LG 42SL9000 vs Philips 42PFL8404H

Który?


  • Total voters
    0

smooth

New member
Nie zdecyduje sam. Tu ambilight i DLNA a tam LED i obudowa mi sie bardziej podoba. Tu fajny dźwięk a tam trochę bzykają te głośniczki no ale za to 2cm grubości. Cenowo podobnie. Sam już nie wiem.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Ja stawiam na Philipsa - b.dobra jakość obrazu i dźwięku, bardziej dopracowana konstrukcja, Philips jest na pewno lepszą firmą.
Sam użytkuję Philipsa 32PFL7404H i jestem b. zadowolony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przesadziłeś i to GRUBO !!!
To dwa konkurujące koncerny z różnych kontynentów.
To że mają wspólne punkty o niczym nie świadczy.
Ja wybrałbym Philipsa :smile:
 

barti4

New member
Dopiero co byłem przed takim wyborem. Mimo podpowiedzi i tłumaczeń wybrać trzeba samemu :) Ja wybrałem sl 9000 i jestem zadowolony. Szyba jest super wreszcie dziecko nie będzie wciskać matrycy :))) Poza tym odbiera ładnie i jestem zadowolony. Co przeważyło? LED, grubość i cena. 42" w MM za 3300 w porównaniu do philipsa za 4000. Poza tym w Philipsie jest niby ambielight a zapytam.... używac go będziecie? Ot bajer... Mam 2 kumpliktórzy mają to podświetlenie tyłu iżąden tego nie uzywa. :)
Jedynym konkurentem w tej klasie cenowej jest toshiba 42 lub 46 z systemem resolution +, aczkolwiek .... w tej samej cenie wybrałem sl, bo toshiba była tylko 46" i brat mnie namówił na sl... choć sam chciałem kupić toshibę :) W sumie nie żałuję.
Parzcie aby tv był dobry i starczył na parę lat i wszystko. Porównywanie mało istotnych detali to nonsens... Jakość, bezawaryjność, odbiór, kolory, szybkość
do tego wygląd (pewnie mnie niektórzy o to zjedzą, ale będziecie patrzeć i się wkurwiać przez następne parę lat że wam się nie podoba?) i cena. To wszystko.
Narazie....
 

smooth

New member
Z wyglądem masz racje. Może to dziwne ale to dla mnie bardzo ważne. Nie widziałem tego LG w tej cenie w MM ( był po 3990) natomiast philips 3700
 

pelson15211

New member
ja widziałem sl 9000 w Saturnie stal obok sl 8000 i lh 7000 na tym samym materiale miał najgorszy obraz i bardzo słabą czern i to nie byla tez tylko moja opinia tylko kilku osób8)
 

hadetefał

New member
Co przeważyło? LED, grubość i cena. 42" w MM za 3300 w porównaniu do philipsa za 4000. Poza tym w Philipsie jest niby ambielight a zapytam.... używac go będziecie? Ot bajer... Mam 2 kumpliktórzy mają to podświetlenie tyłu iżąden tego nie uzywa. :)

od 11 lutego Philips 42pfl8654 był za 2990 zł - to model bliźniaczy do 8404 z lepszymi głośnikami i sprzedawany tylko w MM - nie wiem czy promocja dotyczy całego kraju ale na południu napewno. Ten sam model był przed świętami w promocji za około 3500
 

hadetefał

New member
Edge led to jak narazie problem z rozświetlonymi bokami , czerń która robi się fioletowa pod kątem a zaletą jest cienki panel. Ambilight to bajer i jednemu się podoba innemu nie ale w tej samej cenie jeśli jest to jest to przewaga bo można go wyłączyć czyli "dorównać" do konkurencji. Nie oceniam serwisu bo nie mam doświadczenia ale mowa o awaryjności innych modeli w kontekscie tego to nadużycie - lg też miało wpadki ale po co je wypominać skoro nie dotyczą tego modelu. Jeśli zatem odrzucić stereotypy to czerń na korzyść Phila zdecydowanie - zuepłnie inne podejście do sprawy jeśłi chodzi o ekran i to dla wybierającego powinno mieć spore znaczenie albowiem LG ma ekran bardzo odbijający światło a philips matowy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie zdecyduje sam. Tu ambilight i DLNA a tam LED i obudowa mi sie bardziej podoba. Tu fajny dźwięk a tam trochę bzykają te głośniczki no ale za to 2cm grubości. Cenowo podobnie. Sam już nie wiem.

Witam ja bym wybral philipsa tez sie zastanawiam czy wybrac sl 9500 czy 9664 i raczej kupie 9664 tylko czekam az troszke jeszcze cena spadnie. Lg jest ladny z wygladu ale czern i ta szyba jednak robi swoje i jesli w dzien chcesz ogladac notrmalnie jakies ciemne sceny to kup philipsa. Jesli chodzi o serwis to ja tez naczytalem sie roznych rzeczy o tym serwisie w Radomoi ale podobno jest juz lepiej, inni mowia ze w cale nie jest gorzej jak w innych firmach. A przede wszytkim trzeba mowic o konkretnych modelach i ich awaryjnosci. Pozdrawiam
Lolek
 

smooth

New member
od 11 lutego Philips 42pfl8654 był za 2990 zł - to model bliźniaczy do 8404 z lepszymi głośnikami i sprzedawany tylko w MM - nie wiem czy promocja dotyczy całego kraju ale na południu napewno. Ten sam model był przed świętami w promocji za około 3500

Są między nimi jakieś różnice?
 

pawelrut1

New member
Witam. Mam ten sam problem, który TV wybrać. W Satu... widziałem oba obok siebie, szkoda tylko ze nie można było zobaczyć jak sprawują się na zwykłej kablówce:( bo HD to miałem podgląd, i Philips wypadł lepiej na moje... (wizualnie LG ladniejszy, Phil strasznie gruby, ale za to z AmbiLight) Który wg was lepiej poradzi sobie na zwykłej kablówce?
 

frranek

New member
Na zwykłej kablówce poradzą sobie oba.
Grałem na PS3- totalny kosmos.
Ładne kolory i zero smug.
Co do wyglądu, każdy lubi co innego ;)
 
Do góry