LG 42LW4500 - prośba

mody18

New member
Witam,

kilka dni temu zakupiłem TV LG Cinema 3D 42LW4500.

Początkowe wrażenia - wow. Jednak po dłuższych zabawach z konfiguracją stwierdzam, że obraz jest fatalny. Nie potrafię odpowiednio ustawić konfiguracji tv, żeby obraz był jak najlepszy - jest wręcz odwrotnie. Co raz gorzej. Smugi, jakieś cienie itp.

Podpięty mam dekoder cyfrowego polsatu po przez HDMI, xbox360 po przez HDMI oraz laptopa też przez HDMI.

Szukałem po forum różnych ustawień telewizorów LG, lecz albo mój ma więcej opcji, albo mniej od innych, i nie potrafię odpowiednio tego dobrać. Jak oglądanie filmu np. na TVN jest w miarę ok, tak znów na mecz nie idzie patrzeć, bo widać smugi czy rozmazane trybuny.

Czy byłby ktoś w stanie mi pomóc? Kompletnie się na tym nie znam. Dziękuję.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Witam,
na mecz nie idzie patrzeć, bo widać smugi czy rozmazane trybuny.

w ustawieniach zaawansowanych wyłącz usuwanie szumu oraz usuwanie szumu MPEG. Smugi powinny zniknąć, jednak pojawić się może ziarno na jednlitych powierzchniach. Jeśli będzie ci to przeszkadzać, ustaw powyższe parametry na Nisko, będzie to kompromis pomiędzy tymi dwoma problemami.
 

Krzysiek1024

New member
Możesz spokojnie poeksperymentować, na początku to nie jest łatwe, jak z każdym zaawansowanym urządzeniem, ale naprawdę, można się przyzwyczaić i wycisnąć z niego świetne parametry. W razie czego można zresetować ustawienia fabryczne.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
kilka dni temu zakupiłem TV LG Cinema 3D 42LW4500.

Kto ci zrobił krzywdę i sprezentował ten zabytek ?
Premierę na rynku miał w kwietniu 2011.
Co roku w kwietniu Azjaci wypuszczają nowe modele TV.

A "doradzacze" sklepowi wciskają za full kasy starocie z magazynów, albo co gorsza egzemplarze powystawowe.

LG 42LW4500 - Ceneo.pl 42LW4500 za minimum 2400 zł (z przesyłką)

LG 42LM620S - Ceneo.pl 100 zł więcej (za 2500 zł z hakiem) jest nowy 42LM620S z bajerami, których nie ma tamten :

- sporo cieńsza, atrakcyjna wizualnie ramka wokół ekranu
- bardziej rozbudowane ustawianie parametrów obrazu
- otwarta przeglądarka internetowa (pełny dostęp do zasobów sieci)
- zainstalowana aktualna wtyczka Flash Player (więcej dostępnych filmów online w Internecie, stron z "okienkami", Youtube itp.)
- dekoder dźwięku DTS z USB (ważne przy plikach MKV i MKV 3D SBS/OU)
- regulacja głębi efektu 3D, kąta oglądania itp.
- obsługa HbbTV (z naziemnej cyfrowej DVB-T)
- możliwość dokupienia adaptera Wi-Fi i pilota Magic Motion Remote AN-MR300 (model z rolką do przewijania stron w Internecie)
- lepsze czytanie plików multimedialnych (najnowsze kodeki)
- możliwość zmiany koloru czcionki napisów w filmach z USB
- rozbudowane Smart TV (serwisy multimedialne) i serwis 3D World z filmikami trójwymiarowymi online
- 3 x USB (istotne przy oglądaniu plików z dysku lub pendrive`a)
- 4 x HDMI
- nowy model okularów 3D (lepsze pole widzenia)
- niższe zużycie prądu
- przy nowym modelu aktualizacje pociągniesz przez rok - max półtora roku), przy starym modelu zero aktualizacji oprogramowania
- obsługa myszek i klawiatur (przewodowych i bezprzewodowych) podłączanych przez USB (serfujesz po Internecie wygodnie jak z peceta)
- obsługa kamery do Skype
- możliwość sterowania telewizorem za pomocą smartfona, tabletu
- Dual Play (funkcja dla graczy), okulary do Dual Play (2 pary) do nabycia oddzielnie
- serwis Ipla : darmowy dostęp do masy plików video (seriali, sportu, muzyki i rozrywki)
- we wrześniu/październiku ma być podobno dodany serwis TVN Player
 
Ostatnia edycja:

mody18

New member
Kolego Kleofas - nie prosiłem o poradę dotyczącą wyboru telewizora, bo telewizor już stoi. Nikt mi go nie wcisnął, tylko sam go kupiłem. Nie 2400, a 2099 ,-

Panowie jeszcze wyżej - dziękuję. Na chwilę obecną dałem ustawienia z LG 55LW4500, i będę teraz się powoli tym bawił.
 

Krzysiek1024

New member
Jakoś ten zabytek w kwietniu tego roku był na 2 miejscu w rankingu videotestów, sprzęt jest dobry do tej pory. Jak ktoś mówi o jego wadach to zaczyzna się gadanie o problemie z zamontowaniem podstawki (buahaha), albo o za krótkim kablu ( :) )
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Jakoś ten zabytek w kwietniu tego roku był na 2 miejscu w rankingu videotestów, sprzęt jest dobry do tej pory.
LG 42LW4500

OK ... napiszę wolno, bo widzę, że wolno czytasz. ;)

1. Nie napisałem, że TV jest zły. W kwietniu 2011 pasywne 3D było nowinką, teraz to prawie standard.
Jest po prostu śmiesznie prehistoryczny pod względem funkcji, możliwości i multimedialności w stosunku do modelu z 2012 roku.
2. Ten "ranking videotestów" to tylko lista najpopularniejszych modeli telewizorów 3D, czyli tych, które się najlepiej sprzedawały w 2011 roku (w biednej Polsce) na podstawie "wyliczeń" jednej z setek stron internetowych.
Z prawdziwymi testami technologicznymi ten "ranking" ma tyle wspólnego co batonik "Mars" z podróżą w kosmos.
3. Ta strona którą podałeś to jakaś popierdółka dla gimbusów (czyli zwykła reklama produktów), a nie merytoryczne, opiniotwórcze i miarodajne testy funkcjonalności/jakości.
4. Kupowanie w sierpniu 2012 telewizora, który miał premierę w kwietniu 2011 (a nowy LM620S jest teraz w podobnej cenie co stary LW4500) to cała epoka wstecz i wtopa na dodatek.
A w biznesie telewizorów okres 1 roku to niestety cała epoka.
5. Poczytaj to co napisałem o modelu LM620S, a co sobą prezentuje LW4500 (22 cechy różniące oba produkty).
Ale chyba i tak ich nie dostrzegasz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry