lg 42pt353 a tryb pc hdmi

karoly

New member
Witam. Mam tv jak w temacie i czsem podlaczem do niego laptopa przez hdmi w celu ogladania filmow. zarowno przez hdmi z laptopa jak i przez usb jakosc odtwarzanych filmow jest rewelacyjna jednak chcialem zapytac o jedna rzecz. Mianowicie tv ma rozdzielczosc 1024x768 a ja w laptopie ustawilem zeby na tw była wyświetlana rozdzielczosc 1920x1080. Wiadomo i tak to jest 1024x760 bo tv takiej rodzielczosci nie wyswietla, ale skaluje do swojej natywnej. robie to dlatego bo proporcje ogladanych filmow sa lepsze (nie ma paskow czrnych na dole i na gorze) i wszystko wyglada naprawde super. Moje pytanie brzmi nastepująco: czy taki zabieg moze jakos, zoszkodzic tv czy nie? Na chłopski rozum wydawalo by sie ze nie bo mimo ze mam ustawione 1080p to i tak obraz jest wyswietlany w rozdzielczosci natywnej tv. prosze o opinie.
 

maxymilian28

New member
hej
nie wiem czy to moze zaszkodzic tv, powiem jedno ja tak robie juz dluzszy czas nie tylko z filmami ale tez dosc sporo gram na tym tv jak do tej pory nic sie nie dzieje wiec stawiam na to ze tv wytrzyma :eek:k:
 

wysio

Member
Bez reklam
Nie wiem, jak wy to robicie... Wydawało mi się, że są dostępne tylko takie tryby rozdzielczości i odświeżania, jakie obsługuje sam telewizor....
 

karoly

New member
Tak ale jak sobie ustawie w laptopie rozdz 1920x1080 to tv i tak wyswietla to jako 1024x768 tylko skaluje to 1920 do 1024 i są poprostu nie do konca zachowana proporcje obrazu. jak mi laptow wykrywa tv to proponuje rozdzielczosc 1024... ale moge wybrac inną dowolną.
 

karoly

New member
dziwna sprawa piałem wcześniej ze przy większych rozdzielczościach proporcje obrazu nie są do końca zachowane(ucinało troche paska windowsa na dole, po bokach i ekran na górze) ile bym próbował, zmieniał i kombinował zawsze cos ucinało. U ta nagle dzisiaj dałem 1366x768 tak jak wczesnie i co? Nic nie ucina, wszystko ostro i samo sie zrobiło. Nie rozumiem zupełnie co sie stało?
 

bigxlx

New member
dziwna sprawa piałem wcześniej ze przy większych rozdzielczościach proporcje obrazu nie są do końca zachowane(ucinało troche paska windowsa na dole, po bokach i ekran na górze) ile bym próbował, zmieniał i kombinował zawsze cos ucinało. U ta nagle dzisiaj dałem 1366x768 tak jak wczesnie i co? Nic nie ucina, wszystko ostro i samo sie zrobiło. Nie rozumiem zupełnie co sie stało?

Moze Ci sie stery uaktualnily?
 

karoly

New member
Właśnie tam pomyślałem, ale co tv by się sam z siebie tek uaktualnił bo jakąś tam aktualizacje oprogramowania mam włączoną w tv. Co do sterów k. graficznej to stery są te co były
 

termometr

New member
Witam.
Posiadam tv LG42pt535 o rozdzielczości 1024x768 oraz laptopa 1280x800. Posiadam film o rozdzielczości 1280x720. Puszczając go przez usb w tv wyświetla mi film na pełnym ekranie, natomiast podpinając laptopa pod tv zmienia się rozdzielczość na 1024x768 i obraz wyświetlany jest na tv z czarnymi paskami u góry i na dole.
Czy takie wyświetlanie powinno być skoro film z usb leci bez pasków?
 

pierwszyy

Member
Po podłączeniu ustaw rozdzielczość wyświetlacza (telewizora) w laptopie na 1280x720 powinna być oznaczona jako zalecana (win7). Jeśli będziesz miał czarną ramkę rozciągnij obraz w sterownikach karty graficznej. U mnie to działa - k. graficzna intela.
 

termometr

New member
Zalecana po podłączeniu tv to 1024x768 i tylko na tej obraz w TV nie jest ucięty. Co ciekawe pulpit pokazuje na pełnym ekranie natomiast filmy (mimo ze są w 1280x720) są z paskami.
 

pierwszyy

Member
laptopa podłączasz kablem hdmi czy d-sub?

możesz tu wkleić informacje z tego pliku filmowego wyciągnięte programem mediainfo?
na pewno ma rozdzielczość 1280x720? i proporcje 1:1.77 (16:9)?
 
Ostatnia edycja:

termometr

New member
Podłączam kablem HDMI, oto informacje

Video ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 5 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Bit rate : 4 867 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 720 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 fps

I tak jak mówię po USB film idzie na pełnym tv bez pasków, natomiast po hdmi po laptopie idzie z paskami, więc chyba nic się nie stanie jeżeli dopasuję film do wielkości ekranu? Wtedy na lapku obraz jest rozciągnięty w pionie (podłużne postacie) jednak w tv jest ok więc chyba geometria nie jest zmieniona?
 

termometr

New member
Zrobiłem porządek w systemie, wywaliłem wszystkie kodeki i playery, zainstalowałem od nowa i teraz film na tv idzie bez czarnych pasków
 
Do góry