LG 42LM640s, Philips 6007, Panasonic et5e

michal9890

New member
Witam Jestem nowy na forum. Zamieściłem już taką informację w teście "Kikiego" ale tam mało osób zagląda ze względu na opłatę. Zamierzam kupić jeden z trzech telewizorów tego LG, philipsa 6007 albo Panasonic et5e w wielkości 42 cale. Przyznam szczerze, że faworytem był cały czas ten LG ale przez tą słabą ostrość przy ruchu zaczynam się zastanawiać. Czy to jest bardzo widoczne w codziennym użytkowaniu (oglądaniu filmów z pendrive lub zwykłych kanałów)? Czy da się to zminimalizować poprzez TruMotion? Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Byłem w MM i porównałem obraz tego LG z innymi markami. Obraz w tym LG był słaby w porównaniu np z Sony (nie pamiętam modelu ale cena za niego była około 3200zł). Bardzo słabo wyglądała szczegółowość obrazu, np. były pasy czarne na czerwonym tle które były coraz jaśniejsze ku środkowi ekranu i w końcu zanikały. Na sony było widać że tak powiem dużo dłuższe te pasy, a na LG bardzo krótkie. Wyświetlane napisy na LG "rozmywały się" czego nie było na Sony. Dodam jeszcze, że sprzedawca powiedział mi że oba TV podłączone są do tej samej zwykłej anteny (chyba miał na myśli kiepską antenę). Wiem, że telewizor trzeba sobie ustawić a zapewne w MM po prostu rozpakowali go z pudełka ale czy uzyska się taką szczegółowość jak np na Sony? Czy warto się zastanowić nad innymi modelami wymienionymi wcześniej lub jeszcze innymi? Który z tych modeli ma najlepszy obraz 2D/3D bo to jednak jest najważniejsze. Wszystkie są dobrze ocenione Dziękuję za odpowiedź.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 4,5x6m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m do 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? bez różnicy
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno z lewej strony tv od strony południowej,
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Stary Philips 29 cali
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? obsługę plików .mkv, DLNA,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? DVB-T
10.Jakie urządzenia ?Kino domowe, Komputer
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? około 4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, programy dokumentalne,przyrodnicze, raczej nie oglądam meczów
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? fajnie by było
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Jeśli dorobię się konsoli bardzo chętnie :)
16.Preferencje co do marki ? Philips , Panasonic, LG może jakieś inne?
17.Preferencje co do wielkości ? 40-42 cale
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? chyba nic
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 PLN
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Fajnie jakby miał pasywne 3D
 

sipap

New member
Ja polecam Panasonica 42ET5E . Mam od października i jestem bardzo zadowolony,podobne warunki korzystania z telewizora.
Moze trafiłem dobry egzemplarz(tak jak śledziłem posty to przy modelu 42" jest takich sporo),ale w czasie meczy zero smug,czerń-czarna,biel elegancka.Podświetlenie równomierne. Nie zrywa połączenia przez WiFi.
Dla mnie tylko dwie małe wady. Po pierwsze dzwięk. Na drugim,duzo starszym tv sony znacznie lepszy. Po drugie okulary. Te od panasonica są świetne jeśli chodzi o wygląd i dopasowanie(daleko za sobą zostawiają te od LG),ale niestety są strasznie delikatne i szybko pekają(juz kilka osób to zgłaszało). Panasonic nie uwzglednia tego w gwarancji. Tak więc ja dokupiłem za 60 pln 5 par tych okularów od LG i tez jest pięknie.
 

Eminion85

New member
Z tych trzech modeli polecam ci LG, z którym miałem styczność i telewizor jest warty uwagi nie tylko ze względu na jakość obrazu, ale też i inne parametry.
 

bitner

Klub HDTV.com.pl
vip
Michal podobnie jak Ty wytypowałem modele do porównania. Problem jaki mam to Philipsa w salonach prawie brak nie zdazyło mi sie aby np seria 6007 i 6907 były plus LG i Panasonic. Sprzedawcy raczej odradzaja Philipsa ale to jest marketing !!! pwenie ich Philips nie zaprasza na imprezy. Ciekaw jestem jak sie wypowiedzą formuowicze na temat tych telewizorów. Nadmienię iz na 1 pmiejscu w mojej hierarchi jest Philips
 

jasiek0072

New member
Witam,miałem podobny dylemat ( LG czy SAMSUNG ),dwa tygodnie temu kupiłem LG ale LM660s.Na samym początku po podłączeniu i bez ustawiania obrazu nie do końca byłem zadowolony z jakości obrazu, ale po dokonanych ustawieniach jakie znalazłem na tym forum wszystko jest w jak najlepszym porządku (obraz super),podstawa odpowiednie ustawienia i wszystko jest ok,dodam jeszcze że w/w telewizor podłączony jest kablem HDMI do dekodera UPC (telewizja cyfrowa).Nie mówię że Philips jest gorszy,ale ja akurat jestem zadowolony z mojego LG i nie żałuję tego zakupu.
 

michal9890

New member
Pewnie, że dam znać na co się zdecyduję. Powiem szczerze że zaczynam żałować że trafiłem na fora internetowe dotyczące TV :p Mam teraz taki mętlik w głowie. Pewnie jakbym się nie naczytał tych wszystkich komentarzy i kupił pierwszy lepszy TV patrząc tylko na odpowiednie funkcje i dane z "kartki" byłbym zadowolony. A tak to szukam, przeglądam zastanawiam się i nie mogę się zdecydować. Poznałem tyle wad telewizorów, których na pewno wcześniej bym nawet nie zauważył przy moim urzytkowaniu że żaden nie będzie spełniał w 100% moich teraźniejszych wymagań :p Philips z tych trzech niewątpliwie ma najwyższą cenę co mnie odpycha, LG ta płynność, a Panasonic może to głupota ale jarają mnie cienkie ramki której on nie ma.
 

michal9890

New member
Tak jak bitner pisze problem z dostępnością tych TV. Najlepiej by było porównać je wszystkie w jednym miejscu. Philipsa w ogóle nie widziałem, Panasonica widziałem tylko w wersji 37" i to jeszcze wyłączonego. Jeszcze mam pytanie do jasiek0072 (wydaje mi się, że jesteś podobną osobą do mnie czyli nie interesują cię liczby w testach a przyjemność z oglądania) Czy naprawdę dostrzegalny jest ten brak ostrości przy ruchu poziomym?
 

jasiek0072

New member
Michal9890 trudno mi odpowiedzieć na twoje pytanie,ja tam żadnych problemów z ostrością w ruchu poziomym nie widzę,może jestem ślepy :) ,tu bardziej skłaniał bym się do opinni Skylla1 jeśli jest jakiś problem z obrazem to leży on chyba po stronie materiału jaki w danej chwili jest odbierany.Powiem ci na moim przykładzie mam telewizję cyfrową UPC,obraz w jakości HD żyleta,bez HD jakość już nie jest taka (normalne),ale jak pisałem wcześniej ważną sprawą jest odpowiednie ustawienie obrazu tak było w moim przypadku.Dobrze by było gdyby użytkownicy Philipsa i Panasonica tych modeli które cię interesują, też napisali coś ciekawego o tych modelach ,bo na pewno było by ci łatwiej w kwestii wyboru modelu TV.
Jakbyś się chciał bardziej zagłębić w temat LG to mogę ci przesłać linka na tym forum dotyczący obrazu i ustawień TV,
h t t p : / / w w w . h d t v . c o m . p l / f o r u m / l g / 8 5 0 2 7 - u s t a w i e n i a - o b r a z u - w - 4 7 l m 6 6 0 s - 6 7 0 s . h t m l
 

jasiek0072

New member
jeszcze jedno skasuj spacje w adresie,nie mogłem przesłać tego linka normalnie bo jestem nowym użytkownikiem forum i mam za mało postów żebym mógł go wkleić i wysłać ,zabezpieczają się tak przed spamem.
 

michal9890

New member
Dzięki za odpowiedzi. Nad wyborem jeszcze muszę się zastanowić. A może zaczekam na nowe modele. Jeszcze analogowej TV mi nie odłączyli :p
 

uki1985

New member
Nie wiem jak inne TV, ale jeśli zależy Ci np na oglądaniu filmów z napisami udostępnionych przez komputer w sieci domowej to zapomnij o Philipsie. Generalnie multimedia w tym pseudo "smart" TV to porażka. Jeśli chodzi o jakość obrazu to faktycznie jest bardzo wysoka ale to TV do oglądania telewizji i do niczego więcej.
 

legómina

Member
Nie wiem jak inne TV, ale jeśli zależy Ci np na oglądaniu filmów z napisami udostępnionych przez komputer w sieci domowej to zapomnij o Philipsie. Generalnie multimedia w tym pseudo "smart" TV to porażka. Jeśli chodzi o jakość obrazu to faktycznie jest bardzo wysoka ale to TV do oglądania telewizji i do niczego więcej.
No właśnie jak to jest? Niedawno kupiłem ten TV i dzisiaj bawiłem się DLNA. Niestety nie udało mi się odpalić filmu z napisami, mimo, że te były w odpowiednim formacie i kodowaniu. Czy to prawda, że Philips nie potrafi wyświetlić napisów podczas odtwarzania filmów przez DLNA?
 

andreas2012

New member
Michal podobnie jak Ty wytypowałem modele do porównania. Problem jaki mam to Philipsa w salonach prawie brak nie zdazyło mi sie aby np seria 6007 i 6907 były plus LG i Panasonic. Sprzedawcy raczej odradzaja Philipsa ale to jest marketing !!! pwenie ich Philips nie zaprasza na imprezy. Ciekaw jestem jak sie wypowiedzą formuowicze na temat tych telewizorów. Nadmienię iz na 1 pmiejscu w mojej hierarchi jest Philips


tak w kapitalizmie powstal poza starszymi modelami biznesu nowy, tzw marketingowy, i tutaj oferujac nawet niska jakosc ale najlepszy marketing albo taka sama albo minimalnie nizsza jakosc ale wyzsze ceny (tutaj apple przoduje) mozemy miec lepsza sprzedaz jak producent oferujacy wysoka jakosc, lg i samsung w modelu marketingowym sa na topie w TV, ale mysle ze dla nas powinien byc kluczowy model jakosc, w ostatecznosci jakosc-cena

i tutaj jest prosta sprawa:
1. panasonic
2. philips
i gdzies przy koncu LG
 

michal9890

New member
Z tego co wiem musi być chyba odpowiedni format napisów. Jeśli jestem w błędzie to proszę mnie wyprowadzić. Jakbyś miał rację, byłaby to naprawdę duża wada. Prawdę mówiąc głównie kupuję telewizor do oglądania filmów udostępnianych z PC bądź z pendrive. A jak wiadomo spora większość to filmy z napisami.

No właśnie jak to jest? Niedawno kupiłem ten TV i dzisiaj bawiłem się DLNA. Niestety nie udało mi się odpalić filmu z napisami, mimo, że te były w odpowiednim formacie i kodowaniu. Czy to prawda, że Philips nie potrafi wyświetlić napisów podczas odtwarzania filmów przez DLNA?
 

mariogsxf

New member
Miałem Philipsa 6007 i nie miałem żadnych problemów z napisami z pena. Philips odtwarza napisy w formacie .SRT. Nawet jak są .TXT to bez problemu można je przerobić byle programikiem. Większość wad wynika z niewiedzy użytkowników (tak samo jak brak polski liter, wystarczy ustawić to w menu).
Moja ocena Philipsa:
-super obraz w 3D (film musi miec 6-10GB) opad szczęki
-filmy 720p obraz dobry (ale porównuje to do filmu w 3D)
-wifi działa
-menu nie za szybkie ale nich to nie bedzie kryterium wyboru, da sie z tym życ
-smart nie za ciekawy, nic tam nie ma, ale w sumie mnie seriale nie interesują
-ambilight-super efekt szczególnie na animowanych filmach, drugi raz opad szczęki
-kolory super, czerń czarna, w nocy co prawda widać podświetlenie ale tylko na wyłączonym obrazie.
-kąty słabe (jak w każdym LEDZIE)
Telewizor oddałem bo miałem taką możliwość ale wcale to nie oznacza że go nie kupię. Teraz przynajmniej mam do czego porównywać. Sam się zastanawiam nad lm660, es6800, pfl6007 i et50e.
 
Ostatnia edycja:
Do góry