Lg 42px3rva-za

grandzio

New member
Witam. Zakupiłem 4 letnią plazme LG 42PX3RVA-ZA. Wszystko w tym tv jest ok, poza tym, że zostają smugi na czarnym tle przy zmianie z obrazu jasnego w ciemny. Jest to bardzo uciążliwe gdy ogląda się koncert w HD. Czy da się to jakoś "zminimalizować" w opcjach? Jestem zielony w tych sprawach.

Pozdrawiam
 

grandzio

New member
Witam.
Z tego co udało mi się poszukać na necie albo zepsuty moduł albo wypalona matryca może powodować smugi za napisami białymi na czarnym tle. Mam też duże "szare" plamy na czarnym tle, najgorsze jest jednak kiedy zmienia się obraz z jasnego na czarny, wtedy przez około 4 sekundy widać poświatę poprzedniej sceny. W opcjach serwisowych jest napisane, że tv chodził 22 000 h (o ile to o to chodzi). Czy może mi ktoś powiedzieć czy po takim czasie matryca może paść? Kolega ma plazme panasonica 4 letnia i nic mu sie nie dzieje, czerń idealna. Może warto zanieść tv do serwisu. Dzwoniłem do najbliższego, ale facet powiedział, że wymiana modułu to około 700 zł, a jeżeli matryca do wymiany to się nie opłaca nawet nic z tym robić. Może jest w wawie jakiś nie autoryzowany serwis, w którym by taniej wyszło, choćby zbadanie tego problemu, bo za sama ekspertyzę zgarniają 70 zł.

Pozdrawiam.
Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
 

Pawełwro

New member
Witam,

Dopiero zaczynam całą przygodę z Sony, naczytałem się u Was na forum opinii na temat 50W829 i chyba podjąłem decyzje. Byłem wczoraj w Saturnie aby zobaczyć jak to sie ma do rzeczywistości i to tylko mnie utwierdziło. :) W poprzednich postach ktoś pisał o dostępnie do dobrych cen i kalibracji dla niebieskich ( z tego co wiem to mowa tu o mnie :) ) Telewizorek na pewno bedzie kupowany w czerwcu wiec jesli ktoś z szanownych Forumowiczów mógłby pomóc.. ?
 
Do góry