LG 42PM4700 Funkcja Time Machine

dj_kriss

New member
Chłopaki, korzystacie z tej funkcji? Bardzo mało informacji można wyczytać poza tym że telewizor musi sobie dysk sam sformatować i że pamięć musi być minimum 40GB. I właśnie, chodzi o pamięć - czy u kogoś z Was działa ta funkcja nie na dysku USB tylko na pamięci pendrive? Uważam że to by było dużo wygodniejsze włożyć na stałe do telewizora pena niż mieć podłączony zewnętrzny dysk twardy...
 

lm648

Banned
Nie mam :) jednak uważam: jak jest napisane, że pamięć musi posiadać min. 40 GB to znaczy, że ten pendriv czy dysk musi zachować to minimum pojemności. Ponadto chyba wiesz, że dyski określane np. na 40 GB fizycznie takiej pojemności nie mają, czyli pamięć powinna znacznie przekraczać 40 GB np. pendriv 64 GB, natomiast "niższe pojemnościowo" nie będą chodzić, ale tu nasuwa się pytanie: czy takie peny na rynku występują ?
Ponadto jak TV sformatuje pamięć to wówczas na PC-cie z SO: Win jest nie do odczytania, ponieważ TV formatuje wg. swojego systemu operacyjnego najprawdopodobniej jakiś klon Linux-a.
I to na tyle mojej porady :)
 

dj_kriss

New member
No tak tylko wiadomo że do pamięci flash zapis jest dłuższy niż na talerz dysku wobec tego pytanie czy można zastosować pamięć czy nie da ona rady pod względem prędkości?
 

pierwszyy

Member
Pendrive da radę ale nie byle jaki, tzn trzeba zapłacić więcej i zakupić pendrive z minimum 10MB/s zapisu - tylko żeby to nie był parametr wzięty ze strony producenta, a rzeczywista prędkość ;) (także dla pewności kupić jeszcze szybszy)
ważne jest to w szczególności kiedy chcemy nagrywać/używać time shift na kanałach HD najtańsze peny po prostu nie wyrabiają się - są za wolne.

Polecam np Pendrive Kingston DataTraveler Elite 3.0 16GB (DTE30/16GBER) - Ceneo.pl lub Pendrive Corsair Flash Voyager GT 16GB (CMFVYGT3-16GB) - Ceneo.pl

osobiście używam pena do nagrywania/timeshift w zewnętrznym tunerze dvb-c ale na tv powinno być podobnie
 

dj_kriss

New member
Mam jeszcze tylko pytanko odnośnie nagrywania na zewnętrzny dysk, czy ten telewizor potrafi rejestrować obraz z wejścia hdmi np z dekodera kablówki?
 
Do góry