LG 42lw4500 czy 42lw5500 a moze jednak 42lw570s

kolak00

New member
filar: skąd Ty bierzesz te dane? 570S ma lepszy kontrast niż 4500 co potwierdzają specyfikacje sprzętu, sprzedawcy w sklepach, opinie użytkowników, a także gołym moim subiektywnym okiem stwierdzam, że obraz z 570S był lepszy.

Inną kwestią jest to, że funkcje internetowe w przypadku, gdy mam wydać trochę kasy na nowy telewizor są dla mnie w tej chwili niezbędne. Taki telewizor chcę kupić nie na kilka miesięcy, ale mam nadzieję, kilka latek. I mam świadomość, że już niedługo Internet w TV stanie się standardem. Nie myślałam o tym do tej pory, ale jak już zainteresowałam się telewizorami stwierdziłam, że nie wyobrażam sobie teraz kupienia takiego bez Internetu. Jakiż to luksus w mroźny zimowy wieczór, gdy w TV wałkują po raz 100 ten sam film, wejść np. na ipla czy inny serwis i "wypożyczyć" sobie jakiś dobry film i obejrzeć. Albo zamiast siedzieć z córką przed laptopem - zasiąść na wygodnej kanapie i obejrzeć przedpremierowy odcinek naszego ulubionego serialu na dużym ekranie.

Może i za luksus trzeba trochę zapłacić, ale nie jest to aż tak wielki % ceny telewizora (4500 kupisz za 2800zł, a 570S za 3400zł). Dużo drożej wyszłoby zaoszczędzenie teraz tych kilku 100, a za rok stwierdzenie, że to nie był dobry wybór i czas znów wymienić telewizor.

Ja wolę chwilę się wstrzymać z zakupem, zaoszczędzić parę groszy, jednocześnie licząc na spadek cen :-D co w elektronice jest dość powszechne, szczególnie, że te telewizory na polskim rynku sprzedają się dopiero od kwietnia...

Ewentualnie mogę jeszcze zacytować kolegę, który stwierdził, że on chce mieć najlepszy z tych modeli i poczeka aż stanieje, a jego wybór padł na niewymieniony tutaj 670S.
http://lifesgoodblog.pl/telewizja-przyszlosci-to-my#comments
Wszystko pięknie ładnie ale niestety tylko w teorii.
Rzeczywistość jednak skrzeczy i to mocno, od kilku tygodni bawię się najnowszym dzieckiem LG – 47LW570S. Wnioski są takie:
1. Duża część funkcji interaktywnych odpowiada „Dostępne wkrótce”, a suport LG tak precyzuje termin:

„Nie posiadamy informacji o dokładnej dacie wprowadzenia kolejnych aktualizacji, powinny się one pojawić w drugiej połowie 2011 roku.”
Czyli tak naprawdę zakupiłem TV z funkcjami z których być może będę mógł korzystać w bliżej nieokreślonej przyszłości (a może i nie) . Inaczej rzecz ujmując -klasyczne wciskanie kota w worku.
2. Te funkcje które działają, są w sporej części zaimplementowane w taki sposób że mam wrażenie iż jedynym kryterium była ich obecność a nie możliwość praktycznego wykorzystania prze użytkownika. Bardzo chętnie poczytałbym wpis na blogu opisujący uroki korzystania z serwisu YouTube na najnowszych TV od LG.
I tu znów powołam się na odpowiedź supportu LG:

„Nie przewidujemy wprowadzenia zmian w działaniu aplikacji telewizora.”
Czyli tłumacząc z marketingowego na polski: funkcja jest więc możemy się nią chwalić w materiałach promocyjnych, to że nie nadaje się do użytku to już nie nasz problem.

3.Internet w telewizorze. No niby i jest, problem w tym że na ekranie TV chciało by się mieć dostęp do treści multimedialnych. Tu jednak pojawia się problem, większość takich tresci wymaga wsparcia dla flash player’a w wersji 10.x który nie jest wspierany przez najnowsze produkty LG. I tu znów miejsce na cytat z supportu LG:
„Nie jest planowane wprowadzenie obsługi Flash 10.x w przeglądarce internetowej.”
Mówiąc krótko , kolejna funkcja z której korzyść odnosi głownie dział marketingu LG.
CYTAT pochodzi z : http://lifesgoodblog.pl/telewizja-przyszlosci-to-my#comments


Jak widać wszystko ładnie i pięknie, ale tylko na papierze. LW4500 wydaje się być najrozsądniejszym wyborem z uwagi na stosunek "cena do jakość", a dopłacanie za de facto bezużyteczne funkcje multimedialne i kawałek plastikowej listwy to głupota... :razz:
 

filar

New member
byłem i oglądałem w jednym ze sklepów wszystkie modele i wnioski takie . 55 cali idealny do 3d i efekty super. Niestety przeskok cenowy duży , 47 cali to dobry wybór. Różnice miedzy LW4500 LW5500 i LW570S znikome , no może po za gadżetami internetowymi
 

SmallM

New member
Zaczynam się zastanawiać, czy informacje w artykule, który ktoś na tym forum cytował, że telewizory te sprzedają poniżej kosztów produkcji, mogą być prawdziwe. Wystarczy dość dokładnie i ze zrozumieniem przeszukać google. Najpierw były sprzedawane z Magic pilotem - teraz trzeba go dokupić. Z 5 do 2 zmniejszyła się liczba dodawanych okularów. Coraz częściej ma się wrażenie, że te telewizory "prawie" mają internet, to znaczy zaczynają coraz częściej w specyfikacji pisać "WiFi Ready", co często oznacza potrzebę zakupu specjalnego urządzenia, żeby WiFi działało. Albo chociaż moje zdarzenie w sklepie: okazało się, że przeglądarka internetowa jest, ale jakoby jej nie było ("Dostępna wkrótce") i żaden sprzedawca nie był w stanie odpowiedzieć na to co autor miał na myśli. Jeszcze trochę, a dojdzie do tego, że dostajesz panel, a za wszystkie funkcje musisz dodatkowo zapłacić. Normalnie jakbym auto kupowała... Z testów internetowych nic nie wynika, bo porównując je z opisami użytkowników, okazuje się, że ten ze sklepu tego niema, tamtego nie ma... Jak z testerami perfum... Zawsze są lepsze niż to za co zapłacisz... Troszkę mnie zniechęcili... Poczekam aż się wyklaruje i wyjaśni do końca sprawa internetu, poprawek, lagów itd. Zresztą i tak nie mam na razie tyle pieniędzy ;)
 

filar

New member
Jeszcze chyba nie był poruszany temat konwertowania obrazu 2d na 3d w plikach odtwarzanych przez USB ( mkv, divx ) , jak modele LW sobie radzą ? Czy typowy divx ( rozmiar 700 mb ) da się dobrze na nim przekonwertować , czy duże pliki MKV ( 7 gb ) bez problemu się uruchomią i przejdą na 3d ?
Co z telewizją nie HD ze zwykłej kablówki , czy będą widoczne duże pixele na ekranie i czy tutaj też konwertowanie na 3d jest możliwe ?
 

greg1000

New member
Jeszcze chyba nie był poruszany temat konwertowania obrazu 2d na 3d w plikach odtwarzanych przez USB ( mkv, divx ) , jak modele LW sobie radzą ? Czy typowy divx ( rozmiar 700 mb ) da się dobrze na nim przekonwertować , czy duże pliki MKV ( 7 gb ) bez problemu się uruchomią i przejdą na 3d ?
Co z telewizją nie HD ze zwykłej kablówki , czy będą widoczne duże pixele na ekranie i czy tutaj też konwertowanie na 3d jest możliwe ?
Bawiłem sie konwertowaniem 2d na 3d w MM na telewizorku 55lw570s i radził sobie bez problemu. Moim zdaniem obraz po konwersji był tej samej klasy a może nawet ciut lepszy niż w samsung 55ued8000 i panasonicu 50vt30. Jakość obrazu jak na divx była bardzo dobra i co ciekawe poszło od razu z napisami.
 

filar

New member
Bawiłem sie konwertowaniem 2d na 3d w MM na telewizorku 55lw570s i radził sobie bez problemu. Moim zdaniem obraz po konwersji był tej samej klasy a może nawet ciut lepszy niż w samsung 55ued8000 i panasonicu 50vt30. Jakość obrazu jak na divx była bardzo dobra i co ciekawe poszło od razu z napisami.
jaki to był DIVX , w HD czy zwykły 700 mb ?
 

filar

New member
Kto mi powie jaką stopkę podstawy ma LG47LW4500 ? Przezroczystą czy czarną i ile w końcu ma ten telewizor portów USB ( nie serwisowych ) . Niestety specyfikacje w internecie są bardzo różne podobnie jak zdjęcia.
 

Dangien

New member
Dlaczego nic nie piszecie na temat programowania tunera satelitarnego w lg 42lw570s.Ja np. nie mogę znaleźć żadnego programu HD FTA na astrze1 a jest ich co najmniej 10.Jeżeli ktoś ma doświadczenie w tym temacie to proszę o odpowiedź
 

jarek_tel

New member
Lg lw 4500

Zastanawiam się nad kupnem telewizora LG LW 4500 nie wiem jak jest z ostrością i kolorami w tym TV.
Czy nie psuję się Wam ten telewizor. Nie ma testów tego Tv <sad> więc nie wiem czy warto.
Ps. Obecnie można go kupić za ok. 2700 w internetowym sklepie. Niestety w sklepach typu media expert saturn od 3300 do 3400.
 

luk4sek

New member
Witam,
W ciągu najbliższego tygodnia będę zmuszony kupić nowy telewizor. Telewizor będzie mi służył głównie do grania PS3/Xbox i oglądania filmów, ewentualnie tvn. Tak więc największą uwagę z tego co wiem powinienem skierować w stronę input lag.
Który z wymienionych w tytule wątku telewizorów charakteryzuje się najmniejszym lagiem przy najnowszych firmware, głównie chodzi mi o modele 5500 i 570s, wersja 4500 jest pozbawiona wielu bajerów, w dodatku producent podaje gorsze czasy matrycy. Porównując ceny na ceneo to różnica jest minimalna, mniej niż 20 zł różnicy.
Jeszcze mam takie jedno pytanie, czy jeśli grałbym na PS3 w grę, która nie obsługuje domyślnie 3D używając konwersji przez telewizor z 2D do 3D to wzroście input lag??
 

krgisz

New member
Tv 570s bardzo dobrze radzi sobie z technologią 3D ale zastanawiam czy sprawdzi się w grach (z konsolą do gier)... czy ktoś to może testował i może coś mi doradzić?
 

Poczesaniec1

New member
mam model lw5500,a różni sie od 570s że nie ma wbudowanego tunera, i w grach radzi sobie dobrze jeżeli chodzi o normalnego uzytkownika,dla wymagającego będzie zawsze problem,trzeba ustawić połączenie pc na wejściu Hdmi,nie włączać polepszaczy,i inputlag nie będzie duży ale możliwe spadki płynności,największe w trybie 3d,co do 2d jest dobrze choć czasem wydaje się że jest lekkie opuźnienie
 

tuborgi

New member
Witam właśnie się zastanawiam nad kupnem LW4500 ceny ok 2500 są zachęcające. W perspektywie kupna, jest także 5500 ale cenowo jest różnica ok 400 zł. Nie wiem czy poczekać czy 4500 jest telewizorem dla mnie.

Mam kilka pytań co do 4500 bo nie ma odpowiedzi w opiniach.

Czy brak internetu można w jakiś sposób rozwiązać w przyszłości ? nie wiem Konsolą podpiętą pod neta lub jakieś PC ?

Czy ten tv daje radę z plikami x264 ? Przez USB. Są popularne w dobrej jakości

Co z dźwiękiem DTS ? rozumiem że jak film ma tego rodzaju dźwięk to puszczając go przez USB dźwięku nie będzie ?

Napisy tylko w srt ?

Co z divix'ami o dużej pojemności czy plik 4GB pójdzie przez USB ?

Co z dyskiem zewnętrznym czy każdy przenośny jest dobry i nie będzie problemów. Czy potrzeba zewnętrznego zasilania ?

Jak telewizor współpracuje z kinami domowymi ? myślę nad kinem samsunga BR 3D

Czy występują jakieś problemy przy podłączeniu laptopa np. przez hdmi ? są jakieś ograniczenia co do plików ? Domyślam się że nie będzie problemu ale pytam bo laikiem jestem :)

pozdro
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Witam właśnie się zastanawiam nad kupnem LW4500 ceny ok 2500 są zachęcające. W perspektywie kupna, jest także 5500 ale cenowo jest różnica ok 400 zł. Nie wiem czy poczekać czy 4500 jest telewizorem dla mnie.

Mam kilka pytań co do 4500 bo nie ma odpowiedzi w opiniach.

Czy brak internetu można w jakiś sposób rozwiązać w przyszłości ? nie wiem Konsolą podpiętą pod neta lub jakieś PC ?

Czy ten tv daje radę z plikami x264 ? Przez USB. Są popularne w dobrej jakości

Co z dźwiękiem DTS ? rozumiem że jak film ma tego rodzaju dźwięk to puszczając go przez USB dźwięku nie będzie ?

Napisy tylko w srt ?

Co z divix'ami o dużej pojemności czy plik 4GB pójdzie przez USB ?

Co z dyskiem zewnętrznym czy każdy przenośny jest dobry i nie będzie problemów. Czy potrzeba zewnętrznego zasilania ?

Jak telewizor współpracuje z kinami domowymi ? myślę nad kinem samsunga BR 3D

Czy występują jakieś problemy przy podłączeniu laptopa np. przez hdmi ? są jakieś ograniczenia co do plików ? Domyślam się że nie będzie problemu ale pytam bo laikiem jestem :)

pozdro

Brak internetu można rozwiązać kupując player czy przystawkę chyba od Manty albo od MediaTechu, gdzie na pokładzie jest Android co daje nieograniczone możliwości rozbudowy takiej "platformy SmartTV", obsługa klawiatur bluetooth, najnowszy flash itp itd .

Daje radę z x264 do Bitrate max 20Mbps.

Nie będzie dźwięku i obrazu, taki film TV po prostu nie odtworzy

Dyski zewnętrzne do ok 2TB są sprawnie obsługiwane.

Reszta obaw nie będzie uzasadniona :)

Taka przystawka z androidem to świetna sprawa. Koszt ok 600zł ale warto. Różnicą między np. 5500 a 4500 bedzię gorsza jakość, ze względu na gorsze matryce w niższych modelach
 

tuborgi

New member
Tak naprawdę pytanie czy warto kupować ten tv czy poczekać do kwietnia jak wchodzą nowe modele ? tak naprawdę 2500 jest ok jako cena ale czy nie lepiej poczekać i kopić 5500 albo inne już z 2012 roku ? czytałem wiele opinii że ten internet w tv LG jest to internet ready :) i jest wiele znaków zapytania :) Muszę te powiedzieć ze 3D dla mnie jest opcją dodatkową czyli czasem mecz czasem jakieś mkv ale nie będzie to codzienność a liczba okularów jest kusząca ponieważ wiadmo rodzina itp ;) i pytanie co robić :)
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Tak naprawdę pytanie czy warto kupować ten tv czy poczekać do kwietnia jak wchodzą nowe modele ? tak naprawdę 2500 jest ok jako cena ale czy nie lepiej poczekać i kopić 5500 albo inne już z 2012 roku ? czytałem wiele opinii że ten internet w tv LG jest to internet ready :) i jest wiele znaków zapytania :) Muszę te powiedzieć ze 3D dla mnie jest opcją dodatkową czyli czasem mecz czasem jakieś mkv ale nie będzie to codzienność a liczba okularów jest kusząca ponieważ wiadmo rodzina itp ;) i pytanie co robić :)

gdybyś chcial czekać i wybrać jakiś model z serii która wejdzie w kwietniu, na pewno 2500 nie starczy - owszem, starczy może na jakieś niższe modele, w których zbyt dużo innowacji w stosunku do poprzednich modeli nie będzie.

Dlatego musisz wiedzieć, jeśli masz możliwość wydać większą sumę pieniędzy - czekaj, jeśli nie - kup teraz :)
 
Do góry