LG 42PX5R zamiast panasonic TH 42PA50

mario007

New member
Filmy HD

lMogę podzielić się pierwszym wrażeniem po zakupie plazmy (panasonic TH4PH50). Niestety zachwycony nie jestem.
Telewizorek podłączyłem do tunera philips 1030, sygnał C+, oraz do DVD. Oglądam z niecałych 3 m. (na razie)
1. Sygnał z DVD - film z wakacji nakręcony kamerą cyfrową. Kolory super jakość obrazu bardzo dobra.
2. Programy w systemie 4:3, np. TVP, TVN, kolory ok, ale jakość obrazu już nie mogę powiedzieć super, musiałem sporo się nagimnastykować z ustawieniami obrazu, aby uzyskać zadowalający mnie efekt. W trybie dynamicznym - tragedia postacie nie ostre, krawędzie postrzępione, wręcz pojawiają się wokól nich białe obwoluty.
W trybie normal udało mi się jakoś podregulować obraz do zadwalającego efektu.
3. Problem pojawił się z np. z HBO. Film w tzw formacie panoramiczny z czarnymi paskami u dołu i góry. Plazma w trybie panorama auto, podwyższa obraz tak, że paski znikają, niestety oglądać się tego nie da. Miałem wrażenie, że cofnołem się w czasie o 10 lat i oglądam stary dobry film na VHS - marnej jakości. Trzeba ustawić na tryb 16:9 (czarne pasy powracają) i znowu pobawić się regulacją obrazu. Po tym zabiegu obraz trochę lepszy, ale nadal jak z VHS.
4. Obraz jest zadowalający dobiero gdy flim, program nadawany jest w formacie 16:9, (ale tym bez czrnych pasów) i o sygnale dobrej jakości oraz kopii tu nie ma kłopotów z dostrojeniem odbiornika.
Reasumując, zachwycony swoją nową plazmą nie jestem. :cry:
Denerwuje mnie, że za każdym razem gdy zmieniam kanał musiałem regulować parametry obrazu. Pewnie za jakiś czas przyzwyczaję się do jednego ustawienia i nie będę kombinował. Wszystkie mankamenty wychodzą dopiero w domu, w Media Markt spędziłem wiele czasu przed tym TV i nie miałem zastrzeżeń. Teraz żałuję, że nie szukłaem kogoś kto może mi zaprezentować sprzet w domu. Pewnie odżałowałbym i kupił droższy i lepszy sprzęt, albo wogóle zrezygnował z plazmy. Wiem napewno, że długo przy tym odbiorniku nie zostanę i za 2-3 lata, zacznę myśleć o nowym TV. :x

pozdrawiam Mariusz
 

xanx

New member
mario007 napisał:
lMogę podzielić się pierwszym wrażeniem po zakupie plazmy (panasonic TH4PH50). Niestety zachwycony nie jestem.
Telewizorek podłączyłem do tunera philips 1030, sygnał C+, oraz do DVD. Oglądam z niecałych 3 m. (na razie)
1. Sygnał z DVD - film z wakacji nakręcony kamerą cyfrową. Kolory super jakość obrazu bardzo dobra.
2. Programy w systemie 4:3, np. TVP, TVN, kolory ok, ale jakość obrazu już nie mogę powiedzieć super, musiałem sporo się nagimnastykować z ustawieniami obrazu, aby uzyskać zadowalający mnie efekt. W trybie dynamicznym - tragedia postacie nie ostre, krawędzie postrzępione, wręcz pojawiają się wokól nich białe obwoluty.
W trybie normal udało mi się jakoś podregulować obraz do zadwalającego efektu.
3. Problem pojawił się z np. z HBO. Film w tzw formacie panoramiczny z czarnymi paskami u dołu i góry. Plazma w trybie panorama auto, podwyższa obraz tak, że paski znikają, niestety oglądać się tego nie da. Miałem wrażenie, że cofnołem się w czasie o 10 lat i oglądam stary dobry film na VHS - marnej jakości. Trzeba ustawić na tryb 16:9 (czarne pasy powracają) i znowu pobawić się regulacją obrazu. Po tym zabiegu obraz trochę lepszy, ale nadal jak z VHS.
4. Obraz jest zadowalający dobiero gdy flim, program nadawany jest w formacie 16:9, (ale tym bez czrnych pasów) i o sygnale dobrej jakości oraz kopii tu nie ma kłopotów z dostrojeniem odbiornika.
Reasumując, zachwycony swoją nową plazmą nie jestem. :cry:
Denerwuje mnie, że za każdym razem gdy zmieniam kanał musiałem regulować parametry obrazu. Pewnie za jakiś czas przyzwyczaję się do jednego ustawienia i nie będę kombinował. Wszystkie mankamenty wychodzą dopiero w domu, w Media Markt spędziłem wiele czasu przed tym TV i nie miałem zastrzeżeń. Teraz żałuję, że nie szukłaem kogoś kto może mi zaprezentować sprzet w domu. Pewnie odżałowałbym i kupił droższy i lepszy sprzęt, albo wogóle zrezygnował z plazmy. Wiem napewno, że długo przy tym odbiorniku nie zostanę i za 2-3 lata, zacznę myśleć o nowym TV. :x

pozdrawiam Mariusz

witam
bardzo cenne uwagi.

pozdro
xanx
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Z tego co się orientuję masz słaby tuner cyfry i to może być powodem dziwnego zachowania TV.
 

tuptus55

New member
ar2 napisał:
Z tego co się orientuję masz słaby tuner cyfry i to może być powodem dziwnego zachowania TV.
Lub nie podłączony po componencie lub RGB. Z tego dekodera Cyfry powinno się dać wyprowadzić i component i RGB. Component jest na eurozłączu "decoder", a RGB na "TV".
Jeszcz kabel euro też musi być tzw. pełny no i zakładam że w dekoderze ustawiłeś format 16:9 i sygnał na component lub RGB i telewizorze wybrałeś odpowiedni sygnał.
Może poczujesz się obrażony, ze takie trywialne rzeczy piszę ale już wielu osobom ustawiałem sprzęt do poprawnej pracy i myślę, że dostawcy telewizorów HDTV powinni dla swojego dobra świaczyć usługę podłaczanie i regulacja sprzętu u klienta.
 

mario007

New member
Obrażony... nawet do głowy mi to nie przyszło. Dzięki Ci za cenne i słuszne uwagi. Równiez zastanawiałem się czy dobrze podłączyłem tuner, ponieważ jakość z DVD jest bardzo zadowalająca. Jeszcze dzisiaj kupie nowy kabel bo nie jestem pewny czy mam z pełną obsadą i sprawdzę wszystkie ustawienia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jeszcze trochę pobaw się pilotem.
Znajdziesz jeszcze kilka rozwiazań
Pamiętaj ,że ta plazma w tej klasie cenowej chodzi extra.
Zapewne gdybyś zechciał wydać więcej kasy , miałbyś w innych plazmach /droższych/ więcej możliwości.

Ale też jestem za pokazem . Daje on znacznie lepsze wyobrażenie przed decyzją kupna.

opracowany zostanie harmonogram pokazów i trasy -wspólnie z tymi którzy chcą wziąc udział w pokazach.

Np. kto chciałby pokaz we wtorekw Lublinie lub w okolicy ?
przy zakupie jednego z wtybranych ekranów pokaz gratis
Bez zakupu - /koszty -pracownicy - dojazd - 100 zł/

Sama opłata transport ze sklepu internetowego - to koszt 50-100 zł /bez pokazów , bez informacji -we własnym domu, ze swojego sygnału/
Pozdrawiam
 

Fixxxer

New member
ar2 napisał:
Z tego co się orientuję masz słaby tuner cyfry i to może być powodem dziwnego zachowania TV.

a ja mam takie pytanie. na codzień nie używam tunera cyfry tylko kabla jak taki stan rzeczy wpłynie na jakośc obrazu. Dodatkowo czy tuner tv montowany w telewizorach wpływa w jakiś sposób na jakość odbieranego obrazu ??

aha i co to jest HDMI?? :oops: czesto sie to pojawia i wydaje sie być istotnym ??
 

tuptus55

New member
Dixons w Polsce

Fixxxer napisał:
a ja mam takie pytanie. na codzień nie używam tunera cyfry tylko kabla jak taki stan rzeczy wpłynie na jakośc obrazu. Dodatkowo czy tuner tv montowany w telewizorach wpływa w jakiś sposób na jakość odbieranego obrazu ??
Odbiór z dekodera cyfrowego zawsze będzie czystszy, pozbawiony szumów od najlepszej kablówki. Chyba, że mówimy o cyfrowej kablówce (DVB-C), której w Polsce jeszcze nie ma. Jak podłączysz do TV po componencie lub RGB to sam zobaczysz róznicę pomiędzy takim połaczeniem, a tym samym sygnałem z tego samego dekodera podłaczonym poprzez wejście antenowe.

Fixxxer napisał:
aha i co to jest HDMI?? :oops: czesto sie to pojawia i wydaje sie być istotnym ??
High Density Media Interface. Służy do łączenia ze sobą urządzeń wideo bez straty jakości. Najlepszy, dziś ogólnie dostępny sposób łaczenia ze sobą urządzeń wideo. Sygnały przekazywane są bez straty jakości bo cyfrowo.
 

sewan

New member
Jak podłączysz do TV po componencie lub RGB to sam zobaczysz róznicę pomiędzy takim połaczeniem

Nie jestem elektronikiem 8), ale lubię się czepiać: możesz mi wyjaśnić różnicę pomiędzy sygnałem typu komponent a RGB?

cyfrowej kablówce (DVB-C), której w Polsce jeszcze nie ma
Ciekawe - ja mam....i nie jestem wyjątkiem.... :p

:D :D :D
 

Fixxxer

New member
tuptus55 napisał:
Fixxxer napisał:
a ja mam takie pytanie. na codzień nie używam tunera cyfry tylko kabla jak taki stan rzeczy wpłynie na jakośc obrazu. Dodatkowo czy tuner tv montowany w telewizorach wpływa w jakiś sposób na jakość odbieranego obrazu ??
Odbiór z dekodera cyfrowego zawsze będzie czystszy, pozbawiony szumów od najlepszej kablówki. Chyba, że mówimy o cyfrowej kablówce (DVB-C), której w Polsce jeszcze nie ma. Jak podłączysz do TV po componencie lub RGB to sam zobaczysz róznicę pomiędzy takim połaczeniem, a tym samym sygnałem z tego samego dekodera podłaczonym poprzez wejście antenowe.




Fixxxer napisał:
aha i co to jest HDMI?? :oops: czesto sie to pojawia i wydaje sie być istotnym ??
High Density Media Interface. Służy do łączenia ze sobą urządzeń wideo bez straty jakości. Najlepszy, dziś ogólnie dostępny sposób łaczenia ze sobą urządzeń wideo. Sygnały przekazywane są bez straty jakości bo cyfrowo.

jak zatem najefektywniej będzie podlączyć kablówke do tv plazmowego, jakich kabli użyć bo skoro mam kabel z tradycyjną końcówką antenową to coś z tym chyba należy zrobić ??? I rozumiem że DVD nie podłączamy do tv za pomocą łącza scart tylko np jakiegos coaxialnego przewodu ??
 

TheMichal

New member
przyłanczam się do pytania. Jak najlepiej podłączyć zwykłą kablówkę (UPC) do TH-42PA50 i jak DVD, bez wyjścia HDMI... (zamierzam kupić ten TV i nie wiem jakie okablowanie byłoby najlepsze...)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
z kablówką dużych manewrów nie masz
jeśli sygnał mimo to kiepski - kup sygnał cyfrowy.
Są też urządzenia podnoszące jakość - ale dość drogie
pozdrawiam
 

maxpoll

New member
Witam. Pytanie wątku było czy warto zainwestować w LG 42PX5R .

Ponieważ posiadam ten model LG PX%R ZB od dwóch tygodni , stwierdzam , że zadowolenie z kupna tej Plazmy przerosło moje oczekiwania , a przede wszystkim jakość odbieranego sygnału ze zwykłej anteny , myślałem że bedzie kicha a okazało się że kanały TV odbiera super - nie mówiąc już o jakości z DVD i cyfry + , a chciałem zauważyć że jestem osobą bardzo wymagającą i dość długo nie mogłem się zdecydować jaką plazmę wybrać . Wczesniej przymierzałem się do SAMSUNGA PD42 S5H albo P5H , ale zbyt wiele postów było na tym forum opisujących problemy z nimi na tematy pozostawania duszków i zielonych twarzy w ciemnych scenach , wiec czekałem i teraz wiem że nie chciał bym już SAMSUNGA , a Panasonic i JVC które stały obok w sklepie - sorki ale były cienkie jak barszcz wigilijny .
 

Ricardogo

New member
Jeśli chcesz naprawdę zobaczyć możliwości tego tv to podłącz kompa i materiał hd lub dvd z hdmi :) naprawdę warto, i jakie samopoczucje :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
co do barszczu wigilijnego - to raczej dobry na kolację, bo wielokrotnie złapałem supermarkety ,że podłączają sygnał różnymi złączami.
Poprosiłem będąc w MM o prezentację plazmy JVC .
Sprzedawca powiedział ,że ma kontrast 300 :1 /bo tak było napisne w wyniku błędnej doczepionej informacji/ i plazma ta jest cieniutka. Dodatkowo podłączona była zwykłym najtańszym kablem euro z kopiowanej płyty dvd. Jakość fatalna ale tylko w tym sklepie.
Być może Twoja ocena była podobna. Choć przyznaję że plazma LG Gra naprawdę dobrze.
Podobnie w tej chwili podłączone są LCD Sony 40 V i 40 W /za 16999zł/. Na moje pytanie dlaczego piłki z reklamy Bravia są kwadratowe - sprzedawca powiediał że kazali im puscic reklamę na różnych telewizorach a oni maja tylko jedną płytę i musieli ja kopiować.
Jakość na ekranach fatalna - co nie jest zgodne z prawdą bo Sony V -gra extra. I nie zorientowani klienci mogą sobie wyrobić fałszywą opinię.
pozdrawiam
 

bugol

New member
LG czy Panas

Jestem posiadaczem, LG 42 model 5R od 3 tygodni. Jest bardzo dobra.
Najlepiej oglada się programy TVN i niemieckie. Mozna powiedzieć, że jest super. Aby tak byo:
- zmieniłem talerz cyfry standardowy na większy ( od razu poprawa)
- zmieniłem tuner cyfry na Samsunga DSB A 200C ( ma wyjście komponentowe). Niestety chyba nie jest dopasowane do LG , gdyż pojawiają się pasy przebarwień mimo zastosowania kabla QEDa.
- podłączyłem do plazmy za pomocą kompozytu tej firmy i jest dobrze. Różnica między kompnentem a kompozytem jest widoczna . Przy komponencie obraz jest jakgdyby wygłaskany , jednolity.Detale nie są widoczne.
- plazma ze wzmacniaczem połączona jest za pomocą HDMI- bez zarzutu
- nagrywarka DVD połączona z tunerem za pomocą scarta f-my QED ( bardzo dobry obraz ) - bardzo duża różnica pomiędzy kable załączonym do nagrywarki a QED-em.
Polecam tą plazmę, taniej w Internecie bo w MM to cena jest 11.999 PLN a w necie ok. 9.500PLN
Pozdrowienia
bugol
 

lukandelic

New member
kiki napisał:
witam
nie tak szybko
test dwoch plazm o rzdzielczości - jedna 1024 i druga 856
pokazał dziwne rzeczy.

Czyli obraz np. tylko z dvd (pal ntsc) bedzie lepszy na plazmie 42 calowej 852x480 niz np. na pioneerze 506 1280 x 768? :)
 

puz

New member
LG px5r w tym przedziale cenowym może się równać tylko z PV60, ale ten jest droższy o jakieś 2-3 tys i nie ma oczywiście czytnika kart pamięci.
 
Do góry