LG 42LF652V + CAM i nagruwanie na HDD

cypher6

New member
LG 42LF652V + CAM i nagrywanie na HDD

Kupiłem telewizor LG 42LF652V z tunerem sat. Dokupiłem do niego moduł CI Smit CONAX. Mam kartę TNK z przejściem na ofertę Smart HD+. Telewizor wykrył kartę. Dysk 1TB. Ten telewizor nie formatuje dysku na własny format, w instrukcji proszą o przygotowanie dysku w formacie fat32 albo NTFS.

Poprawnie koduje obraz, czasami przełączanie trwa 2, czasem 3 sekundy. Ale chodziło mi o możliwość nagrywania. Przełączam po kanałach i próbuję coś nagrać, ale za każdym razem wyskakuje komunikat NAGRYWANIE NIEMOŻLIWE -> nagrywanie programów kodwanych niemożliwe. Udało mi się raz nagrać coś z TVP Rozrywka, ale teraz już nawet na TVP Rozrywka jest nagrywanie niemożliwe. Czytałem kilka postów w sieci i znalazłem dwa podobne przypadki. Ktoś z tym telewizorem i modułem DIABLO CAM nagrywa bez problemu i ktoś musiał w menu serwisowym zmienić lokalizację na Polska i nagrywanie ruszyło.

Szukałem dokładniejszego opisu do modułu CAM, ale raz jest opisywany jako CI a raz jako CI+. Ma to jakieś znaczenie w nagrywaniu? W ofercie NC+ piszą że jak się ma moduł i kartę od nich to jest możliwość nagrywania programów.

Ma ktoś pomysł co jest nie tak?
 
Ostatnia edycja:

Arr0w

New member
To nie odpowiedź na Twoje pytanie, tylko pytanie ode mnie:

Rodzice kupili sobie TV LG z WebOS2.0. Czy po zamontowaniu w nim modułu CI Smit (z kartą SmartHD+), TV będzie dużo dłużej się uruchamiał?
 

Arr0w

New member
Pytałem o uruchamianie. W tej chwili po 2-3 sek od włączenia jest obraz.
A podobno z modułami, TV startują ok. 30 sek.
 

bzyq

Member
Mam w tym TV (55 cali) podpięty moduł CI od UPC i telewizor uruchamia się dokładnie tak samo jak przed jego włożeniem. Także to raczej nie ma znaczenia dla uruchamiania się tv. Jedyne na co trzeba poczekać to jakieś ~4 sekundy aż załaduje się WebOs 2.0
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
U znajomego sprawdzaliśmy na modelu Uh 8507 i od momentu wciśnięcia na pilocie ;wł; do momentu odbioru kodowanego kanału np.Fox HD 10 sekund. Dodam że w tym czasie nie ma żadnych komunikatów typu ; uwierzytelnienie ..; jak zdarza się w TV innych producentów.
 

bzyq

Member
Najdłużej trwa to wszystko przy włączeniu. Trzeba trochę poczekać aż się "zagrzeje" później wszystko chodzi OK - chociaż jest to troszkę irytujące
 

cypher6

New member
Trochę odkopie temat.

Jeśli chodzi o przełączanie to przełącza się około 1-2 sekundy. nic się nie grzeje, uruchamianie telewizora nie trwa 27 sekund. Startuje od razu.

Jednakże jeśli chodzi o mój problem z nagrywaniem to już nagrywam niekodowane. Karta sprawdzona, moduł też, dysk też nagrywa. Poszukałem po wątkach i znalazłem podobny przypadek, inny telewizor:

http: //forum.dvhk.to/showthread.php?t=669802&highlight=nagrywanie

Dostałem się do menu serwisowego i AREA OPTION mam 3122, Continent index 50, Language & Country EU.

Ma ktoś pomysł co mam zmienić?
 

ohr_m

New member
Kupiłem telewizor LG 42LF652V z tunerem sat. Dokupiłem do niego moduł CI Smit CONAX. Mam kartę TNK z przejściem na ofertę Smart HD+. Telewizor wykrył kartę. Dysk 1TB. Ten telewizor nie formatuje dysku na własny format, w instrukcji proszą o przygotowanie dysku w formacie fat32 albo NTFS.

Poprawnie koduje obraz, czasami przełączanie trwa 2, czasem 3 sekundy. Ale chodziło mi o możliwość nagrywania. Przełączam po kanałach i próbuję coś nagrać, ale za każdym razem wyskakuje komunikat NAGRYWANIE NIEMOŻLIWE -> nagrywanie programów kodwanych niemożliwe. Udało mi się raz nagrać coś z TVP Rozrywka, ale teraz już nawet na TVP Rozrywka jest nagrywanie niemożliwe. Czytałem kilka postów w sieci i znalazłem dwa podobne przypadki. Ktoś z tym telewizorem i modułem DIABLO CAM nagrywa bez problemu i ktoś musiał w menu serwisowym zmienić lokalizację na Polska i nagrywanie ruszyło.

Szukałem dokładniejszego opisu do modułu CAM, ale raz jest opisywany jako CI a raz jako CI+. Ma to jakieś znaczenie w nagrywaniu? W ofercie NC+ piszą że jak się ma moduł i kartę od nich to jest możliwość nagrywania programów.

Ma ktoś pomysł co jest nie tak?

Witam,
Na początku września tego roku zakupiłem tv LG 42LF652V w konfiguracji dokładnie takiej samej jak kolega Cypher6. Natknąłem sie na ten sam błąd ale udało mi sie go rozwiązać. Wymieniłem moduł CAM Smit na Technisat(TechniCrypt CX) i problem przestał istnieć. Telewizor nagrywa i odtwarza nagrania z tunera sat bez żadnych kłopotów. Rozwiązanie zadziałało bez ingerencji w jakiekolwiek ustawienia, wystarczyło zainstalować w telewizorze inny moduł i kartę z usługą smart hd.
 
Do góry