LG 42LVV5500 - A jednak nie będzie TVN Player`a

Pooch

New member
Po rozmowie z LG, wyszło na jaw, że LG nie planuje wydania TVN Playera dla modeli LV5500, a na pozostałe coś imitującego oryginał... Szkoda, bo myślałem, że LG to solidna firma i nie olewa klientów.
 
Ostatnia edycja:

kodishu

New member
Niestety na mój 42LW5500 też go nie będzie. Ciekawe czy jest w nowych modelach na rok 2012. Może ktoś potwierdzić?
 

gacek585

New member
Buahahah żałosne poprostu ,prawdopodobnie na żaden smart TV z 2011 nie bedzie dodatkowych serwisów. Czyli ogólnie niema nic ciekawego w tym LG. A trzebabyło brać samsunga. Ostatni raz kupiłem LG.
 
Ostatnia edycja:

Pooch

New member
To samo im powiedziałem przez tel! :) Dowiedziałem się, że w nowych modelach, będzie aplikacja "a'la TVNPlayer" więc nic ciekawego. LG pojechało po bandzie
 

xeros

New member
Powtórka z rozrywki :/
LG chyba niczego się nie nauczy.
Podobnie było z Iplą - obiecana jako aktualizacja dla modeli z 2010 roku, a potem wycofanie się z obietnicy wprowadzając ją tylko dla modeli z 2011 roku (chociaż dla nich wprowadzenie jej do modeli 2010 to byłaby zaledwie minuta roboty, bez potrzeby modyfikacji serwisu).

Takie posunięcia zamiast skłaniać klientów do zakupu nowych modeli motywują tylko do modyfikacji na własną rękę i w przyszłości omijania produktów danego producenta dalekim łukiem, na korzyść producentów sprzętu, którzy _wspierają_ swoje produkty.
 

svejser

New member
Ma być na jesień 2012, SERIE z 2010,2011,2012 roku te co dostały HBO GO , dostana też tvn player, w pierwszej kolejności.
Zawsze można kupić kino domowe 3D 9.2 od LG np HX996TS tam tez jest to wszystko ze Smart TV

To nie jest tak, że telewizor nie potrafi obsługiwać,
jeśli potrafi wyświetlić obraz w HD z jednej aplikacji to potrafi to zrobić tez z innej.

Brak dostepności wynika z róznorodności firmware modeli,
muszą najpierw wymienić/zaktualizować firmware na kompatybilne z nowymi aplikacjami.

LG i Philips poszło po rozum do głowy i 27,kwietnia,2012 wypuściło dopiero finalna wersje SDK, środowisko programistycznie, tak by programista miał pewność,że każdy model będzie kompatybilny z raz napisaną aplikacją.

Do tej pory było tak, że na każdy model pisano tą samą aplikacje , i nikt nie chciał i nie chce tego robić.
Pozwolę sobie wkleić link, wklej do przeglądarki dopisz w w w
smarttv-alliance.org

Poczytajcie tam, programiści zdolni do napisania aplikacji to są ludzie rozsiani po całym świecie,
a jak wiadomo każdy kraj ma zapotrzebowanie na inne aplikacje, oni mogą nawet nie wiedzieć jakie aplikacje są potrzebne i na które jest zapotrzebowanie, tam są podane adresy emaile.
Piszcie do nich , by wywołać zainteresowanie ze strony "aliantów", istnieje duże prawdopodobieństwo, że pojawi się wiecej aplikacji, ale ktoś to musi najpierw napisać.
 
Ostatnia edycja:

Pooch

New member
Jeśli to prawda, to super. Szkoda, bo właśnie firmware jest zawsze ograniczeniem wszystkich możliwości.
Masz jakies namiary na osoby, które wspomniałeś? Dział BOK w LG zawsze odpisuje, że nie ma w planach.
 

svejser

New member
LG polska ,to jest firma która zajmuje sie dystrybucją i obsługa klienta końcowego,
jak dzwonisz na taką infolinie to nie dostaniesz informacji o planowanych zmianach firmware czy aktalizacji, bo oni nie mają o tym pojęcia co sie dzieje u producenta,

Taki firmware to nie jest kwestia systemu operacyjnego, bo aplikacje na Smart TV polagają na pisaniu html5, Javascript , flash(opcjonalnie), to jest język programowania który nie wymaga kompilowania na języki maszynowe procesora, tylko odbywa sie to podobnie jak w przeglądarce,
czyli silnik przeglądarki przetwarza kod programu w locie, taki jak np.(żródło strony) w IE.
Taka aplikacja to jest nic innego jak strona internetowa napisana w formie aplikacji, czyli uruchamia sie kożystając jedynie z samego silnika przegladarki NETcast,2.0, bez okna samej przeglądarki i te wszystkie propozycje treści filmów telewizji to jest zwykłe zdjęcie na stronie www do którego przypisany jest przycisk skrypt uruchamiajacy strumień z danego serwera dostawcy , po zalogowaniu się czy zarejestrowaniu.

jesli serwer nadaje telewizje na żywo to jedynie buforowanie bez przewijania,cofania.
jeśli to film z dysku serwera za opłatą abonamentową to można seekować, przewijać do przodu do tyłu , play ,stop, nagrywać jeśli TV czy kino ma dysk, itd.

Podsumowując aktualizacja firmware to nic innego jak zgodnosć przeglądarki, tak jak na windowsach jedni krytykują IE inni chrome a jeszcze inni firefoxa.

tak samo taka specjalistyczna NetCast musi obsługiwac poprawnie ,aplikacje czyli strony www bez okna przeglądarki.

jeśli ktoś potrafi programować we flashu pisać scrypty JS , html5 to może napisac tą aplikacje która potrafiłaby odtwarzać strumienie mp4 , danych dostawców z serwera.
Podobnie jak weeb.tv dostepna na windows.
SDK , środowisko programistycznie jest dostepne na stronie "aliantów"
smarttv-alliance.org

Te smart TV to nie jest żadne skomplikowane cudo, a zwykły silnik przeglądarki napisany na ARMowskie procesory pod linux, a dużym uproszczeniu.
 

kodishu

New member
Mogliby przynajmniej zaktualizować Flasha do 11 w przeglądarce i dodać Silverlight. To by już wystarczyło za wszystko :) TVNPlayer byłby niepotrzebny.
 

svejser

New member
Mogliby przynajmniej zaktualizować Flasha do 11 w przeglądarce i dodać Silverlight. To by już wystarczyło za wszystko :) TVNPlayer byłby niepotrzebny.

Playery typu flash czy youtube, są słabo wspierane to ze względu na masowe wykożystywanie przez dostawców flashplayera do wyświetlania reklam pod różną postacią,
a co się z tym wiąże to komercja i kapitał inwestowany przez dostawcę treści.

Jeśli ma powstać aplikacja umożliwiająca odtwarzanie treści z dowolnego serwera,
to daje możliwość omijania reklam danego dostawcy, dlatego brak kapitału na taką inwestycje w pisanie aplikacji.

Szansa na napisanie aplikacji playera pozostaje jedynie po stronie "aliantów" lub zwykłych
programistów niezależnych, tu sie pojawia obowiazek rejestracji aplikacji na serwerach lgapps,
do automatucznej aktualizacji i ewentualnej odsprzedaży.

Dlatego, zastanów się kto to jest Ci "Mogliby"?
 

Pooch

New member
Jestem jednak zdania, że LG nie dba o klientów. Gdyby dodawali w/w aplikacje do starszych TV, każdy później kupiłby kolejny tv LG. Jestem osobą, która patrzy na takie rzeczy. Na chwilę obecną, niestety kolejnego LG nie kupię.
 

Lotnik84

New member
własnie rozmawiałem z obsługa klienta LG.
Powiedzieli że na dzien dzisiejszy nie jest planowane wsparcie dla tvn player !
Kicha straszna i skreśla to tę marke z mojej listy zakupowej...
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Dostawcy treści, strumieniowanie, podpięcie pod różne serwisy VOD, aplikacje, licencje, prawa autorskie - jestem w stanie zrozumieć problemy z połączeniem tego do kupy. Nie rozumiem natomiast kto i co stoi za tym, że pieprzony player wbudowany w telewizor, nie potrafi przewijać tych nielicznych formatów video, które wspiera. Nie potrafi również pozycjonować głębi napisów w filmach 3D SBS i co najważniejsze - kto stoi za tym, że od kilku miesięcy nie można wybierać ścieżek audio w kontenerach mkv! Fajansa który jest za to odpowiedzialny, użytkownicy LG z całego świata powinni publicznie zlinczować.
 

michal3d

New member
własnie rozmawiałem z obsługa klienta LG.
Powiedzieli że na dzien dzisiejszy nie jest planowane wsparcie dla tvn player !
Kicha straszna i skreśla to tę marke z mojej listy zakupowej...
Nie licz na to że na infolinii powiedzą Ci że coś tam do telewizorów dodadzą,jakąś funkcję czy aplikację.Kiedyś dzwoniłem do Cyfrowego Polsatu czy będą mieli w ofercie HBO GO,powiedzieli że na dzień dzisiejszy nie mają takich informacji, a do miesiąca HBO GO pojawiło się w ofercie.
 
Do góry