LG 42lw4500 czy 42lw5500 a moze jednak 42lw570s

filar

New member
Witam

Zastanawiam się jaki model tv wybrać , głównie oglądanie programów z kablówki oraz rodzinne oglądnie filmów ( divx ) w weekendy.
Pokój nie jest za duży, odległość od TV około 4-5 metrów , czy 42 cale nie będzie za mały a 47 cali za duży ?

myślę o jednym z poniższych modeli LG :

42lw4500
42lw5500
42lw570s

będe bardzo wdzięczny za pomoc

pozdrawiam
 

filar

New member
tylko czy faktycznie warto dopłacać do tych droższych modeli, czy brak niektórych funkcji z tego 42LW4500 go jakoś dyskryminuje ?
czy z tych funkcji z droższych modeli faktycznie się korzysta ?
 

LGmaniak

New member
powiem ci ze tez zastanawiałem sie nad 42lw570s ale zamówiłem 42lw5500, pomiedzy 42lw4500 a 42lw5500 jest 200zł róznicy w RTV AGD a wiec chyba lepiej dołożyć i mieć te pare funkci wiecej. 42lw4500 nie posiada- DLNA, Wireless DLNA Ready, Wi-Fi Ready, NetCast,Wireless AV Link, Smart Share, Smart TV a to wydaje mi sie ze wazne funkcje, nie podłączysz tv pod internet choćby to. Jeżeli sie myle niech ktoś mnie poprawi.
 
Ostatnia edycja:

SmallM

New member
Mam ten sam dylemat...

Mam ten sam dylemat... no może nie do końca. 4500 dla mnie odpada, gdyż w kablówce nie mam opcji wypożyczalni filmów itd, a to da mi podłączenie tv do Internetu i skorzystanie np. z ipla.

Z tego co zauważałam w sklepie 570s ma jakiś jaśniejszy i ładniejszy obraz... Natomiast w przeglądarce internetowej (taka opcja w menu telewizora) napisali, że "Dostępne wkrótce" :p, więc nie wiem czy jest czy jej nie ma... Jakby ktoś wiedział coś więcej o różnicach. Na różnych stronach w necie, na ulotkach LG i na stronie producenta są sprzeczne informacje czasami i już sama się gubię co te telewizory mają, a co nie...

Pozdrawiam.
 

greg1000

New member
Różnica pomiędzy 4500 a 570s jest bardzo duż przy oglądaniu 3d, w MM włączałem swój film na jednym i na drugim i była kolosalna różnica. Na 570s obraz bez duszków, natomiast 4500 obraz wyglądał tak jakby częściowo nie przerobiony przez okulary tzn coś pomiędzy obrazem bez okularów, a w okularach. Oglądałem na większych rozmiarach 4500 był 47 cali a 570s 55 cali.
 

LGmaniak

New member
Różnica pomiędzy 4500 a 570s jest bardzo duż przy oglądaniu 3d, w MM włączałem swój film na jednym i na drugim i była kolosalna różnica. Na 570s obraz bez duszków, natomiast 4500 obraz wyglądał tak jakby częściowo nie przerobiony przez okulary tzn coś pomiędzy obrazem bez okularów, a w okularach. Oglądałem na większych rozmiarach 4500 był 47 cali a 570s 55 cali.


miałes film w 3d czy konwersacje robiłes z 2d do 3d?
 

SmallM

New member
Mi się też wydawało, że 570s ma lepszy obraz, natomiast interesują mnie jej opcje sieciowe: ma je w końcu czy nie... 5500 na pewno ma, ale ona obrazem przypomina 4500 :(
 

LGmaniak

New member
Mi się też wydawało, że 570s ma lepszy obraz, natomiast interesują mnie jej opcje sieciowe: ma je w końcu czy nie... 5500 na pewno ma, ale ona obrazem przypomina 4500 :(


jak moze byc gorszy obraz jak opcje odpowiedzialne za obraz są te same, różnica tylko w tym ze 570s ma tuner satelitarnej telewizji cyfrowej DVB-S i dostajesz w komplecie przejściówke AV, przejściówka EURO i przejściówke komponent a no i kolor:smile:
 
Ostatnia edycja:

filar

New member
no właśnie , teraz pytanie czy matryca i sprzęt odpowiedzialny za 3d jest ten sam czy faktycznie obraz jest gorszy na 4500 ? jeśli tak to faktycznie warto dołożyć .
 

SmallM

New member
jak moze byc gorszy obraz jak opcje odpowiedzialne za obraz są te same, różnica tylko w tym ze 570s ma tuner satelitarnej telewizji cyfrowej DVB-S i dostajesz w komplecie przejściówke AV, przejściówka EURO i przejściówke komponent a no i kolor:smile:

Nie nieprawda, że są takie same, bo kontrast np. jest lepszy w 570s
 

SLAV7

New member
Bez reklam
no właśnie , teraz pytanie czy matryca i sprzęt odpowiedzialny za 3d jest ten sam czy faktycznie obraz jest gorszy na 4500 ? jeśli tak to faktycznie warto dołożyć .


Cześć,

Po pierwsze wielkość ekranu. Jeśli oglądasz z 4 do 5 m to wybór 42 cali jest zły. Kupuj 47 cali a zapewniam, że po 3-4 dniach stwierdzisz, że jest ok. JA mam 40 cali i oglądam z 3-3,5 m. Stwierdzam, że mógłby być większy :)

Jeśli chodzi o model to LW5500/ ma mój kolega i chodzi super/ lub dołóż 400 zł i kup LW570. Ceny spadły w necie do mniej niż 4200.

Pozdrawiam
 

SmallM

New member
Ze strony producenta, bo sklepy internetowe przekłamuja dane:
LW507S:

Rozdzielczość1920x1080Technologia podświetleniaLED Plus (16 bloków)Współczynnik kontrastu dynamicznego8.000.000:1Czas reakcji matrycy2,4 msMotion Clarity Index600 HzSystem udoskonalenia płynności obrazu TruMotion100 HzKreator obrazuTakTryb 3DCinema 3DTyp okularów 3DPolaryzacyjne CINEMA 3D, 2 pary w zestawieKonwersja obrazu 2D do 3DTak (wejścia RF, HDMI /Component / RGB / AV / USB)Tryb ekspercki według ISFTakKąt oglądania178 / 178 st.

LW5500:

Rozdzielczość1920x1080Technologia podświetleniaLED Plus (16 bloków)Współczynnik kontrastu dynamicznego5.000.000:1Czas reakcji matrycy2,4 msMotion Clarity Index600 HzSystem udoskonalenia płynności obrazu TruMotion100 HzKreator obrazuTakTryb 3DCinema 3DTyp okularów 3DPolaryzacyjne CINEMA 3D, 2 pary w zestawieKonwersja obrazu 2D do 3DTak (wejścia RF, HDMI /Component / RGB / AV / USB)Tryb ekspercki według ISFTakKąt oglądania178 / 178 st.
 

filar

New member
47LW4500 chyba nie odbiega od tych wyższych modeli za bardzo może po za funkcjami internetowymi i czasem reakcji matrycy , kontrast nawet lepszy niż 570S . Chyba to najlepszy wybór w stosunku jakość do ceny
 

SmallM

New member
filar: skąd Ty bierzesz te dane? 570S ma lepszy kontrast niż 4500 co potwierdzają specyfikacje sprzętu, sprzedawcy w sklepach, opinie użytkowników, a także gołym moim subiektywnym okiem stwierdzam, że obraz z 570S był lepszy.

Inną kwestią jest to, że funkcje internetowe w przypadku, gdy mam wydać trochę kasy na nowy telewizor są dla mnie w tej chwili niezbędne. Taki telewizor chcę kupić nie na kilka miesięcy, ale mam nadzieję, kilka latek. I mam świadomość, że już niedługo Internet w TV stanie się standardem. Nie myślałam o tym do tej pory, ale jak już zainteresowałam się telewizorami stwierdziłam, że nie wyobrażam sobie teraz kupienia takiego bez Internetu. Jakiż to luksus w mroźny zimowy wieczór, gdy w TV wałkują po raz 100 ten sam film, wejść np. na ipla czy inny serwis i "wypożyczyć" sobie jakiś dobry film i obejrzeć. Albo zamiast siedzieć z córką przed laptopem - zasiąść na wygodnej kanapie i obejrzeć przedpremierowy odcinek naszego ulubionego serialu na dużym ekranie.

Może i za luksus trzeba trochę zapłacić, ale nie jest to aż tak wielki % ceny telewizora (4500 kupisz za 2800zł, a 570S za 3400zł). Dużo drożej wyszłoby zaoszczędzenie teraz tych kilku 100, a za rok stwierdzenie, że to nie był dobry wybór i czas znów wymienić telewizor.

Ja wolę chwilę się wstrzymać z zakupem, zaoszczędzić parę groszy, jednocześnie licząc na spadek cen :-D co w elektronice jest dość powszechne, szczególnie, że te telewizory na polskim rynku sprzedają się dopiero od kwietnia...

Ewentualnie mogę jeszcze zacytować kolegę, który stwierdził, że on chce mieć najlepszy z tych modeli i poczeka aż stanieje, a jego wybór padł na niewymieniony tutaj 670S.
 

filar

New member
SmallM : i chyba faktycznie jeszcze chwilkę poczekam i dozbieram na model wyższy i większy ;) jak ja uwielbiam zbierać :/
 

filar

New member
teraz mam wpiętego przez HDMI NETTOP'a i wszystko włącznie z internetem jest na TV stąd moje wątpliwości czy to dublować
 
Do góry