lg 42lm660s edycja kanałów cyfrowych

murashid

New member
Witam. Proszę o poradę, czy jest w tym modelu możliwość usuwania pojedynczego kanału telewizji cyfrowej? np tv lub radio. Jeśli tak to proszę o poradę jak to zrobić. Chodzi konkretnie o kanały radiowe. Podczas automatycznego strojenia wyszukało mi chyba 12 programów i chciałbym je usunąć a nie widzę takiej opcji.
 

murashid

New member
Według mnie opcja pomiń niczemu nie służy. Jesteśmy w edycji kanału, i jak zaptaszkujemy dany kanał to opcja pomiń robi tylko tyle że odfajkowujemy na nowo ten kanał i tyle kanał dalej jest. Następnie jest opcja zablokuj/odblokuj, to chyba nie trzeba tłumaczyć i jest jeszcze zmiana numeru kanału i to wszystko. Czy naprawdę nie da się usunąć niechcianego kanału? To by była kompromitacja na całego.Telewizor który posiada funkcje: DLNA ,WiFI, DUAL PLAY, 3D, Konwersje z 2D do 3D, sterowanie za pomocą smartfona, w ogóle jest SMART TV i wiele innych opcji, a niema prostej funkcji takiej jak usuń kanał. To jest przecież nie możliwe. Odkąd pojawiły się pierwsze odbiorniki telewizyjne to można było usunąć niechciany kanał. A tu taki wypasiony LED i niema tej funkcji. Normalnie śmiech mnie ogarnia.
 

medioner

Member
Niestety opcji usuń niema i należy to zaakceptować. Przy odpowiedniej zabawie ,opcją pomiń oraz nadaniu numeru danej stacji , dolegliwość jest rozwiązana w 100%,tym sposobem mam kanały naziemne z kanałami satelitarnymi na jednej liście, przykładowo mam od 1 do 21 kanał naziemny z koleji satelitarny od 22 .Jest to czasochłonne, ale daje pozytywny efekt,czego niema w samsungu.Martwi fakt że nie można tak ułożonej listy zgrać na pendrive, (co z koleji można w samsungu)ponieważ przy częstych zmianach aktualizacji oprogramowania na nowo trzeba układać listę.Pamiętać należy że ważne jest ,aby po aktualizacji oprogramowania ,przywrócić odbiornik do ustawień fabrycznych.
 

witekk

New member
A podobno z poziomu menu serwisowego jest opcja Exportu/Importu do pliku ttl czy tll. Nie wiem co to za format, ale może wtedy da się wyedytować listę kanałów i usunąć te zbędne?
Wiem, że znów aby dostać się do menu trzeba mieć odpowiedniego pilota uniwersalnego - sam właśnie takiego szukam najtańszego, aby można było jakoś wpisać komendy z LG LM.
 

murashid

New member
medioner piszesz że przy odpowiedniej zabawie, opcją pomiń oraz nadaniu numeru danej stacji , dolegliwość jest rozwiązana w 100% że w samsungu tego nie ma. Kto Ci takich głupot nagadał. Przecież tak jak ty to opisałeś że np. od 1 do 21 masz telewizję cyfrową a od 22 kanały satelitarne to można tak zrobić w każdym tv także w samsungu. Mało tego w samsungu a wiem co mówię bo mam 55'' można sobie pogrupować kanały jak wejdziesz na pilocie w channel list tak że masz np. tylko kanały telewizji cyfrowej naziemnej, w kolejnej zakładce tylko kanały z kablówki, jeszcze w kolejnej tylko satelitarne, i w jeszcze następnej radio. No i oczywiście można także zupełnie wykasować niechciany kanał a nie jak to jest w przypadku LG przypisać mu daleki numer na liście wszystkich kanałów, lub jakaś dziwna opcja pomiń. Ja w tej sprawie dzwoniłem wczoraj do konsultanta LG i on też potwierdził że nie ma opcji usuń, powiedział mi że z danego multipleksu nie można wykasować pojedynczego kanału. Ja mu na to odpowiedziałem że bzdury opowiada, że mam samsunga i jest opcja usuń, że można usunąć pojedynczy kanał z multipleksu. I takie ludziom kity wciskają konsultanci byle by tylko namówić do kupna. Z kolei Witekk pisze że podobno z poziomu menu serwisowego jest opcja Exportu/Importu do pliku ttl czy tll. i jeszcze trzeba mieć odpowiedniego pilota. Porażka na całej linii, żeby wyeksportować listę kanałów to wchodzić do menu serwisowego. W samsungu ta opcja jest dostępna normalnie z poziomu menu tego normalnego a nie serwisowego. A jeśli chodzi o wejście do menu serwisowego w samsungu, to robi się to tym samym pilotem który był dołączony do telewizora. A tak w ogóle wchodząc do menu serwisowego to zapewne już wiecie ale traci się gwarancję.
 

medioner

Member
murashid, jak czytam twoją wypowiedz to utwierdzam się w przekonaniu że każdemu co innego pasuje.Miałem samsunga serii D ,bardzo krótko bo go wymieniłem(z wielu powodów) na LG i z tego co pamiętam nie mogłem zrobić jednej listy(wymieszać kanałów sat. z naziemnymi) tak jak chciałem ,a mam teraz.Po moich ustawieniach ,pomiń i nadaniu pożądanego numeru kanału, opcja usuń dla mnie, jest mniej istotna,po prostu uzyskałem oczekiwany efekt,mój TV pominiętych kanałów nie widzi.
 

witekk

New member
"Na podstawie ingerencji w coś co jest dla użytkownika nie dostępne z poziomu obsługi fabrycznego pilota, ale tylko w przypadku awarii sprzętu i ogólnego pecha"

Jeśli w ogóle w tv jest rejestr wejść do takiego menu - w co wątpię. Poza tym, to wystarczy zgłosić że jest problem, niech wejdą w menu - a później można już wchodzić w nie do woli.. .nikt już nie będzie wiedzieć, czy to serwis wlazł, czy Ty....
 

dawram

New member
"Na podstawie ingerencji w coś co jest dla użytkownika nie dostępne z poziomu obsługi fabrycznego pilota, ale tylko w przypadku awarii sprzętu i ogólnego pecha"

Jeśli w ogóle w tv jest rejestr wejść do takiego menu - w co wątpię. Poza tym, to wystarczy zgłosić że jest problem, niech wejdą w menu - a później można już wchodzić w nie do woli.. .nikt już nie będzie wiedzieć, czy to serwis wlazł, czy Ty....

Ja odpowiedziałem na zadane pytanie, ale idąc dalej abstrahuję - wchodzisz zmieniasz ustawienia na ściąganie niepublikowanego firmware tzw. inżynierskie i siada płytka od zasilania, jak wtedy byś tłumaczył skąd masz takie oprogramowanie.Oczywiście to abstrakcja,ale...:lol:
 

murashid

New member
A teraz pytanie z innej beczki. Czy ktoś z was miał okazję przetestować okulary Z LG czyli pasywne, na Samsungu czyli 3D aktywne. Bo wydaje mi się, nie wiem może się mylę, ale na okularach z LG mógłbym pooglądać obraz w 3D na Samsungu, ale na odwrót na pewno się nie da, bo samsung łączy się z okularami przez bluetooth.
 

Pabliq

New member
A teraz pytanie z innej beczki. Czy ktoś z was miał okazję przetestować okulary Z LG czyli pasywne, na Samsungu czyli 3D aktywne. Bo wydaje mi się, nie wiem może się mylę, ale na okularach z LG mógłbym pooglądać obraz w 3D na Samsungu, ale na odwrót na pewno się nie da, bo samsung łączy się z okularami przez bluetooth.

Specem to ja nie jestem ale to są dwie różne technologie i raczej nie pooglądasz sobie, za łatwe to by było :) przy aktywnych na zmianę są "zamykane" prawy okular z lewym okularem, stąd też potoczne "migotanie". Na pasywach jest filtr ma matrycy, który powoduje, że lewe oko widzi co drugą linię a prawe tą której nie widzi lewe, stąd też spadek rozdzielczość z 1920 x 1080/2 czyli 1920x540.
 

michal77

New member
Udało się komuś ustawić listę tak aby kanały z tunera sat. i naziemnego były wymieszane?
Chyba nie ma takiej możliwości? Kanały sat. zawsze są po kanałach naziemnych, choćby miały niższe nr.
 

murashid

New member
Witam ponownie. Mam takie pytanie, skoro nie można usunąć danego kanału, ale można utworzyć zakładki z ulubionymi kanałami, to jak zrobić i czy w ogóle się da żeby np. zakładka ''a'' gdzie dodałem wszystkie programy naziemnej cyfrowej, po wyłączeniu telewizora i włączeniu ponownie, telewizor startował właśnie od tej zakładki ''a'' a nie od zakładki ''all'' czyli wszystkie. Bo w tym momencie traci dla mnie sens słowo ulubione zakładki. Jakie one ulubione skoro po ponownym włączeniu tv startuje od zakładki ''all''.
 

michal77

New member
Dodatkowo u mnie jest tak, że jak przeskoczę do jakiegoś kanału z listy FAV (np A) to po wciśnięciu przycisku zmiany kanału przeskakuje do All. W takim wypadku bez sensu są te listy FAV.
 
Do góry