LG 42LF652v - SBS a UO

ZieloNy69

New member
Witam serdecznie wszystkich HD'kowiczów :)

Pewnie wielu się będzie zastanawiało... szukać nie potrafi czy co??
no przecież tyle jest tematów w zakresie technologii 3D.... itd, itp heh

Otóż drodzy państwo... chodzi o to, że w technologii 3D Pasywnej/Polaryzacyjnej
mamy wgląd na opcje Side by Side i Under Over tak? Szukam w sieci na różnych torrentach
i warez'ach filmów w formacie SBS tyle, że większość jest w UO ;/ I tutaj przechodzę do rzeczy.

Side by Side działa mi bez problemu, obraz normalnie na siebie nachodzi i film gra jak ta lala,
ale jeżeli chodzi o Under Over to już jest problem... obrazy źle na siebie nachodzą, moim wrażeniem jest to, że przerwa między dolnym a górnym obrazem {czarny pasek} powinien być krótszy, bądź w ogóle go powinno nie być.... bo gdy obrazy na siebie źle nachodzą, to obraz się rozmywa i postać która jest na filmie, można by to tak ująć, jest mutantem... no ma 2 pary oczu haha :D


Ściągnąłem ze 4 filmy w formacie UO i wszystkie mają ten drażniący pasek :/
moim pytaniem jest... czy wszystkie filmy UO mają taki pasek czy to może sprzęt źle odczytuje?? a może po prostu, mój wzrok mimo, że mam dobry źle ten obraz kalkuluję ??

Obraz jaki powinien być - i.ytimg.com/vi/tZeLL6LBmuw/maxresdefault.jpg

Obraz jaki mam - i66.tinypic.com/v3opkg.jpg

Wybaczcie, ale nie mogę dodawać zdjęć gdyż jest to mój pierwszy post :)
Proszę o pomoc :)
 

slavedriver

New member
Filmy fabularne zazwyczaj są kręcone w proporcjach 21:9 i dla takich obecność paska jest wg mnie normalnym zjawiskiem. Inne filmy (np. dokumentalne) mogą być w 16:9. Wówczas być może obecność paska nie powinna mieć miejsca, ale trudno to jednoznacznie stwierdzić, bo zależy od tego jak ten obraz jest zakodowany. Być może masz źle ustawione proporcje w telewizorze. Poesperymentuj ze skalowaniem/zoomem/trybem overscan/underscan.
 

cacumen

Member
Bez reklam
Mam sporo pozycji w 3D ,ale większość w SBS , chociaż sprawdziłem kilka w OU
i nie ma ..problemu !! Tyle ,że to tv Samsung z aktywnym 3D a LG bazuje na pasywnej technologii . A czy ten problem dotyczy ripów czy oryginalnych BR ?
 
Do góry