LG 42LF652V - przycięcia podczas scen

wik1992

New member
Witam. Zakupiłem ostatnio ten TV i po pierwszych ochach i achach (jakość obrazu naprawdę według mnie super),po czasie zauważyłem, że tv dziwnie tnie, tak jakby nie wyrabiał cały procesor. Jest lekkie przycięcie i nagle scena szybko przyspiesza, powracając do "normalności", i tak co chwila. Całość trwa dosłownie milisekundy, ale rzuca się w oczy i strasznie mnie irytuje. I tu moje pytanie, czy ten model tak ma, czy trafił mi się trefny egzemplarz?
 

kostek111

New member
Witam . Mam to samo w trybie odtwarzacza. Wyłączyłem trumotion.Zdecydowanie pomogło. Prawdopodobnie coś się gryzie między ustawieniem prawdziwe kino a trumotion.

G3 6.0 Tapatalk
 

wik1992

New member
Dzisiaj zrobię aktualizację softu i wyłączę trumotion, mam nadzieję, że pomoże, bo jak nie to chyba oddam albo wymienię tv na inny.

PS. Co to jest ten "tryb odtwarzacza"?
PS. Czy trumotion jest włączone w trybie gra? Bo mam wrażenie, że też mam ścinki niezależne od gry, tylko od tv.
 

wik1992

New member
A to masz tak tylko podczas oglądania z dysku/pendrive? A gdy oglądasz zwykłą telewizje to jak? Bo ja mam tak samo, no może troszkę mniej widoczne.
 

kostek111

New member
Wszystko zależy od trybu obrazu iaki masz ustawiony w szasie oglądania telewizji lub coś z pena.Ja mam w trybie odtwarzacza wyłączone wszystkie wspomagacze obrazu, a gdy oglądam telewizję mam eco i oszczędzanie energii na średnio.Te przycinanie praktycznie niewystępuje.

G3 6.0 Tapatalk
 

wik1992

New member
Czyli do filmów z pena lub dysku mam mieć dwa różne ustawienia? Do kablówki z Multimedii mam kalibracje od Darko z youtube i wydaje mi się, że jest spoko, ale nadal nie idealnie, chyba że oczekuje cudów, a za te pieniądze nic lepszego nie będzie.
Jednak gdy puszczam Władce Pierścieni z pena w naprawdę dobrej jakości, to mam wrażenie, że z trumotion lepiej film chodzi.

PS. Jak zapisać kalibrację? Ustawienia od tego Darko mam na "ekspert1", włączam po chwili film z pena i odtwarza go już na innym trybie, a jak przełączę na "eksper1t" to tych ustawień brak i wszystko od nowa muszę, wiecie o co chodzi?

PS2. Jak w trybie gra wyłączyć wszystko co się da?
 

kostek111

New member
Nie nie , do filmów z pena jedno a do kablówki inne .Trzeba pamiętać że kalibracja od Darko stosuje ustawienia tylko kolorów we wszustkich trygach , inne ustawienia zmieniasz sam oddzielnie.Kalibracja była robiona na blurey, więc niekiedy ostrość jest zasłaba w słabszym materiale. Jeżeli chodzi o konsole to prubowałem dwa tryby konsola i pc , i wydaje mi się że na pc obraz jes lepszy.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

wik1992

New member
Nie posiadam takich trybów. Mam tylko tryb "gra" i tam też kalibrowałem jak Darko.
Krótko mówiąc, gdy oglądam kablówkę, mam mieć tryb obrazu dajmy na to "ekspert1", a do filmów z pena/neta lepszej jakości mam mieć np."ekspert2"?
 
Ostatnia edycja:

kostek111

New member
Masz masz😀 wejć w wszystkie wejścia - zaznaczasz po lewj wejście do kturego masz podpiętą konsole lub pc , po prawej masz edytuj i ustawiasz odpowiednio do urządzenia tv zmienia wtedy prędkość reakcji matrycy pod dane urządzenia.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

kostek111

New member
Ok.To tak dla przypomnienia mamy 8 trybów obrazu ( żywy,standard,itd) które możemy modyfikować pod siebie . Następnie mamy ustawienie trybu wejścia (post wyżej)które to ustawiamy pod dane użądzenie podpięte przez port np.hdmi.




Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry