LG 42PN450B jak menu serwisowe,Jak zmienic probporce np 4:3 z usb?nie widzi aktualiza

hellhammer

New member
Witam posiadam TV od LG model z 2013 czyli 42PN450B.
Mam kilka pytań.
Pierwsza sprawa to Robiłem już jedna aktualizacje oprogramowania z usb,zgodnie z zaleceniami i fw pobranym z lg. Udało sie. Dokladnie chodzi o Software File(Version 03.24.12) z 23 sierpnia - paczka ważyła 50MB i zaktualizwałem TV.
13 wrzesnia pojawiło sie nowe firmware a dokladnie Software File(Version 03.03.00) które waży 550MB, pobrałem wypakowałem. Wrzuciłem do folderu LG_DTV i podpiołem pod usb pod Tv i tym razem TV nie widzi tej aktualki, w ten sam folder wrzuciłem stary soft i ten widzi, bo myślałem, że może cos nie tak jest z folderem lub ze na dysku usb sa rozne rzeczy oprocz tego folderu a tu takie kwiatki.
Co robic?

Druga sprawa to czy ktoś znalał sposob jak wejśc do menu serisowego lub innego menu gdzie można wlaczyc albo odblokować niektore funkcje?

A chodzi mi dokąłdnie o to że niektore funkcje oprzy ogladaniu z usb sa ograniczone.
Np w trybie TV czyli DTV(DVB-T) proporcje obrazu mamy: 1:1,14:9,16:9,3:4,zbliżenie filmowe itp
Druga opcja to orbiter i czyszczenie kolorow.
A jak podlacze usb sa tylko takie ustawienia obrazu: oryginalny rozmiar i pełny ekran, orbitera i czyszczenia kolorw brak i pozostałych formatów obrazu.
A rozchodzi sie o to że mam dużą kolekcje filmów i straych seriali ktore puszzcone na kompie wypelniaja cały ekran a na Tym LG robi sie format 4:3 gdy puszcze z usb. a jak wiadomo po godzinnym ogladaniu juz widac powidoki proporcji 4:3 ;/
Pomoze ktoś?
Może zadziała sposob z innego modelu? A moze wie ktoś cos o nowej aktualzacji ze nie wchodzi?
Pan z BOK'u LG powiedział ze jestem pierwsza osoba ktora zglasza problem z ta aktualizacja softu, a ze usb jest ograniczone i nie mozna nic z tym zrobic....
 
Ostatnia edycja:

prez8s

New member
...Pan z BOK'u LG powiedział ze jestem pierwsza osoba ktora zglasza problem z ta aktualizacja softu, a ze usb jest ograniczone i nie mozna nic z tym zrobic....
Taaaak, pierwszą... Ta sama spiewka. Zglaszalem wczesniej i nic.
Ja mam co prawda 50PN6500 ale softy sa identyczne. Mi też brakuje tych opcji o których piszesz, ale nie licze że się pojawią.
Sposób na wejscie do menu serwisowego jest, ale trzeba mieć pilota serwisowego lub programowalnego, lub tez sciągnąć odpowiednie pliki w formie wav i wysyłać je poprzez wyjscie karty dzwiekowej do diody IR (trzeba poprostu przylutowac ją do jacka). Sporo o tym pisze w necie odnośnie innych modeli. Ja na razie nie szperam tam, bo łatwo uwalić TV i potem tylko serwis. To dosyc swieze TV więc lepiej poczekać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry