LG 47LA660S vs Philips 47PFL6008K

sha4ky

New member
Witam, mam dylemat przy wyborze telewizora. Bardzo proszę o pomoc, a mianowicie:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
~ Duży pokój, nie jestem w stanie stwierdzić ale duże.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
~3,5 metra.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
~2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
Świeci, lecz telewizor jest od strony okna (stoi obok okna)
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
Philips 42 cale LCD, wymieniam ponieważ pobiera 210 W prądu (!) oraz pokazały się na nim takie cienie po bokach ekranu które trochę uprzykrzają oglądanie.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
Idealny telewizor zamiast wszystkich 3D, Wi-Fi i innych bajerów od których mam komputer posiadał by obraz zapierający dech w piersiach. Dla mnie najważniejszy jest obraz, tak aby sygnał HD wyświetlany był na nim jak najlepiej. Do tego oczywiście dekoder DVB-T.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
Cyfrowy Polast.
10.Jakie urządzenia ?
Dekoder Polastu + DVD
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
W tygodniu ~4 , w weekend po 10.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
Obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
Programy HD (TVP,Polsat,TVN, Oraz Animal Planet itd.) oraz Informacyjne
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
Nie.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Nie
16.Preferencje co do marki ?
Samsung, Philips, Sony
17.Preferencje co do wielkości ?
47/48 cali.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
Zbyt dużo bajerów wciskanych na siłę, telewizor ma wyświetlać filmy i programy a nie zastępować komputer.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
Około 4000 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
Obojętnie, używane raczej jako pokazówka dla znajomych i rodziny że coś takiego istnieje. Jeżeli już to pasywne.

Zastanawiałem się nad dwoma modelami z tytułu tego posta. Oba są w promocji w EURO (gdzie mam blisko) i mniej więcej po parametrach wyglądają przyzwoicie. Nie chciałbym też zbyt dużo przepłacać.

Z góry bardzo dziękuje za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Uważam że do tych warunków - Philips będzie bardzo dobrym wyborem.
Masz:
- pasywne okulary
- Ambilight
- dual Core
- dual games
- miracast
- Smart Screen
- multiroom
- ambi vOOx
- DVB-s 2
Philips ma lepsze skalowanie, czerń i podświetlenie
Ma też TVN Player - czego nie masz w LG.
A w sumie masz 800 aplikacji ze świata.

A jaką cena masz?
I czy pamiętasz o kalibracji obrazu ?
 

sha4ky

New member
Hej,

Dzięki za odpowiedź.Tak będę pamiętał:

LG : 3990 zł

Philips : 4190 zł z tym że po wpisaniu kodu rabatowego przy zamówieniu online jest: 3 860 zł, czyli porównywalnie (kod rabatowy można uzyskać z linka nad ceną)

Oba telewizory na stronie Euro, nie mogę dodawać jeszcze linków ale łatwo można znaleźć po symbolach.
 

Krzysiek1024

New member
Na tego LG 47LA660S też jest rabat, to nowy telewizor, jest w promocji w rtvagd, więc tak naprawdę problem skłania się ku temu czy możesz więcej wydać kasy czy warto wydać więcej dla tych rzeczy które ma philips.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź czerń , równość podświetlenia matrycy, input lag.
No i jeszcze jest ambilight w Philipsie.
 

sha4ky

New member
Hej,

A co powiecie na ten:

euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-l47et60e.bhtml

Parametry ma fajne? I do tego IPS ?
 

sha4ky

New member
Pan w sklepie bardzo namawiał mnie na Samsunga. Lecz zdecydowałem się na Philipsa 47PFL6008K. Zobaczymy jak będzie się sprawował. Na chwilę obecną mam tylko problem z uruchomieniem IPLA, ładuje się ale nie włącza. Zobaczymy co będzie dalej. Dziękuje za pomoc.
 

riddle13

New member
Pan w sklepie bardzo namawiał mnie na Samsunga. Lecz zdecydowałem się na Philipsa 47PFL6008K. Zobaczymy jak będzie się sprawował. Na chwilę obecną mam tylko problem z uruchomieniem IPLA, ładuje się ale nie włącza. Zobaczymy co będzie dalej. Dziękuje za pomoc.
Mozesz juz cos wiecej powiedziec o tym telkewizorku - glownie o oprogramowaniu?
 

sha4ky

New member
Hej,

Mogę. Otóż:

Oprogramowanie nie wymagało żadnej aktualizacji, na telewizorze była aktualna wersja (chociaż nie wiem czy to dobrze jak to telewizor z 2012 roku ...).

Co do SmartTv: Wszystkie najpotrzebniejsze, typu: Skype, YouTube, Ipla, TvnPlayer itd. Niczego nie brakuje wg. mnie + przeglądarka internetowa. A dzięki pilotowi z pełną klawiatura qwerty nawet fajnie się to wpisuje.

Co do pozostałych opcji. Z początku po uruchomieniu mamy oczywiście tutorial który pozwala ustawić wszystkie parametry pod osobiste preferencję. Działa to dość sprawnie i pozwala ustawić nie tylko obraz i dźwięk ale także i Ambilight.

Nie wiem co jeszcze pisać, może jakieś konkretne pytanie? :p
 

areczek_z

New member
napiszcie proszę jak z szybkością obsługi menu w tym TV, zamierzam kupić ten model, ale obawiam się, że będzie bardzo wolno chodziło i zacinało się menu. Podobno miała być aktualizacja, która przyspieszy pracę.
Z góry dziękuję za odpowiedź
 

sha4ky

New member
napiszcie proszę jak z szybkością obsługi menu w tym TV, zamierzam kupić ten model, ale obawiam się, że będzie bardzo wolno chodziło i zacinało się menu. Podobno miała być aktualizacja, która przyspieszy pracę.
Z góry dziękuję za odpowiedź

Hej,

Samo SmartTV chodzi dosyć wolno. Nie jest to demon prędkości, ale działa w miarę przyzwoicie. Największą bolączką jest to że mimo iż pilot posiada pełną klawiaturę to niektóre aplikacje (np. Youtube) i tak jej nie obsługują i każą wybierać literki na ekranie strzałkami ...

Chodzi wolno, raczej się nie zacina. Z mojego używania to tylko przy pierwszym uruchomeniu jak pobierał aplikacje po WiFi gdzie nie było oczywiście żadnego paska postępu itd. zwiesiło telewizor, i dopiero po chwili jak odmuliło to załapało aplikację. I tak z każdą, ale potem jest ok.
 
Do góry