LG 47" LM670S LM760S czy LM860V

matek451

New member
Wyjście słuchawkowe nie służy do podłączania kolumn , sygnał z niego służy do słuchawek , na głośnikach zawsze będzie słaby , nawet jak go wyprowadzisz na amplituner , w zasadzie bedą to szumy.Ten TV nie ma analogowego wyjścia stereo i tutaj jest problem , ta przejściówka nic nie pomoże, to zwykły 2x cinch na gniazdo mini jack.Ogólnie jest problem podłączenia tv z wyjściem cyfrowym i głośników komputerowych 2.1 lub 5.1 czyli konwersją sygnału cyfrowego optical (coaxial) na analog 2.1 lub 5.1. Pozostaje ci zakup tego FiiO D3 DAC konwerter cyfrowy-analogowy digi-ana (2757579852) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i do tego dopiero przejściówka 2xcinch -gniazdo mini Jack do głośników komputerowych.Wtedy wszystko zadziała.
 

matek451

New member
To jest wejście EURO i stąd dźwięku nie wyciągniesz.Dzisiejsze TV w większości nie mają wyjść analogowych, tylko optical lub coaxial.Łączy się je z amplitunerami po HDMI lub po ww. cyfrowych. Jak chcesz korzystać z analogowych to musisz zastosować konwerter DAC. Poszukaj na Al znajdziesz za ok.120.Czy masz jakiś dekoder cyfrowy , czy korzystasz z DVB-T.Jeśli dekoder to dźwięk po analogu możesz wziąć z niego.
 

London

New member
Wyjście słuchawkowe nie służy do podłączania kolumn , sygnał z niego służy do słuchawek , na głośnikach zawsze będzie słaby , nawet jak go wyprowadzisz na amplituner , w zasadzie bedą to szumy.Ten TV nie ma analogowego wyjścia stereo i tutaj jest problem , ta przejściówka nic nie pomoże, to zwykły 2x cinch na gniazdo mini jack.Ogólnie jest problem podłączenia tv z wyjściem cyfrowym i głośników komputerowych 2.1 lub 5.1 czyli konwersją sygnału cyfrowego optical (coaxial) na analog 2.1 lub 5.1. Pozostaje ci zakup tego FiiO D3 DAC konwerter cyfrowy-analogowy digi-ana (2757579852) - i do tego dopiero przejściówka 2xcinch -gniazdo mini Jack do głośników komputerowych.Wtedy wszystko zadziała.

Przejściówka z cinchami sprawdzona juz wcześniej .Niepomogło. Konwerter może i by zadziałał .Dzieki za podpowiedź . Teraz tylko kwestia dźwięku. Czy straci na jakości a jeśli tak to jak dużo. Jakieś doświadecznia w tej kwestii?

Głośniki aktywne 2.1 Logitech
 

matek451

New member
Dziwi mnie twoje pytanie dotyczące jakości dźwięku. Głośniki komputerowe, nawet Logitecha to nie jakiś szał. Da się używać z tym DAC ale to nie zestaw dla audiofila. Jeśli zależy Ci na dobrym dźwięku to tylko inwestycja w dobry amplituner i zestaw kolumn. No ale to już spory wydatek.
 

London

New member
Dziwi mnie twoje pytanie dotyczące jakości dźwięku. Głośniki komputerowe, nawet Logitecha to nie jakiś szał. Da się używać z tym DAC ale to nie zestaw dla audiofila. Jeśli zależy Ci na dobrym dźwięku to tylko inwestycja w dobry amplituner i zestaw kolumn. No ale to już spory wydatek.
Te głośniki są naprawdę przyzwoite choć oczywiście nie można ich porównywać do dobrego sprzętu HIFI. Ale z tego wszystkiego chybą jednak przy zmianie telewizora zmienię też sprzęt grający :) Rozumiem ,że amplituner musi mieć wyjście (Optical/Coaxial) bo bez tego problem znowu się powtórzy .
 

banker_2

New member
Koledzy to jest walka z wiatrakami. W moim 55lm670 zaobserwowałem też to zjawisko. Może to zabrzmi śmiesznie ale zależne jest to także od warunków w pomieszczeniu. Gdy jest ciepło i sucho matryca idealna, gdy trochę zimniej i wilgotniej "latarki" już się pojawiają. Tak jak już było napisane występują w telewizorze naprężenia matrycy.
Potwierdzam - kupiłem ten sam model i wymiar. Pełna profeska - pan przywiózł, rozpakował, podłączył ,skonfigurował, poinstruował, sprawdzaliśmy chyba z 30 min. Bardzo zadowolony zapłaciłem i rozsiadłem się do oglądania - w między czasie na dworze się ściemniło i puścili reklamę z długimi czarnymi kadrami. I wtedy przeraziłem się jak bardzo świeci po rogach - doszedłem do wniosku że totalnie się wtopiłem, szybkie korekty ustawień niewiele dały. Jedynie delikatne dociśniecie na rogach zmniejszało te prześwietlenia, pamiętam,ze jakość montażu LG kląłem wtedy na czym świat stoi. Ale... po ok. 2-3 godzinach intensywność "żarówek" w rogach bardzo zmalała, doszedłem wtedy do wniosku jak kolega: matryca się ogrzała i naprężenia się wyrównały. Obecnie oczywiście jak zatrzymam idealnie ciemny kadr w absolutnie ciemnym pokoju to widzę clouding, ale jakikolwiek jasny element na ekranie czy nawet słabe oświetlneie boczne powoduje, że ciężko to dostrzec, a czerń wydaje się naprawdę dobra. Dużo daje umiarkowane podświetlnie matrycy i włączenie strefowego wygaszania LED (local dimming) - ta funkcja świetnie maskuje niedostatki tych matryc LED, ja stosuję w trybie minimalnym i to mi wystarcza.
Więc warto po zakupie zamiast rwać włosy z głowy :) odczekać, wziąść coś na uspokojenie, odczekać i na spokojnie ocenić sytuację, pobawić się ustawieniami.
I jeszcze jedna dygresja - dużo się mówi, że technologia LED ma braki, że czerń jest szara a nie "kinowa", że testy np. lm640 ujawniły porażający brak płynności bocznej (nota bene właściwy chyba dla wszystkich LG serii LM gdzie matryca jest 100MHz). A więc wybrałem się do kina na najnowszego Bonda: sala cyfrowa Cinema City - i co?! Czerń w ciemnościach świeciła aż miło, jasne twarze na ciemnym tle pokazywały brak płynności - bardzo poprawiło mi to nastrój, pzreprosiłem się wszystkimi wadami swojego lm670 czy całej technologii LED IPS. Po prostu było lepiej jak w kinie :smile:!

pozdrawiam!
 

bazyl12

New member
Jak kupiłem 47LM670S to też może przez dzień można było dostrzec lekkie podświetlenia w dwóch dolnych rogach, ale później zniknęło. I teraz od trzech tygodni niema, przy pełnym podświetleniu w nocy jak jest czarne tło to może minimalnie coś trochę widać po rogach, ale czasem znika (jakby to zależało od temperatury w domu).
A to co było z początku po rogach i zniknęło to od transportu bo TV jest utrzymywany w styropianie właśnie za rogi.
Tak myślę że radził bym nie stawiać żadnych głośników w pobliżu TV bo pole magnetyczne też może źle wpływać na clouding.
Co do płynności obrazu to nie mam zastrzeżeń w porównaniu z innymi tv jest ok, może ktoś coś źle ma ustawione i dlatego (te standardowe ustawienia nie zawsze są dobre, trzeba samemu dostosować ustawienia).
 
Ostatnia edycja:

banker_2

New member
u mnie głosniki kina domowego niemal dotykają panelu (satelity, subwoofer 30 cm dalej) - nie widać żadnych skutków ubocznych. Myślę,ze to nie ma wpływu...
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Ta, choć matryca ciekłokrystaliczna działa w oparciu o pole elektryczne, nie w ten sam sposób co CRT więc nie ma p/wskazań do stawiania głośników przy panelu. ;)
 

pawell3000

New member
witam :)
w moim 860 to samo jest :p zonie to nie przeszkadza ale ja jak widze te plamy to cos mnie bierze ale to jest prawda ze jak pochodzi dluzej nie widac tak jasniejszych pkt napewno w mniejszym stopniu :)

a co do dzwieku w lg w starym lg podlaczylem gloniki komputerowe 2.1 i normalnie jest do nowego lg kupuje kino domowe :) mam nadzieje ze jakos to bedzie gralo
 

lipaaa

New member
Ja również podzielę się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi modelu 860v co prawda już opisywałem je w wątku TV 3D ale to jest właściwy temat również więc może komuś się przyda:)

Jako świeżo upieczony właściciel tego modelu 55 calowego, bardzo polecam ten model.
Konwersja 2D-3D świetna i oczywiście dopiero na materiale wysokiej rozdzielczości można zobaczyć jak świetna jest to technologia. Choć konwertowane programy w TV lub filmy w necie też się miło ogląda w 3D ale to nie jest to samo. Co do samego 3D (bez konwersji) to mój brat który ma problemy z dostrzeganiem przestrzenności (jakieś zaburzenia wzrokowe i np w kinie na filmie 3D nie dostrzega efektu) powiedział że dopiero na tym modelu dostrzegł efekt 3D, oglądał kila LG różnych serii i nic, a sam ma serie 6. Jeżeli chodzi o pasywne 3D to mogę polecić ten model z czystym sumieniem. Nawet co do kątów byłem zaskoczony bo fakt że telewizor mam ustawiony na wysokości oczu jak siedzę, ale naczytałem się że trzeba siedzieć bardzo na wprost do telewizora, a okazało się że oglądaliśmy 14GB bluray 3D z DTS (przez USB TV puścił to bez zająknięcia) i siedzieliśmy jakieś 1,5-2m od siebie i obraz jest szklanka, dopiero jak się mocno przesunąłem lub wstałem to zaczął się rozmazywać. Tak więc ważne aby TV był mniej więcej na wysokości głowy bo problem jest bardziej z "góra dół" ale nie trzeba siedzieć centralne przed np. 2 osoby bardzo blisko siebie.

Co do rozdzielczości, bo jest wiele dyskusji na temat 3D pasywne i aktywne że na pasywnym jeż niższa rozdziałka to jest do dupy tylko czy ktoś oglądał film bluray 3D na pasywnym 3D i miał zastrzeżenia do jakości? Rozumiem że wiele osób jest tylko teoretykami, bo ja wcześniej nie miałem 3D ale filmy 1080p lub 720p to był dla mnie standard i bardzo dobrze wychwytuję słabszą jakość materiału więc myślałem że naprawdę na tym pasywnym 3D będzie to słabiej wyglądało co się okazało bluray w 3D jest naprawdę świetnej jakości i efekty niesamowite, Proponuje najpierw obejrzeć taki film, a potem się wypowiadać że mniejsza rozdziałka to obraz do dupy, teraz jak już z tym obcuje to uważam że to czysta propaganda, nawet jeżeli rozdzielczość jest gorsza (choć np z 2m niedostrzegalna) niż pełne full HD to człowiek skupia się efektach filmu i w ogóle tego nie zauważa a obraz nadal jest żyleta) Jeżeli tak wygląda "gorsze" bo pasywne to ja jestem za gorszym. Obejrzałem 2 filmy pod rząd, ponad 4 godziny i to była czysta przyjemność, żadnych zastrzeżeń do obrazu i komfortu oglądania, a po 15min aktywnego zdejmuje okulary bo nie daje rady. Takie są moje odczucia moje i może ktoś powie że subiektywne, ale takie odczucia ma również moja żona oraz paru znajomych które oglądało u nas ten TV

Skalowanie (dekoder multimedia) idealne. wystarczyło na dekoderze ustawić 16:9 i wszystkie kanały SD i HD dopasowały się idealnie do ramki (na wcześniejszych telewizorach LG miałem z tym trochę problemu)

Odnośnie sygnału SD w tym modelu, może komuś również to się przyda. Po kilku ustawieniach telewizora zaprosiłem paru znajomych do obejrzenia mojego nowego zakupu, wszyscy mają 47 calowe tv znanych marek z tego roku, i wszyscy byli bardzo mile zaskoczeni jakością kanałów SD, zwłaszcza że to 55cali więc nie powinno być rewelacji. Nie wiem czy to te 200hz czy coś innego ale obraz tych kanałów (multimedia) jest naprawdę świetny. Co więcej są kanały (lub może na takie programy trafialiśmy) gdzie obraz wygląda prawie tak dobrze jak na kanale HD z odległości np. 2m od TV co jest naprawdę zaskakujące, a nie oglądałem tego sam tylko w gronie znajomych którzy mają różne marki w domu więc te odczucia są bardzo obiektywne.

Clouding (który już widziałem na necie i byłem przerażony), jest bardzo niewielki żeby nie napisać znikomy, a w zasadzie w moim modelu go nie ma, nie widzę go w filmach, na kablówce oraz w multimediach, robiłem również test z czarnym tłem i jest tam bardzo znikomy tylko przy krawędziach natomiast przy oglądaniu nie dostrzegamy go już wcale, a parę ciemniejszych materiałów filmowych też już przetestowałem.

Dźwięk bez zastrzeżeń, filmy z DTS bardzo ładnie chodzą (TV podłączony optykiem do ampli) z kablówki również jeżeli jest sygnał 5.1 np to rozpoznaje bez problemu. W grach to samo.

Na koniec napiszę o paru wadach które oczywiście dostrzegłem żeby nie było że jest tak w 100% idealnie. Pierwsza to matryca, a w zasadzie refleksy, można powiedzieć że to lustro, a do tego telewizor stoi niedaleko okna i w dzień jest kiepsko (oczywiście rolety załatwiają temat) Druga związana z Wifi (mam 60mb) Po prostu podczas przeglądania 3D world na paru materiałach rozłączyło mi net 2 razy, raz tak że musiałem od nowa wpisywać hasło do sieci, potem surfowałem po necie i po iplaTV i już było ok. Może to wina oprogramowania które bardzo sumiennie jest aktualizowane i myślę że na korzyść, a może to wina samego serwisu 3D world, to tyle:)

Kilka dni, trochę ustawień testów (chyba każdej funkcji no może oprócz sterowania głosem bo widzę że jest coś takiego na magic remote ale jeszcze tego nie testowałem) i mogę z własnego doświadczenia napisać tylko jedno... Polecam i to bardzo
 
Ostatnia edycja:

gopher

New member
Proszę o poradę czy lepiej wziąć 42lm660s (2800pln) czy może jest sens dopłacić do 42lm760s (3300pln). Różnica 500pln warto ?
 

oliwier33

New member
Seria 9..,8...7... "brudny ekran"

Witam
Mam pytanie czy we wszystkich modelach serii LM od 9 do 6, występuje takie zjawisko jak tzw "brudny ekran" Ktoś już na forum o tym pisał, jest on jedynie widoczny podczas oglądania piłki nożnej na zielonym tle lub na białych obrazach np podczas oglądania sportów zimowych. Wygląda to tak jakby ktoś brudną ścierką wytarł ekran( takie pionowe smugi, dość szerokie , może cztery na całym ekranie), nie jest to bardzo widoczne ale na dłuższą metę przeszkadza. Nie jest to widoczne na kolorowym tle. Podobno seria LM tak ma i jest to związane z naklejoną folią na matrycę która tez podobno w niektórych modelach się odkleja( oczywiście nie jest to folia ochronna). Czy ktoś ma podobne "zjawisko"
 

davero79

New member
Hej, a bawił sie ktoś smart ? :) Czy przeglądarka www ma flash'a ? da się puścić www z transmisje sportową ? Czy działa jak net na xboxie :) czyli bez użyteczny :p. Jaki to system jest w ogóle ?

Google tv ma być w lg w tym roku (ciekawe co będzie miał dostępne i co po blokowane)
 

Xantario

New member
Hej, a bawił sie ktoś smart ? :) Czy przeglądarka www ma flash'a ? da się puścić www z transmisje sportową ? Czy działa jak net na xboxie :) czyli bez użyteczny :p. Jaki to system jest w ogóle ?

Przeglądarka oczywiście obsługuje Flasha, działa bardzo sprawnie. LG moim zdaniem posiada najlepszą przeglądarkę z wszystkich marek. Transmisję sportową jak najbardziej można oglądać przez www, strona chociażby meczyki.pl śmiga tak jak na PC.
 

davero79

New member
Przeglądarka oczywiście obsługuje Flasha, działa bardzo sprawnie. LG moim zdaniem posiada najlepszą przeglądarkę z wszystkich marek. Transmisję sportową jak najbardziej można oglądać przez www, strona chociażby meczyki.pl śmiga tak jak na PC.


No to świetnie XD, a na jakim modelu sprawdzasz ? bo do 860 jest proc jednordzeniowy (to w sumie nie android, więc chyba powinno działać sprawnie) Nie wiem czy nie poczekać na nowe modele z google tv, ale czy to będzie miało sens (stosunek dopłaty do jakośći obrazu, zawsze można podpiąc tablet smartfon). TV będzie mi sluzyl głównie do grania :) na nowej generacji, która się pojawi. Czasem wydarzenie sportowe. Filmów nowych nie oglądam, a te stare do 2000r to w HD juz są dobrze wyciągnięte :). Jeszcze jedno pytanie o wi fi jak jest mocne, Masz moze porównanie mocy wi fi ? do czego mozna porównać do laptopa czy raczej do smartfona (skandlaicznie słaby zasięg) Najpewniej podpiąc po kablu :)
 
Do góry