LG 42LK530 vs. LG 42LV3550 !! Pomocy!

lukaszlbn

New member
Witam,
na TV zamierzam wydać ok 2000 zł. TV ma służyć w 60% do telewizji i 40% PS3. Interesuje mnie ok 40''-42''. W moim przedziale cenowym wybrałem kilka modeli, ale jak czytam różne opinie to w każdym modelu znajdzie się "coś" przez co nie jest on polecany przez wszystkich. Modele, które mogłyby spełnić moje wymagania (tak przynajmniej sądzę) to: LG 42LK530 (czytałem, że dużo lepszy niż 42LK450) oraz LG 42LV3550.
mam pytanie: czy warto dołożyć parę stówek na 42LV3550 ? Czy jest aż taka wielka różnica w jakości? Od razu napiszę, że nie mam zdania, że to musi być LCD czy LED LCD...

a może lepiej pójść zupełnie w inną stronę, np Sony KDL 40EX500?

i jeszcze jedno pytanie: dlaczego kilka miesięcy temu ten sam model TV można było kupić taniej niż teraz? Wzrost waluty euro, wzrost cen ze względu na okres świąteczny czy jeszcze coś innego??
Może warto poczekać miesiąc i kupić ten sam model za kilkaset zł taniej??
Co o tym sądzicie ?

z góry dzięki za pomoc !
 

raivel

New member
Pewnie, że lepiej zainwestować w lv5500 ale to już inna kategoria cenowa.
Z dwóch przez Ciebie podanych, moim zdaniem lepiej wybrać LK530 niż LV3550 - nie wiem jak wygląda jakość obrazu na LV ale "na papierze" niczym się nie wyróżnia, nie ma nawet 100Hz a LK gra przyzwoicie więc po co przepłacać.
Inna sprawa, że w tej cenie możesz dostać Toshibe RL838 lub Samsunga D5000, nad którymi polecam Ci się zastanowić.
 

lukaszlbn

New member
Pewnie, że lepiej zainwestować w lv5500 ale to już inna kategoria cenowa.
Z dwóch przez Ciebie podanych, moim zdaniem lepiej wybrać LK530 niż LV3550 - nie wiem jak wygląda jakość obrazu na LV ale "na papierze" niczym się nie wyróżnia, nie ma nawet 100Hz a LK gra przyzwoicie więc po co przepłacać.
Inna sprawa, że w tej cenie możesz dostać Toshibe RL838 lub Samsunga D5000, nad którymi polecam Ci się zastanowić.


czytałem, że ten samsung rzeczywiście nie ma 100Hz tylko 50... a to duży minus jak dla mnie.
Więc może ten lv4500/5500. Tylko musiałbym dołożyć ok 400-500 zł.
A nad Toshibą się nie zastanawiałem w ogóle - zaraz coś poczytam, co ona jest warta :)
 

raivel

New member
Jeśli nie chcesz dokładać to ja osobiście byłbym za Toshibą RL838.
Natomiast jeśli zamierzasz dołożyć 400-500 zł to zamiast LV5500 poleciłbym Ci Panasonica E30.

Zastanawiałeś się nad plazmą ? S30 lub ewentualnie G30 po dopłacie.
 

lukaszlbn

New member
Jeśli nie chcesz dokładać to ja osobiście byłbym za Toshibą RL838.
Natomiast jeśli zamierzasz dołożyć 400-500 zł to zamiast LV5500 poleciłbym Ci Panasonica E30.

Zastanawiałeś się nad plazmą ? S30 lub ewentualnie G30 po dopłacie.

nie wiem dlaczego ale plazma do mnie nie przemawia...
Odnośnie Toshiby to już ja sprawdziłem i rzeczywiście całkiem dobre opinie zbiera. Może rzeczywiście lepiej kupić LEDową Toshibe niż LCD LG... Muszę to jeszcze przemyśleć.
a odnośnie Panasonica E30 to też widzę całkiem przyzwoity. W czym jest on lepszy od LV5500 wg Ciebie ?
 

raivel

New member
Lepsze kolory (w tym czerń), skalowanie, dźwięk, wygładzanie krawędzi, niski input lag, do tego 5 lat gwarancji. Jedyną kwestią dyskusyjną jest dla mnie płynność ale tu zdania są podzielone.
LG ma natomiast bogatsze funkcje internetowe i chyba jednak nieco więcej pociągnie z USB.
Generalnie warto dopłacić jeśli jest taka możliwość lub zastanowić się nad plazmą bo przykładowo taki S30 zaoferuje Ci jakość dużo lepszą niż RL838 i szybszy czas reakcji (ważne przy PS3).
 

lukaszlbn

New member
a jeszcze jedna propozycja:
samsung 40D5800 - znalazłem w promocji w Saturnie za 2250 zł.
Godny polecenia czy nawet nie patrzeć w jego stronę?! Bo cena wydaje się atrakcyjna. I jakie są ewentualne różnice z modelami D5000 lub D5500?
 

paeru

New member
Bez reklam
D5800 to jest to samo co D5000 (50Hz, brak neta), tylko że ma ładniejszą ramkę (tę, która występuje w droższych modelach).
 

suhhar

New member
Witam wszystkich ! mam pytanko do widze ze lg 42LK530 jest w dobrej cenie i czy przypadkiem ta cena nie jest adekwatna do jakosci ?
 
Do góry