LG 42PX3RV/4RV- pomoc w wyborze ???

greg-13

New member
maxim129 napisał:
marecki a nie wiesz przypadkiem jakie moga byc ceny w niemczech lg px3rv lub px4rv??
greg-13 a jakie to smieszne siano dales i gdzie kupiłes jak mozna wiedziec??

Trafiłem na ostatni egzemplarz LG PX3RV (czyli z PIP-em) - na dodatek prawie nie używany ( nie mieli jeszcze ekspozycji do plazm i sprawdziłem na liczniku) w Auchan. Pozbywali się serii więc sprzedali za 5400. Najtaniej widziałem jeszcze w Tesco 5900, w MM są po 6490. W internecie można kupić do 6000.
 

Marco

New member
Witam,
Dokonałem w końcu zakupu plazmy. Po długich dywagacjach z żoną w sklepie wybraliśmy model LG PX3RV-ZA. Jak już pisałem wcześniej jak na razie oglądałem na niej głównie obraz ze zwykłej anteny szerokopasmowej, czyli TVP, Polsat, TVN itd.. (nie ma tego zbyt wiele ;-)).
Jak narazie muszę powiedziec że wrażenia bardzo poozytywne, sygnał źródłowy mam dosyć dobry, wiec i obraz w TV jest naprawdę zadowalający (po uprzednim dostrojeniu trochę parametrów typu kontrast, ostrość czy kolor).
Jak narazie muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z zakupu, jedynym mankamentem jaki zauważyłem jest delikatne "buczenie" telewizora - słyszalne jedynie podczas oglądania w nocy, w zupełnej ciszy, kiedy nie ma zbyt wielu dźwiekow w nadawanym programie. Czy każda plazma, LCD "tak ma" czy to może charakterystyka LG, czy może nadaje sie do reklamacji ??? Jak już powiedzialem nie jest to bardzo uciążliwe, w dzien nie zauważalne przy natężeniu dźwięków otoczenia....
Moze mi ktos odpowiedzieć na to pytanie ...???
Pozdrawiam:
Marco
 

zabka11

New member
Witam
Odnośnie tego buczenia to Panowie czy nie buczy wam po prostu wentylator - niestety to jest normalne gdyz one maja wentylatory- ja mam Panasonic42PV60E i też w "zupełnej ciszy" słychać te wentylatory oczywiście jest to na w miarę znośnym poziomie więc nie przejmuje sie tym .
 

PAZ

New member
Może jakiś fachowiec by się pokusił o odpowiedź czy w plazmach są wentylatory czy nie?Jeden z kolegów pisze, że ma wentylator a drugi że nie.To jak to jest są w plazmach wentylatory czy nie?!
 

Marco

New member
Co do wentylatorów - to onie mam pojecia czy jest coś takiego w LG ? Natomiast to "buczenie" to najprawdopodobniej zasilacz albo jakis przekaźnik - nie bardzo się na tym znam ? Specjanie sprawdzałem to przy okazji w sklepie, i jest to samo, więc pewnie "ten typ tak ma" ;-)

Pozdrawiam:
Marco
 

max.t

New member
witam!
ja kupiłem px3 rva w zeszłym tygodniu ,w moim też słychć minimalne buczenie ,ale tylko jak jest wyłączony dżwiek,mam kablówke upc i jest bardzo bobrze odbiera, a kupłęm w awnsie za 4999pln ,tak że za te cene polecam
 

Amix

New member
max.t
42PX3RV są w AWANS po 5550zł
Za taką kasę kupiłeś w tym sklepie chyba 42PX3RVA
Mogę się mylić, ale byłem w AWANS przed zakupem plazmy i zrobiłem rozeznanie w cenach.
Za 42PX4RV zapłaciłem w innym sklepie....5800zł !! nowy (menu serwisowe - 0h)
z gwarancją 2 lata LG-Polska !!.
Śmiga na razie drugi dzień na ścianie i jest wszystko ok.
Trochę się wkurzyłem,bo w komplecie jest stojak
Powinna być niższa cena i do wyboru za dopłatą albo wieszak na ścianę albo podstawka.
Dokupiłem wieszak,a stojak do piwnicy...bez sensu i logiki.
 
Ostatnia edycja:

PAZ

New member
Amix możesz powiedzieć gdzie kupiłeś tą plazmę za taką kasę?Przymierzam się do niej a ta cena jest intrygująca.
 

Amix

New member
Oczywiście,że mogę powiedzieć.
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=96453628
Jest to normalny sklep,ale zajmujęcy się głównie sprzedażą wysyłkową.Nie jest to żadna reklama tego sklepu tylko konkretna informacja.
Ważne jest,że można jeszcze ciutkę utargować :)
Jechałem po niego ponad 400km,a miałem do wyboru jeszcze hurtownię (WEGATV)w tym samym mieście,ale przez szybę zobaczyłem stos kartonów i zrobiło to na mnie dość kiepskie wrażenie,szybka decyzja i po godzinie wracałem już z pudłem w bagażniku.
 
Ostatnia edycja:

gacek

New member
A czym się różni RV od RVA?

Dzisiaj właśnie zakupiłem 42PX3RV za 5700

Powiem wam tak w media 3 jak 4 kosztuja tyle samo 6999 - śmiech na sali.

Z tego co wiem różnica jest tylko w "oku" tak ?
 

PAZ

New member
RV ma dwa tunery czyli PIP a RVA ma jeden tuner czyli bez PIP.

Do Amix:dzięki za info.
 
Ostatnia edycja:

adrianus

New member
gacek napisał:
A czym się różni RV od RVA?

Dzisiaj właśnie zakupiłem 42PX3RV za 5700

Powiem wam tak w media 3 jak 4 kosztuja tyle samo 6999 - śmiech na sali.

Z tego co wiem różnica jest tylko w "oku" tak ?
Nie tylko w oku.Ale i w bebechach.No i wygląd zewn.
Miałem zamiar kupić PX4RV ale zmieniłem na PV 60.
No i 3 to model starszy niż 4.Według speca z LG oznaczenia to końcówka roku,w którym była premiera.
Także kupiłeś 3-latka.
A krystecki z Allegro to porządna firma.U nich chciałem brać "czwórkę"
Przy odbiorze własnym przez tel.zjechał już na 5700,kiedy cena na Allegro byla jeszcze 5999.
 

Amix

New member
42PX3RVA - bez funkcji PIP
42PX3RV - PIP 2 tunery
42PX4RV - PIP 2 tunery + Intelligent Eye + nowa elektronika i design
42PX4R - tak samo jak 42PX4RV + rozdzielczość 1024x728 + trochę inny design
O 42PX5R wiem tylo,że ma slot na karty pamięci,ale ze względu na cenę nie interesowałem się bardzo tym modelem.

Adrianus
Może PV 60 jest z lat ....60-tych ??
Ciekawe dlaczego nie było modelu 42PX4R w tamtym roku na stronie LG skoro ten model ma niby być z 2004 roku
Dziwicie się cenom ??
To popatrzcie !!!!
Sklep AWANS Szczecin 10.04.2006

plasma.jpg
 
Ostatnia edycja:

adrianus

New member
Amix napisał:
42PX3RVA - bez funkcji PIP
42PX3RV - PIP 2 tunery
42PX4RV - PIP 2 tunery + Intelligent Eye + nowa elektronika i design
42PX4R - tak samo jak 42PX4RV + rozdzielczość 1024x728 + trochę inny design
O 42PX5R wiem tylo,że ma slot na karty pamięci,ale ze względu na cenę nie interesowałem się bardzo tym modelem.

Adrianus
Może PV 60 jest z lat ....60-tych ??
Ciekawe dlaczego nie było modelu 42PX4R w tamtym roku na stronie LG skoro ten model ma niby być z 2004 roku
Dziwicie się cenom ??
To popatrzcie !!!!
Sklep AWANS Szczecin 10.04.2006

Pisałem tylko o LG.Tak powiedział jakiś misiek z infolinii LG.
Te fotki to tylko dowód na to,że MM jest jednak dla idiotów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry