LG 47LA690s - mega clouding ....

stalak

New member
Zakupilem w weekend w Saturnie 47LA690. Po uruchomieniu w domu w ciemniejszym pomieszeniu moje oczy ujrzaly cos czego nie chcialem zobaczyc ... Czytalem ze LEDy moga cierpiec na clouding ale chyba takie cos jak na obrazku ponizej raczej klasyfikuje sie do reklamacji. Co myslicie?


clouding.jpg
 

Disto

New member
Bez reklam
Myślę, że miałeś mega pecha.
A że nie ustalono jeszcze granic dopuszczalnego cloudingu, to pewnie nie wiele zwojujesz. Próbować jednak zawsze warto. Powodzenia!
 

bob1969

Member
Bez reklam
No to mam problem. Co gorsze: clouding w LA690 czy ciemne rogi w F6640 ? A kolega /stalak/ niech się nie da nabrać na bajki serwisu: to cecha a nie wada, ta technologia tak ma, itp. pierdoły ...
 

stalak

New member
Przegladnalem forum pod katem tego modelu i nie bylo za wiele marudzenia o cloudingu, temu myslalem ze raczej problemu nie bedzie. Niestety sie przeliczylem. No ale sprobujemy to oddac ...
 

Duris

New member
O matko. No faktycznie nieładnie to wygląda. Też w Saturnie i też w weekend i też ten model :) "załatwiałem" (po 3349 PLN) teściowi i szwagrowi. Aż muszę zerknąć w ciemności co oni mają.
 

bipbop

New member
O matko. No faktycznie nieładnie to wygląda. Też w Saturnie i też w weekend i też ten model :) "załatwiałem" (po 3349 PLN) teściowi i szwagrowi. Aż muszę zerknąć w ciemności co oni mają.

Uuuu, nie straszcie, też byłem w saturnie w sobote po ten tv za 3349 PLN ...w sumie już w ciemnosci ogladalem ale sie nie przygladalem az tak. Dzis sprawdze boscie mnie nakrecili.
 

tdx

New member
Bez reklam
tylko logo lg troche prześwietlone....
Ale jak się ustawia ISO 1700 i długi czas ekspozycji to czego można się spodziewać
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,pomijając jak i czym zrobione,przecież masz w tym modelu z tego co wiem taką opcje;Lok.przyciemnianie led,min,śred,wysoko.Jaki problem sobie to pod siebie ustawić?
 

stalak

New member
Tdx, moge przyznac ze zdjecie ciut jasniejsze niz obraz na zywo, niemniej jednak chcialem zobrazowac fakt ze w kazdym rogu mam duze jasne plamy.

Co do local dimming, wyprobuje i powiem wieczorem jaki efekt.
 

stalak

New member
No wyswietlalem sobie zdjecia z czarnym tlem i wygladaja tak jak to ze strony wczesniej :( No chyba ze wtedy tez nie dziala. Mozna znawca nie jestem ale mysle ze nie uda sie wyeliminowac tego cloudingu tak zeby to chociaz znosne bylo.
 

digitalus

Banned
Witam
Moja propozycja.Telewzior wkladasz do kartonu i odwozisz do saturna.O cludingu w sklepie nic nie wspominasz . Jesli powiesz ze powodem wymiany jest nierownomierne podswietlanie to telewizor podlacza w sklepie i oczywiscie powiedza ze nic takiego nie widac. Najlepiej powiedziec ze po podlaczeniu telewizora do analogowej telewizji kablowej jakosc obrazu jest bardzo slaba i prosisz o wymianie telewizora. W saturnie i mm nie ma takiego zrodla sygnalu, nie powinno byc problemu z wymiana telewizora.Z kolega zalatwialismy podobna sprawe . Oczywiscie wymiana lcd na pdp.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
No wyswietlalem sobie zdjecia z czarnym tlem i wygladaja tak jak to ze strony wczesniej :( No chyba ze wtedy tez nie dziala. Mozna znawca nie jestem ale mysle ze nie uda sie wyeliminowac tego cloudingu tak zeby to chociaz znosne bylo.

Witam,
w Saturnie masz również możliwość zwrotu towaru i to do 14 dni !
Nawet jak kupiłeś w sklepie.

Pozdr.
 

stalak

New member
Witam,
w Saturnie masz również możliwość zwrotu towaru i to do 14 dni !
Nawet jak kupiłeś w sklepie.

Pozdr.

Wlasnie z tego chcialem skorzystac. Tyle ze mi sprzedawca tak mi to przedstawil ze w razie usterki mam 14 dni na zwrot. Wiec moge oddac bo tak czy trzeba przedstawiac usterke?
 
Do góry