LG 42LN575S a magic remote

hajjabuzza

New member
Witam. Zakupiłem ostatnio pilot poprzez allegro, model AM-MR400. Producent jako kompatybilny podaje właśnie taki model. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie (jeśli tak to jakie) po cyfrze 400 allegrowicze podają jeszcze literę G, H, S. U mnie jest G. Do sedna, pilot niestety za nic nie chce się zarejestrować w TV. Nie wiem gdzie leży wina. Działają w nim podstawowe funkcje( zmiana kanałów, dzwięku, działa rolka,) ale nie działa najważniejszy przycisk OK na rolce. I tu wyjaśnienie że tak naprawdę nie wiem czy nie działa bo dioda na telewizorze miga gdy wciskam OK ale ze strony telewizora brak reakcji w postaci komunikatu "pilot został pozytywnie zarejestrowany". A najbardziej zależy mi właśnie na funkcjach smart jak poruszanie kursorem itp. itd. Jestem w kropce. Proszę o jakąś radę. Odsyłać nie odsyłać pilota?

PS: używam slotu CI do oglądania kablówki. więc napewno jestem w cyfrze a nie w analogu bo czytałem że może mieć to znaczenie.
 
Ostatnia edycja:

hajjabuzza

New member
no wlasnie probowalem juz wszystkich zalecanych kombinacji z instrukcji. wylaczanie i ponowne wlaczanie tv tez nic nie zmienia. nadaj dziala jak zwykly pilot a nie jak magic.
 

PiotrJakub

New member
Witam. Zakupiłem ostatnio pilot poprzez allegro, model AM-MR400. Producent jako kompatybilny podaje właśnie taki model. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie (jeśli tak to jakie) po cyfrze 400 allegrowicze podają jeszcze literę G, H, S. U mnie jest G. Do sedna, pilot niestety za nic nie chce się zarejestrować w TV. Nie wiem gdzie leży wina. Działają w nim podstawowe funkcje( zmiana kanałów, dzwięku, działa rolka,) ale nie działa najważniejszy przycisk OK na rolce. I tu wyjaśnienie że tak naprawdę nie wiem czy nie działa bo dioda na telewizorze miga gdy wciskam OK ale ze strony telewizora brak reakcji w postaci komunikatu "pilot został pozytywnie zarejestrowany". A najbardziej zależy mi właśnie na funkcjach smart jak poruszanie kursorem itp. itd. Jestem w kropce. Proszę o jakąś radę. Odsyłać nie odsyłać pilota?

PS: używam slotu CI do oglądania kablówki. więc napewno jestem w cyfrze a nie w analogu bo czytałem że może mieć to znaczenie.

A czy w zestawie miales odbiornik podlaczany w TV do usb?

Modele, ktore maja tego magic pilota w standardzie maja wbudowany odbiornik radiowy do jego obslugi. Modele majace zwyklego pilota wymagaja specjalnego odbiornika - potwierdzalem to w lg wlasnie dla modelu ln575s.
Te literki to wlasnie rozne elementy zestawu - inna koncowke ma pilot, inna odbiornik a inna caly zestaw, bo kazdy element mozna kupic osobno. Na alle... sprzedaja taniej same piloty bez odbiornikow...
U ciebie dzialaja funkcje sterowane przez podczerwien zas nie dziala tzw. flying mouse, czyli mysz, bo to nadawane jest osobno przez radio na 2,4GHz.
 
Ostatnia edycja:

hajjabuzza

New member
no i pewnie tu jest pies pogrzebany. prawda mialem w zestawie z tv tylko zwyklego pilota wiec zapewne brakuje mi tego transmitera. dzieki za cenna wskazowke. jesli moglbym prosic czy ktos sie orientuje jaka nazwe lub nr. seryjny nosi ta dostawka?
 

Disto

New member
Bez reklam
RF Dongle AN-MR400D. [pasuje do pilota z końcówką G]
Pewnie nigdzie tego nie kupisz bez pilota
 
Ostatnia edycja:

PiotrJakub

New member
Podobno mozna dokupic w serwisie LG. Nie wiem jednak czy nie taniej bedzie sprzedac pilota i kupic caly zestaw. Zadzwon albo napisz do lg i daj znac ile ten dongle kosztuje.
 
Do góry