LG 42PG200R problem z HDMI

zun

New member
Od pewnego czasu mam problem z HDMI. Czasem jest taka , ze prze kilka dni wszystko chodiz , a czasem jest tak ze nie da sie ogladnac pieciu minut filmu. Co chwile albo zaczyna przerywać śnieżeniem lub fioletowym tłem , czasem przerywa czarnym tłem , czasem te tło utrzymuje się dłużej (bez informacji brak sygnału) czasem troche pośnieży i "brak sygnału" . Czasem wystarczy , że przerzuce na inne wejście i wrócę po czym jest wszystko ok , a czasem zaraz się to wraca - ale jak mocno przerywa to nawet przerzucic jest ciężko bo każde takie zaśnieżenie jakby resetuje go i znika menu z wejsciami. Wczesniej pomagalo jak podeszlem do telewizora i albo poruszalem kablem , ewentualnie wyjalem i wlozylem. Teraz nawet to nie pomaga. Czego sie moge spodziewac - luznych lutów na plycie przy zlaczach HDMI czy jakichś innych problemów ?

Z góry dziękuję za pomoc.
 
Jak podłączałeś przewód HDMI "na gorąco" - jak sprzęty były włączone to mogłeś uszkodzić złącze HDMI w TV. Sprawdź podłączając inny sprzęt uprzednio wyłączając TV.
 

zun

New member
Jak podłączałeś przewód HDMI "na gorąco" - jak sprzęty były włączone to mogłeś uszkodzić złącze HDMI w TV. Sprawdź podłączając inny sprzęt uprzednio wyłączając TV.

Pomijając to , że mogło dojść do uszkodzenia poprzez podłączanie sprzętu włączonego (w co wątpię) to jak wcześniej pisałem problem zaczął następować znacznie wcześniej , więc można z całą pewnością założyć , że nie jest to powodem.
 
Po prostu sprawdź wejście na innym sprzęcie. Zakładając, że jednak nic nie uszkodziłeś do niczego nie dojdziesz.
Prostym sposobem wyeliminujesz pierwsze podejrzenia.
 

zun

New member
Sprawdziłeś na różnych kablach?

Na innym kablu , ale tez na innym sprzecie (problem jest z kinem domowym , a drugi kabel mam wpiety do ps3 - jeszcze sprobuje pozmieniac kable) problem jest podobny , ale mniej dokuczliwy .... to znaczy rzadziej sie pojawia. Zamienie kable miedzy kinem a ps3 zobaczymy jaki bedzie efekt.

Po prostu sprawdź wejście na innym sprzęcie. Zakładając, że jednak nic nie uszkodziłeś do niczego nie dojdziesz.
Prostym sposobem wyeliminujesz pierwsze podejrzenia.

Jeszcze raz powtórzę - zanim zdążyłem wyjąc i wpiąć kabel problem już był - nie wierzę we wsteczne zadziałanie.

Słyszeliście coś o zimnych lutach w takich sprzętach - ewidentnie problem chwilowo zanika , czasem na dłużej jak się poruszy kablem przy gniazdach TV.
 
Problem z zimnymi lutami istnieje i istnieć będzie. Rzadko, ale się zdarza. Jeśli luty zimne to wygrzać płytę. Ewentualnie poprawić "z ręki". Nie jest to sprawa prosta :/
 

zun

New member
Ok , problem zniknął. Zamieniłem przewody HDMI i jak ręką odjął . Ciekawe jest to , że problem nie pojawił się na przewodzie od razu , tylko po miesiącu od jego zakupu . I nie wziąłem najtańszego nonamowego przewodu tylko taki z średniej półki. No nic , kasa w błoto trzeba kupić nowy przewód - tylko jaki ?
 

zun

New member
No widzisz - problemy wlasnie sprawial taki drozszy kabel z pozlacanymi koncowkami ;)
Ale to nie jest jeszcze najdziwniejsza rzecz w calej tej historii. Problemy byly na kinie domowym LG , zamienilem kable problem na kinie domowym zniknął. Ale na PS3 do którego jest teraz podpięty ten kabel problem ten nie pojawił się :-D . To jest mega ciekawostka.
 

Mirek38

New member
U mnie chodzilo o to, ze gdy ogladalem film z ps3 poprzez aplikacje netflix to sie poprostu wylaczaly a gdy tylko kupilem tek hdmi to wszystko bylo i jest ok. Pozdrawiam
 
Do góry