LG 42LF652V czy Samsung UE40J6200

am29

New member
Jak w temacie, który tv według Was lepszy, oba są w podobnej cenie 1900zł. Zależy mi tylko na jakości obrazu, sygnał pójdzie z tv naziemnej.
 

vigoo

Banned
Jeśli chodzi tylko o telewizję naziemną, to zastanów się nad jednym zagadnieniem:
Czy Matryca IPS (LG) - lepsze kąty patrzenia, ale gorsza czerń i kontrast
Czy matryca VA (Samsung) - gorsze kąty patrzenia, ale lepsza czerń i kontrast
 

am29

New member
Oszaleć można z tymi telewizorami, już sam nie wiem co wybrać. To wychodzi że lepszy byłby samsung bo tv będą oglądały 2 osoby z odległości ok 3 m, w odstępie około 1,5 m od siebie. Najlepszy byłby sony kdl 43755w bo ma procesor poprawiający sygnał SD, ale cena zabija. A w cenie 1900zł to raczej tylko te 2 modele mają 100hz.
 

am29

New member
Oglądałem dziś w sklepie oba modele, LG na tym kablu koncentrycznym wypadł b słabo, także odpada. Sprzedawca wciskał mi osławionego Samsunga H6400 :) tylko że stał tuż obok modelu 40J6200 i miałem dobre porównanie. Jak dla mnie J6200 ma lepsze, nie tak jaskrawe kolory i ostrość.
LG więc chyba definitywnie odpada, został jeszcze do zastanowienia tv Sony KDL-40W705C.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Oglądałem dziś w sklepie oba modele, LG na tym kablu koncentrycznym wypadł b słabo, także odpada. Sprzedawca wciskał mi osławionego Samsunga H6400 :) tylko że stał tuż obok modelu 40J6200 i miałem dobre porównanie. Jak dla mnie J6200 ma lepsze, nie tak jaskrawe kolory i ostrość.
LG więc chyba definitywnie odpada, został jeszcze do zastanowienia tv Sony KDL-40W705C.
Wciskał bo H6400 to bardzo dobry model. Sony ma 50 Hz matrycę. Ja brałbym Samsunga. Obydwa modele to 100 hz panele z tą różnicą, że H6400 posiada 3D i okulary w zestawie lecz jest to model z 2014r. J6200 z kolei jest z 2015 ale nie posiada 3D. Wybór jednak należy do Ciebie.
 

Peresik

New member
To jaki jest obraz zależy od tego co puszcza w sklepie, z jakiego źródła i jaki materiał. Na tym forum ktoś pisał że testował lg652v i h6400 w domu i LG miał lepszy obraz.
Niemożliwe żeby na tym samym materiale j6200 wypadł lepiej niż h6400, j jest nowszy więc pewnie chcą się ich pozbyć bo maja więcej to dali lepszy materiał.
Porównanie zrób sobie sam, weź pena i wtedy testuj inaczej nic się nie dowiesz.
Sony też bym odpuscil że względu na 50hz.
 

am29

New member
Ok jestem zdecydowany na j6200, myslicie ze cena moze jeszcze spasc czy brac za1870zl bo taniej nie bedzie? Rozumiem ze modele na rok 2016 beda na poczatku grubo ponad 2tys zl (w tym przedziale rozmiaru i klasy tv).
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Pewnie tak. Nowość nigdy na starcie nie jest tania, a jakość pewnie będzie na tym samy poziomie w tej klasie. Cena może być niższa za miesiąc czy dwa ale nie zakładam tutaj drastycznego spadku. Może 100-150 zł.
 

am29

New member
J6200 zamówiony..mam tylko nadzieje że nie okaże się plastikowy bo ta mała waga 7 kg trochę zastanawia. Ehh gdyby Sony 43W755C był w cenie 2,2tys brałbym bez zastanowienia.
 

GregoryPek

New member
sam chciałem kupić szajsunga ale teraz to takie buble że ludziom kurz wchodzi pod matrycę, a czarny to jest niebiesko- szary , ja kupiłem lg i jestem bardzo zadowolony! wbrew pozorom moi znajomi mają lg już bardzo długo i nic się nie psuje, to niedoceniona marka, dałem jej szansę i nie żałuję!
sony też ma obraz bardzo dobry ale płacisz za markę tysiaka więcej no i ten wiecznie zawieszający się android...
 

Seizo

Active member
Bez reklam
sam chciałem kupić szajsunga ale teraz to takie buble że ludziom kurz wchodzi pod matrycę, a czarny to jest niebiesko- szary , ja kupiłem lg i jestem bardzo zadowolony! wbrew pozorom moi znajomi mają lg już bardzo długo i nic się nie psuje, to niedoceniona marka, dałem jej szansę i nie żałuję!
sony też ma obraz bardzo dobry ale płacisz za markę tysiaka więcej no i ten wiecznie zawieszający się android...
Ręce opadają jak człowiek czyta te Twoje bzdurne wypociny i wieczne wychwalanie LG w każdym zamieszczonym tutaj poście. Zakładam, że to Twój pierwszy telewizor LCD skoro sikasz z radości. Samsunga i Sony to Ty na oczy nie widziałeś, a LG płaci ci za zamieszczanie debilnych i niezgodnych z prawdą opinii na temat innych producentów, tylko dlatego aby zniechęcić ludzi do zakupu.
 

dabc

New member
Jak ten J6200 się sprawuje? Ja mam dylemat ten sam, ale chcę podłączyć telewizor pod satelitę i DVB-T. LF652V posiada fabrycznie wbudowany tuner DVB-S (mam nadzieję że to DVB-S2, który obsługuje HD) i chciałbym dokupić moduł CL+ i używać go z ofertą telewizji na kartę Smart HD+, więc do tego LG LF652V byłby idealny chyba. Nie musiałbym operować pilotem z dekodera XS65 podłączonym pod HDMI.

No ale jeśli w J6200 jest lepszy obraz to bez zastanowienia ten byłby lepszy. To też jest rozumiem dylemat IPS czy VA. Który więc wybrać?

Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka
 

levii1

New member
Wczoraj kupiłem 55LF652V i powiem szczerze że nie jestem zadowolony z obrazu. Jest jakiś taki mydlany. Mało wyrazisty. Sygnał z nboxa. Znalazłem w sieci jakieś ustawienia ale na nich obraz też nie za ciekawy. Chyba go wymienię za dopłatą na CX680.

Tak więc z tych dwóch radzę wziąć samsunga. Na pewno nie będzie gorzej.
 

dabc

New member
Wczoraj kupiłem 55LF652V i powiem szczerze że nie jestem zadowolony z obrazu. Jest jakiś taki mydlany. Mało wyrazisty. Sygnał z nboxa. Znalazłem w sieci jakieś ustawienia ale na nich obraz też nie za ciekawy. Chyba go wymienię za dopłatą na CX680.

Tak więc z tych dwóch radzę wziąć samsunga. Na pewno nie będzie gorzej.
Niby w wersji 40 calowej jest IPS, a w wersji 50 cali to VA, by w 55 był znowu IPS ale ile w tym prawdy nie wiem. Może to o czym piszesz to srebrzenie występujące w LEDach? Ja mam taki tani LG fullHD za 900zł, ale za ok. 2000zł bym tego efektu się nie spodziewał. Jeszcze pytanie jak wygląda efekt cloudingu, czyli równomierność podświetlenia czy jest dobra i czy występują duże plamy np. na ciemnym tle? Ja to widzę tak jakby ktoś przycisnął palce do monitora, wtedy takie coś się robi, występuje w każdym TV, ale jak to wypada w tym? Na necie znalazłem też filmy pokazujące ten TV i wydawało mi się że dwa górne rogi są niedoswietlone.

PS. Jeszcze jedno...Mam nagranie znalezione na jednym z forów przedstawiajace obraz z telewizora samsung J6200 i jak widać tę piłkę wykopywaną przez bramkarza to obraz się dwoi, widać dwie piłki jakby. Czy w LF652V jest coś podobnego czy jednak jest płynniej? Wiem że wymaga trochę czasu wyśledzenie tego, ale może akurat będzie widać? Tutaj nagranie z tego forum:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/91707773/Auto.Motion.Plus1.mp4
 
Ostatnia edycja:

majki84

New member
Odkopuję temat. Dzisiaj w saturnie oglądałem oba te tv i wszystkie kanały lepiej wyglądały na... Lg, lepszy kontrast i czerń. Dziwne. Oba tv na trybie dynamicznym. Samsung dość mocno podkręcony, bo kontrast miał na 100%. Nie leciał niestety akurat wtedy żaden mecz więc nie mogłem tego porównać, ale czytałem że lg kiepsko się spisuje przy meczach. W sumie to w saturnie jest 30 dni na zwrot więc można wziąć na testy, ja zacznę jednak od samsunga chyba,mimo że lg 200 zł tańszy.
 

majki84

New member
Ostatecznie wybór padł na Samsunga J6200 w 40 calach. Ogólnie polecam, bardzo dobry obraz, bardzo fajnie można ustawić motion plus, bardzo dobra czerń, wręcz świetna jak na LCD (nie spodziewałem się), brak cloudingu i bandingu. Matryca nie smuzy nawet przy wyłączonym motion plus, ale w razie coś oba suwaki ustawione na pozycję 3. Dobry kontrast. Szybko się włącza.***

Wady:***
1)Bardzo słabe kąty widzenia, ale tego się spodziewałem.***

2)Największą z nich jest gubienie klatek co parę minut podczas oglądania meczów euro. Obraz widocznie zwalnia i lekko szarpie, po 3 sekundach znowu jest płynny. Nie wiem czy to wina tego egzemplarza i powinienem go zwrócić, czy po prostu procesor obrazu nie wyrabia. Przy wylaczonym motion plus chyba też jest ten efekt. Widział ktoś podobny efekt na innym tv, bo ja pierwszy raz?***

3)Tizen, mało aplikacji, przeglądarka działa w niskiej rozdzielczości (jak w mojej 5 letniej plazmie), nie podoba mi się system, ale to pikuś, bo rodzicom to nie potrzebne***

4)Lekki DSE, ale widoczny praktycznie tylko przy materiale testowym***

5)Mocno niedoswietlone rogi, ale widoczne tylko przy jednolitym tle, ale raczej często nie oglądamy całego białego czy zielonego ekranu, generalnie lg też miał podobnie.***

6) kiepskie głośniki, dobry laptop ma lepsze.***

Jakby ktoś miał pytania to piszcie, a ja proszę o podpowiedź co z tym zwalnianiem obrazu (rodzice tego nie widzą i wolę im tego nie pokazywać, bo wtedy też to będą widzieć).

Ps. Obraz na lg był lepszy tylko w trybie sklepowym, gdzie wszystko świeciło na maksa a wiadomo że ips wtedy k jest lepszy, w trybie domowym już było równo, oba tv bez cloudingu i bandingu, oba miały DSE, ale bez tragedii, oba miały niedoswietlone rogi, oba miały płynny obraz, ale lepszy do ustawienia samsung. Wygląd na plus lg.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

eManual

New member
Ja znów wybrałem serię LG 55 LF 652V i jestem bardzo zadowolony.
Mecz Polska - Niemcy oglądało się bardzo przyjemnie, obraz płynny (matryca 100Hz)
Jakość podświetlenia jest bardzo dobra jak ma TV o przekątnej >40" (podświetlenie DIRECT LED <tylne> a nie EDGE LED <krawędziowe>)
Gra na konsoli świetna (mały input lag ok 24-27ms)
To model co prawda 2015 ale dobra średnia półka i 3D (obraz dobrej jakości, nie widzę smug, pasków itp)
Szybkość menu - bardzo dobra (na małym TV Samsunga jest podobnie więc to kwestia przyzwyczajenia ale jest naprawdę OK)
Jakość nagrań - super. Mecz Polska-Niemcy w jakość FHD zajął ok 4GB i nie ma zacięć czy klatkowania. Tu jestem zadowolony. Myślę o jakimś małym HDD by podpiąć pod niego.
Także ja sam polecam LG 652 V - bardzo udana seria telewizorów. Świadczą o tym dobre opinie i cena która ostatnio w sklepach pewnej sieci N***** znacznie wzrosła. Zamiast 2970zł (+bon 200zł) teraz kosztuje 3300zł. I dalej się sprzedaje więc coś w tym musi być.
 
Do góry