LG 42LV570s - dzwiek 5.1 i inne

szeryf85

New member
Witam,
od kilku miesięcy jestem posiadaczem tego TV. Kilka dni temu chciałem wykorzystać wyjście optyczne w celu uzyskania dźwięku przestrzennego, ale po podłączeniu TV do amplitunera strasznie się zdziwiłem, bo za żadne skarby nie mogę uzyskać 5.1. Przejrzałem wszystkie kanały w kablówce (UPC, być może nie było nic z dźwiękiem 5.1), włączyłem wszystkie filmy jakie mam z dźwiękiem 5.1, i było albo stereo, albo TV nie obsługiwał dźwięku :/
Czy komuś udało się uzyskać dźwięk przestrzenny?

I jeszcze zapytam, czy korzystając z przeglądarki albo youtube w TV można jakoś włączyć klawiaturę numeryczną na pilocie? Mi się nie udało, i zawsze muszę korzystać z tej ekranowej.
Czy ktoś się orientuje czy w tym TV pojawi się IPLEX?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)
 

ovner

New member
Str. 104 podręcznika użytkownika
menu Ustawienia audio.
Cyfrowe wyjście audio zmień z PCM na AUTO i będzie rozpoznawało MPEG,Dolby Digital,Dolby Digital Plus,HE-AAC i konwertowało MPEG do PCM, reszta do Dolby Digital

Klawiatury z numerycznej na alfa numeryczną nie da się przełączyć, jedynie to działa przy zmianie nazwy nagranego programu przez DVR.
 

szeryf85

New member
Podręcznik czytałem, i mam ustawione na auto, ale cały czas mam stereo z amplitunera.
Tak jak pisałem, próbowałem z filmami z kablówki, z dysku przez USB i z kompa przez HDMI.
Może kolega ma jeszcze jakieś sugestie? Czy masz taki sam TV, i u Ciebie wszystko działa?
Pozdrawiam

edit:
Masz jakiś sprawdzony format napisów, które TV czyta? Bo mi większość część napisów niestety nie czyta :/
 
Ostatnia edycja:

ovner

New member
Z napisami to mam różnie, po DLNA nie czyta mi napisów, a jak podepne dysk do TV to tak. Zresztą i tak w większości mam materiał z lektorem.
Odnośnie dźwięku to już będziesz musiał grzebać w ustawieniach amplitunera, napisz jaki posiadasz to może coś z manuala da się wywnioskować.
 

szeryf85

New member
Trafiłem na jakiś film z kablówki, który miał dźwięk DD, i faktycznie na amplitunerze uaktywniły się wszystkie głośniki. Czy to znaczy że TV przesyła dźwięk przestrzenny tylko w DD? Przecież filmów z dźwiękiem w tym formacie już praktycznie nie ma, wszystkie filmy jakie mam na kompie mają albo AC3 (divx), albo DTS (tego TV w ogóle nie czyta) i jeszcze jakiś format filmów w HD.
Amplituner to Kenwood KRF-V5200D.
 

ovner

New member
Początek z wiki
A/52 - standard stratnego kodeka dźwięku używany na większości płyt DVD-Video. Obecnie również jako standard w cyfrowej telewizji DVB.

Powszechnie znany jako Dolby Digital, Dolby Digital Audio Compression-3 lub AC3 (nazwy handlowe używane przez twórcę kodeka, firmę Dolby), nazwa A/52 została przyjęta przez ATSC

Jak wcześniej napisałem TV konwertowało MPEG do PCM, reszta do Dolby Digital
 
Do góry