 2013. ;)

w niedziele byłem drugi raz to już tego wystawowego też nie było :p

Wiec mam nowy TV. Nie wiem czy dobrze zrobiłem nie biorąc Sharpa. Według mnie obraz na Sharpie lepszy.

Jeśli chodzi o clouding to widze w dolnych rogach przejaśnienia ale mam jasność na maxa. Na razie tv nie ustawiany (obraz na żywy bez eco), nie mam czasu potestować.
 

cdti

New member
Wczoraj w nocy sprawdzłem podswietlenie w prawym dolnym rogu jest widoczna jasniejsza chmurka, reszta akceptowalna ale ta z prawej storny widocznie przeszkadza w odbieraniu ciemnych scen :(

MYślę ze jest to kwestia spasowania matrycy i diod podświetlającyh

Czy jest się w stanie jakoś tego pozbyć, wmasowac szmatka czy coś w tym stylu??
 

digitalus

Banned
Jesli telewizor nowy to trzeba jechac do sklepu i wymienic na taki ktory nie ma cloudingu.Czekanie, masowanie ekranu nie pomoze.Moze byc nawet gorzej.
 

bipbop

New member
Wczoraj w nocy sprawdzłem podswietlenie w prawym dolnym rogu jest widoczna jasniejsza chmurka, reszta akceptowalna ale ta z prawej storny widocznie przeszkadza w odbieraniu ciemnych scen :(

MYślę ze jest to kwestia spasowania matrycy i diod podświetlającyh

Czy jest się w stanie jakoś tego pozbyć, wmasowac szmatka czy coś w tym stylu??

Właśnie u mnie zauważyłem taką samą chmurkę w tym samym miejscu. Co ciekawe, widze ją tylko przy przełączaniu kanałów na dekoderze gdy jest czarne tło, ale przy odtwarzaniu filmów które mają pasy na dole i górze nie, więc w sumie mi to nie przeszkadza...
Ciekawe czy wszystkie TV LG LA690s z Saturna to mają ?

Wymieniłeś swojego TV ?
 
Ostatnia edycja:

bazyl12

New member
To są te same matryce co w serii odpowiednio do modelu LM.
Tam też występuje clouding, i w każdym jest tylko w jednym mniej a w drugim więcej. Taki urok tych matryc, dodatkowo są bardzo czułe na nacisk, nawet w miarę dobrą matryce można uszkodzić zbyt mocno ściskając ( naciskając na ekran).
Faktycznie ściereczką z mikro fibry delikatnie masując można (rozetrzeć) jaśniejsze miejsca, ale i tak po jakimś czasie będzie to samo.
Poszukajcie co było pisane w serii LM ...
 

mergerita

New member
Na pewno funkcja local dimming tu nie pomoże. Jeżeli byłby to full led to tak. Widać w nim różnicę przy zmiania na średnie czy wysokie (sprawdzone przy LM960v). Przy edge pozostaje chmurki polubić lub oglądać tv przy świetle. W moim 55La860v da się z nimi jakoś żyć. Na szczęście na nocne oglądanie mam LX9500 a w nim chmurek nie ma.
Mam za to inne pytanie: Czy macie może problemy z odtwarzaniem polskich znaków w napisach? U mnie po 1 aktualizacji są wyświetlane tylko w napisach srt. Wspomniany LX9500 nie ma z tym problemów.
 
Do góry