LG 42PX3RV i Panasonic TH-37(42)PA50

k0liber

New member
Witam,

chciałem się podzielić z forumowiczami kilkoma uwagami z bliższego kontatku z plazmami LG 42PX3RV, Panasonic TH-37PA50 i TH-42PA50.

Miejsce oględzin: MM Katowice, źródło: sygnał antenowy - zarówno telewizja jak i dvd, to ostatnie jak przypuszczam z jakiegoś modulatora.

Najlepszy obraz w mojej ocenie miał z tej trójki Panasonic TH-42PA50 - najładniejsze kolory i najżywsze (ale nie przebarwione) kolory, odpowiadająca mi ostrość. Ustawienia jasności i kontrastu nie były wyśrubowane na maksa - gdzieś w okolicach 70%.

Zaskoczyła mnie jedna rzecz przy porównaniu tej plazmy z 37 calowym modelem. Na 37-ce nie dało się uzyskać czystej bieli. Było to widać wyraźnie na napisach przy odtwarzaniu filmu z dvd. Na 42 calowym Panasonicu i na LG napisy były białe, a tu wpadały w kolor pomiędzy szarością a beżem. Żadne zmiany kontrastu, kolorów i jasności nie pomagały. Ciekaw jestem, czy jakaś regulacja poprzez menu mogłaby przynieść poprawę, bo ja operowałem tylko klawiszami na froncie panelu.

W jednej kwestii LG przebijał Panasonica o głowę - kiedy pojawiły się końcowe napisy filmu (białe na czarnym tle przesuwające się do góry) to na LG ich ruch był absolutnie płynny, podczas gdy na Panasonicu dość wyraźnie nimi szarpało. Czy w tym objawia się lepsze działanie modułu usuwania przeplotu w LG (DCDi by Faroudja)? Ciekawe czy w tym zakresie Panasonic coś poprawił w nowej serii PA 60?

Odnośnie relacji Panasonic - LG nie mogę wykluczyć, że ogólne wrażenie gorszego obrazu na LG mogło być spowodowane źródłem sygnału, którym była antena. Trzeba by to porównać jeszcze przy podłączeniu sygnału RGB lub Component - ale na to brakło mi już czasu i aktywności pracowników MM.

Pozdrawiam wszystkich,

k0liber
 

Darek

New member
Ciekawe spostrzeżenia. Ja też kiedyś porównywałem 42PA50 i PX4RV podłączone do anteny w MM i wydawało mi się, że lepiej odbiera Panasonic. Jedyną przewagą LG było wyposażenie i fakt, że nie trzeba było dopłacać za podstawę (w przypadku Panasa dodatkowo 500PLN).

Pozdrawiam
Darek
 

Fixxxer

New member
Darek napisał:
Ciekawe spostrzeżenia. Ja też kiedyś porównywałem 42PA50 i PX4RV podłączone do anteny w MM i wydawało mi się, że lepiej odbiera Panasonic. Jedyną przewagą LG było wyposażenie i fakt, że nie trzeba było dopłacać za podstawę (w przypadku Panasa dodatkowo 500PLN).

Pozdrawiam
Darek

qrcze ja z kolei od poczatku byłem uprzedzony do Pansów. oglądałem kilka modeli w rznych miejscach i kazdy z nich świecił z bardzo widocznymi poziomymi paskami na całej szerokości powiedzmy 8 pasków grubości milimetra. No odbiór był wręcz fatalny, a z kolei czytam tutaj opinie bardzo zadowolonych użytkowników, moze nie miałem farta :p
 

k0liber

New member
Witam,

dziś nastąpił ciąg dalszy sklepowego oglądania telewizorów - tym razem w Saturnie. Po pierwsze ostatecznie chyba żegnam się z myślą o lcd. Mam nieodparte wrażenie patrząc na te telewizory, że oglądam obraz z komputera. Ale to oczywiście subiektywne odczucie....

Dziś przyjrzałem się bliżej Panasonic'owi TH-42PV500. Niemile mnie rozczarował. Był z nim podobny problem, jak z tym TH-37PA50, o którym pisałem w poprzednim poście. Po prostu nie dało się uzyskać bieli, a obraz był ogólnie ciemny. Regulacja kontrastu i jasności nie przynosiła poprawy.
Czy komuś z forumowiczów przytrafiło się może coś podobnego z tymi Panasonicami?

Powaliły mnie natomiast plazmy LG - 42PX3RV i 42PX5R. Fakt, faktem, że były podłączone do porządnego źródła (egzotycznie wyglądające DVD LG, chyba specjalnie przeznaczone do prezentacji, bo oklejone NOT FOR SALE), po komponencie, ale obraz po prostu zapierał dech w piersiach. Z wszyskiego co grało w Saturnie bezsprzecznie najlepsze. Było też widać wyraźną różnicę na korzyść 42PX5R, obraz był taki miękki,bardziej naturalny, gładsze kontury i krawędzie (szczególnie widoczne na logo LG widocznym na filmie reklamowym).

W efekcie - dalej mam pustkę w głowie....

Pozdrawiam,

Łukasz
 

Darek

New member
Naprawde prawdziwa odpowiedz može dac tylko bezposredni pokaz z udzialem zainteresowanych modeli. Inaczej takie porownania nie daja uczciwego wyniku. Podczas pokazu mozna podlaczyc ten sam sygnal i ustawic odbiorniki obok siebie. Wtedy dopiero tak naprawde mozna cos porownac i ocenic.

Pozdrawiam
 
Do góry