Lg 42pc51 42pc52

lennox2

New member
Powiedz mi, czy ten LG ma funkcję "inteligentnego" rozciągania obrazu 4:3 lub 16:9 na cały ekran? Chodzi mi o to, żeby ludzie na ekranie nie wyglądali jak w krzywym zwierciadle - głowy jak dynie i krótkie nózki. No i żebny nie działo się to kosztem napisów - w moim starym 29-calowym crt panasonica mogę bez problemów używając funkcji zoom rozszerzyć obraz w formacie 16:9 na cały kineskop tak, że nie mam czarnych pasów u góry i o dołu, ale przy okazji znikają mi też napisy z filmu dvd.:( Tak więc obcięcie części obrazu jest dla mnie do przyjęcia, no ale brak napisów, kiedy się jest takim językowym debilem, jak ja - już niestety nie.

Jak to wygląda w tym LG?
 

KotD

New member
dzięki. Jest takie coś jak odcień zimny? Nie zauważyłem tego w ustawieniach. Chyba jeszcze za mało się bawiłem tym TV:)
 

marivs

New member
KotD napisał:
dzięki. Jest takie coś jak odcień zimny? Nie zauważyłem tego w ustawieniach. Chyba jeszcze za mało się bawiłem tym TV:)
W menu masz coś takiego: łagodny, dynamiczny... ale jest również użytkownik1 i użytkownik2. W tych dwóch ostatnich masz dostęp do pozostałych ustawień m.in. do "zimny" jak również do kontrastu, ostrości itp.
 

seksista

New member
lennox2 napisał:
Powiedz mi, czy ten LG ma funkcję "inteligentnego" rozciągania obrazu 4:3 lub 16:9 na cały ekran? Chodzi mi o to, żeby ludzie na ekranie nie wyglądali jak w krzywym zwierciadle - głowy jak dynie i krótkie nózki. No i żebny nie działo się to kosztem napisów - w moim starym 29-calowym crt panasonica mogę bez problemów używając funkcji zoom rozszerzyć obraz w formacie 16:9 na cały kineskop tak, że nie mam czarnych pasów u góry i o dołu, ale przy okazji znikają mi też napisy z filmu dvd.:( Tak więc obcięcie części obrazu jest dla mnie do przyjęcia, no ale brak napisów, kiedy się jest takim językowym debilem, jak ja - już niestety nie.

Jak to wygląda w tym LG?
Z napisami nie ma problemu jeśli film wyświetla napisy to obraz z dołu dostosowuje się do tych napisów a jak niema napisów to rozciąga obraz poprostu jak pojawią się napisy to z dołu wyskakuje czarny pas i napisy są na tym pasie
 

KotD

New member
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy na waszych LG42pc51 też jest duzo odcienia zielonego. mam wrażenie że na wszystkich elementach gdzie powinien być ciemniejszy obraz (zacienienie, ciemniejsze fragmenty twarzy itp.) widać zielonkawy odcień. Nie wiem czym jest to spowodowane, może tym że wszystkie parametry mam ustawine na "docieranie". Jak to wygląda u Was?
 

zico30

New member
AsH napisał:
Dołączam się do pytania kolegi. Ktoś wie jakie są RÓŻNICE?!

w 52 jest czarny pasek pod ekranem, (taka długa listwa) a w 51 srebrny :). Kupiłem ten lg42pc52. Dla mnie extra. Podłaczyłem Polsat Cyfrowy i jest super. Proszę o kontakt kto ma takie cudo.
 
Ostatnia edycja:

zico30

New member
lg 42pc52 - EURO

Czy jakość złącza EURO ma wpływ na jakość obrazu. Jakie kupić EURO do podłączenia polsatu, mam takie zwykłe za 10 PLN.
 
Ostatnia edycja:

misiek_cali

New member
Witam

Od paru godzin jestem posiadaczem LG 42PC51.
Mam pytanie do posiadaczy tego modelu.

Czy Wasz telewizor "brzęczy"??

Włączam telewizor, na obojętnie jakim kanale i daje "MUTE" i w tym czasie słysze brzęczenie, tak samo słychać to jak telewizoch chodzi cicho, brzęczenie słychać nawet przy głośności ustawionej na 13.

Czy to tylko mój tak robi??

Pozdrawiam
 

Rafał28

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam
Do kolegi misiek_cali: przeczytaj wątek Nowe plazmy lg42pc51.
Tam jest wszystko opisane a ostatnio jest ostra dyskusja na temat bzyczenia tych plazm.
Ja mam tą plazme i tak jak pisze kolega Storm bzyczenie nie jest aż tak uciążliwe.Posiadam dekoder PVR cyfry i to raczej on chodzi jak lodówka.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Storm

New member
LG42PC51 vs 52

Różnic technicznych pomiędzy tymi modelami nie ma. Różnica jest tylko w wyglądzie zewnętrznym tj wykończeniu obudowy. Dla mnie ale zaznaczam, że jest to moja ocena subiektywna LG42PC51 wygląda trochę delikatniej. Różnicy w cenie praktycznie pomiędzy tymi modelami już nie ma. Zalety tego TV to prawie wszystko (cena, jakość, desing, technika) a jeżeli chodzi o wady to ja takich na razie u siebie nie stwierdziłem. Wielu użytkowników skarży się na bzyczenie ale myślę, że ten temat jest mocno przerysowany !!!
 

ichtiander

New member
pc52

Witam. Chciałbym zapytać czy pc52 posiada te same głośno pracujące podzespoły jak to ma miejsce w pc 51? Bo z tego co wyczytałem to ten model sprzedawany był poza Polską i nikt nie pisze czy też bzzyka?:D
 

outsider102

New member
Ty storm skoncz juz ...... odnosnie tego ze nie bzyka. BZYKA i to bardzo . oczywiscie pc51

Przepraszam ale sie unioslem.
 
Ostatnia edycja:

dick777

New member
Lg 42pc52

Witam wszystkich obecnych i przyszłych posiadaczy LG42PC51 i LG42PC52. W sobotę zakupiłem w Neonecie LG42PC52 za 3450 zł (w tej cenie dostawa do domu, włącznie z wniesienim i rozpakowaniem w celu sprawdzenia, czy ekran jest nie uszkodzony). W Neonecie jest on w promocji w cenie 3599 zł.
Kiedy zaszedłem do sklepu i powiedziałem sprzedawcy, że w Avansie ten sam model mają po 3499 zł, ten przekalkulowal ponownie cenę i zaproponował mi wspomnianą kwotę 3450 zł, na którą przystałem.
Nawiasem mówiąc, od jutra (15.01) w Makro mają sprzedawać w cenie promocyjnej 3290 zł LG 42PC51R i początkowo miałem zamiar kupić ten telewizor u nich, ale kiedy zobaczyłem PC52 w Neonecie, postanowiłem przepłacić 100 zł (w Makro dostawa na własny koszt i ryzyko) i kupić u nich.
Moje wrażenia po dwóch dniach użytkowania są bardzo pozytywne. Telewizor podłączony jest do dekodera N-ki. Zainteresowanych takim połączeniem informuję, że nie ma żadnych problemów z połączeniem przez HDMI (jest obraz i dźwięk - wspominam o tym, ponieważ wiem, że jest z tym problem w przypadku Panasoniców).
Przyznam, że zupełnie nie rozumiem dyskusji o czerni i licytowania się, która marka lepiej ją odtwarza. Czerń w tym telewizorze jest nienaganna i musiałbym zidiocieć, aby płacić ponad dwa razy więcej za Pioneera, który ma rzekomo lepszą czerń. Przecież nawet średnio rozgarnięty człowiek wie, że to, jaką czerń widzimy, zależy głównie od sygnału, jaki otrzymuje telewizor, oraz od kontrastu.
Irytujące w dyskusjach, nie tylko na tym forum, jest również nadużywanie przymiotników oceniających modele i marki telewizorów. Często z powodu jakiegoś niewiele znaczącego detalu niektóre osoby wyrażają się o jakiejś marce lub modelu, że jest to szajs. Apeluję o więcej umiaru w ocenach.
Ten telewizor w połączeniu z N-ką spełnia wszystkie moje oczekiwania, jakie miałem kupując go. Zależało mi głównie na dobrym odtwarzaniu sygnału SD, ponieważ 90 programów, jakie ogladam w telewizji, jest nadawanych w tym standardzie, i ten telewizor radzi sobie z tym znakomicie (do oglądania filmów używam projektora połączonego z kinem domowym w innym pomieszczeniu). Świetnie odtwarza filmy z DVD z wykorzystaniem Progressive-scanu. Jeśli chodzi o słynne bzyczenie, stwierdzam, że go nie słyszę (oglądam z około 2,5 m).
Na razie ogladam go na ustawieniach fabrycznych. Jak znajdę pod koniec tygodnia czas na zabawę w ustawienia, to skonfiguruję go pod własne oko. Czasu grania telewizora nawet nie sprawdzałem, ponieważ był zapakowany w nietknięte pudło i po wyjęciu cały był fabrycznie ofoliowany.
 
Do góry